Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 209

Tema: Jesenske bebe 2005. (5. dio)

  1. #101
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    NIŠTA, kunem se :shock:

  2. #102
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    sve sam ja kriva

  3. #103
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ajde neka jedna jesenska napiše Apricot koji bi dio Jesenskih beba trebao biti, pa da riješimo situation

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    Ah šta da vam kažem, malo mi je pun kufer noći i neispavanosti i ne znam kako bih dalje.
    Trebaju mi privatne instrukcije za ove metode. Bubi i Tatamata morate doći na plesnjak pa da malo popričamo.
    Ja se samo nadam da ćemo do onda potpuno ozdraviti.
    Jeste li se služili knjigom No cry sleep solution i je li vam to sto pomoglo?
    Doci cemo Skoljikca kam treba...i da No cry sleep solution nam je bio vodilja !

    Plesnjak ? :?

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Topic bi se trebao zvati "Jesenske bebe 2005 (5.dio)"

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Dakle naručujem knjigu :D
    Pa plesnjak kod Annie, ako javi da može, mi se sve dogovaramo, a ni glasa od nje
    iako je to "službeno" ritmika za djecu, al ja to zovem plesnjak

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    Miha ono je moglo još sitnijim slovima, da puknemo od muke mi ostale.
    Trebaju mi privatne instrukcije za ove metode. Bubi i Tatamata morate doći na plesnjak pa da malo popričamo.
    Jeste li se služili knjigom No cry sleep solution i je li vam to sto pomoglo?
    sorry :/ ...
    nisam htjela bedirati nikoga...

    ali, stvarno, koliko god se zvala 'no cry sleep solution' malo plača mora biti, to ne možeš izbjeći nikako (čak ti i u knjizi autorica kaže da se razlikuje plač bebe od 6 mjeseci i plač djeteta od godinu, dvije ili tri i da ih treba 'slomiti'.)! vjerujem da ni vita nije s oduševljenjem prihvatila činjenicu da ju sad odjedanput po noći diže tata mata, a ne bubimirina cica. nek me isprave ako sam u krivu...
    dok ti sama ne odlučiš nešto poduzeti (pod svaku cijenu) nećeš uspjeti. nikakvo nošenje, cicanje, tješenje nije dobrodošlo jer je plač prije spavanja sad više oblik tjeranja njihove volje, a puno manje njihove emotivne i fiziološke potrebe. prema tome...

    zvuči grubo, ali...
    ako hoćeš mogu ti posuditi 'no cry...- for toddlers and preschoolers'
    doduše, ja sam se orijentirala prema roku i prema sebi, a ne prema njoj i uspjela sam!

    a možda ti je A. u fazi u kojoj je bio i Rok prije mjeseca-dva (ako se ne varam, točno je tolika i razlika između njih dvoje)-tada se budio svakih pola sata, tjednima ...

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    uf, sad čitam svoj gornji post i mislim si 'ajme kad uslijedi rafal'

    dakle, pod 'slomiti' ne mislim na puštanje djeteta da plače i druge bla-bla-bla gluposti nego da ih treba uvjeriti da cica nije jedini oblik utjehe i da je mama tu i da će uvijek i biti i kad nema cice.
    dakle, rok bi plakao u krevetu i tražio cicu kao pomoćno sredstvo za spavanje, a ja sam mu kao alternativu nudila sebe cijelu, držala ga za ruku, mazila po kosi, pričala mu, pjevala i sl. ali ga nisam dizala na ruke niti popuštala na način da sam mu dala cicu.

    prvu noć to je s kraćim pauzama trajalo 30-40min, drugu 20-30min, treću 10-tak, a sad, tjedan-dva kasnije, uopće ne protestira (ili zacendra na sekundu-dvije pa prestane kad mu kažem 'ne')

    prvih nekoliko noći je teško, ali izdrži se... bit je samo ne popustiti, a to je stvar tebe i tvoje odluke!

    (Rok inače i dalje doji, 2x tijekom noći, i to mu još neko vrijeme ne planiram ukidati)

  9. #109
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Kad čitam ovo sve što ste uspjeli sa spavanjem, odlučim da ću i ja i onda pokleknem odprve. Isprobavala sam već puno toga, ali nije palilo brzo pa sam onda odustajala. Jasno, mora biti malo protesta u obliku suza, a ja to teško podnosim. :/ Probat ćemo jer mi to sve super zvuči!

    Mi muku mučimo i s klopom jer mu ne vrijedi ništa kuhati. Jede samo čvrste stvari (kruh, corn flakes, rižin kreker, pecivo) odvojeno od npr. jogurta i mlijeka. I voće. Variva nula bodova. Meso i juhe također. Teško je izmisliti što da mu damo.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Miha ma nisi me jako zbedirala, al nemam kome kukat pa kukam tu
    Moram napomenuti da ju muči i kašalj i da je to još jedan razlog zašto se često budi, ali kad bi mogla zaspat bez cice mislim da bi bilo lakše joj zaspati
    evo samo da za primjer pokažem kako izgledaju naše zadnje dvije večeri
    Jučer je zaspala oko 8 i to jako brzo 15min, na cici naravno. Probudila se u 9 i 20 i natezale smo se do 10 i 10, prvo nije htjela cicu nego nosanje (a pa onda može i cica ako ćeš me nosati mama-reče ona)čim sjednem dreka i tako nosanje dok ne klone i onda pažljivo sjedanje.
    Onda se opet probudila u 11 i tad sam rekla mm nek on ode, tu je nastala dreka, al mu je zaspala, al čim ju je spustio se probudila i tad sam morala opet ja doći i ostala sam spavati.
    Kava je bila noć? nemam pojma jer sam neuračunljiva i uopće gubim osjećaj koliko spavam i koiko se puta budim, ali po nekom "osjećaju" bilo je loše.
    Danas evo isto zaspala jako brzo, za 10 minuta i to oko 8 sati, probudila se 3 puta do 9 i pol. S time da ju je budio i kašalj.
    Već mi je muka od noći.
    Koma mi je jer želim bar navečer malo odmora i nekog vremena za sebe i mm. Da mogu reći e sad imam 2-3 sata da radim šta god hoću.
    I voljela bi da ju i mm može uspavat. To su neki moji ciljevi, meni nije cilj odviknut ju od cike, kao tebi Miha (iako poštujem tvoju odluku i potpuno ju razumijem).Tako da ne znam što moram napraviti da dođem do ovog. E da knjiga je naravno dobrodošla.

  11. #111
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    sorry cure nemam baš sad puno vremena, u žurbi sam pa ću samo na brzinu:

    no cry imam i ja i mogu je posuditi. mi smo u njoj našli podosta savjeta koje smo primijenili i koji su mi bili od presudne važnosti-naravno da ih svatko priolagođava vlastitoj situaciji pa smo tako i mi.
    velim, meni je bila odskočna daska da shvatim neke bitne stvari po pitanju spavanja i tako se samo klupko počelo odmotavati. dok nisam došla do te knjige samo sam stajala na mjestu i nisam imala pojma da li i gdje griješimo (mislim da se svi dobro sjećate one naše nesretne epizode od nekoliko mjeseci lošeg dnevnog spavanja tj. nespavanja). eh da... kako bi sad sve bilo drugačije...

    što se tiće plakanja.... naravno da kao što kaže miha ima malo plakanja...mislim koja beba ili dijete uopće nikad ne plače???
    al morate znati da je ogromna razlika u njurganju i rekla bih cendranju od par minuta i urlanja prestravljenog djeteta koje je ostavljeno samo u sobi u mraku u krevetiću!!! ne mislite?

    Citiraj odra prvotno napisa
    ...i onda pokleknem odprve. Isprobavala sam već puno toga, ali nije palilo brzo pa sam onda odustajala. Jasno, mora biti malo protesta u obliku suza, a ja to teško podnosim. Probat ćemo jer mi to sve super zvuči!
    vrlo je važno biti dosljedan... naravno da smo i mi popuštali povremeno. nije bilo tipad sad nema cike i gotovo. nego smo se prilagođavali situaciji. naravno da je bilo dana kad je baš željela ciku i kad se nije dala nikako drugačije uspavati. ili kad bi se pre dugo bunila.
    al poanta je da je to nježna metoda i da se ne mogu rezultati očekivati za dan-dva.
    i sama autorica kaže da se tek kroz par tjedana mogu vidjeti rezultati.
    stoga je potrebno mnogo mnogo strpljenja i bitno je ne odustajati od namjere. ako i ima već koji loš dan-jednostavno se prilagoditi tome.


    ak padne dogovor i mi bi došli u nedjelju. nismo se dugo sružili s vama. pa ćemo onda u detalje

  12. #112
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    Koma mi je jer želim bar navečer malo odmora i nekog vremena za sebe i mm. Da mogu reći e sad imam 2-3 sata da radim šta god hoću.
    I voljela bi da ju i mm može uspavat.
    Ovako je nekako i kod mene. Iako, ja bih voljela da polako ostavljamo noćna dojenja i da siki samo ujutro i prije spavanja. Previše tražim?

    Što se tiče kašlja i uopće začepljenih nosića, jesi li probala Dr theiss balzam? Malo se namažu prsa i leđa, a mi smo ga stavljali i u onu posudicu na ovlaživaču zraka. Jako je ugodno i stvarno smiruje.

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    što se tiće plakanja.... naravno da kao što kaže miha ima malo plakanja...mislim koja beba ili dijete uopće nikad ne plače???
    al morate znati da je ogromna razlika u njurganju i rekla bih cendranju od par minuta i urlanja prestravljenog djeteta koje je ostavljeno samo u sobi u mraku u krevetiću!!! ne mislite?
    upravo tako! i ja sam smatrala da mu to što spava sa mnom u krevetu, što ga mazim, ljubim, pjevam mora biti dovoljna utjeha po noći, da mu za to više nije potrebna cica... a i iznenadilo me što bih vidjela da me razumije svaku riječ kad mu to i kažem! to mi je uvelike olakšalo...

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    naravno da smo i mi popuštali povremeno. nije bilo tipad sad nema cike i gotovo. nego smo se prilagođavali situaciji. naravno da je bilo dana kad je baš željela ciku i kad se nije dala nikako drugačije uspavati. ili kad bi se pre dugo bunila.
    ovako sam i ja. u početku bi mi uspijevalo tek svaku drugu ili treću noć, no sad već nema nikakvog bed-a.

    odra - potreban je samo jedan mali 'klik' u glavi, kao i kod odlaska na dijetu ...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    zaspala jako brzo, za 10 minuta i to oko 8 sati, probudila se 3 puta do 9 i pol
    Ovako otprilike je i kod nas svaku večer/noć. "Dobre" noći su nam sa samo 4-5 buđenja, no većina ih je s puno više. Iskreno se čudim sama sebi kako uopće funkcioniram.

    Kava je bila noć? nemam pojma jer sam neuračunljiva i uopće gubim osjećaj koliko spavam i koiko se puta budim, ali po nekom "osjećaju" bilo je loše
    ovo mogu potpisati do zadnjega slova

    Moj problem je što se ne mogu nikako odlučiti da počnem s odvikavanjem od cico-uspavljivanja bezbroj puta po noći, jer to zahtjeva dodatni napor, strpljenje, živce, dodatnu BUDNOST, a ja neeemam snage još i za to.
    Najviše što sam ja u nekom periodu bila postigla je da sam se nakon sisanja uspijevala odmaknuti od njega, pa bi spavala u fetus-položaju poprijeko na krevetu tamo gdje dođu noge (do slijedećeg buđenja). Nadala sam se da će me tako manje "njušiti" i čuti pa se možda manje bude budio, ali niš' od toga. Slijedeći korak je (prema "No cry...") trebao biti spavanje u odvojenim krevetima ali u istoj sobi, no do toga nikada nismo došli.
    Sad opet već neko vrijeme spavamo "prištekani" veći dio noći kao prvih mjeseci.

    Inače, teta ga u jaslicama stavi u kinderbet, on leži i gleda u nju i za 5 minuta spava!!! :shock:

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Dajte nam detalje oko plesnjaka...voljeli bi doci sa našom Tinom Turner !

    Treba kome "No cry..." ?

    Curke...samo polako i strpljivo...ukljucite M ako je ikako moguce !

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    ...ukljucite M ako je ikako moguce
    Kod nas to na žalost nije moguće. MM bi htio pomoći, ali on spava tako čvrsto da apsolutno ništa ne čuje. Kad ga ujutro budim moram ga žestoko tresti barem 5 minuta, a kad se i probudi nije baš svaki puta sigurno da je i svjestan. No mogao bi eventualno preuzeti večernje uspavljivanje...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    ...ukljucite M ako je ikako moguce
    Kod nas to na žalost nije moguće. MM bi htio pomoći, ali on spava tako čvrsto da apsolutno ništa ne čuje. Kad ga ujutro budim moram ga žestoko tresti barem 5 minuta, a kad se i probudi nije baš svaki puta sigurno da je i svjestan. No mogao bi eventualno preuzeti večernje uspavljivanje...
    Cuj...ne znam kakav odnos vi imate ali za pocetak je i uspavljivanje velika stvar !

    A ovo kaj velis za po noci, da ga nemres probudit...hmmmm...uzmi http://www.zvrk.co.yu/Price/zagonetk...iglaikonac.gif

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Hej, evo mene!
    Na žalost, od "plesnjaka" do daljnjega ništa, nije slobodna dvorana nedjeljom. A i ostale dane jako rijetko. Dakle, ajmo tražit drugi prostor.

    Puse svima!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Ha, šta me moje djete sad nasmijalo!

    Osjetim da se pokakao. I pitam - jel ima kakača? On meni veli: nema. I ja njega odem premotat, a on cijelo vrijeme govori onak važno: nema, nema. I ja otvorim pelenu a on se nasmije i veli "tu je!"
    To mu je u zadnje vrijeme fora, sve skriva i onda nema i onda kao nađe, iznenadi se i veli: tuuuu je!

  20. #120

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    eh, vratile se jesenske 2005! :D tražila jučer, nisam mogla naći topic.

    tata mata i bubimira, skidam vam kapu! svaka čast, stvarno ste tim. ne mogu se žaliti na mm, i on puno pomaže, ispričat ću mu cijelu priču, pa ćemo probati, s varijacijama na temu. znam da je svako dijete drugačije, ali ideja mi se sviđa.

    i tako se spremamo u akciju uređenja dječje sobice, do ljeta stvarno moramo promijeniti nešto što se tiče tog (ne)spavanja!

    noćas sam teturala s njim, dojenje mi je postalo ful bolno. kad je zaspao natrag, toliko sam se razbudila da ja nisam mogla spavati. sljedeća tura je naravno bila cica, toliko o mojoj dosljednosti.

  21. #121
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Annie Šta Roko već tako suvislo priča?
    Mislim, znam da je uvijek bio napredan....
    Jan je, izgleda, skužio šta znači 'ne' pa stalno govori nenenenen...I naučio je puhat nos, dobro ne baš učinkovito al se trudi...
    I opet me muče te jaslice..mislim tete kažu da je super ali meni se srce para kada ga svaki dan u kolicima vozim do jaslica. Već doma počinje show jer se ne želi obuči, totalno kuži da moramo ići. I otkad ga stavim u kolica sve do jaslica mi jeca..ne plače, ne urla nego baš tužno mrmlja..a danas se baš jako rasplakao kad sam ga davala tetama..ostala sam još malo i čula da je brzo prestao..ali ubija me taj odlazak do jaslica. MM kaže da mu je to pretužno i da ga on više neće voditi, onda sam rekla da ga neću ni ja jer se osjećam grozno. Mislim, najgore je to što mi se čini kako se ni MM ni ja nismo pomirili s tim da je boravak tamo najbolje rješenje za Jana. Što sam ja od ujutro nervozna jer on mora ići u jaslice...eto kukaaaaam!

  22. #122
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Shiny, Vjerujem da vam je teško, ali njemu se vjerojatno ne da odvojiti od vas, ali ne bi bio tako super u jaslicama, da ta tuga zbog odvajanja i dalje traje.
    Vjerojatno je, što i sama kažeš, više stvar u vašem nepomirivanju s tim da ga vodite u jaslice...


    odra - potreban je samo jedan mali 'klik' u glavi, kao i kod odlaska na dijetu ...
    Miha, nikad mi dijete nisu dobro išle...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ispred monitora
    Postovi
    353

    Početno

    Shiny

    Roko bravo!
    Teo ima slicne fore sa skrivanjem...skriva igracke... ili sebe u ormare a mi onda svasta pronalazimo... najbolji mi je kad se zavuce u kuhinji pa mu samo vire noge iz elementa...

    Tatamata

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    shiny, pa priča neke stvari i kuži dosta. to sa skrivanjem kuži totalno i nema kuži. kad gleda crtić pa ode glavni lik, on veli - nema.

  25. #125
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Školjkice , vjerujem da je teško.

    Shiny i tebi jedan . Ja sam taman kada je I kretala u jaslice ponovo čitala Vaše kompetentno dijete i to mi je na neki način otvorilo oči: dok god se mi ne "pomirimo" sa situacijom, sa time da naše malce ostavljamo oni osjećaju našu napetost i ponašaju se u skladu s time. Koliko god je teško pokušaj sama sebi reći da si sretna što JR ide u jaslice, da ima tete koje se za njega brinu i da ćeš ga iz jaslice uzeti zadovoljnog.
    Meni je to bio najteži dio, mislim da se I prije adaptirala nego ja, a sada je najveselije dijete u grupi, tete su oduševljene njome, a i ona voli ići u jaslice.

    Svima puse, gibam raditi

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    frida, super mi je pročitati ovako nešto, ima smisla i jako mi je drago da ste uspjeli.
    shiny, znam da nije lako, i meni je teško ostaviti ga (kod none), ali stvarno je bitan i naš stav i oni to zbilja osjete i ponašaju se tako kako se i mi osjećamo. žao mi je da to prolazite, nadam se da će sve brzo doći na svoje.

    skrivanje - eh... tako sam ja ostala bez kartice za tekući (misteriozno osvanula nakon tjedan dana na prozoru nakon što sam je odjavila), vjenčanog prstena (pojavio se u ladici s donjim vešom), neću pisati gdje i šta sve nalazim...

  27. #127
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Uf curke...thx..znam ja sve to...i znam da se moram skulirati, al ne ide pa ne ide. A stvarno mislim da su tete dobre...
    He, Ra-dvije frendice će mi roditi taman negdje kad ii tvoja mrvica! Možda ćete se svi zajedno družiti na nekim "ljetnim bebama '07"!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Shiny da te utješim, moja A. počne plakat tek kad skuži da smo blizu zgrade vrtića, i kad uđemo unutra, istina sad smo doma već tjedan dana pa ne znam kako ćemo opet. Vjerojatno još teže. Ja ju do vrtića nosim u marami pa ju tako na neki način "tješim". Ipak mi je lakše sad jer se smiri vrlo brzo kad ode teti, ona ju uvijek uzme u ruke i drži ju ako plače, pokuša ju nečim zabavit.

  29. #129
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Jan evo već treći tjedan u komadu ide u jaslice, (hvala Bogu bez boleština), pa sam mislila da će se već naviknuti na taj put, da je svako jutro isti ritual...to je više kao neki protest jer on plače ili onako malo kenjka ali ipak pruža rukice prema teti...
    A Školjkice vi ste bolesni?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Samo da utješim mame jasličara. Sjećate se kako je nama bio katastrofalan početak-plakanje, spavanje 10 minuta, nije htio piti isl. A sada: Već je 2 puta ujutro otrčao teti u zagrljaj! :shock: :shock:
    Mislim da kod nas dosta igra ulogu i to što ga ujutro vodi MM a ne ja (Tako je barem bilo s Mijom. Tati je ostajala bez problema, a meni je radila drame.)

  31. #131

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa
    Mislim da kod nas dosta igra ulogu i to što ga ujutro vodi MM a ne ja (Tako je barem bilo s Mijom. Tati je ostajala bez problema, a meni je radila drame.)
    to je baš ono što je pisala frida, ima točno taj primjer u knjizi.
    djeca jednostavno osjete kako se mi osjećamo, ne kažem da je tatama lako, ali oni ipak rade od prvog dana djetetova rođenja, a mi smo te koje s njima provedemo cijelu prvu godinu.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Shiny mi smo skoro stalno bolesni, još nismo bili ni tjedan dana u komadu, bar jedan dan nas uhvati temperatura. Nisam očekivala toliko bolesti. Sad nas je doc poslala vadit i leukocite i to je ok, a sutra čekamo bris grla i nosa, al joj nos uopce ne curi jos od nove godine.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa
    Shiny mi smo skoro stalno bolesni, još nismo bili ni tjedan dana u komadu, bar jedan dan nas uhvati temperatura. Nisam očekivala toliko bolesti.
    kod nas je ista situacija skoro, mi smo imali jedan tjedan u komadu :P

    hajde cure ide lijepi vikend - do 17 :shock: neko druženje da opalimo bundek ili sl.

  34. #134
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Može druženje na Bundeku, baš bi bilo super da se malo vidimo svi skupa!

    Imam pitanje za mame malih noćobudilica, naime zadnje tri noći imamo slijedeću situaciju:

    I zaspi, najčešće oko 8, stavim ju krevetić (nemirno spava, već se par puta otkotrljala s kraveta)

    Kada mi dođemo u sobu probudi se i uzmemo ju k sebi u krevet, zaspi ponovo;

    Nakon nekih pola sata glasno plače i budi se, to se ponavalja nekoliko puta u toku noći.

    Kako se kod vas manifestira buđenje?

    Mene ova situacija jako muči, nakon 14 mjeseci spavanja grozno mi je što ne znam razloge zbog kojih se to dešava.
    Možda sanja nešto?
    Mislim da zubići nisu jer ih ima već 16.


    Moram se pohvaliti; jutros je uzela svog snjegovića i sama odšetala u sobu k teti (prevalila je cijelih 10tak metara hodnika), ljubav moja...

    idem jesti, tipkamo se

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    heh, ja sam bundek ionako za subotu planirala 8) ...

    frida - baci pogled na ovo

  36. #136
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    ajme, miha meni je taj tvoj topik promakao!
    tako isto i zach - u snu se ustane tj. sjedne, place (okice su zatvorene) i samo ga cica smiri.

    kod tebe je barem situacija bolja, koliko sam uspjela shvatiti, no kod nas je jos uvijek sve po starom... :/

  37. #137
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Hvala Miha!

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    ok dakle bundek kada?

    miha prečitala sam topik, i kod nas je tako, i mislim da je od sveg ponuđenog vjerojatno ljubav prema cici i spavanju sa mamom

  39. #139
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Niš od nas u subotu, moram na službeni put, vraćam se u nedjelju navečer! Uživajte

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    frida - ajooooj... da li da išta pitam :/ ?

    bundek - mi ćemo tamo kad se Rok probudi i ruča, dakle oko 14:00, možda 15:00 (sve ovisi o terminu spavanja). muvat ćemo se po baby-parkiću pa kog sretnemo - sretnemo

  41. #141
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Može prijevoz ako budemo budni?
    MM je na team buildingu.

  42. #142
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj TATA MATA prvotno napisa
    Oko 19 sati krece "ritual"...najprije odlazimo na kat i pripremamo sve kaj je potrebno za spavanje. Onda svlacenje, kupanje ili samo pranje sa vaticom, mazanje kremicom itd...
    Cijelo vrijeme lagano svira muzika...nakon toga ulazimo u njenu sobu, pomolimo se i laku noc pozelimo pesekima i medekima...gasimo svijetlo i kazemo...Vita sad ide pajkiti ajde se nasloni tati na rame. Nakon toga Vita se nasloni i tako lagano plesemo cca. 2 minute i nocno uspavljivanje je gotovo.

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Može prijevoz ako budemo budni?
    ofkors !

  44. #144
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ukratko, kolegici ima smrtni slučaj u obitelji i mene je zapala "radna obveza", jadna, sam, ljuta, razočarana, tužna što moram ostaviti I... Što je najgore od svega uopće nije neki važan službeni put, više onako izletnički pa im treba netko tko govori talijanski da se gospođe ne muče u šopingu i u restoranima .
    Nadam se da će se M snaći sa Ilo.

    Moram se pakirati, a neda mi se... laku noć svima, pusa

  45. #145
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Joj, Frida... Ja sam baš neki dan spomenula u nekom razgovoru kako mi je još teško zamisliti da ostavim A. na par dana... tako da vjerujem da ti nije lako!

    Miha, i meni promakao taj tvoj topic. Kod nas ista situacija. Uglavnom prvi put kad se "budi", sjedne u krevetu, klima se koliko je pospan i neartikuliran, i nekad plače, nekad samo zaziva "mama" i smiruje ga samo sika. Kad pokušam bilo što drugo, vrišti. U noći, kad leži kraj nas, počne se vrtiti, baca glavu lijevo desno, pa malo zacvili, pa "mama, mama". I - opet sika, ništa drugo (jedno kratko vrijeme prihvatio čaj, ali kratko). I ja sam se sto puta pitala jel moguće da mu nije ništa, da jednostavno tako spava... ali po danu je stvarno sve ok (dnevno spavanje traje od sat do tri).

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Ajoj Frida...

    Mi smo se danas uspavljivali od 22. Sad je zaspao. U svom kindaču. Zajedno samnom unutra

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj Annie prvotno napisa
    Ajoj Frida...

    Mi smo se danas uspavljivali od 22. Sad je zaspao. U svom kindaču. Zajedno samnom unutra
    Ideš Miki...to ti je poso !

  48. #148
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    da ja udjem u nikin kinderbet mislim da bi obje zavrsile dolje kod susjeda!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ispred monitora
    Postovi
    353

    Početno

    Annie u kindacu

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    da ja udjem u nikin kinderbet mislim da bi obje zavrsile dolje kod susjeda!
    A ti sad isto !

    Jedva cekam da vas vidim...pripremi Piku na ljubljenje jer Vita je prepuna ljubavi, samo grli i poljupce dijeli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •