Stranica 5 od 35 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1708

Tema: Vodene kozice

  1. #201
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Nama je ovo bila prva mirna noć, jutros je dobro raspoložen i nema puno novih kozica, samo nekoliko malih. Mislim da je kulminacija prošla jučer!
    :D

  2. #202

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Da ne otvaram novu temu postavit ću pitanjce ovdje...
    Ja kao trudnica koja je preboljela vodene kozice,mogu li ih opet dobiti...?
    I da li je istina da beba od mjesec dana ne može dobiti kozice?
    Hvala cure....

  3. #203

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    1. ne možeš.
    2. nije istina

  4. #204
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj mama Jelena prvotno napisa
    Izvještaj od noćas - nije uopće spavala
    ovako je bilo i kod nas dvije noći
    najgore su ove po guzi
    proći će

  5. #205
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    kao sto sam bila napisala mi smo neki dan preboljeli vodene kozice, u stvari evo je cetrnaesti dan danas. kako smo vrlo glatko prosli jedino sto smo napravili je da smo se dvaput namazali pruriced gelom. dakle svjeze je otvoren i gotovo netaknut. zao mije da mi stoji i na kraju se baci, ipak nije jeftin. poklonila bih kome je potreban da se iskoristi

  6. #206
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    ja ga isto kupila a namazala 1x, ali ja imam još dva kandidata za kozice... A kažu da je dobar i za dermatitis,i toga imamo...
    Mi danas dobro, bolje je volje

  7. #207
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    kao sto sam bila napisala mi smo neki dan preboljeli vodene kozice, u stvari evo je cetrnaesti dan danas. kako smo vrlo glatko prosli jedino sto smo napravili je da smo se dvaput namazali pruriced gelom. dakle svjeze je otvoren i gotovo netaknut. zao mije da mi stoji i na kraju se baci, ipak nije jeftin. poklonila bih kome je potreban da se iskoristi
    lijepo od tebe, ali pusti ga, može ti koristiti kod neke alergije, ako vas komarac ubode....

  8. #208
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    A70V, da li mogu koristiti taj Uriage pruriced kod urtikarija?

    Naime, mojem kozičaru je izbila i urikarija negdje četvri dan kozica. Popili smo žličicu Rinolana i prošlo mu je, da bi mu sutradan ponovno izbilo, ali pojačano: po leđima prsima, vratu i licu.
    Bili smo na hitnoj/pedijatriji/zaraznom i rekli su nam da umjesto Rinolana uzimamo pola tabletice Dimidrila (koji on ne zna progutati...)
    Navodno mu je od kozica pao imunitet pa je izbila alergija na nešto, rekli su da je to moguća reakcija na bakteriju s kojom je mogao doći u kontakt jer mu stariji brat ima anginu!?
    Napominjem da ima nepune četiri godine i do sada nije imao alergija.
    Nitko nam nije spominjao dijetu, a meni se čini da bi kod takvih alergijskih reakcija trebalo :?
    Čime da ga mažem?
    Da li mogu nastaviti sa kupkama u hipermanganu ili će mu to pogoršati urtikariju?

  9. #209
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    možeš probati
    trebalo bi ublažiti svrbež, a ako ne pomogne uzmi Fenistil gel
    i imaš Fenistil kapi, umjesto nekadašnjeg Dimidril sirupa
    mislim da na recept ide samo za djecu do 3 godine, ali ga možeš kupiti

  10. #210
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    onda se pruriced moze koristiti i za tako nesto? za sta sve? ja mislila da je to samo za kozice

  11. #211
    zajecka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb u mom srcu
    Postovi
    168

    Početno

    Evo i mi smo možda kozičari, jučer navečer sin dobio neraspoređeno po tijelu jedno 7 crvenih plikića a jedan na nozi i čelu sa malom bijelom kapicom...
    A danas temperatura 37.8 i nisam sigurna da su to one, prave jer ja sam kao mala isto I. put imala malo njih i dobila sam ih i II. put i to tako da se nisam uopće vidjela.....

    Evo vidjet ćemo kako će dalje ići...........

  12. #212

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Nama je danas točno osam dana od izbijanja prve. Kulminacija je bila u nedjelju, ponedjeljak i utorak (temperatura 40). Od srijede nema temperaturu, nove ne izbijaju, ali budući da ih je izbilo tisuću, sav je još u krastama. Lutonjica reče da u ovoj fazi više nisu zarazne. Pitanje glasi: kada će se očistiti potpuno? A potpitanje: kada može u jaslice? U ponedjeljak idemo na kontrolu kod dr., da li mogu očekivati da će odobriti jaslice? Vidim da ste mi se okupile ovdje brojne forumašice pa bih vas molila vaša iskustva.

  13. #213
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ljiljan@, normalno se djeca nakon deset dana vraćaju u vrtić, ako se ništa nije zakompliciralo. Oni su zarazni najviše tjedan dana po izbijanju i vidjela sam djecu koja su se vraćala u vrtić da imaju još dosta suhih kozica. Mislim da će vam dr. u ponedjeljak odobriti jaslice, a odgovor na prvo pitanje još ne znam...
    Off topic, baš sam nedavno mislila na vas, kako je u jaslicama?

  14. #214
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Nama je danas točno osam dana od izbijanja prve. Kulminacija je bila u nedjelju, ponedjeljak i utorak (temperatura 40). Od srijede nema temperaturu, nove ne izbijaju, ali budući da ih je izbilo tisuću, sav je još u krastama. Lutonjica reče da u ovoj fazi više nisu zarazne. Pitanje glasi: kada će se očistiti potpuno? A potpitanje: kada može u jaslice? U ponedjeljak idemo na kontrolu kod dr., da li mogu očekivati da će odobriti jaslice? Vidim da ste mi se okupile ovdje brojne forumašice pa bih vas molila vaša iskustva.
    Moj Ivan je kozice imao prije godinu dana, a od njih se potpuno očistio tek nakon 5-6 mjeseci, tj. onda potpuno izblijede. Ali on ih je stvarno imao puno tako da je možda i to razlog zašto je trebalo proći toliko vremena. Što se jaslica tiče, dr. će ti vjerojatno odobriti jaslice, ali s kozicama je problem u tome što (tako je meni rekla moja pedijatrica) je djetetu imunitet dosta narušen. Tako je meni savjetovano da ga ne šaljem među djecu barem dva tjedna poslije što mi prošle godine i nije bio neki problem jer ga je čuvala dadilja, ali ne znam što bih ove godine jer ide u jaslice. Naime, stvar je u tome što dijete u tom razdoblju lako zaradi neku virozu.

  15. #215
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Mojoj starijoj kćeri su završile prije 2 tjedna i više nema niti jednu krastu. Vide se ožiljci.
    Malenoj su sad završile i isto joj otpadaju polako, ali one velike se još drže.
    Svaki im dan nađem neku krastu u kosi.

    A što se tiče imuniteta, moje su obje imale neku gadnu virozu koja je počela jednoj 9. dan, a drugoj 6 dan od izbijanja.

  16. #216
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    evo da se i mi prijavimo kao kozičavi

    još prošli tjedan (ponediljak) je imala par sati fibru i to je sve. u utorak sam joj primjetila jednu kozicu a ja mislila kako joj je to izašao čir na trbuhu
    da su kozice skužila sam tek u subotu kad sam joj jednu vidila u pikici.

    u ponediljak otišli do doktorice koja je samo potvrdila moju pametnu dijagnozu.
    ovaj smo tjedan doma i mažem je samo navečer. njoj je izbilo sve skupa maksimalno 30 komada (ako je i toliko), lice i vrat su pošteđeni-nije izašla niti jedna. :D ukupno ih je 5 velikih, a ostale su sve male ko točkice (čak sam se zamislila jesu li to njoj uopće kozice kad nigdi u njima vode , samo crvene točkice). čak je nisu ni svrbile jer sam na to stalno pazila. čim su joj počele izbijat kozice nokte sam joj ošišala do mesa da se ne bi slučajno noktom češala. međutim, nju nisu svrbile :D

    s obzirom kako su njoj počele izbijat još prošli tjedan, a sad u utorak već nije bilo ni jedne nove, mi od ponediljka (a tako nam i pedijatrica dala zeleno svjetlo) krećemo ponovo u vrtić.

    i tako, eto i mi odradili varičele (uf koliko sam puta zavapila da ih dobije sad, a ne usrid lita i da ih se čim prije riješimo. i eto mi se molbe uslišale).

  17. #217
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    Mene brine što mi sin ima dosta krasta i čak ima par kozica što su još u mjehurićima molim savjet

  18. #218
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj madi prvotno napisa
    Mene brine što mi sin ima dosta krasta i čak ima par kozica što su još u mjehurićima molim savjet
    što te brine?
    dok su u mjehurićima, zarazan je

  19. #219
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    Već ih imamo tjedan dana sad počimlju tek bit kraste da li je to ok ili trebam alarmirana biti kćer mi je imala 10kom a sin na svakom koraku baš mi ga je žao gledat kako je u krastama

  20. #220

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj madi prvotno napisa
    Već ih imamo tjedan dana sad počimlju tek bit kraste da li je to ok ili trebam alarmirana biti kćer mi je imala 10kom a sin na svakom koraku baš mi ga je žao gledat kako je u krastama
    To je uobičajeno.

  21. #221

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Hvala cure na odgovorima. Znam Freyja da je poslije vodenih kozica imunitet narušen i toga me je jako strah. Trenutačno nemam baš nikakv izbor nego jaslice kad doktorica odredi. U mojoj firmi godišnji odmor se mora trošiti strogo prema planu. Jedino da tražim još par dana bolovanja za sebe...
    Piplica u jaslicama je sve OK, Ivan više ne plače, samo što je stalno bolestan. Dijete koje prvu godinu života nikada nije bilo bolesno niti imalo povišenu temperaturu, muka mi je kad vidim u što se sve pretvorilo.

  22. #222

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Dajte molim vas da pitam jednu stvar. Susjeda ima kozice, svekrva bila tamo. Još nisu kraste. šta sad, da ne dira malu, mene? kad će joj izbiti ako je i ona dobila??? ma crknit ću od muke... Živimo zajedno, di ću se sakrit????

  23. #223
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa šta ni ti ni svekrva niste imale kozice?

  24. #224

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Jok. Ni ja ni ona, a bome ni muž. malu ne trebam ni spominjati.

  25. #225
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj corny prvotno napisa
    Dajte molim vas da pitam jednu stvar. Susjeda ima kozice, svekrva bila tamo. Još nisu kraste. šta sad, da ne dira malu, mene? kad će joj izbiti ako je i ona dobila??? ma crknit ću od muke... Živimo zajedno, di ću se sakrit????
    Mogu izbiti od 9. do 21. dana inkubacije, najcesce je to izmedju 12.-17. dana. Ali s obzirom da zivite zajedno, ne znam kako bi ih izbjegli.
    Al evo i MM i ja smo ih (bezbolno) prebolili prije mjesec-dva, medjutim, uz sav silni kontakt s nama, sin nam nije dobio. :shock: Tako da, mozda se svekrva i nije zarazila (mozda ih je prebolila...).

  26. #226

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Ma nije mi toliko za nas troje, ali se bojim da mišicu ne zarazimo...

    I da, nas dvije smo ove zime imale gripu, u različito vrijeme, ona je nije nijednom dobila!!! :? :D :D

  27. #227
    zajecka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb u mom srcu
    Postovi
    168

    Početno

    Ne znam koliko ti je kćer stara ali za djecu to nije ništa tako strašno, osim svrbeža koji se da ublažiti, ali za starije kao ti i tvoja sveki je to čak i opasno... Ne bih te htjela plašiti ali temperature su puno veće i teže podnosimo......

    Nego meni nije jasno, ali vidim da ima primjera, mi imamo samo jednu na čelu i veću na nozi koje su bijele već 5 dana a ostalo su male crvene točkice
    koje kao da prolaze, pojavljuju se neke pa nestanu.........

    Imali smo i turu, i čuli smo da ako ih dijete ima i ne izbiju na van da to nije dobro, zašto? Da li trebamo na nešto posebno paziti?

  28. #228

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Postovi
    56

    Početno beba od 7 tj i već u kozicama

    eto, imam curu od 7 tj i dobila je kozice, jel ima tko iskustva s tam malim bebačima i kako je prošlo? pedijatrica me uplašila, veli da se može iskomplicirati u tako male djece

  29. #229
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    za sve koje to zanima, evo još jedan recept za ublažavanje svrbeža:
    na 200ml blagog čaja od kamilice dodati po 5 kapi: ulje čajevca, lavande i bergamota.to je baš za mjehuriće, a kad sve prođe, dobro je 2-3 puta tjedno koristiti kupke u koje dodate ovaj mix.

    mi smo zadnjih mjesec dana bili u karanteni, jer se je prvo jedna nećakinja, a onda 2 tjedna kasnije moj Mislav i druga malecka "ukozičili".

    natapkavala sam ih Pruriced gelom i ovim uljem i uopće nije bilo problema, bez obzira što je Mislav imao, blago rečeno, 500-tinjak mjehurića doslovce svuda.
    i to čudo je prošlo, sad samo treba paziti zbog tog oslabljenog imuniteta.

  30. #230

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Postovi
    56

    Početno

    e da i to me zanima u vezi imuniteta. stariji sinek je fit, ide u vrtić, ožiljci se skoro ni ne vide (samo jako izbliza) al me zanima do kad nebi smio na plivanje i ostale aktivnosti?

  31. #231

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Postovi
    56

    Početno

    e da i to me zanima u vezi imuniteta. stariji sinek je fit, ide u vrtić, ožiljci se skoro ni ne vide (samo jako izbliza) al me zanima do kad nebi smio na plivanje i ostale aktivnosti?

  32. #232
    zajecka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb u mom srcu
    Postovi
    168

    Početno

    I evo mi stvarno imali samo dvije koze a drugi mali crveni plikići povukli se bez da su bili vodeni, i onda je doktorica samo zaključila da on ipak nije imao vodene kozice, iako sam ja uvjerena da su to bile one ali nisam sigurna da je stekao imunitet.

    Jer ih je točno nakon dva tjedna dobila i kćer, sada joj je četvrti dan i ima ih 70 kom , kupamo je 1. put na dan u hipermaganu i mažemo Pruriced kremom, odlična je. Uglavno izbijale su dva dana i treći dan sve su se osušile ali danas vidim na guzi novih 20 kom i danas je postala nervozna, ne češe se ali vidim da su je počele svrbiti najviše na piši....

    Ima ih dosta na licu i na njih ju najviše upozoravamo da ih ne dira. Idemo dalje........Hvala curke na savjetima puno su mi pomogli.........Pusa svima da brže ozdrave.........

  33. #233
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mi odradili kozice, sad su krenuli vodeni šmrkljići... koliko nakon kozica je imunitet narušen - dva tjedna od izbijanja ili dva tjedna od sušenja? Moja teta veli da je staraškola tri tjedan doma od izbijanja

  34. #234
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    I mi u kozama...muči me to što je Jan već otkinuo nekoliko komada na licu, ali ne krastica nego još dok su plikići. Hoće li mu od toga ostati ožiljci?

    Ja stvrano ne znam kako da mu dokažem da ne smije grepsti...čak ne da ni da mu kremu stavim..sve skida..

    četvrti nam je dan i još izbijaju :/

    Noć smo probdjeli, on mi davao upute gdje da ga češkam...

    uopće se ne kupamo...hm...ne znam..sa sto strana dobivam sto različitih mišljenja o kupanju...više nisam pametna...

  35. #235
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    i ja sam se bojala tog češkanja. zato sam ga prije spavanja prvo natapkala gelom, a onda svaku kozicu pojedinačno štapićem za uši mazala lavandinim uljem i sl.
    a kupanje u hipermanganu im također olakša, pa možda da takvo kupanje prakticiraš?

    ovog skidanja kreme i ostalog sam se i ja bojala, ali kod mog je prošla fora da tako tjeramo Grica i Greca (jer su oni svuda gdje im se ukaže prilika- redovno ih tjeramo iz usta četkicom )

  36. #236
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    moja mala 9 g, dobila kozice prvi dan raspusta. od tate. koji nije ni znao da je imao blaži oblik herpes zosterea.
    uglavnom sada smo u krastama. imali tri dana temperaturu. a uspjeli smo izbrojati 430 komada. kupali se hipermanganu i mazali svaku zasebno.
    u školu ne idemo ni drugi tjedan od pojave prve (kažu zbog imuniteta) a na treninge smijemo tek nakon tri tjedna od pojave prve kozice. razlog isti
    svima želimo što manje svraba i brz oporavak

  37. #237
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Shiny prvotno napisa
    I mi u kozama...muči me to što je Jan već otkinuo nekoliko komada na licu, ali ne krastica nego još dok su plikići. Hoće li mu od toga ostati ožiljci?
    ...
    Gdje god je moja cura otkinula kozicu (plik) ostao joj je veci oziljak nego gdje je otkinula krasticu. Uglavnom, 2 tj je nisam ispustala iz vida ni sekundu (ne pretjerujem), uvijek je netko bio kraj nje spreman da zaustavi rukicu koja bi krenula prema kozici. Stalno smo je trebali zabavljati.

  38. #238

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    evo i mi se prijavljujemo
    danas nam je 4. dan i danas su ga počele svrbiti
    nadam se da će sve proći bez daljnih komplikacija

  39. #239
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Pridruzujemo se stadu
    Ako racunam od srede,kada se pojavila prva,za koju do petka nismo ni znali sta je(mislili da je ujela neka bubica ),danas je 6. i prvi dan sa temperaturom.Ima ih puno po licu,okicama;po telu i nije tako strasno.
    Tek smo danas (zbog uskrsnjih praznika nista nije radilo) kupili Pruriced kremu i neverovatno je dobra.Cini mi se da joj je smirila sve velike i da je "isekla" male,pa se ne povecavaju.
    Pored toga sto nista ne jede i grozno spava,sve ostalo je ok.Jedino mislim da je jako smorena sto smo stalno u kuci.
    Ovde vlada babsko misljenje da se deca ne smeju kupati dok imaju boginjice,i md je pao na tu pricu.Jedva ga sinoc ubedih da je okupamo u hipermanganu.Mislim da joj je prijalo.Ona jadna malena jos ne zna da se ceska,pa je to dobro,proci ce bez potencijalnih oziljaka.
    A vreme nas mami napolje....
    ~~~~~~~~~~~~~~~ da se sve kozice/boginjice sto pre povuku!

  40. #240
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Nama je pedica preporučila kupanje u otopini hipermangana par puta dnevno.
    Njima dvjema je to baš odgovaralo.

  41. #241

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Evo i nas. Starijem je izašao neki ko herpes na ustima prije 2 dana, a jučer nekih 10ak točkica crvene boje, u stredini izbočenih ko bubuljica. Mališa je isto dobio crvene točkice po tijelu i to jutros. Baka je imala jači herpes zadnih 10ak dana. Suma sumarum, danas ne idemo na feštu od krizme, idućih 2-3 tjedna kažete da valja pazit na njih jer im pada imunitet, sutra ćemo svratit do pedijatrica da upišu u karton da je to to-valjda nisam falila, svi su simptomi tu. Lavande doma imam, ostalo bi se moglo kupit kad počne svrbit

  42. #242
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Nama je pedica preporučila kupanje u otopini hipermangana par puta dnevno.
    Njima dvjema je to baš odgovaralo.
    mi smo u ponedjeljak zaradile vodene kozice i dok je pedica rekla nek si kupimo hipermangan, u 2 ljekarne nam nisu htjeli dati, jer je otrovno za djecu i više se ne preporučuje za korištenje.
    tak za sad mažemo jedinom anestezinom.

  43. #243

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    irma je koristila rotkvice prerezane popol, njima bi namazala svrbljivo mjesto pa bi ih pojela

  44. #244
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Kupka na bazi zobi (Avene Rehalba) + Pruriced su nama pomogli, nikakav hipermangan ni anestezin nismo koristili, liječnik je reako da se ni jedno ni drugo više ne preporuča.

  45. #245
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    no stvarno, ma nek ide ona u lijepi honduras.

    nabavila sam danas termalnu vodu od Uriage-a za dezinfekciju lica i tijela, hipoalergeni sidet...

  46. #246

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi smo friško iza kozica (ostalo je još svega nekoliko krastica).

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Kupka na bazi zobi (Avene Rehalba) + Pruriced su nama pomogli, nikakav hipermangan ni anestezin nismo koristili, liječnik je reako da se ni jedno ni drugo više ne preporuča.
    Ovako smo i mi, s tim da su nama u ambulanti preporučili hipermangan, ali ja ga nisam htjela koristiti. Ali, nije bio onaj najgori oblik, rekla bih da su to bile umjereno jake kozice.

  47. #247
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    nama je tek 4 dan. po leđima ih ima oko 15tak, na trubuhu isto. po rukama i nogama svega nekoliko.
    a na licu se ipak najviše vidi. i najgore kaj neda mazati po licu

  48. #248
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Ovako smo i mi, s tim da su nama u ambulanti preporučili hipermangan, ali ja ga nisam htjela koristiti. Ali, nije bio onaj najgori oblik, rekla bih da su to bile umjereno jake kozice.
    Tanja, zašto?
    Mi smo ga koristili po preporuci pedijatra... :/

  49. #249

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Plašila sam se da ne fulam koncentraciju, a osim toga, piše na letku da se ne preporučuje osobama suhe i atopične kože jer jako isušuje kožu. Budući da Andrej ima prilično suhu kožu, radije sam pribjegla blažem sredstvu.
    Kako rekoh, nije bio onaj najgori oblik, pa nam hipermangan nije ni nedostajao.

  50. #250
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Je, isušuje.
    Moje su, posebno mlađe, imale dosta. Njoj su se nekako uspjele i inficirati. Neke, one blizu ušiju i kose.

    I ja sam pazila na koncentraciju, unatoč molbama: Mama, dodaj još , nek bude jako rozo

    Ali, bitno je da je Andreju prošlo
    A baka?

Stranica 5 od 35 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •