Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 664

Tema: Vegetarijanski tjedni jelovnici (2. dio)

  1. #1
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Jučer sam radila faširance od smeđe leće i moram reći da su mrak. Luk, tamari i malo brašna.
    Sline mi cure.

  2. #2
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Danas:
    Varivo od azuki graha s bundevom,
    Integralna riža s gomashiom.
    Salata od matovilca.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Joj LeaB, ja s "faširancima" nikak' na zelenu granu Nedavno je Anita stavila recept za popečke od quinoe i dimljenog tofua i sram me priznati da mi nisu dobro ispali. Jednostavno mi se svi popečci/faširanci raspadnu u tavi Jedina sam falafele uspješno napravila :D
    Mi danas slično k'o i ti:
    Varivo od bundeve s prosom i lećom
    Riža i cikla na salatu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kod nas je danas za rucak varivo od suhog graska, mrkve i jecma.

  5. #5
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    Joj LeaB, ja s "faširancima" nikak' na zelenu granu
    Ja sam u ove od leće dodala brašna da se stisnu. I na vruće ulje. Nikad se ne raspadnu.
    Inače kad radim od žitarica dodam malo tamarija i češnjaka i sa vlažnim rkam ih oblikujem i dobro stisnem u ruci.
    I oper na vruće ulje.

  6. #6
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Kod nas je danas za rucak varivo od suhog graska, mrkve i jecma.
    Obožavam ječam.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Jednostavno mi se svi popečci/faširanci raspadnu u tavi
    pusti smjesu da odstoji neko vrijeme ili da popecci odstoje, prije nego ih peces

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Mi za veceru jeli bogatu juhu sa orzom, te pitu zeljanicu, koju sam napravila nikad bolju, blitva, pinjoli, malo tofu, maslinovo ulje, sol i kore.

  9. #9
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Može jedno pitanje: kako napraviti finu miso juhu? Ove do sada baš mi i nisu ispale fino

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Što nije bilo OK? Kakvu si miso juhu dobila, a kakvu si htjela (elaboriraj malo to "fino")?

  11. #11
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj marilu prvotno napisa
    Mi za veceru jeli bogatu juhu sa orzom, te pitu zeljanicu, koju sam napravila nikad bolju, blitva, pinjoli, malo tofu, maslinovo ulje, sol i kore.
    radiš li kore sama? molim te podijeli s nama recept ak radiš

  12. #12
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Što nije bilo OK? Kakvu si miso juhu dobila, a kakvu si htjela (elaboriraj malo to "fino")?
    Stavila sam kuhati grašak, mrkvu i celer narezan na rezance. Kad se to skuhalo dodala sam miso. I još malo soli. I bilo mi je nekako prazno.

  13. #13
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Što nije bilo OK? Kakvu si miso juhu dobila, a kakvu si htjela (elaboriraj malo to "fino")?
    Stavila sam kuhati grašak, mrkvu i celer narezan na rezance. Kad se to skuhalo dodala sam miso. I još malo soli. I bilo mi je nekako prazno.
    Sol ti ne treba. Miso je dovoljno slan.
    Jedna čajna žlica misa ide na 2 dl vode. Možda si tu malo manje stavila.
    Mada neki vole slabiji miso. Ja ne.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    Citiraj marilu prvotno napisa
    Mi za veceru jeli bogatu juhu sa orzom, te pitu zeljanicu, koju sam napravila nikad bolju, blitva, pinjoli, malo tofu, maslinovo ulje, sol i kore.
    radiš li kore sama? molim te podijeli s nama recept ak radiš
    Nekada davno da, ali danas nemam vremena, pa uzmem samo kupovne organic, nekada cjelovitih zitarica nekada od bijelog brasnsa, kako me pukne. Tri lista, premazana sa maslinovim uljem zamotas u smijesu koju si prethodno pripremila. Meni je odlicno ispala ovo sa blitvom. Skuhas blitvu i malo je zgnjecis, posolis, dodas malo tofua onako smrvljenog medju prstima, i pignole (sjemenke od sisarki), daju mi lijep i zanimljiv ukus. Kad zamotajes isto premazes kvalitetnim maslinovim uljem.
    Zapeces na 35 minuta ili kad lijepo pozari.
    Isto radimo sa tikvicama, izribas sirove, posolis i ostavis da puste vodu. Mozes dodati tofu, ili ne ili neku vrstu sira, meni je jednom odlicno ispalo kad sam dodala kremasti sos od indijskih oraha, onih bijelih sirovih, a moze i nasih oraha. Zamotas, zapeces i pojedes dok je jos frisko!!
    Spinat, krumpiraca, ljetne bilo koje vrste tikvica, pomjesano poriluk-krompir, samo tofu sa sosom od indijskih oraha (podsjeca na riccottu), vocne pite od jabuka ili cak svjezih bresaka...mmmm mmmm.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    Citiraj marilu prvotno napisa
    Mi za veceru jeli bogatu juhu sa orzom, te pitu zeljanicu, koju sam napravila nikad bolju, blitva, pinjoli, malo tofu, maslinovo ulje, sol i kore.
    radiš li kore sama? molim te podijeli s nama recept ak radiš
    Oprosti, ako se u biti sjetim kako se rade. Ali znam da ide bijelo brasno, zlica bijelog octa i mala zlicica soli, vode po potrebi (mozes staviti i ulje, ali ne treba) Umjesis tijesto i nauljis ga i ostavis najmanje 1 sat da ostoji. Bitno je da ga uvijes u plasticnu foliju da ne dobije koru, jer onda ne valja. Treba biti lagano umijesano, ne ljepljivo, ne previse tvrdo. To dobijes sa praksom. Ostavi ga na sobnoj temp. ne u hladnjaku!
    Vjerovatno negdje mozes naci tocniji recept.

  16. #16
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Podižem ovu palu temu...

    Jučer ručak za deset.
    Juha od korabice, luka, mrkve i celera.
    Smeđa riža.
    Umak od shitakee gljiva sa prešinom i lukom.
    Blitva s krumpirom na lešo.
    Salata od kratko kuhane mrkve i celera, mungo graha, hijiki alge i mladog luka s maslinovim i ume octom.

    Najdraži su mi vikendi. Stvarno si dam truda.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Mi sinoc vecerica bas za deset! Juha od povrca, malo na zeleniju stranu, pa ubacila tjesteninu (ali od smedje rize), onako malo kremasta ali ne previse.
    Onda smo imali smedju rizu kratkog zrna sa zgnjecenim tofu i mjesano sitno povrce, onako lijepo pirjana. Fino i ukusno!
    Na jednoj velikoj pladeli sparoge i cvjetaca, pohovani patlidjani a spinat pirjan po domaci. Sve ukusno, fino, bas mi je trebalo malo vise povrca. Djeca pomazala prvo sve sparoge!!
    Veceras opet zeleno, ali sa krompirom na Dalmatinski, sa puno maslinova ulja i cesnjaka. Vjerovatno pohovani sejtan ili tofu, a mozda pohujem opet patlidjane.
    Sutra mi se vec jede neka pasta. Mozda crveni sos ovaj put, onaj od indijskih orasa je maaaasan, a ipak je Korizma

  18. #18
    marija nova

    Početno

    Mi smo lakto-ovo vegetarijanci pa ne znam jel vam odgovaraju naši meniji... Danas smo se ubili u gibanici sa sirom, to mi je najdraža pita, smućkam mlijeko, mineralnu vodu, sir, jaja i sol i u to samo ubacim one gotove kore pa ih vadim u tepsiju čije dno je pokriveno korom, na kraju prekrijem još jednom korom, malo vrhnja odozgo, sve u svemu pet minuta posla.
    Probajte ovo, svima se sviđa, skuhate cvjetaču izrezanu na cvjetiće, posebno malo prepržite žličicu kumina (pazite da nije kim, ne znam zašto ih u dućanima brkaju), dvije čili papričice i žličicu kurkume, dodate jogurt, posolite i prelijete s time cvjetaču. Prvo izvadite papričice. Ja s time volim kuhani krumpir, nešto panirano i puno salate.
    Ah, a ljetni recept za varivo od tikvica, paprika i rajčica sa anisom, pa uz to riža s kikirikijem... apetit mi je naglo skočio...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Moja djeca isto obozavaju pite od sira. Cula sam nedavno da su super pite od kupusa. Ima li tko recept? Moram li kupus prokuhati prije stavljanja po korama?

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ili prokuhaj ili prodinstaj.
    inače je postupak isti kao za bundevaru.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Znaci, isjeckati, prokuhati, poslagati po korama i zapeci?
    Jel ide sam kupus ili se kombinira s nekim povrcem?

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Uvijek možeš pomiješati ili s krumpirom ili mesom, može i luk ... bilo što, ali meni je najdraža prava pita-kupusara.
    (Najbolje je kada se malo popapri, pa djeci odvoji neke koje nećeš).

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Hvala.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Recept za indijski sabji koji sam isprobala za Tirnin rođendan. Bome nevegetarijanci su isto uživali 8) :

    Na ulju ili maslu poprži se kumin, gorušica i kurkuma, a zatim na to stavi 1/2 š crvene leća i narezane 2-3 mrkve i karfiol, te sol. Doda se voda, otprilike, da nivo bude malo viši od razine povrća i kuha 40tak min.
    Pred kraj dodam naribani đumbir.
    Vodu uvjek dodajem odokativno, uglavnom ovo je varivo , a crvena leća dosta zgusne jelo, tako da možda tokom kuhanja treba dodati još vode.

  25. #25
    marija nova

    Početno

    Jel zna netko točan recept za indijsku halavu? To je slatkiš sa grizom koji se prvo preprži na maslacu pa se zalije vrelim sirupom i umiješa se voće i orašasti plodovi. Fale mi samo mjere! Još nešto, znam da ima i halava od mrkve, kako to ide, zna li tko?

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ima negdje na forumu recept za to.
    mi smo danas na varivu od poriluka, lece, mrkve i karfiola, a ubacila sam i neke dvije ljute sojine kobase.
    imamo i sparoge al ne zadugo bliz:

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj marija nova prvotno napisa
    Jel zna netko točan recept za indijsku halavu? To je slatkiš sa grizom koji se prvo preprži na maslacu pa se zalije vrelim sirupom i umiješa se voće i orašasti plodovi. Fale mi samo mjere! Još nešto, znam da ima i halava od mrkve, kako to ide, zna li tko?
    misliš na halvu?

  28. #28
    marija nova

    Početno

    Koliko sam ja skužila to nije isto mada je slično, halva je više Turska.

  29. #29
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    zna davor kako se pravi. garant.

  30. #30
    marija nova

    Početno

    Davor?

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Si, Davor. Posalji mu pp. Ili u pretraznik upisi halava.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Sutra je na meniju pita od poriluka:

    tijesto kao za pitu od jabuka( crno+integralno brašno, ulje ili putar,malo soli, može kardamom, korijander i đumbir)
    razvalja se tanko i obloži kalup namazan putrom i posut s brašnom,
    odozgo narezani poriluk sa naribanim dimljenim tofuom.
    posoli se,
    a zatim prelije sa umakom od izmiksanog tofua pomiješanog sa sojinim ili zobenim vrhnjem , s dodatkom kurkume i kopra
    odozgo ponekad stavim narezanu mozzarelu, može i parmezan
    pa u pečnicu na 180C 40 min

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Ne znam jeste li ikada probali napraviti neku od sirovih juha. Ja u zadnje vrijeme u vrlo malo vremena uspijem uvijek nesto smuckati.
    Treba dobar mikser! Onako od oka malo oraha (ja volim indijske) ili mozda nezasladjeno sirovo mlijeko od badema. Ako koristite neke orahe, dodje mala saka oraha i dvije case filtrirane vode (pola litre), pola zlicice soli ili manje, malo papra, moze i peperoncino ako volite papreno ili sok od limuna. Cetvrtina kapule (bijeli luk), malo cesnjaka, pola avokada, strucak persina, ili bilo cega drugog sto mi padne na pamet, samo da nije neko jako povrce sto ostavlja ruzan okus kad je sirovo. Sve vrste tikvica, krastavci, rajcice, i sl. su ok.
    Ja to sve onda lijepo smiksam i seviram sa malo isjeckanih pistachi ili persina na hladno ili malo zgrijem ali ne da bude vruce, vec samo toplo.
    Ovo je tako zdravo i bas zato sto nije kuhano je i puuuno vitamina. Odmah popapati sve!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    [/quote]
    Nekada davno da, ali danas nemam vremena, pa uzmem samo kupovne organic, nekada cjelovitih zitarica nekada od bijelog brasnsa, kako me pukne. Tri lista, premazana sa maslinovim uljem zamotas u smijesu koju si prethodno pripremila. Meni je odlicno ispala ovo sa blitvom. Skuhas blitvu i malo je zgnjecis, posolis, dodas malo tofua onako smrvljenog medju prstima, i pignole (sjemenke od sisarki), daju mi lijep i zanimljiv ukus. Kad zamotajes isto premazes kvalitetnim maslinovim uljem.
    Zapeces na 35 minuta ili kad lijepo pozari.
    Isto radimo sa tikvicama, izribas sirove, posolis i ostavis da puste vodu. Mozes dodati tofu, ili ne ili neku vrstu sira, meni je jednom odlicno ispalo kad sam dodala kremasti sos od indijskih oraha, onih bijelih sirovih, a moze i nasih oraha. Zamotas, zapeces i pojedes dok je jos frisko!!
    Spinat, krumpiraca, ljetne bilo koje vrste tikvica, pomjesano poriluk-krompir, samo tofu sa sosom od indijskih oraha (podsjeca na riccottu), vocne pite od jabuka ili cak svjezih bresaka...mmmm mmmm.[/quote]

    Aaaaaah Marilu sta ti fino kuhas! Svaka cast! Da bar mm voli blitvu, a i zelje.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Halava

    Na suho se przi kokos dok malo ne posmedji. Dodati jabuke, secer, vanilin, sok od narance i limuna, suho voce ( datulje, smokve, grozdjice ), malo mljevenoga klincica, mlj gingera, rogaca ( ako je kerob dodati ga na kraju ), dodati vodu da ih prekrije i kuhati.

    Usporedno pripremiti gris : prziti na maslacu ljesnjake ili orahe ( grubo samljeveno ), dodati gris i prziti. Kad je gris gotov ( dobio smedju boju ) malo po malo u tako vruce dodavato smjesu sa vocem ( paziti na burnu reakciju i moguce opekline ), mjesati dok se ne zgusne.
    Omjer: 250g maslaca-400g grisa
    350g maslaca-500g grisa


    Halava od mrkve ( gajar halava )

    na maslacu prziti bademe ( ociscene i narezane na pola ). Dodati naribanu ( najsitniji noz na ribezu ) mrkvu i grozdjice.
    kad ispari voda, dodati mlijeko, i pri kraju secer i mljeveni kardamom. Kuhati i dobro mijesati dok se ne zgusne.
    Omjer 150g maslaca-1 kg mrkve

    Ako ti jos nesto nije jasno, pitaj, imam nekoliko vrsta halave, hoces okus karamela, cokoladne....itd

  36. #36
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja bi nesto cokoladno al da nema niceg kravljeg u sebi. znaci ni mlijeko ni maslac a od zitarica po mogucnosti zob ili proso. a jesam nezahtjevna

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Lu, jel igra homemade carobella?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Mlijeko ne trebas staviti, a poanta halave je ta da se psenicna krupica przi na maslacu, i na to doda vruca voda sa secerom. Bez maslaca ne znam. Ostali dodaci ( kakao, ljesnjaci, orasi....i sl) su individulana zelja i ukus, kao i kolicina toga u halavi. Nisam bas pomogla :/ .

  39. #39
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Lu, jel igra homemade carobella?
    da

  40. #40
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kupis u BioBio onaj fino mljeveni rogac i onda odokativno 2 zlice (il neke mjerice) vrhnja (os kravljeg, os sojinog, koje vise volis), 2 zl rogaca i zlicu meda zagrijavas uz mijesanje dok se rogac ne umijesa.
    ne kuhas, nego samo zagrijes da se sve poveze. i onda os zlicom odmah pojest, os na palacinke, kruh, kolac...

  41. #41
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    podižem iz mrtvih, da podjelim s vama svoje recepte za uskršnji ručak:

    povrtna juha s puno mlade kapulice,
    seitan "juneći" odrezak
    iz knjige z.nanić: seitan se prvo prži na ulju, a onda se doda shoyu ili tamari i kuha, umak se prije suženja zagusti kuzuom
    pogačice od mladog krumpira
    zgnječenom mladom krumpiru se umješa kapulica pržena na maslinovom ulju, tofu ili ribani sir po želji, te brašna dok se ne zgusne da se može oblikovati. peče se u pećnici oblikovano mrvicama kruha u pogačice ili kao štruca u kalupu na 180 stupnjeva-pogačicama treba oko pola sata, a štruci duže
    salata i
    makrobiotička pogača
    2 šalice kukuruznog brašna, 2 šalice brašna 850, ribana korica naranče, prašak za pecivo, malo soli, 1/2 šalice ulja, 1 šalica sojina/rižina/zobena mlijeka, 1/2 šalice vode i 3 žlice slada: izmješati posebno suhe i mokre sastojke, povezati i oblikovati dlan velike pogačice zarezati ih po sredini i peći oko pola sata na 180. vruće premazati sladom. za slađe pogače u tijesto dodati slada.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    anamar, mmmmmmm finoooo!
    Mogu li kapulice izbaciti? Hoce li promijeniti puno okus?

  43. #43
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    iz čega?! kapulicu trpam u juhe, salate, krumpir pa čak i seitan dok se kuha. samo još fali da ju stavim i u pogače
    ako misliš na krumpir, naravno da možeš, neće biti tako aromatično, ali možeš umjesto toga staviti vlasca, poriluka ili malo mladog češnjaka, to ti je sve blaže od kapulice. ako jedeš jaja, možeš smjesu s krumpirom malo obogatit jednim sirovim jajetom.

  44. #44
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Podižem, opet smo se izgubili.

    Danas za ruček imamo juhu od crne leće, nešto najfinije na svijetu i pirjani kupus sa tjesteninom.
    Doručak sam preskočila, popila sam samo bijelu kavu i pojela jednu mrkvu uz kuhanje. No tek je deset, još je rano...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Doručak sam preskočila, popila sam samo bijelu kavu i pojela jednu mrkvu uz kuhanje
    Joj Lea, nisam baš neke volje, ali me ovaj tvoj doručak stvarno nasmijao

    Moj skromni (vrlo skromni ) prilog temi je:
    Riža + salata od slanutka, mladog luka, zelene salate i radiča.

    Jučer sam radila falafele pa sam ostatak namočenog slanutka skuhala za danas za salatu (nisam baš maštovita, kronično mi fali vremena, ali trudim se )

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Uh, zaboravila sam napisati da ću vjerojatno i muffine napraviti 8) (makrobiotičke, ali s čoksom )

  47. #47
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    kako makrobioticki a s coksom? ne mere taaaako.
    stavi rogac da zadovoljis standarde!

    mi cemo danas zapecene tikvice sa sirom, stavila sam i malo kuskusa da popije visak tekucine, rizu, salatu od kupusa. mozda juhu od mrkve i definitivno sladoled od malina. :slurp_i_obzder_u_jednom:

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    kako makrobioticki a s coksom? ne mere taaaako.
    stavi rogac da zadovoljis standarde!
    Ma može, može (radimo nekad s rogačem, nekad s malo čokse (tamna, iz Bio & Bio)) Po onom receptu za makrobiotičke, ali dodamo kaj nam taj dan paše Pa i u makronovinom restoranu koriste kakao Ma, ja ti ne volim "kalupe" i prestroga pravila, tako da radim po "savjesti" i apetitu, a onda su povremeni izleti s kakaom OK Napisala sam makrobiotički samo zato da znate na koji recept mislim, ali vidim da sam samo spetljala.

    Marta, ja bih lijepo molila recept za sladoled

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Zelena juha (brokola, tikvica, luk, indijski oraščići)

    3 riže (smeđa, basmati, slatka) sa margarinom
    varivo (mrkva, tikvica, tofu i crvena leća sa kuzuom i tamarijem)

    desert - domaće trešnje

  50. #50
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mara ja bih kod tebe na rucak!

    daisy, ovako otprilike:

    2 dl vrhnja
    1-1,5 dl mlijeka
    1 banana
    zasladis medom

    ostalo po volji


    ako ne zelis banane, onda napravis bez njih. meni su u sladoledu ok jer bude od njih nekako fino kremast.

Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •