Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: deo nakon poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    54

    Početno deo nakon poroda

    recite mi koji deo ćete koristiti nakon poroda, a da ne smeta bebi kod dojenja. Ovaj koji ja koristim ima dosta intenzivan miris tako da neznam smeta li to bebama kod hranjenja. Ima li koji bez mirisa?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mislim da toga ima u DM-u. Ja sam koristila dezic koji sam koristila i prije, samo u malo manjoj kolicini. . .spricnula sam tek toliko. A koristila sam Felce Azzura. . plavi. Mislim da je to neki cotton. . . nesto. . .

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    To je jedna od stvari u koje sam mogla povjerovati samo prije nego sam rodila Ma da vidim taj dezodorans koji bi Patrika u to vrijeme odvojio od svoje omiljene sise Moj ti je savjet da nastaviš koristiti sve kao i prije samo se nemoj jako našpricati ili namazati

  4. #4
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja koristim samo roler, nikakav miris. cak ne volim ni mijenjati gelove za tusiranje. mislim da i L. osjeti ako sam bila negdje u zadimljenom prosoru.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Meni je puno veći problem od mirisa deodorana bio miris mog znoja koji nije mogao ubiti niti jedan deo koji sam koristila. Totalni užas! A što je najgore, ujutro se nisam mogla tuširati jer je Rio bo prezahtjevno dijete, pa sam užas ublažavala brišući se vlažnim maramicama.
    A onda sam otkrila MM-ov Old spice whitewater, i od tada smo nerazdvojni 8) .

  6. #6
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    koristila isti kao i do tada i isto je jako intenzivan, ali je i jedini na koji nisam alergična...malac je od prvog trena bionaviknut na taj miris i nimalo mu nije smetao...

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Kristal - to je jedino što podnosim jer nema ama baš nikakvog mirisa i traje godinama.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Koristila uobičajeni nakon prvog poroda, a za drugi mi je frendica donijela obični dove stick, jer ga je baš počela koristiti i bila je oduševljena. Mislila sam ga koristiti samo u bolnici, da ne radim oblake spreja po kupaoni, jer mi do tad ni jedan stick nije bio efikasan, ali dopao mi se.
    Blaža alternativa, koja jako fino miriši, je Lushov aromacreme, on nije antiperspirant, ako vas to muči. Oni drugi lushovi dezići koji su u kamenu meni požderu kožu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    54

    Početno

    pokušati ću naći u dm-u nekakav neutralan, a ako ništa ostajem pri svom. poznato g neugodnog mirisa

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    54

    Početno

    htjela sam reći da mi je poznato da nakon poroda nekoliko mjeseci ne možeš protiv neugodnih mirisa ali mi je plačko pojeo pola rečenice.
    iskoristite ovaj prekrasan dan

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni su ostale u sjećanju ogromne količine znoja,ali ne problemi sa smradom. Hormoni su na minimumu, pa mislim da ne bi trebalo jako smrditi. Jedino se sjećam da sam naročito po ljeti imala neki užasni miris znoja ali ne pod pazuhom nego po vratu i kosi, kao odstajali tetrapak od mlijeka. Tog se nikako nisam mogla riješiti, operem kosu, i prvo znojenje smdim... čak ni na moru, močila se u beskraj i ništa... Trajalo je jako dugo, već sam i prestala dojiti, tek ovo ljeto (3!!! godine nakon prestanka) je bilo skoro neznatno.

  12. #12
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    sve sam živo isprobala, ništa nije pomagalo dok nisam prestala dojiti

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    kristalni kamen. Nema nikakav miris, koža ga dobro podnosi, beba isto, nema više mirisa znoja, čak ni navečer prije tuširanja. Meni ok.

  14. #14
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    gdje se može kupiti taj kristalni kamen?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    mislim da u DM-u, ali nisam 100% sigurna jer mi uvijek mama kupuje kad i sebi uzima, kad dođem doma proćitam ti sa kutijice proizvođaća pa javim.

  16. #16
    tratincica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    gdje se može kupiti taj kristalni kamen?
    vidjela sam ga u ljekarni...

  17. #17
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    I ja sam nekih 4-5 mjeseci nakon poroda, a i u kasnoj trudnoci, koristila samo kristalni kamen.
    Najprirodniji, ne zatvara pore na kozi te dopusta znojenje, a ipak zaustavlja neugodan miris.
    Nisam to toliko zbog malog, vec zbog sebe, jer L. nije reagirao na mirise da sam mogla to skuziti.
    Kristalni sam kamen kupila u Encijanu.
    Od kad je izasao koristim Lady speed stick od Aloe, taj mi je najbolji.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Odmah kad se mali rodio počela sam koristiti bezmirisni deo baš radi dojenja. Isto tako ne koristim mlijeka ni ulja za tijelo jer vidim da mu to smeta, odnosno odmah mi sabotira dojenje.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno

    Toplo preporučujem kristalni kamen. Koristim ga već godinama i mogu reći da je zdraviji i kvalitetniji od skoro sviju dezodoranasa.
    Nabavit ga možete u DM-u, a vjerojatno i u trgovinama zdrave hrane (nekako se uklada u njihovu filozofiju, ja ga nabavljam u DM-u).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    koristila sam kao i sada -dove

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    nivea dry - ima blagi miris po nivea kremi, koristim ga godinama.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj kulenova_seka prvotno napisa
    Toplo preporučujem kristalni kamen. Koristim ga već godinama i mogu reći da je zdraviji i kvalitetniji od skoro sviju dezodoranasa.
    Nabavit ga možete u DM-u, a vjerojatno i u trgovinama zdrave hrane (nekako se uklada u njihovu filozofiju, ja ga nabavljam u DM-u).
    Ja se po njemu odmah usmrdim, kao da ga nisam ni stavila. Po meni, propala investicija.

  23. #23
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja koristim Dove deodoranse, plavi, i sad neki novi svjetlo plavi od krastavaca i zelenog čaja...oni mi jedini spriječe znojenje i mirise.....al baš bi voljela probat taj kamen.....

  24. #24
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Postoje roll on dezići od Vichya i ima čak i neki sensitive bez mirisa.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja sam koristila isti kao i u trudnoći..miris im nije smetao..jedino sam pazila kada sprejam da ne posprejam po cicama...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Evo sad mene, čitam s kutijice od kristalnog kamena, piše ovako:
    "KRISTALNI KAMEN"
    Proizvođač: MARKO d.o.o., Bužanova 19, Zagreb
    Sastav: ALAUN :?
    Rok upotrebe: neograničen
    Uporaba: štiti Vas od neugodnog mirisa izazvanog znojenjem tijela i to bez iritacije i zatvaranja pora. Nanosi se na netom opranu kožu.Prije nanošenja navlažiti kristal u mlakoj vodi kako bi došlo do površinske topivosti. Blagim kružnim pokretima prijeći po površini kože lica, nogu, a posebice na dijelu pazušne šupljine.

    Kako nisam nikad u životu čula za Alaun, a nije mi nikad palo na pamet da čitam s kutijice sastav, na googlu piše ovako:
    Alaun: izmorfni kristalizirani dvostruki sulfat,
    opće formule M'M'''SO4 12 H2O (dvo-soli)

    Pa ako neko može nama, koji nemamo tri čiste o ovome kaj sam ja napisala, nešto reći nek se javi, pa da vidimo s čim se to mažemo.

  27. #27
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Koristila sam stalno isti i nije bilo problema. DM-ov s mirisom brusnice.

    ali sam primjetila onih prvih par mjeseci da kad je netko uzeo moju bebu na ruke ili joj se približio, ja ako namirisan, ona je plakala i nije htijela biti kod te osobe

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    99

    Početno

    Drugi naziv za ALAUN je STIPSA. E, sad, niti ja baš nisam načisto što je to zapravo, ali znam da se koristi od pamtivjeka.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    ja znam jedno drugo znacenje rijeci stipsa

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    A onda sam otkrila MM-ov Old spice whitewater, i od tada smo nerazdvojni 8) .
    i ja isto ali tijekom trudnoce.
    A sad jedna druga dilema. Ne znam koliko ste upucene, ali čitala sam da je jako nezdravo (i za zenu) koristiti deziće koji sadrze aluminij. Sad, to je ipak blizu cice i ako beba doji sigurno ce papati i dezić, dakle i aluminij. A pogotovo su nezdrave antiperspirant i dry verzije jer oni imaju posebno puno tih nezdravih sastojaka za kožu. A ja sam našla jedino Neutro Roberts da nema aluminij a on mi je bljak. Jeste li vi ikad obraćale pažnju na to da dezodorans ne sadrži aluminij ili to samo ja tako?

  31. #31
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Ima Sebamed roll on bez aluminija i parabena. Također i Weledin dezić od limuna, na špricanje je isto bez aluminija.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    Ima Sebamed roll on bez aluminija i parabena. Također i Weledin dezić od limuna, na špricanje je isto bez aluminija.
    Di uzimas taj Sebamedov, ja ga u splitu nigdje ne mogu naci. Ni u DM-a

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    To je jedna od stvari u koje sam mogla povjerovati samo prije nego sam rodila Ma da vidim taj dezodorans koji bi Patrika u to vrijeme odvojio od svoje omiljene sise Moj ti je savjet da nastaviš koristiti sve kao i prije samo se nemoj jako našpricati ili namazati
    Isto je i sa nama, ja svako malo minjam mirise, ali V. je svejedno, on svoje uvik popapa.

  34. #34
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Evo sad mene, čitam s kutijice od kristalnog kamena, piše ovako:
    "KRISTALNI KAMEN"
    Proizvođač: MARKO d.o.o., Bužanova 19, Zagreb
    Sastav: ALAUN :?
    Rok upotrebe: neograničen
    Uporaba: štiti Vas od neugodnog mirisa izazvanog znojenjem tijela i to bez iritacije i zatvaranja pora. Nanosi se na netom opranu kožu.Prije nanošenja navlažiti kristal u mlakoj vodi kako bi došlo do površinske topivosti. Blagim kružnim pokretima prijeći po površini kože lica, nogu, a posebice na dijelu pazušne šupljine.

    Kako nisam nikad u životu čula za Alaun, a nije mi nikad palo na pamet da čitam s kutijice sastav, na googlu piše ovako:
    Alaun: izmorfni kristalizirani dvostruki sulfat,
    opće formule M'M'''SO4 12 H2O (dvo-soli)

    Pa ako neko može nama, koji nemamo tri čiste o ovome kaj sam ja napisala, nešto reći nek se javi, pa da vidimo s čim se to mažemo.
    Hvala na info...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    235

    Početno

    ja već godinama koristim Nivea fresh roll-on koji ima blagi miris i nemamo problema

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    54

    Početno

    kupila san vichy-jev, bez mirisa je i kao nova poboljšana formulacija. ako su me prevarili a ja platila 70 kuna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •