Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: POLIHIDRAMNION - višak plodne vode

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno POLIHIDRAMNION - višak plodne vode

    Ovak curke! Trudna sam 27 tjedana, mali ima skoro 1kg, ja sam dobila 14kg....danas sam bila na ultrazvuku ( idem kod dr. Rajhvajna-poliklinika SuperNova) i rekao mi je veličinu bebe i kao da u granicama normale imam povećanu plodnu vodu.Prvo se nisam snašla a onda sam ga udavila pitanjima i rekao mi je da može razlog biti šečer ili Dawnov sindrom(neznam da li sam dobro napisala). Kao radila sam pretrage koje su pokazale da nema mogučnosti i danas mu je na ultrazvuku gledao lice dugo i on kao odbacuje mogučnost D. sindroma ( imaju 3D ultrazvuk).Sutra idem hitno vaditi krv za šečer ali ako itko išta zna...please!!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja ti samo mogu reći da je moja mama imala višak plodne vode kad je bila trudna sa mnom, '78., i to nisu ni skužili dok nije došlo do poroda. Ona je dobila u trudnoći 40kg :shock: , nije imala šećer, samo je pred kraj trudnoće imala visoki tlak. Ja se rodila sa 3500g, sasvim zdrava. Sve kile otiše u 3 mjeseca nakon poroda.

    U idućoj trudnoći sve je bilo ok, nije bilo viška plodne vode.

    Sretno .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    Bog, nemam pojma šta je to, ali na svom sam se primjeru uvjerila da liječnici u dosta slučajeva nepotrebno paničare. Moja beba ima dvije ciste na glavici, isto postoji mogućnost za Dawnov sindrom, ali, kako je moj ginekolog jednom rekao- mi nismo svemoćni. Samo je Bog to, i on će sam odlučiti dali će sve biti ok. Ja vjerujem da hoće i držim nam obadvjema fige da bebači budu zdravi i veseli!!!

  4. #4
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Polihidramnion (višak plodne vode) i oligohidramnion (manjak plodne vode) označuju takav ultrazvučni nalaz koji MOŽE (ali NE MORA) upućivati na određena patološka stanja u majke i/ ili fetusa. Kad kažem NE MORA, znači da se u određenom postotku takvog nalaza rađaju najzdravija djeca i da majke nemaju nikavih problema. U svakom slučaju, takav nalaz zahtijeva praćenje trudnoće "pod povećalom" (stanje majke, ultrazvučno traganje za eventualnim prirođenim manama u fetusa), i isto tako pedijatar u rodilištu mora biti upozoren na takav ultrazvučni nalaz u trudnoći, jer se neke od tih eventualnih prirođenih mana (naravno, ukoliko postoje) ne moraju prepoznati na ultrazvuku, nego tek kad se dijete rodi, pa onda pedijatar traga za njima, da bi ih potvrdio ili isključio.
    Polihidramnion MOŽE upućivati na neko od stanja: dijabetes u majke, neke anomalije probavnog sustava u djeteta (defekt trbušne stijenke, opstrukcija jednjaka ili nekog dijela crijeva, defekt ošita), pa rjeđe anomalije bubrega, nepravilan razvoj mozga, te još neka rjeđa stanja.
    Oligohidramnion MOŽE upućivati na zaostatak rasta fetusa, prenešenost, curenje plodne vode, mogućnost da beba po rođenju dobije respiratorni distres (bolest koja nastaje zbog nedovoljnog stvaranja surfaktanta, tekućine koja se nalazi u plućima i koja je izuzetno važna za disanje),ali najčešće na neke anomalije bubrega.
    I opet ti napominjem, u dosta slučajeva taj nalaz nije praćen nikakvim patološkim stanjem, a dosta ovisi i o ginekologu koji gleda. Zato ti preporučujem da ne paničariš, pusti da sve ide svojim tijekom, idi redovno na kontrole, možda i da napraviš ultrazvuk kod nekog drugog ginekologa, čisto "radi drugog mišljenja" (ako si u mogućnosti, u Zagrebu u poliklinici "Vili" kod dr Kos).
    Sretno i želim ti da sve super završi!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    Malo si me i utješila, danas sam išla na vuk vrhovec vaditi krv za šečer, nalazi su u ponedjeljak. Jedino me malo i tješi to što mi je rekao da je plodna voda povećana u granicama normale. Iako nije mi jasno to za anomalije s obzirom da je malome nuhalni nabor bio ok i išla sam na pappa test za koji su mi rekli da su nalazi izvrsni. Redovito sam na kontrolama i to svaki puta na 3D ultrazvuku...možda samo jako paničarim s obzirom da smo čekali trudnoću 4godine..mislim, ili se nadam naručio me na kontrolu tek za 4 tjedna, valjda bi tražio pregled i ranije da sumnja na neke anomalije bebe...koma!!

  6. #6
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Nuhalni nabor (tj zadebljanje kože na potiljku) je ultrazvučni nalaz koji upućuje na povećanu vjerojatnost da dijete ima sy Down ili neki od drugih nasljednih sindroma (kojih ima mali milijun). Ne nalazi se u onim stanjima koje sam ti napisala (u vezi probavnog sustava i bubrega), osim ako ona nisu sastavni dio nekog od sindroma.
    Papa test nema NIKAKVE veze s otkrivanjem anomalija u djeteta, on se radi zato da se u žene otkriju upalne ili tumorske promjene cerviksa (koje u trudnoći mogu jako utjecati na njen tijek).
    Želim ti reći da u medicini 2 i 2 često nisu 4, i nikad se jedan nalaz ne smije uzeti zdravo za gotovo, i mora se razmatrati u sklopu kliničke slike, drugih nalaza, dobi, tijeka bolesti ili stanja itd. itd.... (govorim općenito). Dakle, jedan ultrazvučni nalaz, pogotovo ako ti je dr rekao da je "u granicama normale", nije definitivan, nego samo upućuje na potrebu da se rade eventualne dodatne pretrage (ako tvoj dr misli da za tim postoji potreba), i da se i trudnoća i dijete, kad se rodi, pojačano nadziru.
    Ovo ti sve pišem nikako s namjerom da te na bilo koji način uplašim, nego da se informiraš, i smiriš. Vjerujem da si u dobrim rukama, i da te tvoj dr pazi i definitivno zna što treba dalje činiti (ako treba).
    Dakle, samo mirno, misli pozitivno, i sve će biti ok.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    Krivo si me shvatila za papa test - ne ginekološki pregled nego PAPPA TEST - test za rano otkrivanje D. sindroma

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj ncimpric prvotno napisa
    Krivo si me shvatila za papa test - ne ginekološki pregled nego PAPPA TEST - test za rano otkrivanje D. sindroma
    To je double ili triple test.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Citiraj ncimpric prvotno napisa
    Krivo si me shvatila za papa test - ne ginekološki pregled nego PAPPA TEST - test za rano otkrivanje D. sindroma
    To je double ili triple test.
    Ne, zove se baš PAPPA TEST, znam što mi je pisalo na uputnici i što sam obavljala. Radila sam ga u Vinogradskoj i platila 390,00 kn iako je na uputnicu. Nalazi su gotovi u roku od par sati i točnost ovoga testa je oko 60 %

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Već se spominjao taj PAPPA test:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=32300

  11. #11
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    Bok Nataša
    Budi bez brige, bit će sve o.k. Znam Rajhvajna godinama i jako je savjestan liječnik. Da na nešto zaista sumnja, poslao bi te na dodatne pretrage u naručio bi te ranije na pregled. Samo se nemoj unaprijed živcirat i sve će bit super. Znam da ti to sad zvuči kao znanstvena fantastika, ali bar probaj. Znaš da sam ja vještica u tim stvarima. Isto kak sam ti govorila da se samo opustiš i beba će doći. Tako je i bilo. Vjeruj mi.
    Pozdrav i pomazi Leona.
    Sonja

  12. #12
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Kod mene u prvoj trudnoći bilo viška plodove vode,ali zbog anomalije trbušne stijenke bebe,što se vidjelo s 14 tjedana trudnoće.Sada u drugoj trudnoći nalaz isto tako bio graničan u istoj ovoj dobi kao tvojoj,vadila šećer (nalaz bio ok), i bila na dijeti malo, i nakod dva tjedna voda je u nromalnom stanju, tj. taj index je manji od 25,a beba je cijelo vrijeme ok.Pitala sam svog vrsnog dr (dr Kos u Viliju) koji bi bio razlog ako nisu anomalije ili šećer, i rekao je samo na to "majka priroda".
    Bez panike,sve će bit ok.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    90

    Početno

    Danas sam 37+3 i na UZV na sv.Duhu mi je ustanovljen višak plodne vode (AFI 21).
    Dosad je plodna voda uvijek bila uredna, radila sam prije mjesec i pol i ogtt (zbog veličine bebe, koja nije bila pretjerana ali malo iznad prosjeka) i sve je bilo super.
    Najviše me izludio stav doktorice (nemam pojma koja je to, je li to dr. ili neka specijalizantica - jako, jako mlada i ima dosta jaki slovenski naglasak, ili meni bar tako zvuči), koja mi ništa konkretno nije rekla osim da je to previše i da dođem za tjedan dana.
    Dr. Jakovčić kojem me poslala po mišljenje je rekao da to je višak, al da misli da nema potrebe za UZV za tjedan dana nego da dođem za 2 tjedna.
    Kad sam pitala je li sve ok s bebom rekao je " nadajmo se da je, ali ne mogu vam dati garanciju". (što znam da je istina, al mi je tako zvučalo brutalno da sam se isti čas rasplakala).
    Sad kad čitam što sve može biti uzrok višku plodne vode, totalno sam u panici.
    Ima li netko tko je bio u sličnoj situaciji i da je sve bilo dobro na kraju??

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    90

    Početno

    i da, da napomenem - do sad sam bila sigurno 5 puta na UZV u poliklinici Vili, rađen mi je i 2D i 3D i uvijek je s bebom sve izgledalo u savršenom redu... također, anomaly scan u 20-om tjednu je bio super... kao i rezultati double testa....
    Zadnji UZV prije 4 tjedna je bio super, baš ono - školski.

    I sad na samom kraju ovo

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    90

    Početno

    Opet ja...odgovaram sama sebi

    Naravno da nisam mogla izdržati i čim sam postala zadnji post išla sam do poliklinike Vili.
    Bili su super i kad su vidjeli moju izbezumljenu facu, odmah su me odveli do doktorice Ujević (kod koje sam dosad išla).
    Uglavnom dr. Ujević mi nije radila uzv ni pregled jer sam i jedno i drugo danas radila, ali je pogledala sve moje "papire", ove nove iz bolnice i one stare od prijašnjih uzv, pregleda, ogtt, anomaly scana (koji mi je radio dr. Radončić) itd.
    Njeno je mišljenje da je moj višak plodne vode 99,9% bezazlen jer, da nešto nije kako treba, već bi se vidjelo...Osim toga, kaže da bi me i oni u bolnici vjerojatno zadržali da misle da je opasno.

    Ja se nadam i vjerujem da je u pravu.
    S mojim bebolinom MORA sve biti super

    Eto, sad kad sam se malo porazgovarala sama sa sobom tu na ovoj temi, mi je lakše ... i dalje se nadam da ima netko tko je isto prošao, a da je sve završilo ok, da me utješi.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam imala previse plodne vode. Kod mene je to bilo zbog previsokog secera.
    Svejedno, hvala Bogu, rodila sam dvoje zdrave djece, nikakvih problema ta voda nije radila (osim sto sam imala ogroooman trbuh i gegala se ko patka ,vise doktora zezalo se na taj racun,kao jel sam sigurna da unutra nisu blizanci )

    Sretno i tebi! Ma sigurna sam da ce sve biti OK

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj uskoromama prvotno napisa
    Danas sam 37+3 i na UZV na sv.Duhu mi je ustanovljen višak plodne vode (AFI 21).
    S J mi bio AFI 23-25.... sve ok s bebom :D

    Meni je gin rekao da je AFI ok do 22

  18. #18
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Meni je AFI u tom vremenu iznosila 13/14 tak da ti ne mogu puno pomoći. Vjerujem da će sve biti ok jer pretpostavljam da bi te u suprotnom zadržali u bolnici. A i sama kažeš da je do sad s bebom sve bilo u redu. Kada sam ja rađala bila je cura kojoj su u 37. tjednu ustanovili manjak plodne vode i odmah su je poslali u rađaonu. Rodila je zdravog dečka tako da vjerujem da će i s tvojom bebom sve biti super.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    90

    Početno

    Hvala vam!


    Uspjela sam se malo smiriti, ja isto vjerujem da je sve ok.
    Doktor ne da me nije zadržao u bolnici, nego me naručio za dva tjedna, praktički na termin :?
    Sad se sve dvoumim da ipak odem ranije, ne idu li trudnice bez obzira na tijek trudnoće zadnje tjedne svaki tjedan na pregled?
    Iako me ti pregledi u bolnici očito svaki put tako istraumatiziraju i stresni su mi, da je možda bolje da ne idem na svoju ruku ranije, nego tek za dva tjedna?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj uskoromama prvotno napisa
    Hvala vam!


    Uspjela sam se malo smiriti, ja isto vjerujem da je sve ok.
    Doktor ne da me nije zadržao u bolnici, nego me naručio za dva tjedna, praktički na termin :?
    Sad se sve dvoumim da ipak odem ranije, ne idu li trudnice bez obzira na tijek trudnoće zadnje tjedne svaki tjedan na pregled?
    Iako me ti pregledi u bolnici očito svaki put tako istraumatiziraju i stresni su mi, da je možda bolje da ne idem na svoju ruku ranije, nego tek za dva tjedna?
    Mene su s J toliko istraumatizirali s dijagnozama i komplikacijama da sad 5 dana pred termin još nisam bila u bolnici na pregledu. Jajednostavno ne mogu. Stisne mi se želudac od pomisli. Osjećam se dobro.... beba se redovito miče i jednostavno mi je lakše doma čekati da porod prirodno krene, nego ići tamo.
    Doktor bi te naručio da misli da ima potrebe. Ukoliko osjećaš bebu i ti se dobro osjećaš, doista nema potrebe. Uživaj u zadnjim danima trudnoće

  21. #21
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja stvarno mislim da je sve u redu,valjda bi te ranije naručio da smatra da je potrebno. Što manje čačkanja to bolje. Mene su na SD-u isto narucili da dodjem na dan termina a pregledavao me isto dr Jakovčić i meni je ostao u sjećanju kao dobar dr. Sve će biti u redu,još malo pa ćeš grliti svoje sunce!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    90

    Početno

    Puno vam hvala na podršci
    Ja se trudim misliti pozitivno i vjerujem, moram vjerovati jer ću inače poluditi da je s mojim zlatom sve ok.

    Ipak, svaki mi se dan do poroda sad čini kao godina, doslovno brojim sate, a ima ih još puno.
    Naručena sam 02.09 tek na pregled i tako bih voljela da moje sunce dođe prije toga - puno, puno, puno me manje strah samog poroda (kad ću se konačno i uvjeriti da je sve ok) nego još jedne kontrole (na kojoj mi opet nitko ništa konkretno neće reći, nego će me samo dodatno splašiti.

    Jučer sam satima proučavala slike s 3D uzv-a, ne znam, znam da sam luda, ali htjela sam sama sebi potvrditi da je s njim sve ok, da je zdrav, da nema nikakvih anomalija....

    Samu sebe uvjeravam da sam super, ali hm... jako mi je ovo stresno sad pred sam kraj, bar dva put na dan me primi napadaj panike pa cmizdrim dok me niko ne vidi...
    Možda pretjerujem, ali skroz me to sad pogodilo, ne mogu si pomoći...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Ja sam u 33tj. Prošli tj. sam imala AFI 25, a danas je 31
    Dr. spec. mi kaže da je sa bebijem sve ok. Malkoc je veći i da je na zadak. Ali da ne vidi da je išta loše u vezi sa njim. iako bi me to trebalo tješiti, brine me jako taj višak plodne vode. Kontrola opet tek za 2tj.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Qlara prvotno napisa
    Ja sam u 33tj. Prošli tj. sam imala AFI 25, a danas je 31
    Dr. spec. mi kaže da je sa bebijem sve ok. Malkoc je veći i da je na zadak. Ali da ne vidi da je išta loše u vezi sa njim. iako bi me to trebalo tješiti, brine me jako taj višak plodne vode. Kontrola opet tek za 2tj.
    sad vidim da nisam tu pisala od zadnjeg pregleda, mene su isto splašili s tim AFI-em, kao previše je.
    međutim, sad na zadnjem pregledu plodna voda u granicama normale.
    rekli su mi da to tako može varirati, nadam se da će i kod tebe biti taj slučaj.
    čak i ako ne bude, odnosno ako se ne smanji količina plodne vode, ne brini jer bitno da je s bebom sve ok, višak plodne vode samo u manjem broju slučajeva ukazuje na nešto, u najvećem broju slučajeva sve prođe u najboljem redu.
    Osim toga, da nešto nije u redu, ne bi te naručili za dva tjedna!
    Držim fige, sve će biti super!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala uskoromama. javascript:emoticon('') Ma kažu da je sve ok sa bebinim mozgom, sa želudcem, bubregom... samo da je bebi malkoc veliki (kao za skoro 15dana više). Svi nalazi su uredu. Danas mi gin kaže da čak ne mora znaćiti da ću na carski rez roditi i da se bebi još može okrenuti.
    Ali da mi se i po obliku trbuha vidi da je posteljica sprijeda.
    Nadam se da će sve dobro završiti.

  26. #26
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Potpuno uredna trudnoca, danas na pregledu punih 32tt, i dr me "obraduje " ovom vijescu! visak plodove vode! iskljucuje secer, jutros radjeni nalazi i secer 4, beba prednjaci za 10ak dana, ali tako je bilo i sa prethodnom bebom, rodjen je preko 4 kg.
    rekao mi je da izbacim slatko koje inace i ne volim, ali sad u trudnoci tamanim. udebljala sam se nekih 9,5 kg za ova 32tt. do sada na svekom pregledu sve uredno, ama bas sve, ac radila (39 god), uredan nalaz.
    ima li iko iskustva? od moja dva prethodna savrsena porodjaja, sad citam horor price u slucajevima viska plodove vode, bas sam se prepala...

  27. #27
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj a72 prvotno napisa Vidi poruku
    Potpuno uredna trudnoca, danas na pregledu punih 32tt, i dr me "obraduje " ovom vijescu! visak plodove vode! iskljucuje secer, jutros radjeni nalazi i secer 4, beba prednjaci za 10ak dana, ali tako je bilo i sa prethodnom bebom, rodjen je preko 4 kg.
    rekao mi je da izbacim slatko koje inace i ne volim, ali sad u trudnoci tamanim. udebljala sam se nekih 9,5 kg za ova 32tt. do sada na svekom pregledu sve uredno, ama bas sve, ac radila (39 god), uredan nalaz.
    ima li iko iskustva? od moja dva prethodna savrsena porodjaja, sad citam horor price u slucajevima viska plodove vode, bas sam se prepala...
    ovo kao da sam ja pisala
    jedino koja kilica i godinica manje
    uglavnm, sve je dobro prošlo, išla sam malo češće na preglede pred kraj trudnoće
    porod bio super kao i prethodna dva
    koliko plodne vode imaš? moj AFI je bio oko 24 ak se ne varam
    beba je bila 4180 i 53
    prvo dvoje su bili cca 3500 i 50

  28. #28
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    yasmin, prvo hvala ti za utjesne rijeci!
    a za afi nije nista rekao, a ja nisam to ni ocekivala , a niti ista o tome znala da bih ga pitala- samo je rekao uvecana kolicina. (meni je drugo dijete na rodjenju imao 4150/55, stomak je bio ogroman ali mi niko nije spominjao visak) porodjaj savrsen.

  29. #29
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    pogledaj u uzv knjižici
    AFI (amniotic fluid index)

  30. #30
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    nemamo knjizice, ja sam u cg, oni sve unose u komp. dobijes slicicu sa uzv i neki sturi izvjestaj, ali detaljno je kod njih upisano. trazicu na sljedec pregledu da mi odstampa, do sad je sve bilo ok a sad me zatekao pa se nisam ni snasla da trazim taj izvjestaj.

  31. #31
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Evo me sa pregleda, samo da ohrabrim nekoga u slicnom problemu- dakle ,20 dana kasnije sve ok! izbacila slatko, ne potpuno, ali jako smanjila, i sve je u redu. 35.tt, plodova voda uredna kolicina, procjena tezine na 2700, krupnija beba, ali i starije dijete je bilo tako i sve ok, ja dobila do sad 10 kg,a slatko izbaceno do daljnjeg

  32. #32
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    cure molim pomoć il utjehu..
    danas sam bila na uzv (sv.Duh),29tjed. sam sada.Beba je procijenjena na 1400gr,al ono što me muči
    i ne mogu prestat razmišljat o tome je količina plodne vode koja je do sada bila b.o.
    sada je taj AFI 21/22 !! za protoke je rekla da su ok i da je beba na zadak.Također piše da je BPD (?) 8/8...
    poslala me na OGTT i kontrola uzv za3tj. Imam 36g i curicu od 5g koja je pak rođena u 38tj sa 2500gr/45 (od starta je bila manja)...............
    Kada sam pitala doktoricu za tu povišenu plodnu vodu - rekla je da to baš i nije dobro i može uzrokovati neke "idiopatije"
    U STRAHU sam za poludjet!!! jel da odem na 3d uzv još negdje (do sad nisam bila),a one screening testove nisam radila.
    ajme,pomagajte !!! jel imao tko ovakav slučaj?? (usput,da dobila sam dosta kg,na +15kg sam - al i u prvoj trudnoći sam nabila ukupno 24kg i nisam imala ogtt)

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    poslala te na ogtt jer je višak plodne vode jedna od indikacija za gestacijski dijabetes.

  34. #34
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    a da odem negdje na 3d uzv? da se malo umirim? ma ne znam, stvarno sam van sebe.
    što se događa ako ogtt bude ok?

  35. #35
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    draga frka20, ja sam tim riječima započela svoj post prije par dana na temu manjak plodne vode. ne znam ti pomoći, čitala sam za oba stanja, nakon što sam dobila takav nalaz, pa mi se samo učinilo kako je višak "bolja" opcija, vrlo uvjetno rečeno naravno. iskustvo od a72 gore mi se čini ohrabrujuće. možda da i ti smanjiš slatko? u svakom slučaju, pokušaj se smiriti i ~~~~~~~~~~~ da sve bude u redu!

  36. #36
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    frka dobro razmišljaš, odi na taj 3D i usput dobiješ drugo mišljenje.
    (Kad želiš 2. mišljenje onda 2. doktoru ne pokažeš nalaz prije nego napravi uzv, tada je njegovo mišljenje istinski neovisno)

  37. #37
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj frka20 prvotno napisa Vidi poruku
    a da odem negdje na 3d uzv? da se malo umirim? ma ne znam, stvarno sam van sebe.
    što se događa ako ogtt bude ok?
    pa ako će te to smiriti odi, ja nisam
    ist sam se kontrolirala na sd-u
    ogtt mi je bio uredan, nikakve druge pretrage mi nisu radili samo su me češće uzv pregledavali i to je to
    meni je afi bio 24 prije poroda, a sjećam se d aje do 30. tjedna bio normala i onda se počeo povećavati
    kod koga se kontroliraš, oko mene i nisu dizali neku frku, naravno da ti moraju reći da je višak plodne vode povezan s nekim malformacijama, da može doći do prolapsa pupkovine itd...
    mislim i u urednoj trudnoći ti nitko ne može garantirati da na kraju neće biti komplikacija
    nemoj se sikirati
    uglavnom sve ovakve priče završe pozitivno
    meni je doktorica samo rekla da ne čekam dugo s trudovima doma nego da odmah dođem u rodilište
    malo sam im više smočila pod i to je to

  38. #38
    frka20 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    evo da vam svima javim da sam danas napravila ogtt i čekam nalaz..iako - čisto sumnjam da imam povišen
    šečer..
    bila sam danas i na 4d uzv u privatnice (dr.M.U.) i odahnula sam (nakon što cijelu noć nisam oka sklopila)
    Da, imam AFI 21 - međutim normala za 29tjed. je do 23 (prema tablici koju je imala)
    I nema nikakve markere kromosomopatije, dapače on je savršena beba!!!!
    Pogledala mu je srce,mozak,bubrege,želudac,probavni trakt,extremitete.....ma sve u detalje (pregled od
    cca 40min) i sve je savršeno uredu.
    i da, isti je tata!!!!
    eto,ja sam sada mirna srca i lakše mi je.

  39. #39
    yellowkitty avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Super
    To što ti se dogodilo na engleskom zovu "antenatal Scare". Kad odeš kod dr i on nađe "nešto". Preporučaju odmah 2. mišljenje.

  40. #40
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj yellowkitty prvotno napisa Vidi poruku
    Super
    To što ti se dogodilo na engleskom zovu "antenatal Scare". Kad odeš kod dr i on nađe "nešto". Preporučaju odmah 2. mišljenje.
    Ha! dobar izraz! nažalost, been there done that...
    frka20, super za dobar nalaz!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •