Stranica 12 od 35 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1708

Tema: Vodene kozice

  1. #551
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    mojoj je curici ostao jedan ožiljak od kozica na licu-koliko ih je imala mislila sam da će ih imati puno više i što sada s čim da mažem,doktorica je rekla da ne trebamo mazati ničim posebno ali ja ipak ne bi ostavila slučaju
    Za oziljak sam od kirurga dobila preporuku za kremu Bepanten (imas ju i u dm-u) ili nevenov melem, nakon skidanja jednog madeza. Operacija je bila prije godinu dana, s tom kremom smijes poceti mazati odmah, i danas mi se uopce ne vidi oziljak.
    Kontratubex se treba stavljati samo na stare oziljke (znaci treba proci par mjeseci od nastanka oziljka), ne odmah. BTW, on je stvarno efikasan - E je prije par godina bila zgulila jednu krastu na ruci i ostao joj je oziljak; kad je postao "star" (bijel, a ne roza), povremeno (cak niti ne prilicno redovito) smo ga mazali sa Kontratubexom; neki dan sam trazila taj oziljak i nisam ga mogla naci - vise se uopce ne vidi.

    Sretno svima s kozicama, mi smo ih preboljeli prosle godine u svibnju i znam kako vam je.

  2. #552
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Za oziljak sam od kirurga dobila preporuku za kremu Bepanten (imas ju i u dm-u)
    Bepanten plus u apoteci, ili dm-ov DAS gesunde PLUS Panthenol krema.

  3. #553
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Za oziljak sam od kirurga dobila preporuku za kremu Bepanten (imas ju i u dm-u) ili nevenov melem, nakon skidanja jednog madeza. Operacija je bila prije godinu dana, s tom kremom smijes poceti mazati odmah, i danas mi se uopce ne vidi oziljak.
    Kontratubex se treba stavljati samo na stare oziljke (znaci treba proci par mjeseci od nastanka oziljka), ne odmah. BTW, on je stvarno efikasan - E je prije par godina bila zgulila jednu krastu na ruci i ostao joj je oziljak; kad je postao "star" (bijel, a ne roza), povremeno (cak niti ne prilicno redovito) smo ga mazali sa Kontratubexom;
    ja sam inače mazala carski odmah ( recimo nakon 2 tjedna) s Kontratubex, nitko mi nije reko da mora biti stara rana. sad me zanima bi nevenova iška i u svrhu ožiljka od carskog???

  4. #554
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad me zanima bi nevenova iška i u svrhu ožiljka od carskog???
    Mislim da se moze raditi o bilo kakvom oziljku.
    Nemam osobnog iskustva s oziljcima od carskog reza, ali obje (i Bepanten/Panthenol, i nevenova mast) su jako dobre za regeneriranje stanica koze.

  5. #555
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    koliko košta kontratubex i može li se dobiti na recept?

  6. #556
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Što se ožiljaka tiče, jedan ogroman kod Mare, na sljepoočnici, ipak odlazi. Ničim tretiran. Ja bih rekla da je presudno bilo to što je imala 7,5 mjeseci i da se kod tak mlade kože najbolje regeneriraju oštećeni dijelovi. Vidjela sam kod jedne curice gadan ožiljak na obrazu, star 5-6 godina, a ona sada ima cca 13 (od kozica, naravno).

  7. #557
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    koliko košta kontratubex i može li se dobiti na recept?
    Platila sam ga cca 90 Kn, nisam ga trazila na recept, pa ne znam.

  8. #558
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    za ožiljke-kantarionovo ulje.ako ništa 100 posto je prirodno. pogotovo ako možete nabaviti domaće.

  9. #559
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moj je bio u kontaktu s kozicama pa sada iščekujemo.

    čula sam nešto o nekakvom spreju. zna netko više o tome? ako se koristi treba li još nešto uzimati?
    čini mi se da je mustelin.

  10. #560
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    elly puno hvala na odgovima,nadam se da će joj pomoći kontratubex jer ima već dosta kako je ona prebolila kozice

    Tashunica za sprej nisam čula mi smo mazali uriage gel kremom mislim da se zove Pruriced ioli tako nešto i nije ju svrbilo,a inače i ne mora značiti da će dobiti kozice one se prenose dok je još inkubacija i prva 2 dana poslije nije prelazno

  11. #561
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo do jucer imali temp do 38.7, sinoc nije imala. Ima tih kozica koliko hoces, ne izbijaju vise nove ali se niti sve stare jos ne suse. Pocela je bojkotirati kupanje u hipermanganu, trackamo se s onom uriage pjenicom, mislim da joj pomaze ...

  12. #562
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj crnkica prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunica za sprej nisam čula mi smo mazali uriage gel kremom mislim da se zove Pruriced ioli tako nešto i nije ju svrbilo,a inače i ne mora značiti da će dobiti kozice one se prenose dok je još inkubacija i prva 2 dana poslije nije prelazno
    on i je bio u kontaktu sa djecom u vrtiću koja su bila u inkubaciji, a nije direktno s kozicama.

    dakle uriage puriced i ništa drugo?
    idem na put pa hoću biti spremna, ostaviti mužu što da kupi ako izbiju.

  13. #563
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam inače mazala carski odmah ( recimo nakon 2 tjedna) s Kontratubex, nitko mi nije reko da mora biti stara rana.
    Rekli su mi da to ne pise u uputama, ali da je iz prakse tako preporucljivije.

  14. #564
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Rekli su mi da to ne pise u uputama, ali da je iz prakse tako preporucljivije.
    meni je kirurg nakon operacije slijepog crijeva preporučio kontratubex odmah nakon skidanja šavova. rekao je da je puno efikasniji na novom ožiljku nego na starom

  15. #565
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je kirurg nakon operacije slijepog crijeva preporučio kontratubex odmah nakon skidanja šavova. rekao je da je puno efikasniji na novom ožiljku nego na starom
    Vjerojatno moj i tvoj imaju o tome razlicito misljenje i razlicita iskustva.
    Posljednje uređivanje od Elly : 04.05.2010. at 14:49

  16. #566
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    on i je bio u kontaktu sa djecom u vrtiću koja su bila u inkubaciji, a nije direktno s kozicama.

    dakle uriage puriced i ništa drugo?
    idem na put pa hoću biti spremna, ostaviti mužu što da kupi ako izbiju.
    je uriage puriced i kupanje u hipermanganu i to je to

  17. #567
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    koliko ste s klincima bili doma kad su imali v.k., nakon koliko su se vratili u jaslice?

  18. #568
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Evo, i mi se pridruzujemo klubu kozicara. U jaslicama ih je samo njih 4 ostalo bez kozica, tj. sada 3. Za sada ih ima samo par i nema temperature. Pedica rekla 10 dana ne van, mazatu Uriage ( jel se tako pise) kremom, me puder, ni hipermangan.
    Idem sada malo iscitati sa cime ste vi mazali...

  19. #569
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je kirurg nakon operacije slijepog crijeva preporučio kontratubex odmah nakon skidanja šavova. rekao je da je puno efikasniji na novom ožiljku nego na starom
    Tako su i mojemu malome rekli u Klajcevoj nakon operacije....

  20. #570
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Nama je danas 5 dan i jos joj i dalje izbijaju. A ima ih mali milijon... Samo na licu i vratu ih ima stotinjak, cijele ruke, noge, po guzi i pisi, usta, u usima, tj. nema mjesta na kojem ih nema... Ima jako puno vodenih, a neke su se vec pocele susiti. Preko dana je tako kako, ali vec dvije noci ne spavamo, stalno se budi i place. Ima jedno 4-5 bas jako velikih, izgledaju kao gnojni pristevi i te nikako da se posuse ( izasle su medu prvima). Oce li joj tu ostati oziljci?

  21. #571
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    nama nije ostao ni jedan ožiljak bez obzira koliko su kozice bile velike

  22. #572
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    O, super, nadam se da i nama isto nece ostati. Ali za svaki slucaj je mislim mazati sa necim protiv oziljaka...

  23. #573
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    možeš ih mazati i s kantarionom, kad napokon padnu.

  24. #574
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Danas joj je 8 dan i jos uvijek ima vodenih. Jel normalno da tako dugo traju?!

  25. #575
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    trebale bi se u roku 10 dana do 2 tjedna se sve posušiti.

  26. #576
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ima jedno 4-5 bas jako velikih, izgledaju kao gnojni pristevi i te nikako da se posuse ( izasle su medu prvima). Oce li joj tu ostati oziljci?
    zari su od takvih ostali ožiljci
    ali meni su ti ožiljci tako nevidljivi, skroz bezveze, uopće mi nije padalo na pamet da bih ih trebala nečim tretirati da nestanu
    mislim, ni sad mi ne pada napamet. par bijelih točkica po tijelu, bezveze

  27. #577
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    koliko ste s klincima bili doma kad su imali v.k., nakon koliko su se vratili u jaslice?
    14 dana nakon pojavljivanja prve koze smo već išli u vrtić

  28. #578
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    zari su od takvih ostali ožiljci
    ali meni su ti ožiljci tako nevidljivi, skroz bezveze, uopće mi nije padalo na pamet da bih ih trebala nečim tretirati da nestanu
    mislim, ni sad mi ne pada napamet. par bijelih točkica po tijelu, bezveze
    Ona ima dva velika na licu, jedan pored nosa i jedan na celu. Ne bi bas zeljela da joj ostanu oziljci po licu... Ovaj kod nosa stalno ceska, valjda joj je pri ruci.

  29. #579
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i zara ima na licu, kod usta i na čelu. i ono, niti ja , niti ona, niti itko ih primjećuje

  30. #580
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Prijavljujemo se u klub kozičara

    Emi sam prve koze primjetila u petak 11.06. kad sam ju dovela iz vrtića, danas ih je već popriličan broj. Kupam je 2x dnevno u otpini hipermangana, mažem PoxClin pjenom po preporuci iskusnih mama i dr. mi je rekla da joj dam naveče pola žličice rinolana. I to je to.
    Ono što sam zaboravila pitati je odlazak na more/sunce. Planirali smo na more oko 13.07. pa me zanima da li je možda zabranjeno izlagati ih suncu neko određeno vrijeme nakon prolaska????
    Najgori scenarij bi bio da mi sin dobije početkom 7mj i da mu sve prođu do 13.07. a mi ni nakon toga ne smijemo nikuda
    Molim znalce za odgovor!!!

  31. #581
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zabrana sunca ne odnosi se na neke opasnosti po zdravlje, nego će se ožiljci i flekice jače vidjeti jer će pobijeliti na suncu, i onda kasnije teže nestanu.
    meni to ne bi bio razlog da ne idemo na more i na sunce....

  32. #582
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Nama su tek sada pocele otpadati krastice. Danas je otpala jedna ogromna , a ispod ogromna rupetina. Idemo krajem tjedna kod dermatologice na pregled, pa cemo mazati sa nekom novom silikonskom kremom protiv oziljaka. Skupa je ko suho zlato, ali bar se nadam da ce joj pomoci.
    Mojoj je danas 14 dan od izbijanja i jos ne idemo na sunce. Van izlazi samo rano ujutro, do 9, i navecer poslije 7.30.

  33. #583
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    i zara ima na licu, kod usta i na čelu. i ono, niti ja , niti ona, niti itko ih primjećuje
    Sada ih ne primjecuje, ali kad dodje u pubertet, onda ce primjecivati svaku tockicu.

  34. #584
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    iskreno se nadam da neće biti toliko iskompleksirana LOL
    ja nisam bila, MM nije bio, nismo tipovi kojima su takve stvari važne, pa se nadam da neće biti ni njoj.

    kad bih za svaku stvar razmišljala hoće li se moja djeca u nekoj fazi života zbog nje na mene naljutiti ili biti iskompleksirana, onda bih samo ležala na krevetu i ne bih ni mrdnula

    i zar ne znaš da je mama kriva za sve?
    djeca će nam uvijek nešto zamjerati, to je tako, i kud bih došla kad bih oko toga brinula

  35. #585
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ari, ne mogu pomoći, samo držati fige da ti stariji nije obolio. Jer koze su izuzetno zarazne tak da... :/ Mojoj mlađoj je točno 14 dana kasnije izbila prva. Ja bih se na tvom mjestu psihički pripremila na tu opciju. A što onda s morem, e to ti fakat ne znam reći.

    Što se ožiljaka tiče, Mari je prva koza izbila na sljepoočnici i ta je cijelo vrijeme bila najgora. Krasta za ne zamisliti. Onda sam ju slučajno potegla i ispod pregrozna rupetina. Nakon par mjeseci ona se skoro pa izjednačila s ostatkom kože. Doduše, Mara je imala 7,5 mjeseci kad je obolila, a čim je mlađa koža, to bolje zarasta.

  36. #586

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Moja malena je dobila vodene kozice sa 2 i pol godine. Nismo se previse uzbudivali, a niti ogledali kozice. Tijekom bolesti sam mnogo bila s njom, mazila se, puuuno kontakta koza na kozu... Kada bi rekla da je svrbi, rekla sam joj da ne smije to grebati jer ce joj ostati ruzan oziljak. Mozda sam joj 2 puta namazala jedno mjesto na ruci kad je malo vise kukala da je tu svrbi, i to sa onom bijelom tekucinom koju prepisuju pedijatri. To sto sam namazala bilo je iskljucivo uz njeno odobrenje. I oko 2 puta sam je stavila u kadu sa hipermanganom,takoder po preporuci pedijatrice.
    Vodene kozice su prosle za tjedan dana, bez ijednog oziljka, ostala je kod kuce 2 tjedna, reda radi.
    Ja sam poslije nje dobila vodene kozice, nisam se mazala nicicm, nisam sjedila u hipermanganu, proslo takoder za tjedan dana.

  37. #587
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Moj stariji je dobio kozice prije 4 dana. Stotinjak, i dobro se drzi jedino sto svako vecer kad zaspe dobije temperaturu i onda se budi sat vremena nakon sto zaspe i muka mu je. Veceras je povracao. Dala sam mu cepic za temperaturu, prosla je i sada je dobro ali ne moze zaspati. Je li normalno povracanje uz kozice? I jos, mi smo trazili u apoteci uriage pruriced, i dala nam je gel. Nisam ni znala da postoji krema. Mi smo mazali taj gel posvuda. Koja je razlika, ako netko zna?

  38. #588
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    alga mislim da je razlika između gela i kreme što gel možeš nanositi i na dlakave dijelove za razliku od kreme, ostalo je sve isto.....tako su meni rekli pa samo prenosim bez iskustva o tome

    meni je sin dobio kozice 2 tjedna nakon seke i prva 2 dana je doslovce imao samo jednu na sredini leđa, danas mu je 4. dan i sve skupa mislim da ih nema više od 5-6 kom.........uoće ga ne mogu obuzdati, luduje i teško mu je objasniti da treba mirovati.......jel imao tko iskustvo sa tako malo koza? mogu li očekivati da će tek za koji dan buknuti????

  39. #589
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    uoće ga ne mogu obuzdati, luduje i teško mu je objasniti da treba mirovati
    zašto bi trebao mirovati?

  40. #590
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    zašto bi trebao mirovati?
    tako mi je dr. rekla, ustvari da se boravak vani ne preporučuje jedino zbog povećane aktivnosti (i naravno da ne zaraze druge) pa shvatih da se za vrijeme bolesti preporučuje mirovanje, možda griješim ?????

  41. #591
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Ari prvotno napisa Vidi poruku
    tako mi je dr. rekla, ustvari da se boravak vani ne preporučuje jedino zbog povećane aktivnosti (i naravno da ne zaraze druge) pa shvatih da se za vrijeme bolesti preporučuje mirovanje, možda griješim ?????
    pretpostavljam da se preporuča mirovanje zbog toga da se temperatura ne razdivlja od skakanja...
    pri tom mislim da se ne misli na to da dijete mora mirno sjediti ili ležati cijeli dan već da im se ne dopusti da npr.igraju nogomet

  42. #592
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa Vidi poruku
    pretpostavljam da se preporuča mirovanje zbog toga da se temperatura ne razdivlja od skakanja...
    pri tom mislim da se ne misli na to da dijete mora mirno sjediti ili ležati cijeli dan već da im se ne dopusti da npr.igraju nogomet
    to sam i mislila, ali on pleše = skače po krevetu između ostalog, ne hoda nego trči, glumi spajdermana pa se baca gdje stigne itd.

    no kad sam već tu da izvjestim kako se Ivan cijeli osuo tek između 5. i 6. dana i sad nema mjesta na trupu koje je bez kozice

    utješno je što smo ih sad odradili za cijeli život

  43. #593
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam slučajno jednom primijetila da divljanje mojoj mlađoj kćeri snizuje temperaturu, tako da joj dopištam da divlja ako joj se divlja, draže mi je to od lupoceta

    starija uopće nije imala temperaturu za vrijeme kozica

  44. #594

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    ja sam malo u brizi. U vrtiću haraju vodene kozice, a ja ih nisam preboljela. Imala ih je moja kćer prije 5,6 godina, i također ih nisam dobila. Jel postoji mogućnost da ih sad dobijem ili sam možda imuna?
    Zvali smo dr. i rekao je da ako ih dobijem, da neće utjecati na bebu, al da ću ih ja teško podnijeti.
    Rekao je da dijete ne vodimo u vrtić 2,3 tjedna, a kozice se vrte po vrtiću već valjda 2 mjeseca.
    Da se ne bojim za svoje nerođeno dijete, pustila bih sina da ide u vrtić pa nek ih preboli, bolje sada nego kad se beba rodi.
    Kaj da radim??

  45. #595
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pročitaj ovaj tekst o vodenim kozicama u trudnoći:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=162&Show=1335

  46. #596

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    37

    Početno

    Imamo vodene kozice vec tri dana, jako se ceska, kako mu pomoci, olaksati po ovim vrucinama?

  47. #597
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mi smo se jako puno kupali, radila sam one kupke sa zobi ( u najlonku šaka zobenih pahuljica, pustiti vrelu vodu da se malo skuhaju i nakon par minut dodati mlaku, da bude ugodna kupka). Također sam ga mazala i s Uriage Pruriced, ali ono što nam je najviše pomoglo drugi i treći dan kad je urlao zbog kombinacije svrbeža i neispavanosti je Rinolan sirup. Mi smo se doktorici samo javili telefonom i ona nam je rekla da ga uzmemo, meni se na početku činilo pretjeranim, a na kraju sam slala muža u ljekarnu navečer.

  48. #598
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Nama je danas 10 dan, sad smo u fazi otpadanja krastica ,pokupila ih je u vrtiću gdje je bila "epidemija" vodenih kozica.
    Pedijatrica nas je savjetovala da ne mažemo sa nićim pogotovo ne sa onim bijelim puderom pošto on pogoduje nastanku ožiljaka, tuširanje po potrebi i Claritine sirupić za svrbež.
    Mogu reći da smo kozice odbolovali bezbolno, bilo je blagih tenmperaturica 2 puta koliko sam ju sve skupa izmjerila.
    Sretna sam što smo zatvorili i ovo poglavlje u našem malom životu
    Posljednje uređivanje od XENA : 14.07.2010. at 15:06

  49. #599
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    hej evo i nas u klubu od petka,osipani I pod temeperaturom.kupila sam puricied kremu i sad vidim da je gel bas za vod koz. a ne krema.kaj da maZem kremom il da kupim gel?

  50. #600
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jel Mia ili Vilim?

    Ne znam ti reći za kremu, zovi ljekarnu ak ti nitko ovdje ne odgovori.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •