Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: kako često dojite?

  1. #1
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno kako često dojite?

    evo zara će skoro 4 mjeseca, a po danu je dojim svakih sat i pol do dva (po noći spava u komadu 6-7 sati). meni je to ok, navikla sam se, ali mi se ipak čini prečesto??
    kak je kod vas?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, i svaki podoj traje jedno pol sata :D

  3. #3
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Mi još nismo baš uhvatile neki ritam ali recimo svaka 3-4 sata po noći, isto i kroz dan a onda od 7 navečer svakih sat, sat i pol dok se ne uspava...

    podoji su brzinski, oko 5-6 minuta.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    po danu otprilike svaka 3,3ipo sata....... on je ka sat.a dojim ga 10 minuti i on sam ispusti kad je sit :D vec smo uvatili mali ritam i trazi navecer oko 8 i 23 i onda spava do 6. broj podoja kod beba je jako razlicit i varira od bebe do bebe bas kao i kakica ali ako je ona tebi zadovoljna onda je sve o.k
    a mozda ako zaplace ne trazi svaki put da jede????

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na lopti
    Postovi
    10

    Početno

    Ako smo doma preko dana onda me trazi jesti svakih sat/sat i pol. Ako smo vani onda izdrzi i 3 sata. Po noci me trazi jesti svako malo (vise ni ne gledam na sat)
    Niti jednu noc jos nije prespavao u komadu 8) Podoji nam JESU sve kraci i mogu reci da IMAMO pauzu izmedju podoja, za razliku od prethodna 3 mjeseca :D

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi imamo 6,5 mjeseci, jedan obrok dohrane i dojimo svako malo. Po noci, kako koju noc. POnekad se ne skida, ponekad "samo" 3-4 puta.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Kod nas nesto slicno kao kod Fortune. Otprilike svaka 3-3 i pol sata. Izdrzi i cetiri sata preko dana. Navecer u 8 i 30 jede. Spava otprilike do 3-4, onda klopica pa do 7,8 ujutro.
    Cica otprilike 10ak minuta, malo se igra s cicom, i onda ju pusti.
    Ima i ona svojih dana, u kojima nema pravila za dojenje- no rjetki su.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    francuska/ novi sad
    Postovi
    16

    Početno

    Pa preko dana otprilike svaka dva sata, onda odspava turu od podne do tri cetiri, pa opet na svaka dva sata. Uvece zadnja klopa oko devet, spava do cetiri pet i onda ujutru do osam.

  9. #9

    Početno

    Mi još nemamo 2 mjeseca, Karlo jede svaka 2/3 sata, preko dana dobije samo jednu cicu a navečer oko 23h obje, i onda me u zadnje vrijeme budi tek oko pola 5...i opet oko pol 8...podoji traju oko 15/20min...pa sam ja dosta zadovoljna s tim, očito je i on inače bi tražio još...

  10. #10

    Početno

    To da mu preko dana dajem samo jednu mi je palo na pamet da vidim da li mu mogu stvorit neku naviku - manje količine više puta na dan pa veliki obrok kasnije navečer da prespava skoro cijelu noć...za sad nam ide...:D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ja sam samo jednom dala obe i onda je pljuckao. inace dam mu ciku,on jede i kad je zadovoljan ispusti sta znaci uvik samo jednu mu dajem a za drugu ne trezi da mu dam. a da nije gladan i da dobro napreduje govori i njegova tezina :D :D :D

  12. #12
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Tan doji po danu svakih sat, sat i pol, nekad i po dva i pol sata (pogotovo ako smo vani). Podoji su od 5 - 15 minuta, rijetko kad pola sata. Navečer ga kupamo između 19 i 20 h, poslije toga jede i obično spava do 2 ili 3 sata kad opet klopa, pa u 5 i oko 7, a onda dnevna rutina
    Naravno, ima dana kad jede rjeđe i više spava, a onda za njima slijede dani kada jede svakih sat i visi na cici po pola sata (aktivno jedući) - mislim da onda ima skokove u rastu.
    Čist nam dobro ide, jedino kaj se ja nisam navikla ići spavati kad i on nego odem u ponoć pa se svako malo budim (ne znam kad sam zadnji put odspavala dulje od 3 sata u komadu, al - sama sam si kriva )
    Sreća da mi ne treba puno sna!

  13. #13

    Početno

    Skokovi u rastu su negdje s dva, šest i deset tjedana...onda definitivno ide drugačija rutina :D

  14. #14
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    skokovi su s otprilike 10 dana, 6 tjedana, 3 mjeseca. Tako kaze knjiga, al moguce su modifikacije.
    Ja pojma nemam kako cesto dojim. Nekad svakih pol sata, nekad malo veci razmak. Nema pravila. No, kao dupla mama nekad malo "zloupotrbljavam" ciku.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Kada nam je dosadno po danu svaka dva sata, ponekda i češće. ako smo vani onda izdrži i 3-3,5 sata. Po noći spava dva puta po pet sati, otprilike u komadu. Između je pauza od 10 minuta kada se najede, presvučem joj pelenu i nastavimo dalje sa spavanjem.
    Najduže što prespava u komadu je šest sati.

    (Meni je nestvarno i mislim da one mame koje se hvale da im djeca prespavaju cijelu noć, malo pretjeruju. Ako je to istina onda su stvarno sretnice. Bebe su kao odrasli ljudi, i mi se probudimo tijekom noći, odemo na WC, popijemo vode, ponekad zavirimo u hladnjak , ponekad ne možemo opet zaspati itd.)

  16. #16

    Početno

    Ja Karlu po noći ne mijenjam pelenu, nego neposredno prije spavanja oko ponoći i onda tek oko pola 7 ujutro...

    A prespava kao što sam rekla po 6 sati, rijetko kad manje u komedu po noći...tako da se smatram definitivnom sretnicom...

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma super onda, vidim da nam je svima isto :D
    zara isto duže ne traži cicu ako smo vani :D
    a što se tiče onoga da možda ne traži cicu svaki put kad plače - ja joj uvijek ponudim, a ona NIKAD ne odbije i uvijek klopa pol sata

  18. #18
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    evo i naseg rasporeda:
    moj sami ima 8. mjeseci i doji ko da nikad u zivotu nije jeo. preko dana svakih 3-4 sata a po noći STALNO.
    zanimljivo je to da dok je bio do oko 6 mjeseci znao je jesti navečer oko 2300 sata i onda do 5 ujutro je spavao. ajme mislila sam kako lijepo moja beba pajki, a onda ... samo jedne noći iznenada preplakao je i bio na siki svakih 10 minuta i od tad...aaaaaa (zijevam) stalno ko onaj pekar u baltazar crtiću. uopće ne spava, samo bi sikio, ja ludim, sve smo probali (detaljan očajnički mejl na podforumu dojenje/dojenje po noći).
    tješi me samo to što još uvjek pronalazim snagu za sljedeći dan i sljedeću noć.
    inače kad odemo van da mu ne ponudim da siki ne bi ni trazio. :shock:

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Vrijeska, doista postoje mame koje su darivane cjelonocnim snom. :D Ema je sa 3 tjedna pocela spavati cijelu noc, sa 4 mjeseca je imala 3-tjednu fazu nocnog budjenja, a do sada (6 mjeseci i tjedan dana) i dalje spava cijelu noc. Ponekad mi zaspi u 21h pa se probudi u 7 ujutro, a ponekad zaspi u 23h pa se tada budi u 9 ujutro.
    Kada citam kako se mame bude nocu, shvatim koliko sam sretna, no isto tako meni je lutrija da Ema spava u toku dana, no ljudi kazu da ne mogu imati i ovce i novce.

    Sto ce tice razmaka izmedju podoja, to je kod mene toliko variralo, nekad nakon 15 minuta a nekad nakon 3 sata.

    No, nikako ne mogu skuziti fenomen "odlaska van", nije mi jasno kako kada smo vani moze satima izdrzati bez papanja, a cim smo kod kuce, malo, malo pa papanje.

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa vani je prvo silno zainteresirana svijetom oko sebe a onda zaspe i spava spava spava.... da smo doma, nema šanse da toliko spava :D

  21. #21
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Daklem, bili smo danas kod peda, kontrola s 9 mjeseci. Matejić mi ima 10,900 kg, dugačak je 73. Doktor je rekao da je obilatiji ( citiram ) , te da mu ne dajem brašnaste stvari ( što i ne radim ). I još reče da mu smanjim dojenje po noći - ovo je meni čisti humor!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Brod na Savi
    Postovi
    82

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    I još reče da mu smanjim dojenje po noći
    He, he, i sto bi ti trebala reci kada Matej nocu place:"sorry bebo, ti si na dijeti i nemozes dobiti ciku"

  23. #23
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ovo je stvarno vic. meni je pedijatar kad je Sami imao dva tjedna na Svetom duhu rekao "ukinite noćne obroke!". uopće nisam skuzila da se meni obraća.

  24. #24

    Početno

    Bebi od dva tjedna ukinut noćne podoje?? :shock: :shock: :shock:

    Isuse...rekla bi da se ponašaju kao da smo u srednjem vijeku ali ne mogu jer se onda djecu dojilo do njihove druge/treće godine...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    I mi isto dojimo prema željama bebe. Kada god su zaplakali ja sam ih podojila. Sa Viki je to trajalo dokle god je ona htjela, a onda jednog dana.... nije više htjela ciku.
    Stjepan doji u periodu od 30 min do 3 sata. Noću "uhvati" svoja tri sata sna. Super!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    40

    Početno

    Moj Mark ima 6.5 mjeseci i još uvijek dojimo na njegov zahtjev, tako da ni ne brojim. Po noci je malo smanjio, jede 1-2 puta, ali dosta nemirno spava. Imamo jedan obrok dohrane i ne zurimo nikud.

    Sto se tice pedijatara u HR, meni je moja na prvoj kontroli (s nekih mjesec i nesto) rekla da dajem čaj i vodu, jer da njega "ima dovoljno". Ja naravno nisam ukidala dojenje, ali sam promjenila pedijatricu.

  27. #27
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    mi cemo sada 2 mjeseca i dojimo po danu stalno-osim kad smo vani, onda moze izdrzati i tri sata!! ali doma bi bio najsretniji da se moze pristekati na ciku i biti tako cijeli dan

  28. #28
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Citiraj Tania prvotno napisa
    Sto se tice pedijatara u HR, meni je moja na prvoj kontroli (s nekih mjesec i nesto) rekla da dajem čaj i vodu, jer da njega "ima dovoljno". Ja naravno nisam ukidala dojenje, ali sam promjenila pedijatricu.
    Moja nije davala takve savjete, ali znam da ima dosta pedijatara koji ne prate promjene preporuka vezanih uz dojenje.

    Vida sam u toj dobi isto dojila svakih sat, sat i pol, kad god je tražio, a kad smo izlazili van mu je bilo zanimljivo pa su razmaci između podoja bili duži. Mislim da smo negdje sa 6 mjeseci došli na otprilike svaka 2 sata, a nakon toga je opet bilo perioda kad je htio češće.

  29. #29

    Početno

    Citiraj Tania prvotno napisa
    Ja naravno nisam ukidala dojenje, ali sam promjenila pedijatricu.
    To mi padne na pamet svaki put kad pročitam da nekom doktor tupi oko dohrane a po bebi se kuži da nije potrebno - promijeni pedijatra

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •