Stranica 27 od 35 PrviPrvi ... 172526272829 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,301 do 1,350 od 1708

Tema: Vodene kozice

  1. #1301

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam već pisala, moji su se 8. dan od pojave kozica kupali u moru.
    Nisam nigdje našla argument protiv.
    tak i mi.
    Franka je dobila koze na moru i nije bilo teoretske šanse da uz sestru i sestričnu ostane doma dok se ove kupaju

    srećom ona nije imala temperaturu, tak da mislim da smo ju mi već pet ili šesti dan otfurali na kupanje. s tim da ju nismo dugo puštali u moru i cijelo vrijeme je bila u hladu.

    a Klara ih je imala po zimi i isto smo čim je temperatura prestala počeli polako izlaziti van.

  2. #1302
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    ni ljeti ni zimi dijete ne smije van dok izbijaju koze i dok se ne posuše. otpadanje je druga priča.
    zimi je važno da je dijete u toplom, jer hladnoća, kako je netko već napisao, potiče izbijanje na unutra - po organima.
    treba također biti u poluzamračenom, jer i jaka svjetlost potiče jače izbijanje, tako da je ljeti nemoguće izaći van.

    to mi je pedica rekla, i med. sestra ponovila.

    koze ruše imunitet na nulu pa se zato preporučuje 2 tjedna izbjegavati kolektive i gužve, posebno u vrijeme ovih sada boleština (gripetina i slične jako zarazne boleštine). tko može i duže ostaviti dijete doma, neka ga ostavi..

  3. #1303
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    koze izbijaju 3-4 dana
    mi pričamo o 2 tjedna neizlazenja i skrivanja od sunca, što i dalje smatram apsolutnim pretjerivanjem

  4. #1304
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Moj klinac ima već 7 dan još mu izbijaju

  5. #1305
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Evo ja sam moju curku jutros poslala u vrtic, bila je doma punih 15 dana, nadam se dovoljno da joj se imunitet vratio u normalu. Inkubacija virusa je do 21 dan koliko sam uspjela pročitat na internetu ?? Muž mi je dobio 4 dana iza male ali stariji sin još nije pa razmišljam jeli prošao lišo ili još ima šanse da i on dobije.

  6. #1306
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    valjda su muž i klinka dobili od iste osobe, za klinca još prati imaš još fore deset dana

  7. #1307
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kod nas u kući je 2 djece dobilo 15. dan nakon pojave 1. kozice kod 1. djeteta. Još ih je 2 bez kozica.

  8. #1308
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    valjda su muž i klinka dobili od iste osobe, za klinca još prati imaš još fore deset dana
    Muz je isao u vrtic po nju svaki dan pa je vjerovatno tamo skupio....jos desetak dana kazes, uh...

  9. #1309
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas u kući je 2 djece dobilo 15. dan nakon pojave 1. kozice kod 1. djeteta. Još ih je 2 bez kozica.
    Nama je danas 16 dan od pojave prve kozice..volila bi da se toga rijesimo kad nas je već krenulo...

  10. #1310
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    moja mlađa je dobila 17 dana nakon prve koze kod starije

  11. #1311
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Mala bila u vrticu dva dana nakon 15 dana od pojave kozica i evo je jutros proljev,povraća....očito sam je poslala prerano...a s obzirom da se pojavila mononukleoza samo mi fali još i da to pokupi...ispisujem je iz vrtića na mjesec dana. Inaće nije boležljiva ali očito kozice baš srozaju imunitet.

  12. #1312
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Evo tocno 20 ti dan nakon pojave prve kozice kod kceri dobio je i sin...svi su se izredali osim mene i nadam se da ce na tome i ostat !! Kad za mene prestaje realna opasnost zaraze ? 20 dana nakon prve kod kceri ili prve kod sina koji ih je tek dobio ? Btw. jutros me zove djever da je dobio i on, toliko o tome da moja sveki zna sto su joj sinovi imali kad su bili mali ..kozice ocito nisu jer bi stvarno bilo malo previse da su imali pa dobili opet od svoje djece...

  13. #1313
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    20 dana od pojave kod sina, ako se nećeš družiti s djecom od djevera koji će to zaraditi kroz 20 dana, a pošto ih je 3-4 ispada da budeš sretna ak sve prođe i ti ne dobiš mjesec dana prije poroda, uz uvijet da u selu više nema kozica već opet mjesec dana

    nego si dobila antitjela.

    mi sjutra idemo na kontrolu.

  14. #1314
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    jer bi stvarno bilo malo previse da su imali pa dobili opet od svoje djece...
    Makar se i to zna dogoditi, i to navodno ako je "u prvoj turi" bio osip slabiji...
    Znam nekoliko slucajeva roditelja iz vrtica koji kazu da su oni kao djeca imali, pa onda opet dobili kad su im dobila djeca.

  15. #1315
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Djeca od djevera su imali prije mojih tako da je moj sinek sad zadnji izvor zaraze....bar se nadam...nisam jos dobila nalaz a krv vadila 03.veljace...doduse jesu mi ovi iz fran mihaljevica napisali u mejlu da imam zastitu ali neznam vrijednosti igg dok ne stigne nalaz a kako su agilni prije cu rodit nego znat na cemu sam...

  16. #1316
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Elly kazu da je vjerovatnost od ponovnog dobijanja 5 % pa radije vjerujem da su imali ospice ili nesto slicno. Moja prijateljica ih nije imala, barem ne toliko da su joj roditelji primjetili a test je pokazo da ima imunitet tako da je stvarno svasta moguce.

  17. #1317
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    aqko su i imali ne bi se valjda obojici ponovilo, je to je čudno,a možda su imali bar tvoj bebeto impentigo

  18. #1318
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    Elly kazu da je vjerovatnost od ponovnog dobijanja 5 % pa radije vjerujem da su imali ospice ili nesto slicno.
    Ovi o kojima ja pricam su imali ponovno vodene kozice. Radi se o 3 slucaja gdje je evidentirano da su kao djeca imali, i kao roditelji ponovo dobili.
    Naravno, ne radi se o meni pa ne mogu 100% garantirati, ali oni tako pricaju.

  19. #1319
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Neznam vam zene moje nista osim da sam luda ko kupus vise od svega.Da nisam trudna nebi se uopce sekirala oko toga a ovako svak mi tvrdi drugacije a ja se bojim da ne dobijem i da mi ne nasteti ovoj bebi u pupi!

  20. #1320
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Elly prvi put ima tzv kozice, a ako se virus ponovno aktivira onda imas herpes zoster.
    Ako su mene lagali na virologiji i ja lazem vas.
    Inace ja sam sretnica koja je kao dijete imala i kozice i herpes zoster. Samo cu reci razlika je velika. Zoster boli ko sam vrag.

  21. #1321
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    s time da zostera možeš dobiti i više desetaka puta, kaj ne?

  22. #1322
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    da, jer je virus (koji je i uzrocnik kozica) ostaje u nasem tijelu, pa se aktivira kad su njemu uvijeti koji mu pasu, meni za sad srecom samo jednom.

  23. #1323
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Čula sam i ja da se herpes zoster može dobiti kod onih koji su prebolili kozice, kum mi je dobio upravo njega kad su mu djeca imala kozice koje je on prebolio kao dijete. Ali moj muž i djever nisu dobili herpes već upravo kozice pa zbog toga sumnjamo da su kao djeca imali kozice, možda i jesu ali neku skroz laganu infekciju koja nije ostavila trajni imunitet...Znam da zoster boli ali nisam nigdje pročitala da šteti trudnoći ??

  24. #1324

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    U iščekivanju sam, pa ima pitanje. Jel može jedan dio bolovanja( npr.tjedan dana ) za dijete koristiti jedan roditelj, pa potom odmah nastaviti drugi ?

  25. #1325
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    da, ja sam prvo bila 8 dana na bolovanju i sada nam je tata na bolovanju s djevojčicom ovaj tjedan.

  26. #1326
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    može

    ja sam mislila da će tak i kod nas biti ali se muž poguro da bi on do kraja, ja nek odradi još 2 dana

  27. #1327
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Konačno sam dobila nalaz, evo što piše; VZV IgG pozitivno 21,3 Jedinica EV metoda ELFA ref.vrijednosti poz>9 neg <6.
    Moja doktorica opće prakse kaže da se po visini antitijela nebi trebala plašit da ću se zarazit....faxirala sam nalaz i infektologici pa čekam da vidim što će ona reć..

  28. #1328
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Evo i mi prijavljujemo kozice četvrti dan od izbijanja je danas. Za sada nemamo nekih problema. Mala temp. samo prva dva dana, nije nervozan, jede, pije, odličnog općeg stanja. Ima ih dosta,ali su jako sitne. Ne svrbi ga puno. Kupamo se u zobi i mažemo Uriage pruriced.
    Zanima me može li se pogoršati stanje ili smo lišo prošli. Stariji još nije dobio, ja navijam daa bude što prije jer nam je najgore od svega biti u kući po ovom divnom vremenu. Svi mi kažžu da im je između prvog i drugog djetea bilo barem 15 dana razmaka. Nećemo lako vani ako bude tako. Koliko ste ih držali u kući,a koliko van kolektiva.?

  29. #1329
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Mi evo nakon dva dana temperature do 39 dobili vodene kozice ...jos izbijaju...doktorica mi rekla samo uriage pruriced gel i ne kupanje...dapace minimalna higijena deset dana dok se ne posuse i da zatamnimo prozore, deset dana karantena.... Ja sam joj s vatenim stapicima namazala kozice...koliko puta dnevno ste vi mazali? Da li je stvarno dovoljno samo gel?

    Najvise me strah sto ce vjerojatno i malecki od 4 mjeseca dobiti od seke

  30. #1330
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    možda neće, moja u toj dobi nije dobila.

    nisam tamnila prozore.

  31. #1331
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kod mene skoro devetomjesečna pastirica
    nije imala temperaturu uopće (ovo je 4. dan otkad se pojavio osip), i općenito je dobre volje, tako da očito nema na nekim iritantnim mjestima (starijem je prije dva tjedna najviše muke zadavala u grlu)

    nije baš da tamnim prozore, ali ni nju ne iznosim na balkon niti uz prozor

  32. #1332

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Prvi put čujem ovo za zatamnjivanje prozora.

    Moja je imala pre nekoliko godina, u sred leta. Pedijatrica je rekla da može slobodno napolje (u našem dvorištu je bila svaki dan po ceo dan, još su dolazila i komšijska deca koja su preležala, na igranje). I rekla da je obavezno kupamo, da je to o ne kupanju zastarelo i da rizikujemo sekundarnu infekciju neke krastice ako ne kupamo dete.
    Jedino što može biti problem je kod izlaganja suncu što ostanu bele flekice na koži. Ali one nisu trajne, sledećeg leta više se nije videla ni jedna fleka.

  33. #1333
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    U cemu ste ih kupali ? Meni rekla da ili gel ili kupanje a nikako oboje
    Jel netko probao A DERMA DERMALIBOUR+ pjenusavi gel za pranje

  34. #1334
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ja sam u hipermanganu ali 2-3 puta u prvih 10 dana, nije mu bas ni bilo do kupanja, sprucala sam ga s voda i soda bikarbona

  35. #1335
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    mojoj se danas siri po tijelu...ima ih i na genitalijama i guzi, u kosi koja je gusta pa ne mogu ni doci do njih al je cese, i u grlu je nesto smeta
    ima li neko dodatne savjete za ove delikatne

    inace je dobro spavala i ne cese se puno

  36. #1336
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    svrab na genitalijama smo rjesavali ili kupanjem ili ventilatorom. Kupila sam im one ventilatore sto imaju dolje lizalicu ili kemijsku. stvarno mi se nije puhalo u njeno intimno podrucje, a cesanje pak nije pozeljno.

  37. #1337
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    mi smo se danas okupali u adermi i malecka je uzivala...poslije sam je i nasprejala po tijelu s aderma cytelium sprey, a po licu uriage gel....naon toga je bila super volje i sad je zaspala bez problema

  38. #1338
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Evo nas peti dan od izbijanja i meni izgleda da se pocelo povlaciti jer zadnja dva dana uopce ne izbijaju nove. Neznam ima li to veze s aderma kupkom i sprejem, ali tocno od kad se prvi put okupala vise ne izlaze nove. Vrlo malo joj dodje preko dana da se i cese i nema ih uopce sve skupa puno: 2 vece na licu, po jedna veca u kosi, na rukama i nogama i jedna u pisici....sve drugo su neke male crvene tockice sa sitnim ili nikakvim mjehuricem. Nadam se da je to to i da nece biti pogorsanja... Ne znam zasto neki ne preporucuju kupanje, mojoj je to bas godilo i pomoglo....spavanje bez probleme i cesanja...U biti nama je najgore bilo dan prije i na dan izbijanja jer je bila malaksala s temp 39 , povracala...sad je super volje i igra se po kuci. Uglavnom, sad sam u iscekivanju da bebac dobije...valjda nece biti gore od seke...

    Ima li netko preporuku sto dati za imunitet? Strah me da ce curka sad pokupiti nesto drugo nakon kozica

  39. #1339
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko preporuku sto dati za imunitet? Strah me da ce curka sad pokupiti nesto drugo nakon kozica
    nam je dr rekla da najbolje još bar tjedan-dva ostati doma i ne ići u kolektiv ako je moguće.
    Oni sirupi za iminutet (u koje ja ne vjerujum iako sam bila kupil Imunoglukan u nekom trenutku) tipa Imunoglukan ionako navodno pročnu djelovati za tek za nekoliko tjedana

  40. #1340
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    eto nas vec deveti dan i vise ne izbijaju, ali četiri mjehurica se i dalje drze skoro od početka ( na dlanu, tabanu, pisivi i u kosi) i nikako da se posuse...a ostalo krastice i vec ispadaju Inace ne svrbi je vise nista...za maleckog jos cekamo inkubaciju...

  41. #1341
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam mojima iza kozica davala (i još ga piju) Imunosal sirup jer im je imunitet baš srozan. Oboje su bili doma 15 dana i opet su skupili prvu virozu koja je naišla tako da im svakako treba poraditi na imunitetu. Kamo sreće da hoće jesti voća i povrća pa da dobiju sve potrebno iz hrane ali moji su teški sa hranom pa sam im morala uzet sirup.

  42. #1342
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    kupili i mi sirup imunosal...

  43. #1343

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Jedno pitanje! Mozda glupo, al kad se s tom djecom uvijek necega bojis.
    Bili smo u gostima i nakratko se susreli s poznanicima koji u doveli dijete s MOGUCIM vodenim kozicama. Djec nisu bila u bliskom kontaktu, susret je potrajao nekih pet minuta.
    Jeli neka velika mogucnost da se dijete zarazi? Sada ima 10 mjeseci

  44. #1344
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Naravno da mogucnost postoji, prati stanje do 21 dana

  45. #1345
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Evo nas vec proslo dva i pol tjedna i starijoj su skoro sve kraste otpale....nije bilo,puno mjehurica ali su se dva- tri zadrala jako dugo do prije dva dana. Imala je ovaj tjedan i crvenilo u oku,sto nisam sigurna da li je bila kozica, a doktorica dala antibiotik. Sljedeci tjedan, tocno nakon 3 tjedna cemo u vrtic...a maleni jos nije dobio (ima 4,5 mjeseca) i nadam se da nece...

  46. #1346
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    cure, da sad ne listam sve ove stranice, kakvo vam je stanje s temperaturom? mojoj curi od 9 godina tem evo 4. dan bliže 39!!! juče i nije bila velika, ali danas ono baš. no sve dane ima, bar malo, naveče više..kakva su vaša iksustva?

  47. #1347
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    moj najmanji koji je imo ovu zimu/proljeće, imao je temperaturu u više navrata sve skupa i do 6 dana.

  48. #1348
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    moja od 6 g je imala temperaturu do 39 samo prva dva dana dok joj nisu pocele izbijati i onda vise nista

  49. #1349
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    moja od 6 g je imala temperaturu do 39 samo prva dva dana dok joj nisu pocele izbijati i onda vise nista
    evo noćas, 5.noća nakurila 39,5!!!!!!!!!!!!!!! osjeća se ok, ali ono, baš mi puno!!!!

  50. #1350
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    jel još izbijaju?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •