Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: Kako se manifestira alergija na kravlje mlijeko?

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    naravno da AD nije bitan ali kažem da će svaki liječnik ga preporučiti na tebi je dal ćeš uzeti ili ne, meni su se dugo čudili zašto ne želim, sad više ne pitaju

  2. #52
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    pratim temu jer je i mom malom (5mj) utvrđena alergija na km, za sada je preporuka da ja izbacim sve mliječno iz svoje prehrane ali da uz dojenje uvedemo AD za alergičare na km jer već mjesec dana nije dobio ništa na kilazi..za sada ne prihvaća ni jedan AD za alergičare i ne znam da li da ga forsam ili da samo dojim i pričekam dok se moj organizam očisti pa će onda počet mali napredovati..strah me samo da mali nije gladan..i to ne dobivanje na težini me ubija u pojma..
    uglavnom pratim temu..

  3. #53
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Lady, kako se maleni ponaša ? Koliko često doji ? Kakav je bio dosadašnji prirast na težini ? Kako mu se manifestira alergija ?

  4. #54
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj LadyB prvotno napisa Vidi poruku
    pratim temu jer je i mom malom (5mj) utvrđena alergija na km, za sada je preporuka da ja izbacim sve mliječno iz svoje prehrane ali da uz dojenje uvedemo AD za alergičare na km jer već mjesec dana nije dobio ništa na kilazi..za sada ne prihvaća ni jedan AD za alergičare i ne znam da li da ga forsam ili da samo dojim i pričekam dok se moj organizam očisti pa će onda počet mali napredovati..strah me samo da mali nije gladan..i to ne dobivanje na težini me ubija u pojma..
    uglavnom pratim temu..
    Stagnacija na tezini cesto prati alergije. Ako eliminiras sve mlijecno, kad se tvoj organizam ocisti, njemu ce takodjer biti lakse.

    Ja moram priznati da ne bih uvodila formulu ako su svi ostali parametri ok. Podoji, pelene, itd. Kako stojite s tim?

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    meni je stagnacija i kod deteta koji nije bio alergičar bila u istom razdoblju kod i alergičara s 4-5 mjeseci, s time da kod klinke je ta stagnacija nastupila malo prije uvođenja dijete kod mene, ali u globalu ona je izrasla malo poveća, najmanji koji je najveći alergičar s kojim sam dijetu počela s 3 tjedna ( sama dijagnosticirala u početku da vuće alergiju, izbacila tada samo stvari koje su klinki prethodno smetale, kasnije akon testiranja proširili listu), je izraso malko manji od klinca nealergičara, tak da istina da su jedno vrijeme možda u padu, ali to možda i nema veze s alergijom, bar sam ja pokazala da nema, da se to zbiva i kod normalno hranjenje djece. Pošto moj najmanji nikako nije htio mlijeka ja sam odustala, ali nisam ni počinjala s uvođenjem tak rano ko LadyB.
    Istina odbijanja bilo kakvog zamjenskog mlijeka imala sam i kod najstarijeg s 2.5 mjeseca kad odjednom nije htio cicat par dana, nakon analize njega i mene , ponovne ešerihije kod oboje i izlječenja prihvatio je moje mlijeko ali na flašicu, od cice bi dobijao slom živaca kolko se derao.
    Tako da razumijem da djeca odbijaju ta zamjenska napose ako ih malo pomiriše, ili imaju neki jaki miris na vaniliju, ili opet neki bljakasti koji opet aludira na kontra stranuu, malo mi je neshvatljivo da se ne može tu kad je kemija u pitanju napraviti neutralni miris i okus.
    Inače kad je klinaka bila u bolnici s njenih 8 mjeseci pokušavali su je nahraniti s Pregominom, ali kak ona nije znala na flašicu onda su to radili na žlicu, mala jednom zasipala sestri ( mlađoj curi) sve po njoj i namazala joj kosu, cura se posle zgražavala kak je smrdila po tramvaju kad je išla doma ( sva sreća da sam ja ostavila i svoje mlijeko da joj davaju ( kad već mene nisu pustili s njom) ali oni naprosto nisu htjeli, pa sam ipak iz revolta prema tome čekala da mala stasa malo više da joj probam ponuditi tu zamjenu)

  6. #56
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Prošlo je tek 10 dana od kad sam eliminirala sve mliječno iz svoje prehrane.. Još uvijek nema nikakvih promjena, u smislu težine...i dalje stojimo..
    Pedijatrica je rekla minimalno 2 do 4 tjedna da ode sve iz mog organizma...
    Podoji i pelene (piskenje i kakenje) sve štima..on se ne doima ni gladan ili neuhranjen..živahan je i dobro raspoložen..
    hipoalregeno AD i dalje odbija, ali uspijem ga uvaliti s kašicom od jabuke ili kruške..
    Cekamo da prođu ta 2 tjedna..pa da vidimo..

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Na težini će promjene kasnije doći, koje on ima promjene koje su kod vas bile znak alergije? Kak ti sad stojiš s svojom težinom?

  8. #58
    LadyB avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    1,041

    Početno

    Reakcija jakim povraćanjem nakon AD i crvene fleke po koži gdje god je bio kontakt s AD tekućinom, stagnacija od mjesec dana s težinom..

    a ja sam izgubila 2kg od kad sam izbacila mlijeko i sve mliječno i apsolutno svim tragovima u nadi da ću ubrzati "ciscenje"

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kod mojeg malog je ta stagnacija bila dosta dugo tj. Padao je neko malo vrijeme ali nije nadoknađivati težinom adekvatno s nekih prije godine dana je pao na 3centils bar u tablicama, to ti mogu provjeriti u to doba baš i nije bio od jela općenito, poslije je počeo dosta nadoknađivati mada opet nije je da, kao što ga ni sad ne jede. Sad je u tablicama malo iznad 50centile.ima određenu hranu koju smije jest, naučio je da traži bučno i repicino ulje. Prva prava Hrana mu je bila riža i žganci kao i svoj mojoj djeci, kaj da veli najmanje je izbirljivosti moje dete, najstarijeg si morao hraniti sa par sljedova taj ne bi jer ak ne bi imao bananu u hrani i koju žlicu jogurta kad je bio malo veći. Hoću reći da klinci to nadoknade neki prije neki malo kasnije. Koji da imaš P ili N?

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Na kraju je trebalo pisati koji ad ima P ili N

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    htjela sam reći da ja nisam nikad padala na težini ispod one koje sam imala prije trudnoće najstarijeg, bez obzira kaj sam u svaku daljnju ušla s malim ili malo većim viškom, uvijek bi se zaustavilo na mojoj čarobnoj brojci, bez obzira kaj sam i godinama poslije bila na istoj čak i rigoroznijoj prehrani radi dojenja.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •