Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 268

Tema: Hranilica za bebača - kakvu i čiju kupiti ?

  1. #151
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj Ivana2604 prvotno napisa Vidi poruku
    ikeina stolica je zakon
    točno to! imamo je 6 godina, još je ko prvog dana, 3 djece, praktična. jednostavno je otuširam!

  2. #152
    mare- avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    os
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    mare ova je super i prihvatljive cijene. A gdje si kupila?
    kika, nazvala, rezervirala i kupila

    nama je super praktična, ne zauzima puno mjesta kao ostale, lijepo dizajnirana i super nam se uklopila u naš minimalizam, lako se čisti...a sinčić je obožava-ravnopravno sjedi i jede s nama za stolom, a u slobodno vrijeme mu služi kao šator, obožava biti ispod

  3. #153
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    mare:
    kika, nazvala, rezervirala i kupila

    nama je super praktična, ne zauzima puno mjesta kao ostale, lijepo dizajnirana i super nam se uklopila u naš minimalizam, lako se čisti...a sinčić je obožava-ravnopravno sjedi i jede s nama za stolom, a u slobodno vrijeme mu služi kao šator, obožava biti ispod
    A jer se dobije i onaj jastučić, il je golo drvo. I čini mi se uska - jer stanu buckaste bebe?
    Uf, toliko pitanja imam....
    I još nešto - do koliko kila jesu te sjedalice? Prodavačica u Tl-u mi je rekla da su sve hranilice do 15kg...

  4. #154
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    ArI MaLi, gdje se može kupiti ta Jane Activa stolica? Mi smo se definitivno odlučili za taj tip: hranilica, a poslije stolić i stolica, a MM preferira tu (one drvene su mu nekako bez veze). Bila sam u našem Adaxu, ali su mi rekli da je već dulje vrijeme nisu dobivali. Može li se nekako naručiti preko Beba centra ili nešto slično?

  5. #155
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    kad beba smije u hranilicu?
    beba ima 7,5 mjeseci, nije se još posjela sama, sve je drugo zanima, samo ne hranjenje, pa odustanem nakon 5-10 minuta (tad i ono malo hrane što je prihvatila, ne prihvata više)
    dobila sam neku hranilicu (iskreno nisma je ni pogledala, još stoji zapakovana) i nisam je mislila otpakivati dok beba ne prosjedi sama, ali me zanima smije li beba koja nije prosjedila sama makar tih 10 minuta u hranilicu?
    jeli lakše hraniti bebu u hranilici?
    jer ovako kako je ja hranim mi postaje sve teže (jedno je čuva, a drugo hrani, a ona se vrti, ili je stavim u polusjedeći (kad sam sama) i jednom rukom pridržavam, a drugom pokušavam nahraniti (sad kad ovako čitam, izgleda ko da maltretiram svoje dijete, ane pokušavam nahraniti , a pokušala sam je i držati i hraniti, ali to je nemoguća misija)
    uglavnom svaki savjet je dobrodošao

  6. #156

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    moje hranilice, osim potpuno sjedećeg položaja imaju još 3 položaja, pa sam ja svoje stavljala u taj predzadnji, ne potpuno sjedeći položaj, ali ne i poluležeći jer tako ne smije jesti, neki onako lagani kao da ga staviš u krilo, pa mrvicu nagneš, nisam mogla drugačije jer imam dvojicu koji jedu u isto vrijeme
    dok bi jedan jeo drugi bi vrištao
    da nisam imala drugog izbora stavila bi ih i u sjedeći, vjerujem da se ništa ne bi dogodilo to malo vremena
    moji su i tako mislili da sam luda što ih nisam stavljala sjedit dok se nisu sami posjeli
    a da ne govorim o svojim kolegicama koje djecu stavljaju sjedit od kad su navršila magičnih 6 mjeseci
    naravno da ne kažem da neće imati posljedica, ali svatko odlučuje za svoje dijete

  7. #157
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    sad sam skontala da nisam provjerila ima li moja hranilica polusjedeći položaj , možda i ima, a ja se ovako patim
    pretpostavljam da je lakše hraniti bebu kad je u hranilici
    i meni se svi sablažnjavaju što je ne stavljam da sjedi, a velika curetina

  8. #158
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi planirali kupiti onu cam-ovu koja se montira na stolac, iznenadila sam se kako je majusna, nekako uska,a i pladanj je duplo manji od standardne velicine. Malenog nisam ni pokusala staviti unutra jer mislim da kroz neko vrijeme ne bi ni stao u nju. Tako da cemo morati neku drugu, klasicnu. Neonato isto tak.

  9. #159
    mare- avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    os
    Postovi
    41

    Početno

    jastučić smo posebno kupili..nije nam uska, vjerujem da će A.još dugo moći u njoj sjediti..testirana je do 40 kg...

  10. #160
    Nikolina_S avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    68

    Početno

    Mi koristimo bloom fresco i prezadovoljni smo. To je od novorođenčeta do 36 kg. Tri položaja, visina kako kome paše, dva stolića (manji za manje bebe, veći za veće).. i ono šta je meni jedno od najbitnijih fantastično se održava, lagano mokrom krpom se prebriše i sve fleke idu dole

  11. #161
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    zo koje hranilice imaš?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Pitanje - stalno se spominje ikeina hranilica, ali ja nisam našla ništa na njihovim stranicama (at) što bi ličilo na hranilicu tj. imalo remenčice ili nešto slično nego samo visoke stolce koji su svi 30+ eura. Može li netko staviti link na to o čemu ste pričale? Hvala!

  13. #163

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj tonili prvotno napisa Vidi poruku
    zo koje hranilice imaš?
    sad sam slučajno vidjela, oprosti, mislim da ti sad više ništa ne znači da napišem odogovor ( crvenim se, ali neće mi prihvatiti dotičnog smajlija )

  14. #164
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    2komaden evo to je ta, samo sto na slici jos nema pladanj, posebno se kupuje, ali u ikei sve zajedno dodje 15-ak eur. http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/30069724 ja sam preeeezadovoljna, prijateljica ima neku sf hranilicu, pegperego, koje su muke dok se to ocisti, a ovu samo pod tus! djeluje jako siromasna itd, ali je najbolja stolica koja postoji i super je sto nema ispod drzac za nogice na koji bi se dijete samo odizalo i lakse izlazilo iz stolice...

  15. #165

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    slažem se sa a72

    ja sam svoje skroz ogolila, poskidala sam fensi navlake sa pegperega i sad je to čista plastika sa remenjem koja fino ide pod tuš jer sve drugo je nemoguće održavati
    Posljednje uređivanje od ZO : 16.08.2011. at 14:13

  16. #166

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Nije prekasno, još se odlučujemo što ćemo jer kikaći imaju tek 5 i pol mjeseci pa nam nije jako hitno (premda papaju na veliko). Hvala za link! I ja sam kasnije uspjela to pronaći, ali na uk stranicama, izgleda da u austriji toga za sada nema, a od bilo gdje drugdje nije vjerojatno da ću uspjeti naći nekoga tko bi nam to dofurao
    Izgleda da ćemo ipak uzeti Hauck Alpha jer su na akciji u Kiki

  17. #167

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    5

    Početno

    sorry, ja uopće baš ne gledam i ne čitam te stranice....
    Nema na austrijskom web shopu, ali ima u dućanu. Idem tražiti nekoga tko ide u austriju

  18. #168

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Kupili i izuzetno smo zadovoljni! Iako tada još nisu stabilno sjedili prihvatili su hranilice i sjede u njima ko veliki pa im je to čak pomoglo da i inače bolje sjede. Još su izuzetno lake za održavanje - super! Hvala na preporuci!

  19. #169
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    2komaden, što ti to znači da im hranilica pomaže "da i inače bolje sjede".
    znači li to da dječica još ne sjede samostalno?

  20. #170

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Da, još se nisu samostalno posjeli, ali sada uspravno sjede ako ih ja posjednem i ne treba im više potpora rukama. To su naučili u hranilici jer su se primili za pladanj i skroz se izravnali, a onda vrlo brzo (dan/dva) prestali se držati za pladanj i tamo sjede isto bez podrške. Radimo vježbice da se samostalno posjednu, ali su malo usporeni s tim i nikako da skuže. Curka se posjela iz špage par puta, ali nikako da joj to postane redovna aktivnost. Još će prije propuzati nego što će sjesti, premda kažu da je sjedenje preduvijet za puzanje...

  21. #171
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Nikolina_S prvotno napisa Vidi poruku
    Mi koristimo bloom fresco i prezadovoljni smo. To je od novorođenčeta do 36 kg. Tri položaja, visina kako kome paše, dva stolića (manji za manje bebe, veći za veće).. i ono šta je meni jedno od najbitnijih fantastično se održava, lagano mokrom krpom se prebriše i sve fleke idu dole
    Gdje ima ovakvih za kupiti? Prijateljica trazi i navodno negdje u sloveniji, tnx

  22. #172

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Bloom drzi onaj ducan Male stvari u Dezelicevoj, imaju i web shop.

    Mi imamo tripp trapicu i super nam je, ne koristimo jastucice jer se brzo mazu, ovaku ju isto samo prebrisem. Uz baby set moze se koristiti od cca godine dana nadalje, bar smo mi tako.

  23. #173
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam vidjela i u green goldu, neki ducan s dizajniranim stvari

  24. #174
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Gdje? Dobavljac kaze da ih u HR nema nego negdje u Sloveniji. Gdje jos gledati osim Brezice?

  25. #175
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Inace mi imamo PEG PEREGO PRIMA PAPA i super je

  26. #176
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mozda je bila samo za dekoraciju lol

    inace meni sve te hranilice koje ne mogu za stol su smece.
    izludila sam sa starijom s tom il bebecomfor ili PP koja, kako god ju postavila, ne moze za nas stol tako da s nama ona jede. pa sam ju prodala i kupila tripp trap.

  27. #177
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj 2komaden prvotno napisa Vidi poruku
    premda kažu da je sjedenje preduvijet za puzanje...
    ma daj? moje bebe su iz puzećeg prešle u sjed, mislila sam da je puzanje preduvjet za sjedenje.
    mi imamo bertonne hranilice i preprezadovoljna sam.
    http://www.ready.rs/uploads/products...nilica%204.jpg

  28. #178

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    I mi imamo dvije Bertonne hranilice (jedna je stara 10god.) i prezadovolji smo!

  29. #179
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi imamo nesto drveno nalik tripp trapu kupljeno u lesnini na akciji za 200 kn i bas je ok.

  30. #180
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Citiraj 2komaden prvotno napisa Vidi poruku
    Da, još se nisu samostalno posjeli, ali sada uspravno sjede ako ih ja posjednem i ne treba im više potpora rukama. To su naučili u hranilici jer su se primili za pladanj i skroz se izravnali, a onda vrlo brzo (dan/dva) prestali se držati za pladanj i tamo sjede isto bez podrške. Radimo vježbice da se samostalno posjednu, ali su malo usporeni s tim i nikako da skuže. Curka se posjela iz špage par puta, ali nikako da joj to postane redovna aktivnost. Još će prije propuzati nego što će sjesti, premda kažu da je sjedenje preduvijet za puzanje...
    2komaden pročitaj malo o "učenju" sjedenja. moj mali se sam posjeo, znači bez povlačenja za ruke i stavljanja u sjedeći s nekih 7,5 mjeseci.. do tad hranilicu nisam koristila nego sam ga držala tokom hranjenja. daj im komad poda ili vrtić i skužiti će i sami kroz igru. nije žurba bitno je da to odrade sami, nadam se da će tekst pomoći..

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    Ja sam Ikea fan na kvadrat, ali imamo jako mali životni prostor i trebala nam je hranilica koja zauzima minimum mjesta, a da se ne mora sklapat. Jer koj će mi vrag nešto šta moram stalno sklapat i sklanjat, a di da sklonim kad mi je soba 2 sa 2, to je ružno onda da viri negdje.. I tako smo se odlučili za trip trapp i nebi ju mijenjala za ništa, to je nešto genijalno.. Ne znam zašto bih kupovala hranilicu sa nagibom pa da dijete u njoj spava? Ili da ima dolje onu košu za igračke? Koj će mi to? Stokke je kao u svemu tako i u ovome broj 1, za nas, u našim okolnostima, a da nismo morali pazit na prostor možda nebi ni uzeli Stokke, hmmm... Da....... ......... Možda

  32. #182
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Mi prošči dvije hranilice.
    Obje drvene.
    Za stariju dobili iz TL onu koja se kasnije pretvori u stol i stolac, nije bila loša, ali se nakon nekog vremena plastični dio "ocufao" tj popucao na šavovima/varovima.
    Za mlađu se nisam dala zeznuti, pa sam još u trudnoći kupila hranilicu i kolica (za stariju smo i njih dobili, nisu bila moj izbor i nisam bila potpuno zadovoljna s njima).
    Uglavnom kupili smo Triptrapicu i nije mi žao lipe. Poslužila je kao hranilica, sada je triipolgodišnjakinji i dalje stolac, osmogodišnjakinja sjedne u nju, MM sjedne na nju, ja sjednem na nju, penjemo se na nju kad treba nešto visoko dohvatiti...
    Na moru smo umjesto hranilice imali Bumbo sjedalicu, bila mi je odlična, a kod mame Ikeinu antilop.
    Sve ove koje sam nabrojla nisu hiper-uber-space, ali su jednostavne, funkcionalne i pametno dizajnirane i ja sam sa svima bila zadovoljna.

  33. #183
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Evo i ja sam pocela malo gledati hranilice iako imam jos nekih 2 mjeseca vremena. Raspon cijena je povelik pa sama ne znam jel stvarno tolika razlika i u kvaliteti, funkcionalnosti ili cemu vec.
    Zanima me do kolko godina starosti su vasa djeca koristila hranilicu?
    Na sto sve, prema vasem iskustvu, treba obratiti pozornost prilikom kupnje?

  34. #184

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    29

    Početno

    Mi u svom stanu imamo trip trap, a kod dede i bake ikeinu hranilicu. Objema sam izrazito zadovoljna. Pri kupnji mislim da najviše treba paziti na stabilnost stolice dok je beba u njoj i na lako održavanje. Meni je malo draži tip stolica bez pladnja jer beba aktivnije sudjeluje u zajedničkim obrocima (nama je to jako puno značilo jer je mišica u potpunosti odbijala dohranu do 9 mjeseci starosti), ali i ova ikeina stolica s pladnjem mi je ok.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    to i mene zanima kada smijem curicu staviti u hranilicu? baš proučavam i vidim da ima različitih uh....

  36. #186
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi smo dobili hranilicu i nikad nismo shvatili stvarni korist te naprave. Poklonili smo ju dalje.

    Oduševljeni smo Tripp-trappicom, ovaj film sjajno prikazuje sve njene prednosti http://www.stokke.com/highchair/trip...ept-movie.aspx.
    Istina, skupa je, ali ne puno više od hranilica koje traju neko kraće vrijeme, a ona Tripp-trapp traje cijeli život. Moja teta i danas koristi Trapp-ice od svoje odrasle djece, kad je veća grupa ljudi otimamo se za njih. Definitivno se isplati svaka kuna.

    Kod bake i dede imamo kopiju i ona je jednako dobra funkcionalno, samo nije toliko lijepa.

  37. #187
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    I mi kupili Hauck Tripp-trapp i vise nego zadovoljni

  38. #188
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Pogledala sam ovaj Stokkeov filmic
    Znaci kod Tipp-trappica, osim sto prate djecji rast, se ne koristi pladanj, nego dijete jede za stolom, jesam dobro skuzila? Tak je kod svih ili samo kod Stokkeovih?

  39. #189
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    kod hauck stolica bila su dva modela jedan sa pladnjem a drugi bez. Odnosno sa malom zastitom da djete ne sleti na glavu.A inace su stolice bile iste. Mi smo uzeli model bez tako da sjedi sa nama za stolom.

  40. #190
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Stocke je osmislio tu ideju, ostali ju samo modificiraju.

  41. #191
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Koliko je kostala ta stolica?
    Vidim da su Stokkeove dosta skupe, jel Hauck mozda jeftiniji?
    U kojem ducanu ste kupili?

  42. #192
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    49 eura a kupili smo je sada kada smo bili u njemackoj jer je bila na akciji. Cini mi se da je prava cijena bila oko 100

  43. #193
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    ima razlika u izvedbi izmedu proizvodaca ali cilj im je isti-da djete sjedi za stolom

  44. #194
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Imaš kopiju Tippi papi ili tako nekako, u Slo u Dobovi za 50 eur s jastučićem. Tako nekako je bila cijena, mislim.
    Ne stignem sad tražiti, ako ne nađeš reci, pa ću se potruditi.

  45. #195
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala vam curke! )

  46. #196

  47. #197
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Stvarno je cijena odlicna! Puno ti hvala, Mojca!!

  48. #198
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Jeste li te trip-trapice i dr. izvedenice koristile takve "gole" kakve jesu ili ste imali neki umetak? Znam da u original Stokkeovu ide umetak, ali mi se i on čini dosta skup... Kad dijete konačno počne samostalno sjediti, je li dovoljno to takvo kakvo jest?

  49. #199
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Za Stokke moraš kupiti Baby set, vidi onaj filmić, to je onaj plastični okvir, a neke kopije već imaju nešto slično u sebi, kao ova druga s mog linka.
    Baby set je skup, ali se malo-malo pojavi koji na burzi... a i ako kupiš novi lako ćeš ga na kraju prodati.
    Jastučić nije nužan, ali nije zgorega da je tu... da dijete baš ne sjedi na dasci. A možeš si ga i sašiti.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    meni nije jasno kako na taj trip trap mogu staviti bebu od 6 mj, tj kad vec krene s dohranom, a dijete nesmije sjediti....vidjela sam na filmicu da se na njega stavi ona autosjedalica, sta to odgovara bilo koja ili kako?

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •