Stranica 2 od 14 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 664

Tema: Vegetarijanski tjedni jelovnici (2. dio)

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mi danas jedemo dinstani krompir i kupus sa ribom.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nije vege, ali sam zabrijala na makrobiotiku i njihovo toleriranje ribe.

  3. #53
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    biz ca s ribetinon.

    imam nekih visnja, pa bi ih uvalila u neki slatkis prije nego sto sve prokisnu. naime poslala mi mama postom i postar mi urucio prokislosmrdeciicureci paket.

    dajte neku ideju.

  4. #54
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    biz ca s ribetinon.

    imam nekih visnja, pa bi ih uvalila u neki slatkis prije nego sto sve prokisnu. naime poslala mi mama postom i postar mi urucio prokislosmrdeciicureci paket.

    dajte neku ideju.
    Daj napravi štrudl od višanja i pozovi...mene
    Ja to jaaako volim.
    Nemoj se ljutit kaj nisam napisala nekaj pametno

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    djeca su narucila masni biskvit s visnjama. a strudl moze za muza. strudl-mrdl idem kupit lisnato :D

  6. #56
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    podižem radi sjajnog recepta (modificirala sam jedan recept iz kuharice) s tikvicama zvanog ljetni složenac:

    1 litra vode
    oko 350 grama kukuruznog brašna
    sol
    ribani dimljeni tofu
    sitnosjeckani češnjak
    tikvice na ploškice
    rajčica sušena (može i svježa) na ploškice
    bosiljak

    u litru slane ključale vode se uspe kukuruzno brašno i kuha miješajući jedno 20 minuta. u to se doda tofu i češnjak, te se istrese još vruće u nauljenu padelu. na to se slažu prvo rajčice, a potom i tikvice, može se i malo tofua posipati odozgora. peče se u pećnici na oko 180 bar 20 minuta (da tikvice uhvate boju) onda se gore natrga svježi bosiljak i posluži. može se jesti vrelo, ali i kad se ohladi jako je fino!

  7. #57
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mi smo danas jeli lecu s karijem i krumpir-salatu.

    ovih dana smo isprobali svakavih finih makrobiotickih recepata, ali mi je mozak na rezervi od umora, pa cu o tome drugi puta.

  8. #58
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Namaz od azuku graha

    Pola glavice luka
    2 režnja češnjaka
    malo soli, papra

    namočeni i skuhani azuki grah (1 šalica- namaza ispadne oko 300 g)
    kombu alga

    Luk i češnjak izmiksati i dodati sol i papar te azuki grah sa malo vode u kojoj se kuhao, te algu.
    Sve izmiksati i pustiti da se ohladi.
    Pustiti da odstoji, meni je finiji drugi dan.

  9. #59
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    azuku=azuki

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj hagulkica prvotno napisa
    Recept za indijski sabji koji sam isprobala za Tirnin rođendan. Bome nevegetarijanci su isto uživali 8) :

    Na ulju ili maslu poprži se kumin, gorušica i kurkuma, a zatim na to stavi 1/2 š crvene leća i narezane 2-3 mrkve i karfiol, te sol. Doda se voda, otprilike, da nivo bude malo viši od razine povrća i kuha 40tak min.
    Pred kraj dodam naribani đumbir.
    Vodu uvjek dodajem odokativno, uglavnom ovo je varivo , a crvena leća dosta zgusne jelo, tako da možda tokom kuhanja treba dodati još vode.
    Sabji može sa svačim Ja ga npr volim u kombinaciji: brokula,mrkva,krumpir. S tim da se krumpir izreže na kockice i prvo ispeče tako u pećnici pa se ubaci na ovo ostalo (već obrađeno) i onda se sve skupa koji min. kuha. (da-na krumpir se stave začini prije neo će se peći...)

    Mljac

  11. #61
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Radim tortu MIji za sutrašnji rođendan. Prema receptu koji sam totalno izmjenila. Čokolada s višnjama, bez jaja i mlijeka. Sa šlagom.

    Protivi se svim mojim načelima al kad je bal, nek je maskembal. Slikam je da se pohvalim i svečano ću objaviti recept.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Radim tortu MIji za sutrašnji rođendan. Prema receptu koji sam totalno izmjenila. Čokolada s višnjama, bez jaja i mlijeka. Sa šlagom.

    Protivi se svim mojim načelima al kad je bal, nek je maskembal. Slikam je da se pohvalim i svečano ću objaviti recept.
    Sretan rodjendan Mia, i jedva cekamo slike!

  13. #63
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    http://public.fotki.com/M2002/ured/

    Recept je nemoguće objaviti a da prethodno dobro ne razmislim.
    Išla sam peći kore i u prvu sam stavila premalo mlijeka (soja) i ispala je tvrda kao keks. Pa sam je izmiksala sa višnjama i namazala kao kremu i na to kremu od čokolade.
    Sve u svemu; zadovoljna sam izgledom. Kušala sam sve djelove pa bi trebala biti i fina.

    Vidjet ćemo. :D

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Najdraze su mi kreme od smiksanih keksi :D .
    Lijepa lijepa tortica!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Alu patra (indijsko jelo-pokrajina Gujarat ako se ne varam )

    Tijesto:
    300g bijelog brašna (može i T-850)
    250g crnog br.
    3 žl. ghija)pročišćeni maslac) ili maslaca
    topla voda po potrebi
    sol


    Nadjev:
    8 krumpira srednje veličine
    1/2 žl mljev. kumina
    1/2 žl. mljevenog čilija
    1/2 žl. garam masale (ako imate imate
    1/4 žl. kurkume
    1 žličica soli


    Pomiješati sve sastojke za tijesto i umutiti. Krumpit skuhati zgnječiti ga i pomiješati sa svim začinima za nadjev. Kad se tijesto ohladi namazati nadjev cijelom dužinom i oblikovati roladu. Izrezati je na ploške 1.5-2 cm , pobrašniti s obje str. i peći u vrućem ulju (ili gheeju ako imate)
    Alu patre se mogu ispeći i u pećnici, a po želji u njih može ići špinat,blitva, masline, paprike... A i začini se daju kombinirati po volji

    U slast

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Ako ostane za dr dan alu patre posipam sa naribanim sirom, origanom i sl zacinima, stavim u pecnicu i imam fine i zanimljive pizze.

  17. #67
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Danas:

    Juha id kelja
    6 listova kelja
    4 mlada luka rezana na kolutiće
    sol, papar i dvije šake integralne riže od jučer

    Prodinstati luk 2 min, dodati kelj rezan na rezance te kuhati 20 minuta.Posoliti i popapriti te dodati rižu.

    Tjestenina s povrćem i sojinim vrhnjem

    1 glavica luka rezana na polunjesece
    3 manje mrkve rezana na polunjesece
    3 korjena peršina rezana na polunjesece
    1 veća tikvica rezana na polunjesece
    manja glavica karfiola kidana na cvjetiće
    Lišće peršina
    Lišće celera
    Pola sojinog vrhnja

    Prepržiti luk 2 minute, dodati mrkvu i pržiti 2 minute, pa isto raditi sa ostalim povrćem s time da tikvice dodate na kraju. Doliti vode i pirjati 20 minuta dok povrće ne omekša. Zaliti sojinim vrhnjem, posoliti i dodati sitno kosani prešin i celer.

    Tjesteninu skuhati al dente.

    [/b]

  18. #68
    devotee

    Početno re

    Pozdrav svima, ovo je moj prvi post. Dugogodisnja sam clanica jednog drugog foruma za mame, a ovdje ste me ponajvise vi privukle.
    Imam dvoje klinaca, djecaka od 2 i curicu od 4,5 godine. Znam da ovo nije pdf za predstavljanje ali mi blesavo iznebuha postavljat pitanja.
    Mi smo po orijentaciji ponajvise makrobioticari. Ja sam najrigidnija, a za supruga i klince rijetko radim male kolicine bijelog mesa i plave ribe. Klinci su dosta izbirljivi pa se onda osiguravam malim kolicinama hrane zivotinjskog porijekla, pazljivo odabrane.
    suprug mi je iz indije pa onda hrana koju kuham ima dosta zacina ali njemu se jako svidjaju makrobioticki recepti.
    Umak od shitakee gljiva sa prešinom i lukom
    ovaj mi se umak cini zanimljiv, Lea das recept?

  19. #69
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno



    ko bi reko da i ovaj topic privlaci ljude da se registriraju!

    pozdrav, devotee!

  20. #70
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno Re: re

    Citiraj devotee prvotno napisa
    Umak od shitakee gljiva sa prešinom i lukom
    ovaj mi se umak cini zanimljiv, Lea das recept?
    Ja ti kuham po vlastitoj recepturi, pa i zaboravim pokoji recept.

    Al evo ovoga se sjećam.

    1 veće glavica luka
    Korjen peršina s lišćem
    25 dkg shitakee gljiva ( ja sam kupila svježe, ostavim samo klobuke koje narežem na polumjesece)

    Propirjam luk, dodam prešin (korjen) sjeckan na polumjesece i na kraju gljive. Dolijem prst do dva vode i pirjam 20 tak minuta. Na kraju malo posolim i dodam lišće peršina. Zgusnem s brašnom. No kuzu bi bio idealan.
    Al mu je cijena idealna isto pa ga preskačem.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Kupis u BioBio onaj fino mljeveni rogac i onda odokativno 2 zlice (il neke mjerice) vrhnja (os kravljeg, os sojinog, koje vise volis), 2 zl rogaca i zlicu meda zagrijavas uz mijesanje dok se rogac ne umijesa.
    ne kuhas, nego samo zagrijes da se sve poveze. i onda os zlicom odmah pojest, os na palacinke, kruh, kolac...
    ja ulijem malo ulja i običnu vodu i samo promiješam, meni skroz dobro tako

    ja bi nesto cokoladno al da nema niceg kravljeg u sebi. znaci ni mlijeko ni maslac a od zitarica po mogucnosti zob ili proso. a jesam nezahtjevna
    mljeveni rogač (ne bio&bio, taj mi nije ni fin ni sladak), mljeveni orasi, pšenične klice i/ili prosene pahuljice, rižino ili zobeno mlijeko, može i malo kokosa - samo promiješati, omjeri po želji
    to mi je savršeno kad me uhvati želja za čokoladom ili sličnim :D

  22. #72
    devotee

    Početno

    pa da psenicne klice! bas sam se pitala cime bih to malo zgusnula.
    mi smo jucer klopali snicle od lece, gusto varivo od mahuna, kvinou i arame sa suncokretom.
    danas ce biti seitan, nekakva juhica od povrca, smedja riza i povrce na kineski.
    mislila sam salatu angelica ali smo kvinou jucer jeli pa nema smisla opet.

  23. #73
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Danas:
    Miso s mladim lukom i mrkvom ( ta mi je omiljena, treba mi da se prilagodim)

    Mahune, pirjane s malo luka, peršina i kurkume
    I kuglice od kus kusa od jučer, sa mrkvom koju sam ribala i sitno kosanim mladim lukom. Primjeti li se da obožavam mladi luk.
    Salata od crvenog kupusa sa ume octom. E to tek volim! :D

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    719

    Početno

    Lea, ogladnim kad citam tvoj menu.
    jel moze pliz recept za kus kus okruglice?

  25. #75
    devotee

    Početno

    i ja bih recept za kuglice od kus kusa. Meni kus kus nekako nije bas jako fin, iako sam ga jako puno koristila u djecjim kasicama. Bas bi mi bilo iznenadjenje neki fin recept s tim. Mi na kraju nismo jeli stir fry nego kuhanu salatu s hijiki, rizu, seitan i miso s wakame, brokulom i korabom.
    Sutra cu sigurno blitvu s preljevom od ume octa, sezamovog ulja i mladog luka. To mi je najdrazi preljev za zeleno lisnato povrce. Uz to slanutak s tofuom, ječam i raz s shizo-nori zacinom... i ne znam, malo sam tanka s namirnicama.
    Za vikend cu raditi Lein namaz od azuki graha. Koliko ga dugo drzis u frizideru? Hummus moze biti u frizideru neka 2 dana cini mi se, jel s ovim isto? inace, najveci problem su mi dorucci na poslu. Srecom, blizu mi je ducan zrno od zlate nanic pa se snalazim. Sta vi nosite na posao?

  26. #76
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj devotee prvotno napisa
    Za vikend cu raditi Lein namaz od azuki graha. Koliko ga dugo drzis u frizideru?
    Meni je bio finiji drugi dan, pa ti preporučam da odstoji malo. A jeli smo ga mislim 3 dana. I ostalo ga je al sam ga bacila jer nema više niš hranjivog u njemu. Ja sam napravila preveliku količinu.

    Citiraj devotee prvotno napisa
    Sta vi nosite na posao?
    Sad sam na porodiljnom al dok sam radila nosila bi od večere što ostane. Pa i povrće bez obzira na kvalitetu, bolje mi je nego suha hrana.

  27. #77
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kuglice od kus kusa nisu neka mudrost.
    Ostatak kus kusa od jučer, otprilike pola šalice (kad nije kuhan)
    Jedna veća mrkva, naribana
    Nekoliko mladih lukova, sitno kosanih
    2 žlice tamarija
    2 žlice brašna

    I vlažne ruke kojima ga oblikujem u kuglice pa ponovo uvaljam u brašno i dna vruće ulje. Ispadne ik oko 15-20. Ovisi kolike kuglice oblikuješ.

  28. #78
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    danas jedem punjene paprike i tikvice
    tikvice (s korom) izrežem na pola i izdubim sjemenke, paprikama odrežem peteljku i izvadim sjemenke. proso i crvenu leću operem, dodam im malo dimljenog tofua, puno češnjaka, naribane mrkvice, korjena selena, nasjeckan list petrusimena, par žličica tamarija i smjesom punim paprike i tikvice, samo do 2/3. u posudu stavim malo maslinovog ulja, kapulu narezanu na kolute i na to naslažem punjene paprike i tikvice. zalijem vodom, a ubacim i wakame algu ili ponekad malo pirea od pomidore. stavim na vatru i kad zakuha kuham oko pola sata.
    služiti uz kukuruzni ili raženi kruh

  29. #79
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno



    jel mogu ja svratit?

    ja sam danas podlegla pritiscima od strane podmlatka koji na pitanje sto cemo za rucak? uglas odgovaraju: pastasutu!

  30. #80
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ofkors marta, ali ni paštašuta ne mora biti loša opcija, bar meni nije ukoliko je s balancanama ili kako kaže MM s japanskom janjetinom!
    kockice balancana popržiš na maslinovom ulju s češnjakom baciš na to integralne špagete, prevrneš i za kraj pospeš gomašiom. meni je to pre-mljac

  31. #81
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ma ja volim pastasutu, ali malo mi na nos izlazi. naime, svaki put kad ih pitam zele li nesto posebno za rucak odgovor uz slinjenje glasi PASTASUTU.

    volim i s tikvicama i patlidjanima i maslinama i kakvu god, al malo mi je dosadilo.

    oni naravno najvise vole onu s paradajzom, a ja ih volim kad se vesele rucku.

  32. #82
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj lonni prvotno napisa
    Lea, ogladnim kad citam tvoj menu.
    jel moze pliz recept za kus kus okruglice?
    Za ovo zovem na ručak.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    719

    Početno

    LeaB - hvala na receptu! Ma, meni ti se jednostavno svidja kad netko uziva u pripremi hrane, odmah to osjetim (i ogladnim).

  34. #84
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Jučer:

    MIso juha s mrkvom i peršinom
    Smeđa riža
    Pirjani karfiol
    Popečci od crvene leće i kurkume

    Večera:

    Kupili svježa marelice i napravili kašu s rižom od ručka.

  35. #85
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    jučer:
    juha od zobenih pahuljica
    pohani seitan ( domaće izrade)
    smeđa (a koja bi druga) riža s lećom
    narezano nezačinjeno povrće (rajčica, paprika, krastavac) kao salata

    LeaB kako povežeš crvenu leću u popečak, s njom i s azukijem mi nikad to ne uspije :?

  36. #86
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa

    LeaB kako povežeš crvenu leću u popečak, s njom i s azukijem mi nikad to ne uspije :?
    ovo i mene jako zanima!

    mi smo jucer imali

    smedju rizu
    pire od zute lece
    kuhanu blitvu s mahunama
    salatu od paradajza

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Miso juha

    Riža sa slanutkom prelivena bućinim uljem i tamarijem
    brokola parena
    zelena salata
    tempura nori


    isprobala recept azuki namaza
    meni je fin i nulti dan

  38. #88
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    please, cure ako moze mala pomoc u vidu jednostavnog recepta!
    kupila sam peceni tofu i voljela bih ga napraviti sa tjesteninom!
    skinula sam par recepata sa neta, ali htjela bi skuhat nesto vec provjereno!

  39. #89
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    LeaB kako povežeš crvenu leću u popečak, s njom i s azukijem mi nikad to ne uspije :?
    Skuham je obično i ocjedim od vode. A u vodu u kojoj se kuhala dodala sam kuskus i malo brašna. I sve pomješala. Ostavila malo u frižider da se stegne. Oblikovala kuglice i na vruće ulje. Mekani su ali se ne raspadaju.

  40. #90
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ispravak:
    Citiraj LeaB prvotno napisa
    A u vodu u kojoj se kuhala dodala sam kuskus. I sve pomješala. Pa dodala još malo brašna.

  41. #91
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    isprobala recept azuki namaza
    meni je fin i nulti dan
    :D

  42. #92
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    hvala LeaB, na receptu za popečke od crvene leće. slijedeći ću put probati tako ju pripremiti

  43. #93
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    podižem da podijelim plan za svoj današnji ručak s vama, a to će biti sataraš s purom
    kako sam uspjela naći batate u sataraš ću strpati njih, papriku, balancane, pomidore, malo mladih zrna graha (ili crvene leće) , možda dimljenog tofua i naravno gomilu kapule i češnjaka, bosiljka, petrusimena...
    nemam pure, ali imam kukuruznog brašna kojeg ću skuhati kao prilog uz sataraš.
    javim kako je bilo.

    od ostatka mladog graha (imam pola kile u mahuni) ću napraviti namaz, ionako mi je dosadila zobena kaša za doručak-zaželila sam se sendviča

  44. #94
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne navraćam dovoljno na ovakve topice...
    Nešto me se spominjalo po pitanju halve. Moj pajdo iz Rajasthana ju je radio od grisa ovako (oprez, kalorično):

    U željeznu posudu se stavi ghi, cca. 4 žlice ili više, kad se zagrije ide oko 8 vrhom punih žlica grisa i to se miješa da ne zagori. Gris skoro momentalno popije sav ghi. Ako krene zagarati vatru se jako smanji i žustro se miješa dalje. U jednom trenutku gris postane nalik pijesku (smanjila se vlaga) i to je trenutak za nabacati dodatke: grožđice, kokos, oraščiće... smjesa je jako vruća i mora se jako miješati. Kada dobije boju hoblane hrastovine (ne tamnije) dodaje se šećer, a količina po želji. Pajdo je stavljao zastrašujuće količine, ali sasvim je OK staviti i manje, recimo 4 žlice. Šećer se momentalno karamelizira i čim se sav rastopio zalije se sve s mlijekom. Vušššššššššš!!! Nema neke čvrste upute koliko mlijeka, jer će se čak i litra stisnuti u halvu. Treba jako miješati jer se karamelizirani šećer hoće s grisom organizirati u grude. Hladi se polupoklopljeno.

    Miriši božanstveno. Nudi se i kao prasadam.

  45. #95
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dovragaibestraga Davore, ja sam u nekoj slatkoj fazi. Hebemu, sad moram odma halvu praviti.

  46. #96
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    samo da vas izvijestim sataraš je bio mmmmmmljac. izostavila sam tofu, a stavila sam i crvenu leći i mladi grah.

    ja sam nakon davorovog posta odmah napravila rogač kocke, ali s kakaom (nisam imala rogača). halvu ću probat kada malo padnu ove febre vani i kad ne bude tako teško stajat kraj vatre i miješat fini slatkiš.

  47. #97
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ipaaaaak nisam napravila halvu. Pricekat ce temperaturu ispod 30°C.

    Jucer smo jeli smedju rizu s psenicom i grahom, pohane patlidjane (ja koristim samo tempuru) i juhu i salatu od nasih osobnih vrtnih paradajza.

    Danas sam od ostataka rize napravila krokete, imali smo umaka od paradajza i dio koji ne spada u ovaj topic.

    Za veceru sam skuhala kasu od amaranta s malinama

    Uspust jedna obavijest, teskom mukom sam se odlucila na ovo, a iz cisto sebicnih razloga: u Mercatoru ima za kupiti papadama.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Kak se ovo sitno čita?

    Ja sam ponosna na večeru koju su moja djeca smazala u hipu

    zobena kaša, bundevine sjemenke sa tamarijem, parena brokola, tofu i arame alge

  49. #99
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    maro, ja znam (samo klikni quote), ali što mi vrijedi kad ne razumijem

    marta piše o nekom papadamu, ma što to bilo...

  50. #100
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Čita se papaЯam (gdje Я označava rikverc-r), a odnosi se na hostijama nalik tanke pločice od jako začinjenog tijesta pšeničnog brašna, koje se prije upotrebe prže i ... tko ne kuži indijsku kuhinju nema ni najblažu ideju kako je to dobro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •