Stranica 4 od 35 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1708

Tema: Vodene kozice

  1. #151
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma ne mogu se cijepiti u trudnoći

  2. #152
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    A nisam bila sigurna

    Onda ~~~~~~~~~~ da necete dobiti!

  3. #153
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kod nas je dobro, suše se
    one koje su prve izbile su kapitalke, ogromne, i te će se još danima sušiti
    one koje su izbile u zadnjem naletu 5/6 dan, ostale su skroz male i već su skoro neprimjetne
    dobro da je to iza nas
    sad još čekam 3 tjedna dal će dobiti MM i moja mama
    ni jedno od njih ne zna da ih je imalo
    ~~~~~~~~~~~~
    svim točkastima da što prije prođe

  4. #154

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    evo i M.

    izbile su joj kozice još prošlu srijedu i bile su baš kulturne. bilo ih je oko 50-tak, nisu svrbile - mazali smo s kremom, nije ih imala puno u pelenskoj regiji, ma sve 5. dobio ih je i mm, njemu je bilo malo gore, on ih ima valjda 500 i imao je visoku temperaturu i stalno je spavao.

    u nedjelju su nam bili baka i dida i dofurali neku virozu, nisu ni znali da je imaju, a nisu ni obolili kasnije, ali kako je M. pao imunitet - ona ih je dobila. i nastalo živo s.anje, od ponedjeljka temperatura koja se penjala do 40,1, pa padne od sirupa pa opet raste, užas živi. bili u ponedjeljak na zaraznoj. onda uz paracetamol je trebala piti i ibuprofen jer joj paracetamol nikako nije skidao temperaturu, a temperatura je toliko divljala da nije ni mogla biti samo na ibuprofenu, pa pazi na razmake između istog lijeka pa na razmake iza različitih. užas. 4 dana tako . danas ujutro joj je procurilo desno uho pa je završila i na antibiotiku . sada joj je kao malo bolje. temperatura se unormalila, ali troši šaku lijekova

    moja preporuka - NIKOG NE PUŠTATI U STAN ZA VRIJEME KOZICA, jer se kod nas to zbilja pokazalo kao velika greška

  5. #155
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    poznata je stvar da nakon kozica imunitet značajno opadne i da su česte upale pluća i upale uha, zato opreza nikada dovoljno

  6. #156
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    poznata je stvar da nakon kozica imunitet značajno opadne
    I kod nas je nakon kozica H iduca 3 mjeseca stalno vukla neke virozice...

  7. #157
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    nešto mi nije jasno kod kozica u trudnoći. na portalu piše

    Ako dobijete vodene kozice tijekom trećeg tromjesečja trudnoće, ali barem pet dana prije poroda, velika je vjerojatnost da će s vasim djetetom sve biti u redu
    Ako dobijete vodene kozice između 5. i 21. dana prije poroda, dijete ih može dobiti nekoliko dana nakon poroda, ali zbog antitijela koje je dijete primilo od vas, situacija ne bi trebala biti ozbiljna
    a kaj ak se zarazim 25 dana prije poroda? to je isto zadnji mjesec trudnoće :?

  8. #158
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    nešto mi nije jasno kod kozica u trudnoći. na portalu piše

    Ako dobijete vodene kozice tijekom trećeg tromjesečja trudnoće, ali barem pet dana prije poroda, velika je vjerojatnost da će s vasim djetetom sve biti u redu
    Ako dobijete vodene kozice između 5. i 21. dana prije poroda, dijete ih može dobiti nekoliko dana nakon poroda, ali zbog antitijela koje je dijete primilo od vas, situacija ne bi trebala biti ozbiljna
    a kaj ak se zarazim 25 dana prije poroda? to je isto zadnji mjesec trudnoće :?
    Mi smo u sličnoj situaciji....
    Jedva čekam da ta zaraza prođe i da se više ne živciram.
    Vadila sam krv da vidim dali imam antitjela ali od nalaza ( nakon 10 dana) još ništa...

  9. #159
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    roby di si vadila krv? uputnicu tražim od svog doktora ili od gina?

  10. #160
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno roza ožiljci

    Moja mali je 3.1. dobio kozice od sestre,Kraste su dosta bile velike i one na glavici još nisu otpale, na tijelu jesu ali još uvijek je na tim mjestima koža roskasta,zanima me do kada to tako bude i trebam li čime mazati.Nadam se da to neće biti ožiljci jer nismo grebli :/

  11. #161
    isolda

    Početno

    najprije pozdrav svima

    nova sam ovdje,mama troje predivne dječice,curica 9g,dečko 3g i mala curka 16mj


    dakle,dečko je dobio kozice evo 5 dan danas otkad se pojavila prva. sad mene buni jer znam kako je išlo kod velike cure,a on ima samo jednu vodenu na čelu dok su ostale (najviše po leđima) samo crvene točkice tako da mi ništa nije jasno :?


    dal je moguće da mu uopće ne budu vodene? ili mogu i kroz sljedećih par dana nastat?

    te točkice su malene i izgledaju kao da prolaze...molim savjet

  12. #162
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Moguće je da ne budu vodene. Moj sin je imao recimo na licu 3-4 vodene a ostalo samo crvene točkice koje se nisu razvile u vodene plikove.
    Isto tako i po tijelu!

    Pozdrav i tebi!

  13. #163
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Isolda, ista stvar i kod nas!
    Prvo ih je prebolio MM, pa 15ti dan dobila ja, i nakon mene, nas sin isto tako, jedna na celu koju sam je uocila tek kad je bila krasta i doslovno jos 4 tockice po tijelu, ali toliko sitne da su se jedva vidile.
    Odvela sam ga kod pedijatra, medjutim on mi je rekao da to nisu vod. koz., da one ne izgledaju tako, nego da je to reakcija na kontakt s kozicama :? :?

    Uglavnom, jos 4 dana do isteka moje inkubacije, ako ih ne dobije, onda su to sigurno bile kozice... Samo sto moozda nije stvorio trajni imunitet.

  14. #164
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Evo i nas! Nera je prvu kozicu dobila u petak poslije podne i valjda ih do sada ima 10 ukupno. I pola njenih se tkđ. nije razvilo u vodene prišteve. Nadam se da će i Mislavu biti isto...

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    6

    Početno

    Evo i nas. Ja sam bila uvjerena da je moje dijete prebolilo kozice prije 3 godine kada je stariji imao, mali je imao 10-tak kozica i to je to. Međutim, prošla srijeda nas je iznenadila s mjehurićima na vratu i na trbuhu. Ovaj put ioh imamo toliko da ih je nemoguće izbrojati i imamo ih stvarno svuda po tijelu. Sada smo dobro. Kupali smo se u otopini hipermangana i u fazi smo sušenja.

  16. #166
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    nama sutra ističe inkubacija (21 dan). nadam se da nismo baš takve sreće da se probudimo s kozama :/

  17. #167

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    pozdrav..evo, već sam mislila da nekak budemo ove god.izbjegli te vodene kozice, ali ipak ih je dobio..3 god bude imao..i od jučer su krenule..danas ih ima jedno 30..zanima me da li se to baš mora s nečim mazati? jer viče kao lud kad ga počnem mazati..neda se...a, ovako njega ništa to ne ometa..normalno se ponaša i za sad nema tamperaturu..ili bi svejedno bilo dobro s nečim mazati da se čim prije posuši? dok je rekla samo s hipermanganom i gazicom po tim točkicama..

    pozdrav..

  18. #168
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Ne treba se mazati, eventualno da ublazi svrab. A mozda bi ti bilo jednostavnije da ga okupas u hipermanganu nego da ga gazicom ako vec ne da dirati..

  19. #169
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Mislim da se mi prijavljujemo.
    Primjetila sam danas da ima jednu na leđima i par točkica iza uha. Vidjet ću sutra kako se razvijaju. Čini se da bi mogle biti jer već par djece u njenoj grupi ima kozice.

    Nisam nikad vidjela kozice pa nisam ni siguran kako treba izgledati- kažu kao kap vode. Ova jedna je takva, druge zasad nisu. Vidjet ćemo sutra. :/

  20. #170
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja mislim da je to to
    da ih što brže i bezbolnije prođete

  21. #171
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    stribi je dobio kozice. drugi mu je dan i imao je temperaturu 39, ali mu je spala sa lupocetom.

    žali mi se da ga boli noga ???????????? ima li to kakve veze sa kozicama, odnosno kakvim komplikacijama? ima li tko slično iskustvo?

  22. #172
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    ja mislim da je to to
    da ih što brže i bezbolnije prođete
    Jutros su ove iza uha malo porasle i sad izgledaju kao mala kapljica vode. Sad i ja mislim da je to to.

    A valjda će biti sve ok! Zasad nema temp.

  23. #173
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Bili kod pedijatrice, potvrdila kozice
    Jedino ih nema baš puno, u 3 dana možda 20-ak
    Samo jednom je imala temp. 37.8
    Da ostane ovako...
    A onda još seka...vjerojatno će dobiti.

  24. #174
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    mi smo prošli bez kozica, a ja sam bila na testiranju. nalaz je graničan ?! i kaj sad...opet na testiranje

  25. #175
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    super :D

  26. #176
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    Help kozice zanima me da li se djete smije kupati cijelo kosica i sušenje fenom imamo već tjedan dana i pretvaraju se u kraste molim pomoć i iskustva

  27. #177
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    izgleda da i mi imamo jednog kandidata!

  28. #178
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj madi prvotno napisa
    Help kozice zanima me da li se djete smije kupati cijelo kosica i sušenje fenom imamo već tjedan dana i pretvaraju se u kraste molim pomoć i iskustva
    moja se cijela toćala u hipermanganu, i kosicu bi umočili
    a s fenom možeš, samo iz daljine, da ne bude prevruće

  29. #179
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    imamo ih.
    Sranje.

  30. #180
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    a ja prijavljujem još jedno!
    starijoj prošlo, mala dobila

    ja je kupam u hipermanganu (samo ona ga hoće piti pa moram biti jako brza)

  31. #181
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    mi smo prošli bez kozica, a ja sam bila na testiranju. nalaz je graničan ?! i kaj sad...opet na testiranje
    Kakav ti je nalaz? Meni ji IgG preko 3000.

  32. #182
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    e pa to je ono super..niš ne piše

    piše ovako
    HSV 1/2 IgM..........granično
    HSV 2 IgG WB........neg
    HSV 2 IgG .............neg
    HSV 1 IgG WB........neg
    HSV 1 IgG .............neg

    pa si ti misli

  33. #183
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Stvarno ti ne kužim nalaz, osim da nemaš antitjela na to nešto što su ti vadili........

  34. #184
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Dajte mi rcite kako stvari stoje s izlascima van. NAše koze su toliko oskudne pa se mi rolamo po ovom lijepom vremenu. Skoro da se prošle nezamječeno. Sveki me sad isplašila da se ne smije ići van zbog nekih razloga- a ja koliko god sam o tome čitala za to nisam nigdje pročitala? Pa me zanimaju vaša iskustva. KOd doktora nismo išle jer je vikend.

  35. #185
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Roby-nama je pedijatar rekao da možemo van bez obzira na kozice,uz uvjet da nema temperaturu! Dakle,mislim da možete,jedino naravno,ne blizu ljudi!

  36. #186
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Pa da, to sam i mislila. Jedino logično objašnjenje mi je da je ev. ta ranica kad pukne mjehurić sklona inficiranju-pa se zbog toga pripaziti.....
    A ne ratlozi tipa -ako ideš van izbit će koze iznutra.....

  37. #187
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Mum2Be prvotno napisa
    ... jedna na celu koju sam je uocila tek kad je bila krasta i doslovno jos 4 tockice po tijelu, ali toliko sitne da su se jedva vidile.
    Odvela sam ga kod pedijatra, medjutim on mi je rekao da to nisu vod. koz., da one ne izgledaju tako, nego da je to reakcija na kontakt s kozicama :? :?

    Uglavnom, jos 4 dana do isteka moje inkubacije, ako ih ne dobije, onda su to sigurno bile kozice... Samo sto moozda nije stvorio trajni imunitet.
    Eto, tako je slično i kod nas.
    Skoro cijela vrtićka grupa je imala kozice, a moj L. ništa. Početkom prošlog tjedna sam vidjela na njemu kao par sitnih prištića (meni izgledaju kao oni prištići što dođu nakon depilacije), što kod njega nisam nikada prije primjetila.
    Drugi dan su već bili samo kao crvene točkice, zaključili smo da to nisu kozice, pa nismo niti bili kod liječnika.
    Temperaturu nije imao.
    Da li to znači da je to reakcija na kontakt sa virusom? I da li je stvorio tim kontaktom imunitet ili će ih svejedno naknadno dobiti?

  38. #188
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jedini razlog za ne izlazak van jest - sunce. naime, ako koze/ožiljci budu osunčani, ostaju jače i dugotrajnije fleke na koži.
    pa sad, kako kome to smeta.

  39. #189
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    A što je s kozom u oku? I. ima jednu u lijevom oku, to mi je strašno.

  40. #190
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ništa. zara ih je imala u očima i u ustima. te su joj najmanje smetale, iako su meni najgore izgledale

  41. #191
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    evo nama je u subotu isteklo sedam dana. tempeaturu nije imao uopce tj jest jednu vecer 37,5 i to je sve. dva puta sam ga namazala pruriced gelom.imao je sveukupno oko 25 kozica od toga jednu jedinu na licu. svaki dan smo izlazili u setnju, naravno ne medju djecu. u vrtic ga jos necu vracati jer svi govore o tih famoznih 15 dana. iako ja mislim da je on potpuno zdrav i jedva ceka natrag u vrtic. ali meni je gust sto je opet malo doma s nama pa nek ostane do ponedjeljka.

  42. #192
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    I su se jutros pojavile u ustima. I kaže da ju boli. Već 2 dana skoro ništa ne jede a danas siguro neće ništa. Iz usta joj užasno smrdi .

  43. #193
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Evo, i mi prijavljujemo vodene kozice. Ima ih po leđima i trbuhu, malo na vratu i iza uha. Za sada nema visoku temperaturu. Idem u ljekarnu po uriage gel.

  44. #194
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    I mi smo čekalice mogućih kozica...
    Bili u kontaktu prije pet dana s mališanom kojemu su se pojavile danas.

  45. #195
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    Citiraj roby prvotno napisa
    A što je s kozom u oku? I. ima jednu u lijevom oku, to mi je strašno.
    Kako to izgleda?
    Starija kći mi je dobila danas prištiće - možda je ponešto imala i jučer, dakle kod mlađe mogu očekivati za 2 tjedna. Problem je u tome što bi morala idući tjedan na operaciju oka, pa se bojim toga da će okeco biti vrlo osjetljivo...
    Olakotna je okolnost što je dojena, nadam se?Možda ne mora dobiti - ja sam ih imala i to kasno...
    Dr kaže da ćemo taman uloviti taj razmak u inkubaciji za operaciju...

  46. #196
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    a moje su se obje uspjele razboljeti za vrijeme kozica, dakle, još jedna dodatna infekcija
    starija je sad bolje, a malena ima i temp. i proljev, povraćala je...

    znam samo da mi je dosta više i kozica i hipermangana i non stop tuširanja i jedva čekam da obje budu zdrave i da [/i]konačno idemo van...

    a vani lijepo

    sretno svim kozičarima

  47. #197
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    Ajme, ovu moju curku napalo - ima ih po kapcima, tek su crvene točke, samo čekam kada će se pretvoriti u mjehuriće, siroto dijete. I po piši i guzi i sve ju smeta. Užas!
    Jel se Uriage smije mazati po sluznici, i da li djeluje bolje od običnog pudera sa anestezinom? Njoj se sviđa mackanje sa hipermanganom ali da li to uopće djeluje osim na eventualnu infekciju?

  48. #198
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    moje su obje imale po kapcima, i po nekoliko komada na jednom oku i izgledalo mi je strašno, ali prošlo je sve ok

    mlađa (16 mj) je na guzi i pišici imala 40-ak komada i jako ju je smetalo
    po pola noći je znala proplakati i samo se nositi
    i kupala sam je po noći
    preko dana je bila gola u stanu, bez pelene i tako joj je bilo lakše

    ja nisam ništa ni sa čim mazala, po sluznici ne znam dal se uopće maže
    a tekući puder je nekako gust i mislim da se teško skida i nisam ga stavljala

    hipermangan, osim što sprečava infekciju, mislim da ih isušuje pa će brže proći

    ali nemoj ga tapkati oko očiju

  49. #199
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    Izvještaj od noćas - nije uopće spavala Sva sreća da je MM noćna ptica pa je bio sa njom do negdje 5, onda je ležala sa njim pa je mene digla u 6...
    danas sam kupila onaj Uriage pruriced gel i bolje joj je nakon mazanja.
    Čini se da se neke suše, :D valjda neće dugo... Imala je i temperaturu i povraćala, i ne može gutati kako treba...

  50. #200
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj mama Jelena prvotno napisa
    Izvještaj od noćas - nije uopće spavala Sva sreća da je MM noćna ptica pa je bio sa njom do negdje 5, onda je ležala sa njim pa je mene digla u 6...
    danas sam kupila onaj Uriage pruriced gel i bolje joj je nakon mazanja.
    Čini se da se neke suše, :D valjda neće dugo... Imala je i temperaturu i povraćala, i ne može gutati kako treba...
    I kod nas je bila neprospavana noć sin mi je imao temperaturu i ništa nismo spavali ajme evo i sad drima kako mi ga je teško ovako gledati mi mažemo s tekućim puderom i izgleda da se suše,nadam se da je ovo noćas bila kulminacija i da ćemo večeras bar malo spavati nas malo muči temperatur i pošto ima na ustima i jeziku teško mu je i jest, užas.

Stranica 4 od 35 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •