Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Kašalj u trudnoći

  1. #1
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno Kašalj u trudnoći

    Može pomoć, ako je tko imao problema...
    Naime već više od 1mjesec kašalj me drži i nikako bolje. Stalno sam pod čajevima, medom, upženim šećerom s mlijekom.... kad se smirim i legnem bude bolje, ali čim prošetam stanom ili s nekim pričam telefonom, kašljem,

    onako tjera me na kašalj kad udahnem... strašno, već me stomak boli,,, nadam se da neće naškoditi bebi...
    Jel imao tko tako nešto :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    123

    Početno

    I ja imam isti problem, kašljem već dva tjedna od kako sam se prehladila. I mislim da moja jadna bebica osjeti svaki moj napor prilikom kašlja jer osjetim kako stisnem stomak pri kašljanju. A također se napijam čaja, meda i svega ostalog što su mi preporučili za to, ne pomaže mi još. Dakle u istom smo sosu, valjda netko ovdje zna koliko to može utjecati na naše bebe.
    Ima nas sa istim problemom, možemo si pružati podršku u ovoj temi

  3. #3
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    da, ja sam bila malo prehlađena prije više od 1mjesec. nadam se da će nam biti pomoći

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    ja sam u trudnoći kašljala puna 4 mjeseca i pila raznorazne biljne preparate, medne pripravke, domaće i druge narodne lijekove....
    ništa nije pomagalo, pa su mi davali antibiotik pa nije pomoglo, bris grla je bio negativan ali toliko jaki kašalj mi je prijetio prijevremenim porodom...
    cure, pazite na taj kašalj, nije baš bezazlen..

    ja sam ležala u bolnici, na kraju su mi doveli pulmologa koji mi je prepisao duplu dozu sumameda....i nažalost, ni to mi u cijelosti nije pomoglo
    napatila sam se ko pas.....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ja sam kašljala prvih 5 mjeseci trudnoće. Prestalo je samo od sebe, nikakvi preparati nisu pomogli.

  6. #6
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    i ja sam prošli vikend bila prehlađena, nos curi ko lud, sinusi rasturaju, a po slije taj kašalj... u srijedu mi se pojavila smeđa flekica tak da sam odmah u četvrtak odjurila giniću, ali hvala Bogu, bilo je sve OK. Ipak sam dobila utriće. Mislim da mi je to bilo baš od naprezanja od puhanja nosa i kašljanja. Još uvijek malo kašljem, ali kad kašljem, probam se skoncentrirat da ne napinjem trbuh :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Ja sam isto kašljala u dva navrata i pomogao mi je sirup od bijelog sljeza (onaj što rade u ljekarni) i pastile islandskog lišaja.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    U trudnoći sam kašljala puna 4 mjeseca i to moćno!!! Ispila sam tonu sirupa, sljezovog čaja, meda, čak sam pila antibiotike - bezuspješno. Prošlo je samo 2 tjedna prije poroda. Bilo me strah jer sam od 1. dana znala da moram na carski, a rana + kašalj....

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    I ja isto imam problema s tim glupim kašljem. Sad se malo smirio, sam od sebe. Isto me bolio trbuh i bila sam zabrinuta za bebice. Sad se smirio i ne ponovilo se.

  10. #10
    Mery avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    18

    Početno

    Nedavno sam i ja kašljala mjesec dana, nakon tone čaja od sljeza kupila sam petrovičev med za kašalj i pastile islandskog lišaja (nekeko na g... od dijetpharma) i sve je prošlo za 5 dana.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    U trudnoći sam isto imala užasan kašalj skoro mesec dana. Na kraju su me poslali na ATD (antituberkulozni dispanzer) gde mi je jedan genijalan pulmolog rekao da ne uzimam nikakve lekove, da spavam pored odškrinutog prozora, pijem puuuuuno vode, inhaliram se na običnoj kipućoj vodi, vlažim prostoriju u kojoj spavam, umivam se često i svaki put kad idem u wc (što je u 8. mesecu trudnoće često i danju i noću) ušmrknem malo vode i ovlažim disajne puteve.
    Nisam mu verovala uopšte, ali nisam imala šta da izgubim pa sam pokušala - prošlo za 3 dana.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    55

    Početno

    Pa nisam jedina s tim problemom! :D

    Ja sam se nahladila i kasljala kao konj, i to netom nakon sto sam saznala da sam trudna :/ .

    Onda mi je doktorica preporucila sirup od trpuca - Holyplant, proizveden u Rijeci, i jako mi je pomogao. Medjutim, jos uvijek imam poneki napad kaslja. Dr. kaze da se njoj isto to desilo kad je bila trudna prije ne znam koliko godina - niko joj nije mogao pomoci, a sa njenim zdravljem je bilo sve OK. Onda je naisla na jednog starog dr. - Dalmatinca, koji joj je rekao da se zna desiti da zene u trudnoci dobivaju cudne napade kaslja, i da to samo od sebe prestane ... Pa ko ce sad znati ...

    Ja sam se bas, bas napatila s tim kasljem, uzas!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    cure, moja kolegica s posla je u 7. mj. trudnoće počela kašljat, držalo ju je skoro mjesec dana, dobila bronhitis, trudove, jedva su joj ih zaustavili, i nakon antibiotika se smirilo
    bitno je tu i tamo se otić poslušat kod dr da se ne spusti na pluća

  14. #14
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    Citiraj TONI prvotno napisa
    Ja sam isto kašljala u dva navrata i pomogao mi je sirup od bijelog sljeza (onaj što rade u ljekarni) i pastile islandskog lišaja.
    i meni je ovaj sirup pomogao.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Cure, pomoć. Kašljem već 2 tjedna, i to baš jako. Nemam temperaturu, ne boli me grlo, samo me muči taj kašalj. Zadnje dane je on podnošljiviji, ali me prije par dana počelo boljeti u leđima kad duboko udahnem i kada kašljem i to dosta jako. Jučer sam bila kod doktorice jer sam se prepala da nije neka netipična upala pluća, ona me slušala, kaže da nije ništa, da to što me boli je vjerovatno muskulatura. Danas se cijeli dan odmaram, pijem tekućinu, mazim se i pazim, ali me ta bol već zaista počela zabrinjavati. Dr. mi je rekla da mi ništa ne bože dati s obzirom na stanje, neka vlažim zrak u prostoriji, i uzimam prirodne lijekove (špinani šećer i sl.). Kad će ovo više proći?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa
    Nemam temperaturu, ne boli me grlo, samo me muči taj kašalj. Zadnje dane je on podnošljiviji, ali me prije par dana počelo boljeti u leđima kad duboko udahnem i kada kašljem i to dosta jako. Jučer sam bila kod doktorice jer sam se prepala da nije neka netipična upala pluća, ona me slušala, kaže da nije ništa, da to što me boli je vjerovatno muskulatura. Danas se cijeli dan odmaram, pijem tekućinu, mazim se i pazim, ali me ta bol već zaista počela zabrinjavati.
    Slično je bilo i kod mene. Kašalj prva četiri mjeseca. Nakon dva mjeseca javila se oštra bol u leđima, nekako između rebara; trajala je mjesec dana. Pluća su bila čista, a inače ne patim od alergija. Prestalo je iznenada kao što je i došlo.
    Bojala sam se za bebu, ali maleni se dobro držao

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Takva je točno i meni bol u leđima, s desne strane između rebara. Sad pokušavam kontrolirati kašalj i kašljati onako laganije (kad je to moguće). Danas me ne boli kad jako udahnem, samo kada kašljem ili kišem. Nadam se da to znači da će prestati skoro. Hvala, Marta, utješila si me.

  18. #18
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Hej cure, imam pitanje. Već 10 dana kašljucam, a noćas me tako primilo da cijelu noć oka nisam slklopila, grozno. Sad me i grlo počelo peckati, jer je očito iziritirano od kašlja. Išao muž u ljekarnu po sirup, pa mu dali sirup dr.Teissa. Dali se on može u trudnoći konzumitrati? Popila sam na tonu čaja od sljeza i kamilice i meda, ali ništa ne djeluje (((

  19. #19
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    sve mi je gore, sad me već u plućima guši i glava me rastura, jaooooo (((

  20. #20
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Amandica da nije alergija u pitanju,otiđi na hitnu nek te preslušaju.

  21. #21
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Evo sad će mjesec dana da kašljem, nos mi začepljen, curi i grlo boli, ništa mi bolje nije. Tu i tamo me i glava zaboli Bojim se da mi neće ovo do poroda proći. Bila sam kod dr. kojoj isto nije baš jasno što je, rekla mi je sve ono što već znam (hidracija, čaj, med, inhalacije). Nije me poslala vaditi krv. Teško mi je zamisliti da za vrijeme trudova krenem kašljati i da me izoliraju od bebe zbog toga i ne daju da dojim. Jel se kome dogodilo da je išao rađati prehlađen?

  22. #22
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Zaboravih napisati da sam prije par dana ujutro počela iskašljavati neki odvratni sadržaj, a isti takav sadržaj na nos mogu ispuhati :/

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Tako dugi kašalj i grlobolja nisu za ignoriranje. Odi opet liječniku.

  24. #24
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Ja sam za grlo stavljala obloge od meda i kiselih krastavaca a za kašalj sirup od bijelog sljeza i spasio me. Inhalacije i ostalo mi ništa nije pomoglo (alergijski asmatičar sam).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •