Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: Zvukovi vaseg stana i okolice

  1. #51
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    sad, kad smo promijenili stranu svijeta, odkrivam nove zvukove mog kvarta. Recimo, u straom se stanu jucer culo bubnjanje nekog koncerta a u novom... tisina. Volim tisinu.

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kako lijepa tema.

    Na jednoj strani kuće čujem ptice, pse, vlak u daljini, crkveno zvono... kao na selu.
    Na drugoj čujem automobile, kamion koji odvozi smeće (nije da me zanima, ali eto nekima je to hajlajt dana )... kao u gradu.

  3. #53
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kod nas su načičkane kuće dosta blizu jedna drugoj, a Dalmatinci su još k tome glasni, tako da čujem susjede obavezno ako se svađaju ili vesele, ovaj jedan voli ljeti na terasi vodit burne poslovne razgovore pa uvijek obogatim svoju kolekciju sočnih psovki
    prilično često čujem ciku djece, moga i njegove ekipe
    a u neboderu malo dalje od nas živi neki umjetnik alkohoičar, koji izađe na svoj balkon i svađa se siromah sa nekim svojim demonima
    hrapavim izmorenim glasom
    dugo mi je trebalo da ga skužim jer je taj neboder prilično daleko
    u početku sam gledala samo u obližnje kuće, nigdje nikoga, a ja čujem zvuk koji podsjeća na vuka iz Crvenkapice već sam se mislila u instituciju neku zapisat

    inače ljeti kad se rano razdani po količini buke znam je li mi vrijeme za ustajanje

  4. #54
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Mi par puta tjedno čujemo sladostrasno stenjanje susjeda ispod nas

  5. #55
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Mi se par puta tjedno crvenimo jer smo uvjereni da nas se čuje ...



    Osim nas, navečer čujemo sovu, čujemo još uvijek cvrčke i stričeka kosa kako se svađa sa tetom kos na rasvjetnom stupu.
    Čujemo susjedu K. i susjedu S. kako se vraćaju iz druge smjene i brbljaju dok polako idu uzbrdo uz ulicu, a ponekad se i mladi dečec iz ulice sumanuto spusti skejtbordom niz ulicu i taj zvuk začudo ugodno zapara uši dok kraj otvorenog prozora slušamo Dnevnik ili pratimo neku utakmicu.
    Često tijekom dana čujem karakteristično lupkanje tenisica mlade susjede koja nikako da na vrijeme krene na bus pa uredno trči da ne zakasni, a ima i jedan mladi susjed koji isto tako prekasno krene na bus, ali njega raspoznajem, ima drugačije tenisice.
    Čujem noću lasicu koja navlači tko zna kakvu kost preko krova terase i muči se sa njom sve dok ja tiho ne dođem na prozor kupaone i nakon kratkog promatranja otjeram tu lukavicu. I uvijek ostavi kost koja onda stoji danima jer mi se ne da verat po krovu terase i maknut je pa je onda škicaju kvartovske vrane dok sjede na susjedovoj anteni i stružu kandžama.
    I ljeti i zimi čujem masu kvartovske djece koja se igraju po obližnjim šumama, često raspoznajem svoje klince među njima, i to mi je super je često čujem što možda ne bih trebala pa onda imam materijala da ih zezam kad dođu doma...
    Ima jedan susjed čija vrata od ograde prepoznatljivo stružu dok se kasno navečer vraća doma, uvijek znam kad je bio u gradu...
    Sa balkona se čuje i zvuk autobusa - onaj tii-tii-tii - kad vozi u rikverc dok se narihtava na autobusnom okretištu.
    Čujem i susjede na brdu prekoputa kako se svađaju kada treba paliti korov ili da li je netko provjerio jel koka snijela jaje (da, u mom kvartu imam i koke i pijetla... ).
    Vrata terase sa koje se ulazu naš stan zapinju i uvijek znam kada je MM došao doma mada se pravim da spavam... .
    Negdje na krovu iznad naše kuhinje (u potkrovlju smo) ima neki limeni dio koji uvijek zvecka kada pljušti i to mije baš fora. Onako ritmično zvec-zvec-zvec, sa svakom većom kapljicom.

    Ali, kvart je nevjerojatno smiren (ne miran nego baš smiren) a u centru sam metropole...

    Uživam.

  6. #56
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Volim ptice u rano jutro. Sada su to čvorci. Još nisu migrirali.
    Od ostalog cika i vika djece na školskom, šum drveća, a sa druge strane stana uveče redovito neko dijete histerično plače.

  7. #57
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Ovo "volim ptice" se pretvorilo u "mrzim ptice". Naime, otkako su se vrane namjerile na čvorke, ovi po cijele dane živčano krešte ispred mog prozora. Odlično raspoznajem njihovo glasanje. Često pogledam kroz prozor, i što vidim, vrana ili sjedi i čeka sa strane. Ovi se trgaju da je otjeraju, ali ne mogu jer su jedno deset puta manji. Sada sam opet iznervirana kreštanjem gledala što se događa i vidim vranu kako trga malog mladunca čvorka. Pametna oportuna ptica. Nije lovac, nije vješta za hvatanje u zraku kao raptori. Ona čeka i gosti se jajima i mladima ptica pjevica.

  8. #58
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    zutaminuta, mogu si misliit kako te krestanje nervira...
    Mi imamo samo dvoje susjeda i oboje vec tjednima imaju radove, čekići, bušilice, zavarvivači, kamioni, struganja, cviljenja od rana jutra do kasne večeri.

  9. #59
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Frajer se inače čini normalan, sad već treću noć za redom u 3:40 me budi treštanje narodne muzike koje traje oko sat vremena. Prozori zatvoreni. Kucam i zvonim na vrata, ne otvara. Valjda je podesio računalo da svira u to vrijeme i otišao negdje. Ista glazba, isto vrijeme.

  10. #60
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ubija tugu u glazbi.....ništa nađi mu vanjski osigurač ako ima i isključi struju u 3 i 30.

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo "volim ptice" se pretvorilo u "mrzim ptice". Naime, otkako su se vrane namjerile na čvorke, ovi po cijele dane živčano krešte ispred mog prozora. Odlično raspoznajem njihovo glasanje. Često pogledam kroz prozor, i što vidim, vrana ili sjedi i čeka sa strane. Ovi se trgaju da je otjeraju, ali ne mogu jer su jedno deset puta manji. Sada sam opet iznervirana kreštanjem gledala što se događa i vidim vranu kako trga malog mladunca čvorka. Pametna oportuna ptica. Nije lovac, nije vješta za hvatanje u zraku kao raptori. Ona čeka i gosti se jajima i mladima ptica pjevica.
    Skini s interneta glasanje jastreba i/ili sokola i pusti s mobitela da ga vrane čuju. Samo čekaj - razbježat će se u sekundi.

    Evo, tu sam našla nešto, ali ima i drugdje: http://soundbible.com/tags-hawk.html

    MM ima te snimke skinute na mobitel, da ne mora predugo tražiti. Treba ih imati više, jer vrane su pametne i brzo prokuže da jastreb nije pravi, pa im pustiš sokola...

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Frajer se inače čini normalan, sad već treću noć za redom u 3:40 me budi treštanje narodne muzike koje traje oko sat vremena. Prozori zatvoreni. Kucam i zvonim na vrata, ne otvara. Valjda je podesio računalo da svira u to vrijeme i otišao negdje. Ista glazba, isto vrijeme.
    Imate li normalnog predstavnika stanara? Ovo sigurno ne smeta samo tebi. Ako se više ljudi bude žalilo, imate veće šanse. Osim toga, komunalni redari možda mogu pomoći, jer prema kućnom redu ne smije bučiti od 10 navečer do (mislim) 6 ujutro.

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Inače, u normalnim zgradama odluka o kućnom redu visi kod ulaza i oglasne ploče, pa bi tamo trebalo pisati od koliko do koliko sati treba biti noćni mir.

    ***
    Mi smo prošle godine imali okršaj s vrlim susjedima (koji su inače i predstavnici stanara ...) jer su organizirali tulume i fešte na parkingu skoro svaki vikend - dječji rođendani, roštiljanje i slično. Meni je dokuferilo pa sam u jednom trenutku zaprijetila policijom, jer su to radili na javnoj površini, neprijavljeno. Od tada je bolje, iako i dalje galame, igraju nogomet na parkingu iako imaju tri igrališta u blizini, ali štaš, do igrališta ne baca wifi... Nadam se samo da će njihova klinčardija loptom razbiti šajbe na njihovim autima. Moj je u garaži.

  14. #64
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Hvala Vera. Ovo je odlično.

    Peterlin, ista stvar, on je predstavnik. Ali shvaćam zašto to radi. Mene moji klinci bude u 4 i znam galamit "Spat! Aj spat!" u polusnu i iz očaja. Nerijetko se otme i psovka. Ali onda mi je mogao reći tako u lice da mu to smeta i da ga budi, a ne raditi ovakve cirkuse. Moja galama traje par sekundi, ovo njegovo čitavu uru.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Nije to isto žuta
    Klinci i tvoja nervoza i namjerna muzika ,po meni to nikako nije isti koš

  16. #66
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Žuta a da mu pokucaš na vrata po danu i probaš s njim lijepo porazgovarati? Objasniti čovjeku situaciju u kojoj se nalaziš, možda pokaže više razumijevanja i suosjećanja. Nemaš što izgubiti ako probaš.
    Definitivno čovjek ima nenormalne metode.

  17. #67
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Jelena, znam.

    Lili, to sam kanila, ali imam neki osjećaj da je otišao ljetovati, jer nije otvarao sinoć, a osim toga valjda bi i njemu smetala glazba.

  18. #68
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ako je predstavnik stanara, nazovi ga i prijavi remećenje mira, bez optuživanja
    reci samo činjenice, da u nedoba svira glasna glazba, da moliš da se provjeri o čemu je riječ
    pravi se blesava, kao da to nema nikakve veze s njim i da moliš da svojim velikim autoritetom riješi stvar

  19. #69
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, znam.

    Lili, to sam kanila, ali imam neki osjećaj da je otišao ljetovati, jer nije otvarao sinoć, a osim toga valjda bi i njemu smetala glazba.
    ovo je i meni palo na pamet, pa kako njemu ne smeta?? a opet ne mogu vjerovat da može biti netko toliko sick, tako postupit i otići na more ostavljajući tebe i ostale susjede da se svaku večer budite u 3:40h na sat vremena??!!

    Ako je fakat otišao, možda anonimna prijava policiji da izadju na teren, u izvid?

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Znaju neki tako naštimati da nešto svira ,ali većinom je to u neko dnevno doba,ili ja samo takve poznajem?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •