Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: Kako se manifestira alergija na kravlje mlijeko?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno Kako se manifestira alergija na kravlje mlijeko?

    S navršenom godinom uvela sam punomasno kravlje kao još jednu namirnicu, za doručak sa žitaricama - nakon otprilike 5 dana užasnula me upaljena guza, hrpa crvenih točkica. Njega je konstantno ista, pelenski osip je imao samo nakon rodilišta.

    Izbacila sam mlijeko i guza zdrava. Nakon dva tjedna ponovila sam doručak s kravljim, opet upaljena guza nakon 5 dana.

    Inače, pije adaptirano i kravlje je trebalo biti samo za doručak, a adaptirano u drugim obrocima kroz cijelu drugu godinu iako su mi dvije pedijatruce rekle da potpuno izbacim adapt. Iskreno, nisam mislila da će prijelaz biti problem jer je adapt. zapravo prilagođeno kravlje.

    Osip još nisam spomenula pedijatrici, jednostavno u našem jelovniku više ne postoji kravlje. Ali zato obilato papa jogurte i sir.

    Problem su jaslice, mlijeko je često za doručak. Za sada ne doručkuje tamo, ali će s vremenom sigurno nešto pojesti. Treba li mi liječnička potvrda ili je dovoljna moja riječ?

  2. #2
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno Re: Kako se manifestira alergija na kravlje mlijeko?

    Citiraj ASTRA prvotno napisa
    Problem su jaslice, mlijeko je često za doručak. Za sada ne doručkuje tamo, ali će s vremenom sigurno nešto pojesti. Treba li mi liječnička potvrda ili je dovoljna moja riječ?
    Znam da je u našoj grupi (državne jaslice) jedna malecka alergična na mlijeko i banane pa ona obično dobiva sojino ili zobeno mlijeko (nisam sigurna koje od tog, samo znam da nije kravlje) i sojin puding umjesto običnog pa pretpostavljam da se onda može, samo ne znam koja je procedura.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno Re: Kako se manifestira alergija na kravlje mlijeko?

    Citiraj ASTRA prvotno napisa
    jednostavno u našem jelovniku više ne postoji kravlje. Ali zato obilato papa jogurte i sir.
    ovo me jako zanima, a često se pojavljuje u raspravama o kravljem mlijeku: je li moguće da je netko alergičan na mlijeko a može jesti jogurt i sir? Zar nije jogurt = mlijeko, samo što je mliječni šećer fermentirao? Po meni bi onda jogurt mogla jesti osoba koja ima netoleranciju laktoze ali ne i alergičar (kojemu smetaju proteini iz mlijeka ili šta već?)
    Ima li tko informiran da me prosvijetli?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Astra, sorry na uzurpiranju topica, možda će i tebi pomoći da se ovo pojasni

  5. #5
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno Re: Kako se manifestira alergija na kravlje mlijeko?

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Citiraj ASTRA prvotno napisa
    jednostavno u našem jelovniku više ne postoji kravlje. Ali zato obilato papa jogurte i sir.
    ovo me jako zanima, a često se pojavljuje u raspravama o kravljem mlijeku: je li moguće da je netko alergičan na mlijeko a može jesti jogurt i sir? Zar nije jogurt = mlijeko, samo što je mliječni šećer fermentirao? Po meni bi onda jogurt mogla jesti osoba koja ima netoleranciju laktoze ali ne i alergičar (kojemu smetaju proteini iz mlijeka ili šta već?)
    Ima li tko informiran da me prosvijetli?
    i mene zanima
    sljeduju nas testovi na alergiju na proteine iz kravljeg mlijeka
    F je alergican na mlijeko ali sira, pavlake i jogurta pojede svakodnevno u enormnim kolicinama

  6. #6
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    I mene isto zanima.
    Mali mi je alergičan na proteine kravljeg mlijeka (testiran). Ako primjerice umočim prst u mlijeko i dotaknem ga isti čas dobije osip na tom mjestu (kao od koprive). Jučer je pojeo neke domaće pogačice. Tek kasnije sam doznala da u njima ima svježeg sira. Do sada nema neke reakcije. Imao je doduše neku proljevastiju stolicu ali može biti i od toga što po cijele dane samo sisa i te pogačice su bile doslovno jedina konkretnija hrana (drugo nije htio). Može li netko biti alergičan na proteine kravljeg mlijeka a da mu primjerice, sir ne smeta? :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa
    Može li netko biti alergičan na proteine kravljeg mlijeka a da mu primjerice, sir ne smeta? :?
    I mene to muči.Nama u nalazima iz bolnice piše
    "nalaz bioptata sluznice dubokog duodenuma uputi na jaku eozinofilnu infiltraciju,ato sve upućujena na odgođeni tip alergije na kravlje mlijeko(ne-Ige posredovani)"
    Ja sam isto primijetila da kad pojede jogurt ili sir nema reakcije,sad mlijeko ne pije zaista nikad ali prije bi dobivala jak proljev i osip po obrazima. Doktor je rekao da pošto je alergična na kravlje proteine ne dajem apsolutno ništa kravljeg podrijetla.Ja ipak jednom do dvaput mjesečno dam jogurt jer nisam primijetila reakciju a i ona ga obožava. Uskoro idemo na opterećenje kravljim mlijekom i ako nakon toga dobije proljev nastavljamo sa bezmliječnom prehranom a meni ostaje moja dvojba.Dati jogurt ili ne?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Nama se ovo sa osipom dogodilo nakon jogurta i to ne onog u **** i (kršitelj koda) kasicama nego kad smo probali dati Bioaktiv. . . . a Ema NIKAD nije imala pelenski osip. Cekam da mi se pedjatrica vrati sa godisnjeg pa da ju pitam u vezi toga.

  9. #9
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Leon mozda i vise nije alergican na samo mlijeko (ne znam tocno, a ne bih bas isprobavala ), ali na jogurt nije vec jako dugo.
    Kolko sam citala o tome, mlijeko je jako, jako tesko za probavu, dok je s jogurtom totalno drukcija prica. U jogurtu se, naime, laktoza potrosi, tj. prorijedi pod utjecajem da ih tako nazovem "jogurt bakterija", i jos su i bjelancevine lakse za probavu, pa shodno tomu cijeli organizam ne pali crveno svjetlo kod probave jogurta. Naravno da to ne mora biti slucaj kod svih.
    Ali, kod uvodjenja mlijecne prehrane, nemojte isporbavati s mlijekom, vec jogurtima i svjezim sirevima. Puno su laksi za probavu, a i bolje iskoristivi za kalcij.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Alergija i intolerancija nije ista stvar. Kod intolerancije nedostaje enzim za preradu odredjenih tvari - to ostaje dozivotno. Alergija je 'laksi' oblik. Ako je dijete alergisno na neki produkt u madosti, stanje se zna poboljsati kako dijetov stomacni trakt sazrijeva. To naravno ne mora da bude slucaj.

    Djeca obicno snisu iskljucivo alergicna ma kravlje mlijeko. Najcesce su alergisna na svasta nesto uz to. Mlijkeko koje kupujemo (osim sto ima nemasno, polumasno...) ima i hrpu drugih dodataka u sebi na koje djeca mogu da reaguju. Osim toga hrana kojom se zivotinje hrane je isto bitna. Dakle ako zaista zelis ispitati da li je dijete alergisno na milijeko trebas pokusati sa eco kravljim mlijekom. Pa koa reaguje pokusati sa eco kozijim mlijekom ... i ako reaguje odustati od mlijeka - barem na neko vrijeme.

    Sto se tice yogurta i mlijeka; istina je da su yogurti puno manje stetni nego mlijko. Upravo iz razloga jer se mlijcna bjelancevina vec pocela razgradjivati u krace peptidne lance (sto je uparavo napravljeno u adaptiranom mlijku) procesom fermentacije.

  11. #11
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Mi smo isto alergični na kravlje mlijeko ( grupa 3 po onom pokazatelju iz krvi ). Ja isto primjetim da kad npr. pojede **** keks koji ima u sebi malo mlijeka ne reagira, ali ako samo dotakne mlijeko sav se osipa. Mislite da bi mu mogla dati malo jogurta da proba? Ili da se ne igram? Bojim se da mu manjka kalcija!

  12. #12
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Lejla, da, zaboravila sam spomenuti tu intoleranciju naspram alergije.
    Ne znam tocno o dozivotnosti intolerancije, al znam da se nivo tolerancije moze povisivati (pa vjerojatno i smanjivati) vremenom. Tako da nekome moze smetati 2dcl jogurta sada, a kroz dvije godine (recimo) ce mu organizam moci podnijeti litru (karikiram s brojkama, of course).
    Alergija se kod dojenih beba ne moze tocno utvrditi.
    A i alergije znaju "prevrtljive" jer imunitet odredjuje kako potencijalna alergija utjece na organizam pa tako moze smetati i najmanja kolicina mlijecnog proizvoda, ali i vremenom moze i nestati.

  13. #13
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa
    Bojim se da mu manjka kalcija!
    Prošetaj malo po forumu pa ćeš o kalciju mnogo naći. Nema ga samo u mlijeku. Ima ga u zelenom lisnatom povrću i mahunarkama u izobilju. Kao i u algama...
    Zob je carica žitarica za kalcij.

  14. #14
    keks

    Početno

    Moj je shvrcho dobio alergijsku reakciju od (kršitelj koda)a. Nakon 4 tjedna "gladovanja" na cici dala sam djetetu da se najede pa da i odspava u komadu duže od 30 min. Nakon tjedan dana usred noći nateknula mu je šaka, stopalo i uho, dobio je urtikarije po licu i nekim dijelovima tijela. Na testu iz krvi je dobio 3 od max.4. Prije toga sam primjetila tamne stolice (krvave) za koje sam mislila da su od mojih bradavica koje su krvarile, ali sada mislim da je to bila reakcija na kravlje mliječne proteine iz mog mlijeka. Ja se nikad ne bi igrala i na svoju ruku isprobavala da li mu je nestala alergija. Za to se ode u bolnicu pa se to napravi kak se spada - pod liječničkom kontrolom. Mi ćemo otići kad navrši godinu dana (sad ima 6,5 mj).
    Čitala sam o tzv. križnim alergijama (Jovančević-Godine prve) tj. veliki broj alergičara na krvalje mlijeko ima i alergiju i na sojino - zato oprez!. Meni je doktorica iz Klaićeve rekla da jedino kozje mlijeko i sir smijem jesti (pošto se mliječni proteini izlučuju u moje mlijeko). Na temelju toga zaključujem da kravlje i kozje mlijeko nemaju istu vrstu proteina. Jedino mlijeko koje smije piti (osim mojeg) je posebno adaptirano mlijeko - Milupin Pregomin kojeg ima u ljekarnama (mi ga dobijamo na recept, inače je jako skup).

  15. #15
    keks

    Početno

    Nakon životopisa alergije mog sina evo što piše o naslovu topica u What to expect in the first year:
    bebe koje imaju ozbiljniju reakciju najčešće frekventno povraćaju i imaju mekanu, vodenu stolicu moguće "zaprljanu" sa krvi. Manje ozbiljni slučajevi obuhvaćaju rjeđe povraćanje i mekanu stolicu. neke bebe mogu imati ekcem, osip, teško disati i/ili začepljenje nosa ili pojačan sekret u nosu. Ovo je sve popraćeno sa plakanjem. Ovdje također govore o uporabi adaptiranog mlijeka sa hidroliziranim bjelančevinama u kojem su bjelančevine djelomično prekinute. Dojenačka alergija najčešće nestane do godine dana starosti, ako ne onda do druge godine.

    Ja bih sada mali špekulirala. Ako te bebe podnose hidrolizirane bjelančevine možda nije čudno što neke i podnose sir i jogurt u kojima su proteini također prekinuti. (ovo je moje laičko zaključivanje)

  16. #16
    keks

    Početno

    Opet ja. Za one koje djeci alergičnoj na kravlje proteine daju povremeno mliječne prerađevine od krave. Moja doktorica alergičarka kaže da ako se dječji organizam totalno očisti od tih proteina prije će alergija proći. Dakle, mom djeteu neće ništa biti ako iz mog mlijeka dobije malo kravljih proteina (ako ih ja konzumiram tu i tamo) ali će mu duže trebati da mu prođe.

  17. #17
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Lovro je alergičan na mlijeko +4 i sve mliječne proizvode (dakle jogurt, puding, sladoled, čokolada, sir...) ali mu isto dajem **** baby kekse i od toga ne reagira. Možda je stvar u količini mlijeka?
    I meni su savjetovali da izbacim iz prehrane sve mliječno (još mi je
    spec tvrdila da će se prije naviknuti na Pregomin ako prekinemo dojenje ) ali taj je okus tako odvratan da se nitko normalan na to ne može naviknuti pa ga ni ne silim. Mi lijepo dojimo i baš nas briga... + pojede jedan mliječni obrok dnevno

  18. #18
    lida

    Početno

    moja curka je razvila alergiju na kravlje mlijeko; imala je sluzave proljevaste stolice ćak sa malim toćkicama krvi.kad sam izbacila mlijeko nestali su proljevi.stolica se normalizirala.

  19. #19
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Moja K. je s nepunih mjesec dana završila u Klaićevoj zbog proljeva i krvi u stolici - dijagnoza : alergija na kravlje mlijeko.. Ja već 8 mjeseci nisam konzumirala apsolutno ništa mliječnog (dojim), ubija to što čeznem za slatkim a u svemu je više manje mlijeko.

  20. #20
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hmmm... crvena guza mi je nekako znakovita za gljivice, a ne alergiju. Alergije su uglavnom puno spektakularnije.
    U mlijeku su kritične komponente laktoza, bjelančevine i imuno-džidže iz krave. Od to troje imuno-džidže se rješavaju kuhanjem, a prve dvije komponente jedino (jogurtnom) fermentacijom.
    Ako su slučajno gljivice u pitanju, onda će dijete jednako reagirati na bilo koji drugi šećer, a efekti su multimedijski: crvena guza, prduckanje...
    Što se prilagodbe tiče, svakako je bolje krenuti s jogurtom nego s pravim mlijekom.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Što se prilagodbe tiče, svakako je bolje krenuti s jogurtom nego s pravim mlijekom.
    Nisam to imala pojma, zapravo, nisam još niti razmišljala o tome, Roku je tek 9 mjeseci pa nam kravlje mlijeko nije još ni u peti. No dobro je znati!!!

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    je li moguće da je netko alergičan na mlijeko a može jesti jogurt i sir? Zar nije jogurt = mlijeko, samo što je mliječni šećer fermentirao?
    Moguće je ako je netko alergičan ne neki sastojak koji se gubi fermentacijom.
    Moj je Patrik bio alergičan na mlijeko do druge godine starosti, alergija se očitovala crvenim reljefnim osipom po bradi i na području oko usta, a dokazana je prick testom kao i alergija na još tri alergena. Istovremeno, jogurt i sir je normalno konzumirao bez reakcije.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj lejla prvotno napisa
    Upravo iz razloga jer se mlijcna bjelancevina vec pocela razgradjivati u krace peptidne lance (sto je uparavo napravljeno u adaptiranom mlijku) procesom fermentacije.
    ovo zvuči uvjerljivo

  24. #24
    mocica

    Početno

    Koliko beba treba da bude stara da bi joj se mogli raditi ti testovi za alergije?

  25. #25
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    mene zanima da li ste samoinicijativno da li kravlje mlijeko nakon prve godine ili ste se s nekim posavjetovali. Moja malena doji i pije dvije bočice adap. Pa bi joj nakon navršene godine davala kravlje umjeato adaptiranog. bila sam joj dala par žličica i hoće piti i nijr dobila nikakav osip

  26. #26
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mališa je bio preosjetljiv na kravlje mlijeko, ali i sve mliječne proizvode koje sam ja konzumirala (a njega dojila)
    manifestiralo se sa proljevastim stolicama punim sluzi i tragovima krvi i do 10x na dan. prestalo je ~2mj nakon što sam izbacila sve mliječno i sve s tragovima mlijeka iz prehrane...

    preosjetljivost je najblaži oblik i u 90% djece nestaje do 3. godine...
    i ne može se utvrditi nikakvim alergotestovima...
    alergija je druga priča, a intolerancija laktoze je treća...

  27. #27
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Jel ko probao novo Dukatovo mlijeko s 90% manje mlijecne laktoze?

  28. #28
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mališi ne mislim davati, budući više nije preosjetljiv, a ionako mlijeko ne pije
    ali zato tamani jogurte

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    37

    Početno

    Moj malac je bio alergican na kravlje mlijeko do 20.-tog mjeseca, od onda ga bez problema pije i jede sve sto sadrzava mlijeko. Inace alergija mu se manifestirala tako sto su mu oko ustiju izbile crvene fleke koje su u sredini bile malo onako bijele kao da ce se napraviti plikovi. Imam sliku ako nekog zanima da mu posaljem. Inace radili smo alergotest i on nije pokazao alergiju, isto tako je bio alergican i na jaja, kikiriki, ali od 20.-tog mjeseca se sve povuklo samo od sebe.
    Poceli smo uvoditi polako jogurt jer sam skuzila da mu se od njega vise nista ne pojavljuje (a u pocetku je) i onda smo nastavili s mlijekom!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    A na osnovu kojih pretraga ste otkrili da je preosjetljivost nestala,
    i nakon koliko,
    od otkrica alergije, intolerancije ili preosjetljivosti, ste ih radili.

    Ena ima 21 mjesec, nesto od gore navedenog joj je utvrdjeno sa 11 mjeseci,
    dakle vec deset mjeseci ne konzumira nista od mlijeka niti proizvode gdje je naglaseno da su moguci tragovi mlijeka.

    Ali najbitnije mi je to koja pretraga je sigurna da se utvrdi postojanje, tj. nepostojanje preosjetljivosti :?

    Magriz, sta ste vi radili?

  31. #31
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Jaca2006 prvotno napisa
    A na osnovu kojih pretraga ste otkrili da je preosjetljivost nestala,
    i nakon koliko,
    od otkrica alergije, intolerancije ili preosjetljivosti, ste ih radili.

    Ena ima 21 mjesec, nesto od gore navedenog joj je utvrdjeno sa 11 mjeseci,
    dakle vec deset mjeseci ne konzumira nista od mlijeka niti proizvode gdje je naglaseno da su moguci tragovi mlijeka.

    Ali najbitnije mi je to koja pretraga je sigurna da se utvrdi postojanje, tj. nepostojanje preosjetljivosti :?

    Magriz, sta ste vi radili?
    izmaltretirali mališu sa svim mogućim pretragama - krvne (ukupni IgE, specifični na nutritivne (mlijeko, jaja, soja, kikiriki)), prick test - sve negativno
    nebrojeno puta uzorci stolice na mikrobiologiju...

    dok nismo došli do klaićeve na gastro i doc je pogledala stolicu (donijeli smo u peleni) i rekla da je preosjetljivost i da nije ništa za zabrinuti se budući mališa dobro napreduje i ok je. samo da ja (budući sam ga tada isključivo dojila - s njegovih 4mj smo bili kod nje) izbacim iz prehrane sve mliječno, soju, koštunućavo, agrume, jaja, kikiriki...
    slijedeća kontrola s testom opterećenja na km je bila sa 14 mj - reakcija - crvene fleke oko ustića
    nakon toga smo pomalo uveli jaja i ribu - sve ok
    slijedeći put s 19 mj - bez reakcije...
    tada smo polako počeli uvoditi mliječne prerađevine - jogurt, a nakon 2 mj i km...
    sa 2 god sve normalno jede, obožava jogurte, ali km ne voli..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    hvala magriz.
    mi smo danas bili na kontroli
    i nama su i krvni i prick bili negativni ali nam je atopy patch (koji smo nedavno radili) bio pozitivan, pa smo i dalje na bezmlijecnoj prehrani i tako ce biti barem jos pola godine, a onda cemo vidjeti.
    ma ni ja ne zudim za tim da joj dajem mlijeko
    ali jogurt i sireve mi stalno konzumiramo i nekako bih voljela da i ona to smije,
    ah, dobro mozda za pola godine :/ .

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Jaca2006 prvotno napisa
    A na osnovu kojih pretraga ste otkrili da je preosjetljivost nestala,
    i nakon koliko,
    od otkrica alergije, intolerancije ili preosjetljivosti, ste ih radili.

    Ena ima 21 mjesec, nesto od gore navedenog joj je utvrdjeno sa 11 mjeseci,
    dakle vec deset mjeseci ne konzumira nista od mlijeka niti proizvode gdje je naglaseno da su moguci tragovi mlijeka.

    Ali najbitnije mi je to koja pretraga je sigurna da se utvrdi postojanje, tj. nepostojanje preosjetljivosti :?

    Magriz, sta ste vi radili?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Jaca2006 prvotno napisa
    A na osnovu kojih pretraga ste otkrili da je preosjetljivost nestala,
    i nakon koliko,
    od otkrica alergije, intolerancije ili preosjetljivosti, ste ih radili.
    Mi nismo radili nikakve pretrage kasnije, jednostavno sam mu probala dati nesto sto sadrzava mlijeko i tako skuzila da vise nije alergican. Poceli smo s jogurtom i malo po malo sve ostalo.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Mislim da ovdje spada moje pitanje.
    Počela sam sinu davat kravlje mlijeko prije tjedan dana. On će sad napunit godinu, a kako kreće u jaslice pretpostavljam da će tamo pit mlijeko pa sam krenila malo ranije.
    Do sad je probao jogurt, sir i nije bilo nikakvih problema.
    Međutim, ima nekoliko dana pojavio se osip po guzi koji je sve veći i kaki po četiri puta ujutro.
    Mislim da bi to moglo bit od mlijeka.
    Koliko dana je dovoljno da ne pije mlijeko da mu se organizam "očisti"?
    Šta sa jaslicama?
    Inače, dok sam dojila imao je grčeve dok ja nisam izbacila sve mliječne proizvode iz prehrane. Onda su grčevi jednostavno prestali. :D
    Oprostite na ovoliko teksta. Malo sam zabrinuta. :/

  36. #36
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    izbaci mljeko, daj više jogurta da se obnovi crijevna flora
    i napomeni u jaslicama da ne podnosi kravlje mljeko i da mu daju čaj ili vodu

    kravlje mljeko je teško za želudac
    jogurt i sirevi su djelom razgrađeni dobrim bakterijama pa su lakši za želudac

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Kod nas su u pitanju bile gljivice (upaljena guza uz prištiće ili plikiće), s kravljim mlijekom više nismo imali nikakvih problema.

  38. #38
    ane77

    Početno krvava sluz u stolici

    Ne znam dali vam je ova tema jos aktivna, ali i moj bebac ima problema sa stolicom.Vec par puta mu se pojavila krvava sluz u stolici, ili nekada samo sluz, pa sam citajuci ovaj forum pomislila da je mozda alergija na mlijeko. Radili smo koprokulturu i uredna je. Moram napomenuti da je malo prije pojavljivanja te sluzi imao neku virozu nosa.Temperaturu dva dana, puno sekreta i jako zacepljen nosuc. Pomislila sam da nije od toga ali doktorica kaze da bas ne vjeruje da je to to.Uglavnom sutra idemo doktoru specijalisti (gastro..... nesto) pa cemo vidjeti, ali moram priznati strah me ne popusta.
    Inace beba ima skoro pa 12 mjeseci i jako je aktivan i veseo sto me tjesi.
    Molim Vas javite slicna iskustva....hvala.
    Zabrinuta mama!

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ane, dobro nam došla

    kravlje mlijeko kod dojenčadi stvarno izaziva kapilarna krvarenja, pa je lako moguće da se to i kod tvojega sina dogodilo.
    pričekaj još da obavite sve potrebne nalaze, pa ćeš vidjeti što će doktori reći.


  40. #40
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    podizemo malo staru temu kak ne bih morala otvarati novu...imam par pitanja, pa ako mi netko moze malo pomoci

    kada je bebi navrsio 1.godinu probali smo dati KM, i bilo je jedno vrijeme sve o.k., ali nakon tjedan dana primjetili smo da se nocu cesto budi, prducka, ima grceve i jako tesko kaka...siroce se jako mucilo ...odmah smo to povezali sa KM, i izbacili iz prehrane...
    sada ima 21mj i jos uvijek smo na AD ujutro i navecer...u par navrata probali smo dati KM,ali isto se ponovilo...fermentirane proizvode od mlijeka redovito papa i voli, ali mlijeko nikako...zanima me kakve su preporuke za 2 - godisnjake? da li da nastavimo i dalje sa AD ujutro i navecer ili da uvedemo kozje ili sl.?
    htjle sam probati KM sa smanjenim udjelom laktoze, ali izbila je afera oko aflatoksina, pa sam odustala...
    skuzila sam da mu se pojavljuje crveni osip po vratu i oko laktova crveni, jel netko ima takve simptome?
    hvala

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    definitivno i takvih reakcija ima, ovisno o djetetu, ako već može i hoće jest fermentirano nek jede, puno je zdravije i probavljivije od čistog mlijeka.

    ako slučajno imaš izvor domaćeg kozjeg probaj mu dat i vidi jel ima kakvih promjena, ali prije toga pazi da nema crvenila ni osipa prije davanja.

  42. #42
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Moj malac je sad 13 mj i nikako nam ne ide s jogurtima i svježim sirom - ispovraća se čim mu podvalim mrvicu jogurta ili sira, i to uz gadljivu grimasu, kao da kaže "bljak! što si mi to uvalila?!". Čak ni ne proguta, nego čim osjeti jogurt povrati. Ako pomiješam jogurt sa žitaricama i voćem, ne ispovraća, nego nakon prve žlice više neće to jesti.
    Jel bi to moglo biti povezano s alergiljom ili preosjetljivosti, ili mu se jednostavno ne sviđa okus fermentiranih mliječnih proizvoda?
    Inače doji, a kravlje mlijeko mu nisam ni probala dati.

  43. #43
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Napravili smo bebi test iz krvi za alergiju na KM,zato jer dosta rijetko kaka. Nalaz kaže 0,518 kIU/L (<0,35).
    Nije puno al je povišeno..dal to znači da je alergičan?
    Sutra idemo k pedici. U jednom navratu je bilo i krvi u stolici,naša pedica je bila na go a zamjenski dr nije dao up za analizu stolice.
    Beba je dojena a od 6. mj jede kašice. Plan je da ja izbacim mlijeko uz prehrane...znam da treba dva tj da izađe iz organizma pa čim prije tim bolje.
    Posljednje uređivanje od žužy : 21.09.2016. at 16:49

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Djete je alergično, čim je pozitivno ali neki mogu to tolerirati i do 2 razreda, a moji ne mogu ni nešto kaj je nultog razreda. Svakako ako misliš dojiti izbaci sve mliječno, njemu nemoj davati mliječne stvari, budi i na oprezu kod kruha i svega kaj je sastavljena od više tvari. Sad tebi se možda može iz tijela izbaciti mlijeko za 2tjedna,ali to ne znači da će odmah i on pozitivno reagirati, tako da se dijete pridržavaj što duže, kod mog klinca su rezultati dolazili i do pol godine godinu kasnije, bitno da dođu. Ono kaj sam ti rekla neke namirnice ne testiraju jer ne ciljaju N njih pa ponekad rezultat puno opasni ili ga nema a očekuješ ga, to se meni isto desilo s klincima, ali kad se pogodi bitna stvar onda se rješava. Sretno s svime, počni razmišljati kaj s klincima nakon porodiljskog, i svakako traži da otiđe kod gastroenterologa. U svakom slučaju će ti netko dat savjet i za zamjenska mlijeka koja idu na recept, moj klinac se nije nikad naučio na njih, a ponukana kak se zbivalo s klikom radom sam i odustala. Svakako ustrajati Na dojenju koliko ćeš moći, nije problem držati djetu ako imaš cilj. U svakom slučaju očekuj da ćeš i dosta s mršavljeti pa ako ti to nije baš must, onda vodi računa kak zamjenski napraviti da sve štima. Probaj uvesti sebi kimono ulje i ulje no cura, noću rak možeš i njemu davati, a te neki probiotik

  45. #45
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tnx jelena...ma ni ne doživljavam to ko neku dijetu jer ni inače ne volim mlijeko i mlij. proizvode,napuhuju me. Ponekad sir na sendviču,vrhnje za kuhanje u klopi il ovak nekaj s mlijekom na brzaka. Ne zamaram se puno..a ni mršavljenje mi nebi bilo zviška.
    Dojim i planiram dojiti,mali je još...zamjenska mlijeka nam ne trebaju.
    Brine me samo da nije alergičan na još kaj...a to bumo vidjeli dok počne konkretnije jesti.

  46. #46
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jeste bili kod alergologa na obradi, ili pedijatar/opca praksa daje savjete? S alergijom na mlijeko ces vjerojatno puno eksperimentirati, dok ne skuzis koja kolicina proteina smeta kad je on konzumira, a koja kad mlijecno jedes ti.

    Moj sin je razred 2 za indijske orascice i razred 3 za pistacije, nosi set epipena sa sobom. Na orascic je reagirao osipom i povracanjem, na pistacije nije, a pojeo ih je dosta u zivotu. Bili smo na obradi kod alergologa, nakon toga na edukaciji i dobio je vise-manje individualne upute. Npr. preporuceno je da ne konzumira nikakve orasaste plodove zbog moguce kontaminacije, osim onih za koje znam da su cisti (pa makar i tako sto je nesto vec jeo bez problema, tipa neke proizvode ili nekog odredjenog proizvodjaca). Ja sam smjela jesti i jedan i drugi alergen kao dojilja.

  47. #47
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kod pedijatrice smo bili i ona nam je napravila test na alergiju.
    Alergija je 1. razreda i veli nek izbjegavam mlijeko i njegve osnovne proizvode. Kolače npr i sve drugo kaj sadrži mlijeko smijem...gris npr skuhat na rižinom il sojinom mlij.
    Edoju je dala na recept zamjensko mlijeko,nadoplata 33 knkao za kašice.
    Al već sam joj rekla da mu s vodom slažem i ne mislim mu davat...kao veli nek se polako privikava jer začas bu godinu dana i bu pil ovak mleko.
    A alergija zna proči do druge godine a do pete uglavnom svima tog razreda.
    Eto,nije strašno...bumo se malo pripazili. I još nek izbjegavam kikiriki,kivi,školjke i ne pretjerujem s jajima..to je alergen visokog tipa i uglavnom su djeca uz km alergična i na još nekaj.
    Za krv u stolici je rekla da kad je krv okom vidljiva da je to onda zaderana sluznica i nema potrebe za analizom.

  48. #48
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zuzy, za njegovo dobro, a i svoje, naruci ga kod alergologa. Ova je nadrobila takvih gluposti da ces se bezveze muciti i ti, a i dijete.

    Kikiriki, kivi, skoljke i mlijeko su povezani otprilike samo cinjenicom da su svi skupa jestivi. A AD mu je potreban kao i slonu haljinica.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bez brige i alergijom će preporučit ad možda ne taj koji je tebi ali neki bude, na tebi je dal ćeš ili ne. Školjke i ono su visoko alergene i to će većinom alergijom isto reci da se makne. Žužy ja bi na tvom mjestu Počela od svih alergena koje ti i nećakinja ne jede pa filtrirala, lijepo bi bilo da je samo mlijeko u igri i da se odmah složi stvar, ali ja nisam imala takvo iskustvo s mojima, ne znači da tvoj neće biti iste sreće ko moji. Svakako izbaci kakao i sve u svezi njega
    Ali svakako se naruči kod alergologa iligastroenterologa za malo više informacija
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.09.2016. at 17:53

  50. #50
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    AD uopce nije bitan, to moze odignorirati samo tako. Bitne su preporuke oko redovne prehrane. Ja bih alergologa koji savjetuje ukidanje ili uskracivanje nepovezane grupe namirnica zato sto je ustanovljena alergija na neku drugu namirnicu... lijepo poslala da lijeci nekog drugog.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •