Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 226 od 226

Tema: UN dijeta - 4. dio

  1. #201
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ja na UH danu jedem samo kuhanu int.tjesteninu sa malo masl.ulja i zač. biljem, ali ću prekosutra napravit pizzu.

    Moje tijesto ide ovako
    1 šolja namočenih žitnih pahuljica(žitni mix)
    1 šolja brašna
    1 jaje
    1 1/2 šolja mlijeka/kefira
    1 digo kvasac
    1/2 šolje masl. ulja
    1 kašičica soli
    1 kašičica šećera
    origano

    e sad za tebe sigurno bez jaja i mlijeka

    možda sa sojinim mlijekom :/

    nove cure, dobro došle

  2. #202
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    I slažem se sa Tessom za Montija, mislim da je definitivno bolja opcija za dojilje, a i jako je efikasan.

    Vi ste meni , naravno, dobrodošle, ali i samam sam bila dojilja i znam koliko se brinete

  3. #203
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    w_m, drago mi je da si tu. Hvala na receptu. Pijem kravlje mlijeko. Jedem sve osim mesa. Jedino što pokušavam shvatiti taj UH dan, jer piše bez mlijeka, bez jaja, bez salate, a opet u kolačima ima i jaja i mlijeka i svega toga.... A ti si prije napisala da treba biti "čisti" UH, bez preljeva, da se može mast istopiti???

    Tražim po starim postovima, ne mogu pronaći, da li se smije koji puta žvaknuti kauguma? Jučer sam jela svježi luk, pa mi je ujutro bilo

  4. #204
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ma tijesto za pizzu radis isto kao i za kruh: malo tople vode , kvasa , soli i maslinova ulja! Njam! U tu mlaku vodu umjesas zlicicu meda da se kvas bolje digne!

  5. #205
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ja imam drugi problem . Kako se rijesavate potrebe za grickanjem izmedju obroka? Ludim . Zato i jesam natukla ovoliko kila jer kad sam zivcana ( uvijek) samo trazim sto bi grickala!

  6. #206

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    pa nemam ni ja pojma zakaj je doslo do povracanja :/ mozda sam si zamislila da sam se prejela i griznja radi svoje.Trudim se da povracanje ostane na ova dva puta.Ja sam danas jela tortilje sa patlidanom i salsom

  7. #207
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Tessa prvotno napisa
    w_m, drago mi je da si tu. Hvala na receptu. Pijem kravlje mlijeko. Jedem sve osim mesa. Jedino što pokušavam shvatiti taj UH dan, jer piše bez mlijeka, bez jaja, bez salate, a opet u kolačima ima i jaja i mlijeka i svega toga.... A ti si prije napisala da treba biti "čisti" UH, bez preljeva, da se može mast istopiti???

    Tražim po starim postovima, ne mogu pronaći, da li se smije koji puta žvaknuti kauguma? Jučer sam jela svježi luk, pa mi je ujutro bilo
    ja žvačem žvake bez šećera, ja mislim i nataša.

    pa koliko sam ja razumjela nutriologicu,
    najbolje bi bilo jesti samo integr. pecivo za ručak-bez ikakvog dodatka
    i to isto i za večeru, dakle bez šećera.
    To bi bio pravi UH dan sa pravim efektom i cure, ja sam jednom probala i cijelu noć sam se znojila kao u sauni :shock:
    Mežutim, nije mi sjelo, sutradan sam cijeli dan bila iscrpljena i nisam nikako mogla da funkcionišem

    Eh sad, na nama je

  8. #208
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Ja sam danas jela tortilje sa patlidanom i salsom
    Zvuči njami

  9. #209

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Jeste ja se ubi zvakajuci ove bez secera jer mi je WM rekla i njoj vjerujem jer je ipak ona veteranka i najuspjesnija od nas sviju.

    Njen uspjeh me i potakao na dijetu.

  10. #210
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Tessa prvotno napisa
    Tijesto za pizzu nisam nikad radila, jer je rijetko jedemo. Morat ću naučiti.
    Dobro jutro svima!

    Tessa, ja danas imam pizzu
    Ma tko bi se mučio s pravljenjem tijesta. Imaš za kupiti polugotova tijesta od Podravke ili Klare, staviš ih zamrznute na pleh, sastojke koje želiš i 15-20 min pečeš u pećnici. Ja jutros prije posla ispekla si i donijela za ručak!

  11. #211
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja cu danas dobiti dijetu faxom a onda cu odluciti :/

  12. #212

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Citiraj Romina prvotno napisa
    Ja sam danas jela tortilje sa patlidanom i salsom
    Zvuči njami
    ma to klasika napravi šalsu za a patliđani se narežu na kockice,posole i tak morajuu bit pola sata...onda ih se obriše i pukne na malo luka jedno 15ak min.Tortilje se samo stvae na tavu na patr sekundi i onda se filaju

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ivarice kaj buš ti na dijeti :shock:

  14. #214
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Meni je danas voćni dan. UH mi je katastrofa! Jela sam integralnu tjest s umakom od paradajza i gljivama. Bez salate mi je toliko prazno, da se uopće ne mogu najesti. Pojela sam 3 tanjura i još sam za večeru pojela umjesto 1 šnite 3 šnite torte (ali vege, tako da nema puno šećera i masnoće). Čuj mene kako se opravdavam... al zato mi se čokolada nije jela.

    Tek mi je tj dana, pa se moram priviknuti. Čekam da stignu D-Stress tablete.

    w_m, probat ću ovo što si napisala s UH danom, jer mom organizmu tu nešto ne odgovara (ili se mora naviknuti).

    Romina, prouči zašto i kada ti dolazi do povračanja. Ako će ti se ponavljat, možda bi bilo pametnije da probaš s nekom dr dijetom. Ovako ćeš si izmrcvariti organizam. Budi nježna prema sebi

  15. #215
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    w_m, drago mi je da si opet stavila slikicu svog mališana

  16. #216

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Dobro jutro drage moje UN-ovke!!
    Vidim neka nova imena - dobrodosle! i sto brze skinule kile!!
    Kod mene je situacija da sam skinula jos 700gr....kak se ono kaze, gram po gram kila . Ali fakat je najvaznije reci da se super osjecam!!
    Svima saljem

  17. #217
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Tessa

    Iana, šta si se ti bila ušutila?

    Ja sretno stagniram ,ali osjećam da mi se nešto mijenja u organizmu
    Valjda se i organizam mora navići na ovu promjenu...


    cure, gdje su fritulica, suncemm i angelina bell?

    šta mislite, da li bi za UH dan mogla za večeru pojest 2-3 kiflice sa džemom? :/
    Ja radim onaj Njojzin recept sa foruma, samo što ja od jedne "jufke" pravim samo 4 kiflice pa izađu kao krosani i budu predivne

  18. #218

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    pa do povraćanja dolazi kad si umislim da sam se prenajela i da ću se zdebljati....ne izazivam ga nego mi samo dođe ali eto kočim se ...hvala ti što misliš na mene

  19. #219

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    WM nisam se usutila...prosli tjedan mi je bio katastrofa, nije mi bilo ni do mene same a ne do pisanja..a vikendom strajkam od kompa (dosta mi je sto sjedim za njim 8 sati dnevno). Ali najvaznija stvar je da kile (citaj grami) idu dolje...sad je vec i MM primjetio kako mi je tibica (citaj tibetina) malo manja tako da se veselim svemu lijepom sta me ceka...ihh kad se mi utegnemo u tajice i traper suknjice bit ce to...ludnica!!

  20. #220
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    dijeta mi jos nije stigla, ima li je negdje ovdje na 1-5 strana?

  21. #221
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ivarice,ja se ove držim

    Strucnjaci UN-a sacinili su dijetu koja mijenja metabolizam te su njeni efekti trajni
    Dijeta se drzi 90 dana i zato trazi ustrajnost, a onaj tko se pridrzava uputstava, moze smrsaviti i preko 20 kg. ..
    Ako netko nema potrebu da toliko smrsavi, dijetu moze prekinuti ranije, ali u tom slucaju nece doci do promjene metabolizma.
    Pocinje se proteinskim danom (bjelancevine), slijedi dan s povrcem, dan s tijestom i vocni dan, te potom ispocetka.
    Redoslijed dana ne smije se mijenjati, a kolicina hrane (bez salate) za rucak je pun dubok tanjur, a za veceru pola dubokog tanjura.
    Svakog dana dorucak je vocni zato sto organizam iz voca prvo iskoristi integralni secer koji hrani zivcani sustav.
    Ne morate uvijek pojesti dvije vocke, ali ne treba istovremeno jesti dvije razlicite vrste voca. Voce mozete mijesati samo kad je vocni dan.
    Vrijeme obroka: Ako vrijeme ne dozvoljava da rucate oko 13 sati ili kasnije, kako bi trebalo, mozete rucati i ranije. Vazno je samo da izmedu jutamjeg voca i prvog obroka u toku dana prode bar pet sati.
    Rucak bi, aka je moguce, trebao biti oko 13 ili 14 sati, a vecera izmedu 19 i 20 sati. U svakom slucaju poslije 22 sata ne bi trebalo nista jesti, a ni izmedu obroka. Glad izmedu obroka mozete zavarati cajem ili zasladenom, ali ne preslatkom kavom, ili mozete uzeti 3-4 grisina. Mozete i ranije vecerati.
    Treba piti vise vode, posebno kada je mesni dan. Moze obicna voda ili mineralna, gazirana ili negazirana. Kavu i caj mozete piti u neogranieenim kolicinama, a1i bez secera, a i decilitar crnog vina dnevno, iskljucivo izmedu obroka. Sva ostala alkoholna pića nisu dozvoljena.
    Tokom tih 90 dana dijete na svakih mjesec dana trebalo bi drzati "vodeni dan" (ne uzimati nista osim vode) koji uvijek ide poslije vocnog dana, a prethodi mesnom danu. Oni koji zele maksimalno smrsaviti morat ce se striktno pridrzavati uputstava o kolicini. Ostali mogu povecati porcije ili koristiti u pripremi hrane dvije zlicice ulja.
    Poslije dijete i slijedecih 90 dana treba jesti voce za dorucak, a ostalo normalno. Ako u ovom periodu izgubite jos tri kilograma, onda je doslo do promjene metabolizma. Dijeta se moze ponoviti poslije pauze od tri mjeseca. Strucnjaci preporucuju da se ne gubi nada i volja jer se dogada da tezina stagnira i po desetak dana, a onda se naglo izgubi tri do cetiri kilograma. Za vrijeme dijete mogu se, rijetko, pojaviti alergije. Osobe koje se lijece od povisenog tlaka poslije nekoliko tjedana nece imati potrebu za lijekovima.

    PROGRAM DIJETE
    Dorucak je uvijek vocni, jedna ili dvije jabuke, ili narance, grejpa, breskve ili kruske. Mozete uzeti i sitno voce, saku sljiva ili grozda.

    1. DAN: BJELANCEVINE
    RUCAK: kuvano ili peceno meso (telece, junece, pilece, curece, mrsavo svinjsko, pastrva, skusa) - tri snicle srednje velicine, snita kruha, salata (svjeza ili tursija) u neogranicenim kolicinama.
    Meso nikako ne spremati na ulju, nego na teflonu ili foliji. Moze i pljeskavica, ali iskljucivo od juneceg mesa, przena bez ulja.
    Kruh moze biti bilo koji, preporucljiv je razeni, crni, a salata bez ulja, moze biti mijesana. Na kraju popiti dva decilitra procijedene juhe (samo od povrca, bez mesa).
    Umjesto mesa mozete pojesti tri kuhana ili isprzena jajeta. Mlijeko i mladi sir jesti samo proteinskog dana. Jaja i sir ne mijesati, a umjesto sira mozete popiti jogurt.
    VECERA: isto sto i za rucak, 1/2 kolicine, ali bez juhe. Ako ste za rucak jeli meso, morate ga jesti i za veceru. Ako uzimate sir onda za toliko umanjite kolicinu mesa.

    2. DAN: POVRCE
    RUCAK: kuhan grah ili kuhani grasak ili kuhani krumpir ili riza, uz dodatak zacina, kecapa: origana, kuhane rajcice, bibera. Gljive dinstane ili na zaru, mrkva, mahune, tikvice, patlidzan, paprike. U jeIovniku su i:
    kuhani grah bez mesa i zaprske, kiseli kupus bez mesa, posna sarma s rizom, pomfrit przen na 1 zlici ulja, riza dinstana na luku i s mahunama, paprike punjene rizom ili krumpirom kuhane u paradajzu, pa zapecene u pecnici, zapeceno povrce (isjeckana paprika, mrkva, grasak, karfiol, zajedno s rizom se dinsta, stavi se vegeta, malo bibera; to se nalije i zapece u rerni), paprikas.
    Povrce treba biti kuhano ili dinstano na vodi. Ne stavljati zaprsku od brasna ili paprike. Jedna snita kruha i salata, kao prethodnog dana.
    VECERA: isto sto i za rucak, samo pola kolicine.

    3. DAN:TIJESTO
    RUCAK: tijesto uz dodatak zacina, pizza samo s kecapom, ili bilo koje slano pecivo (u kolicini od jedne pizze), zito i kukuruz.
    Ovog dana ne treba poceti s hranom prije podneva, ali se ne mora tocno postovati vrijeme. Moze se jesti manje, a cesce - na sat po malo zganaca spremljenih bez sira ili ulja, ili 3-4 komada "zu-zua" ili "devrek" pizza.
    VECERA: dva manja komada torte ili tri-cetiri kolaca (kned1e) ili tri kugle sladoleda. Obavezno pojesti jedno rebro cokolade za kuhanje.

    4. DAN: VOCE
    RUCAK: dosta mijesanog voca (1/2 do 3/4 kg). Sve voce dolazi u obzir. Dozvoljene su i banane, ali ne vise od dvije dnevno.
    VECERA: dosta mijesanog voca.

  22. #222
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Iana27 prvotno napisa
    WM nisam se usutila...prosli tjedan mi je bio katastrofa, nije mi bilo ni do mene same a ne do pisanja..a vikendom strajkam od kompa (dosta mi je sto sjedim za njim 8 sati dnevno). Ali najvaznija stvar je da kile (citaj grami) idu dolje...sad je vec i MM primjetio kako mi je tibica (citaj tibetina) malo manja tako da se veselim svemu lijepom sta me ceka...ihh kad se mi utegnemo u tajice i traper suknjice bit ce to...ludnica!!
    ma nemoj mi to raditi! Tvoji postovi mi pravo fale

    A u šoping suknjica , idemo skupa

  23. #223
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    wm, hvala.
    poznata mi je ta dijeta, moja frendica je jednom bila na slicnoj, samo je jelovnik bio slicniji onom strajkaca gladju nego ovom. ovo je prilicno podebljano

  24. #224
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno


  25. #225

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    zaborabvila sam reci da ti se do neba sto si mi dala ideju za nes. capuccino bez secera...pa se uspijem gustati i u njemu...tak da sam manje zivcana....

  26. #226
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    kad ćemo te stavljat na listu?

    cure, hajmo na UN 5.dio, već je otvoren

    ovaj dio je već postao ne pregledan.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •