Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: Mjerenje nuhalnog nabora

  1. #51
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nuhalni nabor se meri do 13+6
    Kod tebe je u ovom periodu nalaz odlican.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno hvala

    Hvala na odgovoru ,
    Nije da nisam zadovoljna ali imaš iskustva ili znaš?
    Nešto sam čitala sad po internetu, svi definitivno mjere do 13+6 jer se kasnije tekućina povlači ako je i postojala. Jedino mi nije jasno kako se u mene naknadno pojavila.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mom bebaču je nuhalni nabor mjeren u 12. tjednu, nisam točno sigurna, možda je bio i 13. Bio je kao i tvom 0,9.
    U 16. tjednu sam bila kod drugog doktora i pitala ga ponovno mjerenje, da li je potrebno ili ne. Odgovorio mi je da u toj dobi mjere nuhalnog nabora ne ukazuju na ništa i da je važno ono mjerenje u 12. tjednu.
    Ne boj se,

  4. #54
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Mjerili su ga u 11 tj. i bio je 0.9!

    Kasnije mi ga nitko nije mjerio, jer tada više ne ukazuje na ništa.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Htjela sam još pitati, osim nuhalnog nabora navodno postoje i neki drugi pokazatelji npr.mjerenje nosne kosti i protoka kroz srce. Da li je netko radio te pretrage i kad se najranije može mjeriti nosna kost i protok kroz srce?

  6. #56
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Da bi mjerenja ukazivala na nešto, trebala bi se sva obaviti otprilike u isto vrijeme, odn. isti dan. Ako se to onda spoji s određenim testovima iz krvi majke, to se onda zobe kombinirani probir.

    Mjeri se 4 parametra, nuhalni nabor, nosna kost, protok kroz ductus (to je žila koja spaja pupčanu vrpsu i srce bebe) i još nešto, ima detalja na stranicama poliklinike harni.

  7. #57
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    bree, i radila sam, i citala po internetu.
    postoje i tzv. ultrazvucni markeri za hromozomopatije u koje spada i vizuelizacija nosne kosti u prvom trimestru (kasnije se meri, prvo samo gledaju da li postoji) kao i odredjeni uzv markeri koji se vide na srcu (protok kroz ductus venosus, polozaji krvnih sudova i sl.).

    ovo je link koji nekako najsazetije govori o svemu ovom, da ne bih ja nabrajala, jer ipak nisam strucna.

    http://www.centrus.com.br/DiplomaFMF...-01-final.htm#

    mene je licno zanimalo jer sam imala missed u 12. nedelji, plod je imao uvecani nuhalni nabor, pa me je obuzeo i strah i radoznalost, a kod mene pomaze da saznam sto vise, za kasnije.
    i pomoglo mi je

    za nuhalni nabor u 2. trimestru stvarno nisam nista trazila, ali sigurno znam da se meri do 13+6, tj. do crl od 85mm, cini mi se.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno super

    kli_kli ovo je super link, tako nešto sam tražila.
    Sada sam sigurna da netko od dr. koji su mjerili svoj nije dobro obavio, nadam se da je to ovaj drugi.
    Javim vam se u ponedjeljak kako je bilo, mada više ne znam što će mi sve mjeriti, znam samo da neću otići iz ordinacije bez odgovora.
    U petak sam bila nespremna i šokirana. Ispada da svatko od nas mora postati stručnjak za neko područje da ne bi ostao ovako u dilemi ko ja.
    Također, poučena ovim iskustvom preporučujem svima, ne zakazivati preglede petkom (osobito popodne) jer ste onda do ponedjeljka u..
    Pusa i hvala svima!

  9. #59
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    bree i ~~~~~~~ da je sve super sa bebicom

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno Dobra vijest

    Bila sam jutros kod ginekologa na sv.Duhu izmjerila je nuhalni 1!!!!
    Jako sam sretna, ali ću danas oko 12.00 ići kod još jednog privatno da čujem i treće mišljenje!
    Hvala svima na podršci!

  11. #61
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Eto, baš mi je drago....

    za nepotrebno uzrujavanje koje su ti priuštili.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da li su vam uz mjerenje nuhalnog nabora napravili i double test?

  13. #63
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne
    kod nas je nuhalni bio 1,2mm, a moja dr. nije ni predložila da radimo neke druge testove - vjerojatno bi da je bio iznad "okvira"
    ja taj test ne bih ni radila jer nije pouzdan, 100% je pouzdana samo amnio, a to kod nas nije bila opcija pa samim time ni ovi testovi ne bi imali smisla...
    ako ga ti želiš raditi, predloži sama dr-u

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    36

    Početno

    moj nuhalni nabor 13+2 je 2,4mm jal to dobro

  15. #65
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj panda32 prvotno napisa
    moj nuhalni nabor 13+2 je 2,4mm jal to dobro
    to je dobro
    treba biti ispod 3 mm

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    36

    Početno

    hvala sad mi je puno lakše

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Evo ja sam htjela zahvaliti svima na podršci i savjetima. Sad sam u 20 tjednu, bila sam na 3D anomaly scanu kod dr. Kosa i sve je u redu. I ductus venosus i nosna kost i svi ostali parametri su uredni. I famozni nuhani. Saznala sam da je u pitanju veliki dečko.
    Samo sam htjela reći svim curama za ubuduće da kod bilo kakvih sumnjivih pokazatelja traže drugo i treće mišljenje jer su za pravilna očitanja bitni i dobar liječnik i kvalitetan ultrazvuk.

  18. #68
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno

    Bok cure,

    kao jedna zbunjena trudnice, molim vas za malu pomoć. Na posljednjem UZV pregledu, u 12. tjednu trudnoće, moja gin mi je napravila sve izmjere o kojima se piše na ovom topicu.
    Ukratko - BPD 29
    NN 0,20 i još nešto napisano ne razumijem.
    Uglavnom, rekla je da je prema UZV sve u redu s bebom, razvila se i nosna kost, te mi je spomenula mogućnost prenatalnog testa.
    Napomenula je da prema UZV nalazima to ne trebam napraviti, već da je to potpuno moja dobra volja.

    Ono što mene malo plaši su vaše "mjere" - kod svih vas one su dosta niže, oko 1,5 mm, a moje su 2.9 - ako sam dobro shvatila nalaz.

    Ako se neka od vas razumije u ove skraćenica, molila bih vas da mi ih malo pojasnite i imam li razloga za brigu zbog ovih mjera.

    E, da, zaboravila sam reći da sam se danas dobrovoljno odlučila napraviti prenatalni test, i nalazi su gotovi za tjedan dana.

  19. #69
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Oznaka BPD se pri ultrazvučnim mjerenjima koristi kao kratica za biparijetalni dijametar i označuje razmak između dvije tjemene kosti.

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...oca/04_bpd.asp

    A NN je nuhalni nabor, što ti je isto OK.
    Dakle ja bi rekla da je sve u redu.

  20. #70
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Da, zaboravila sam reći, nemoj se previše opterećivati mjerama, svaka beba se razvija drugačije, a tablice ti samo okvirno pokazuju. Dok god in veli da je u redu, nemaš šta mozgati.

  21. #71
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    in=gin (ginić)


  22. #72
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno

    Točka, hvala ti na brzom i pojašnjavajućem odgovoru

    Za tjedan dana nalaz je gotov, kod nas u Ri to se radi na Medicinskom fakultetu i tamo me primila jedna zaista divna doktorica i s njom sam se dogovorila da nazovem i ako sve bude OK, nalaz će poslati poštom mojoj gin.
    Rezultat ću naravno javiti i vama!

  23. #73
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Shireen prvotno napisa
    Točka, hvala ti na brzom i pojašnjavajućem odgovoru

    Za tjedan dana nalaz je gotov, kod nas u Ri to se radi na Medicinskom fakultetu i tamo me primila jedna zaista divna doktorica i s njom sam se dogovorila da nazovem i ako sve bude OK, nalaz će poslati poštom mojoj gin.
    Rezultat ću naravno javiti i vama!
    Super. Nalaz će brzo doći, a do tada samo smireno i uživaj.

  24. #74
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno

    Evo me

    Jutros sam zvala za rezultate nalaza i sve je super :D

    Tko zna koja će mi sljedeća neizvjesnost biti :/ - a valjda je i to neka čar trudnoće...

  25. #75
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Shireen prvotno napisa
    Evo me

    Jutros sam zvala za rezultate nalaza i sve je super :D

    Tko zna koja će mi sljedeća neizvjesnost biti :/ - a valjda je i to neka čar trudnoće...
    Super za nalaz! :D

    Eh, a neizvjesnost u trudnoći je nažalost normalna. Ja isto stalno nešto strepim, ali pokušavam se stalno skulirat što više.


  26. #76
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Pozdrav, cure. Da provjerim i kod vas: da li se osim mjerenja nuhalnog i krvnog testa koji ide uz njega preporucuju jos kakvi testovi? Pritom ne mislim na amnio jer kuzim da se ona radi samo kad za to postoji izricita potreba. Ja sam radila mjerenje nuhalnog i krvni test i jos uvijek cekam rezultate za koje se nadam da ce biti u redu. Da li postoji jos koji test koji uopce nije vezan za nuhalni, amnio i sl.? Sad sam u 13-tom tjednu. Hvala na info.

  27. #77
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

  28. #78
    Naomi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Preko velike bare, srcem u ZG
    Postovi
    546

    Početno

    Tocka, hvala. Link je super.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •