Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 56

Tema: Miom na maternici

  1. #1
    tota

    Početno Miom na maternici

    Hay cure. Ja sam nova na forumu imam 27 god. i probleme sa začećem. U braku sam 1,4 mjeseca a zadnjih 5 mjeseci neuspješno pokušavamo zatrudnit. Znam da to nije puno i da kažu da tek nakon godine dana postaje alarmantno al meni je već sad alarmantno. Od 2004. otkrili su mi miom koji godišnje naraste oko 1 cm, sada je oko 3,5 puta 2,7 cm drži se maternice sa vanjske strane i blizu je lijevog jajovoda. Moj ginekolog mi savjetuje laparoskopski ukloniti miom i ujedino time da mogu ukloniti moguće priraslice i pogledat prohodnost jajovoda i dr, strah me je da oni nešto ne sprčkaju pa da bude još gore i dal mi je to sve prerano dal da čekam još 6 mjeseci ili da to odmah obavim pa dobijem na vremenu jer će bar znat koje je stanje. Bila sam kod tri ginekologa i sva tri su mi savjetovali da odstramim miom. Savjetuju mi i da u isto vrijeme suprug obavi spermogram. Molim Vas savjet. :?

  2. #2

    Početno

    ja bi ga na tvom mjestu odstranila, jer da se desi da zatrudnis, miom bi oslijed navale hormona mogao pocet brze rasti i ugroziti trudnocu... vjerujem da ti to nije cilj.. kazes da on ionako raste.. ne vjerujem da bi ti nesto "sprckali" kako ti kazes ipak su to strucnjaci koji znaju svoj posao, a i vidim da bi to radili laparoskopski, tako da ti je oporavak brzi i nece se vidjeti oziljci...
    sretno!

  3. #3
    tota

    Početno

    Hvala puno na savjetu i ja mislim tako al MM smatra da mi je to prerano da pričekam još i tako a valjda će sve bit ok. Imate li kakav savjet za čaj marulja da li se isplati to pit.

  4. #4
    tota

    Početno

    DA LI NEKO IMA ISKUSTVA S TIM LAPAROSKOPSKIM POSTUPKOM DA LI SE MOŽE S TIM USTANOVIT ZAČEPLJENOST JAJOVODA, PRIRASLICE I SL. MOGUĆI UZROK NEPLODNOSTI I DA LI SE TIME UOPĆE MOŽE TO "POPRAVIT". I AKO ZNATE DI SE NA PODRUČJU RIJEKE MOŽE KUPITI KAKAV BILJNI PRIPRAVAK ZA NEPLODNOST (MARULJA NPR.) HVALA

  5. #5
    bijeli ljiljan avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    270

    Početno

    Tota, dobro dosla .
    Ja sam iz zg-a pa ti ne mogu odgovoriti na ovo drugo pitanje, al vezano za lpsc ti mogu reci da bi bilo dobro da odes to rijesiti, mozda ti miom onemogucava i samo zacece a i poslije bi ti to mogao biti problem. Ja se spremam zbog endometrioze na lpsc, al osim toga ce mi se usput pregledati jajovodi i po potrebi malo propuhati i sve sto ide s tim, a mislim da sve to skupa ne moze stetiti. Od ostalih cura sam vec saznala da sama lpsc nije toliko strasna, a s obzirom da ti moze pomoc, preporucam

  6. #6

    Početno

    marulju svakako mozes piti, al meni se cini da je kod tebe jos puno prerano govoriti o neplodnosti, kad kazes da radite na bebi tek pet mj...o eventualnoj neplodnosti govori se tek nakon godinu dana kao sto ti je doktor i rekao.
    sto se samog zahvata tice, neznam puno o tome, mozda se javi netko tko zna...

  7. #7
    tota

    Početno

    Hvala na savjetu mogu reći da ste mi puno pomogle jer se ponekad osjećam da sam sama jer moj MM baš ne želi o tome previše razglabat a doktori ko doktori nikad niš ne objasne naručit ću se pa valjda će bit uspješno barem da se nekud pomaknem i nešto saznam

  8. #8

    Početno

    samo ti ostani s nama

  9. #9
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pokušaj i s čajem vrkuta jer ona je dobra za uklanjanje mioma.

  10. #10
    tota

    Početno

    Brine me malo to propuhivanje jajovoda od nekih sam čula da ne pomaže baš a da može dovesti do komplikacija sa izvanmaterničnom t. da li je istina

  11. #11
    tota

    Početno

    Da li je moguće nabaviti te čajeve na placu da li je sigurno ili bolje od travara ili u biljnoj ljekarni

  12. #12
    tota

    Početno

    ŠTA SAVJETUJETE ZA MM-OV SPERMIOGRAM DA LI DA IDE ODMAH ILI DA ČEKAMO GODINU DA PROĐE BUDUĆI DA JE PROŠLO TEK 5 MJ

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Prvo da te pozdravim i poželim ti dobrodošlicu.
    I kod mene je slična situacija, što se tiče mioma. Otprilike malo je manji (do 3 cm), ali takav je unazad pet godina. Ako su ti sva tri dr savjetovala da radiš lprc, onda tako i učini. Moja dr misli da ne trebam to raditi, jer moj miom miruje. Inače, on ugrožava trudnoću dok plod ne preraste njegovu veličinu, poslije više ne (tako kaže soc.gin.). A, veličina zavisi i od perioda ciklusa-nekad jednostavno nabubri od hormona, a nekad je manji.
    I marulju i vrkutu možeš nabaviti u biljnoj apoteci (obje su dobre za smanjenje mioma).
    Što se tiče TM i njegovog spermiograma-ma neka ga uradi, ništa mu neće faliti. Ako je u redu, super. A, ako nije neka i on uporedo sa tvojim liječenjem radi na poboljšanju spermiograma. Nemoj ti njega previše štediti, njima taj pregled nije bolan i neprijatan ni upola kao tvoj običan gin. pregled.
    Još nešto, ne razmišljaj o neplodnosti, još je rano za tako nešto

  14. #14
    tota

    Početno

    HVALA NA ODGOVORU, MA NAJVIŠE ME BRINE ŠTO SVI GOVORE DA JE PRERANO ZA NEPLODNOST A AKO SAD ODEM OBAVIT LPC RADIT ĆE MI I NA JAJOVODIMA I PRIRASLICAMA (AKO TREBA) A NAJVIŠE ME BRINE TO PROPUHIVANJE AL IĆ ĆU SIGURNO MOŽDA SE I ŠTA RIJEŠI

  15. #15
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme...e/06_miomi.asp

    Jako dobar tekst, postoji i alternativni dio u koji vjerujem jer je moj miom nestao spontano. (Istina bio je mali i unutar stijenke.)

  16. #16
    Rianea

    Početno

    Ja sam dvije trudnoce bez problema iznjela sa dva mioma.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Probaj sa vrkurom i maruljom. Ima cura kojima je pomoglo oko uklanjanja mioma. Nakon par mjeseci odi viditi pa ako ti je miom još narastao, ja bi ga vadila.

    Sretno

  18. #18
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno Re: Molim Vas za savjet - miom na maternici

    Citiraj tota prvotno napisa
    Bila sam kod tri ginekologa i sva tri su mi savjetovali da odstramim miom. Savjetuju mi i da u isto vrijeme suprug obavi spermogram. Molim Vas savjet. :?
    Za suprugov spermogram, ne vidim razloga da ga ne obavi, kad vam se pretraga nudi. Ništa mu neće biti, osim što mu vjerojatno ta ideja nije baš privlačna.

    Za miom... i meni je više ginekologa reklo da je operacija jedino rješenje (sad sam prebrojala u glavi, njih ukupno pet), nijedan nije sugerirao da bi se na trudnoću s njim moglo i smjelo ići, a ja sam je odlagala šest mjeseci prvo pokušavajući nešto s nekakvim čajem i mastima, zatim homeopatskim lijekovima... i miom se za to vrijeme udvostručio. Zatim, pojavili su se i jaki bolovi, a menstruacija... uh, tako obilne menstruacije je teško zamisliti. Doduše, kod mene je bila malo drukčija priča i moj je bilo nemoguće odstraniti laparoskopski pa sam išla na laparotomiju. Srećom, iako su mi izgledi da mi uterus bude spašen bili jako mali, sve je završilo dobro! :D
    Pretpostavljam da su ti ginekolozi to savjetovali jer je miom dobro prokrvljen pa bi vjerojatno u trudnoći još narastao i predstavljao velik rizik za trudnoću...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno

    JA SAM IMALA VELIK MIOM (7 CM) KOJI SU MU ODSTRANILI OPERATIVNIM ZAHVATOM. NEDUGO NAKON TOGA MIOM SE JE PONOVO POJAVIO I RASTAO JE. ČESTO SAM SE GIN. KONTROLIRALA I SVI SU MI SAVJETOVALI DA GA PONOVNO ODSTRANIM. JA NISAM HTIJELA I POKUŠALA SAM GA "MAKNUTIM" ALTERNATIVNIM NAČINIMA MEDICINE, NIJE IŠLO. ZADNJE ŠTO SAM POKUŠALA BILA JE HOMEOPATIJA I ONA NIJE POKAZALA BAŠ NEKE REZULTATE. USPOREDO SAM POKUŠAVALA ZATRUDNJETI, ALI NIJE IŠLO. U VEIJEME DOK SAM IŠLA HOMEOPATU, PARALELNO SAM SE KONTROLIRALA GINEKOLOŠKI I U TO VRIJEME GIN. MI JE REKAO DA JE KRAJNJE VRIJEME ZA OPERACIJU, DA ĆE MI NAJVJEROJATNIJE ODSTRANITI I MATERNICU I DA KOJIM SLUČAJEM OSTANEM TRUDNA (ON JE NAGLASIO DA JE TA MOGUĆNOST APSOLUTNO NEMOGUĆA) DA SE PLOD NEĆE ZADRŽATI NITI PAR TJEDANA.
    DVA TJEDNA KASNIJE JA SAM OSTALA TRUDNA, TRUDNOĆA SA MIOMOM (9 CM) BILA JE SASVIM UREDNA, RODILA SAM SINA U 37. TJEDNU TRUDNOĆE, VAGINALNIM PUTEM I SVE JE BILO U REDU.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Ja sam prošla laparoskopiju u Petrovoj u 12. mj 2005. god.g da se provjeri stanje jajovoda, a i imala sam jedan miom od tri cm.Liječila sam se zbog neplodnosti, na operaciji otkriven još jedan. Nisu ih dirali jer nisu tako brzo rasli.Oporavak nije ništa strašno.Nakon toga imala jednu inseminaciju tj. odmah idući mjesec.Nije uspjela, onda odmah idući ciklus još jednu i evo, danas imam malu curicu od tri mjeseca.Tako da ne moraš gubiti vrijeme na odgađanje, bolje krenite sa pretragama, jer ja sam izgubila tri godine pokušavajući soc. ginićima objasnit da nešto nije u redu( promijenila ih tri), onda izgubila dvije godine u Petrovoj i na kraju popizdila i otišla na IVF polikliniku kod dr.Šimunića i čovjek riješio za dva mjeseca.

  21. #21
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Brine me malo to propuhivanje jajovoda od nekih sam čula da ne pomaže baš a da može dovesti do komplikacija sa izvanmaterničnom t. da li je istina
    moj ti je savjet, bolje puši na hladno i ostavi kirurgiju za kraj, a prvo probaj s neinvazivnim metodama. miomi ti nisu uopće veliki, a puno možeš napraviti dijetom i homeopatijom. nazovi dr. seniju grčić u zgb, homeopatska ordinacija, baruna trenka 4, 01 4922 471, vrlo je ljubazna i ima iskustva s tim boljeticama (bila ja kod nje isto zbog mioma), možda možeš jednom otići k njoj da ti odredi koje preparate trebaš, pa dalje rješavaš s njom preko telefona... muž svakako na pretrage, možda njemu nalazi nisu u redu, a tebe izmrcvare bez potrebe ni krivu ni dužnu!
    sori ne znam da li je tvoje pitanje još uvijek aktualno ili si već riješila nedoumice...
    ja isto imam miome tih dimenzija, doduše u stijenci maternice, pa sam eto i iznijela trudnoću s njima, nemam nikakve tegobe, da mi ginica nije rekla za njih ne bih ni znala da ih imam. doduše mioma ima raznih i na raznim mjestima, moj je recimo u stijenci maternice. tvoj je izvan, pa je vjerojatno lako doći do njega i evo njima prilike da se malo vježbaju na tebi! sori, omaklo mi se... , ali iz njihove perspektive su takvi zahvati svakako sitnica, ali iz tvoje ipak nisu, jer radi se o tvom tijelu...
    da li ti miomi izazivaju neke tegobe?

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Evo da pitam nešto u ime svoje prijateljice koja ima miome.Trpi godinama(7 godina) već užasne bolove sredinom ciklusa,tj.bolovi su godinama jači i jači.Ima dva mioma od oko 2,5-3 cm.Prošla je sve....čajeva,prehranu,homeopatiju,razne pripravke i sad se razmišlja o operaciji. Njezino pitanje je gdje biste joj preporučile da ode na laparoskopiju i tko plaća,osiguranje ili ona? Privatno ili u neku od bolnica?

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    U Petrovu kod doktora Barišića. Misli li (još) rađati?

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Nemaju djece,MM ima nekih problema,trebali su ići na postupak kod dr.Jukića taman kad je ovaj doživio moždani.On joj je rekao da to nije njegovo područje,ali da puno žena iznese trudnoću bez problema.Nije jojj rekao niti da ide niti da ne ide na operaciju.Njezin ginekolog joj veli da ne ide ali on joj ustvari ne vjeruje koliko ju to boli.Ona sad trenutno niti ne razmišlja o trudnoći jer su ti bolovi postali toliko neizdrživi da smatra da prvo treba riješiti taj problem a onda razmišljati o drugom.

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A ima li jaka krvarenja? Miomi znaju biti gadni radi jakih krvarenja, moja su bila grozna. Inače što se tiče trudnoće, miomi mogu raditi probleme a i ne moraju, sve ovisi o tome kako su smješteni.

    U Petrovoj inače NAVODNO kod skidanja mioma koriste nekakvu 'toplu' struju -- tako je meni rekao doktor na SD koji mi je radio carski. Meni je NAVODNO od te 'struje' nastalo termičko oštećenje na stijenci maternice, što je dovelo do toga da mi je maternica kod trudova pukla. Operacija maternice je svakako faktor rizika u trudnoći.

    Meni su svi preporučivali dr. Barišića, i on stvarno radi jako puno tih laparoskopija. To se radi inače i na SD, samo ne znam koji se doktor tamo time bavi.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Krvarenja ima jaka i k tome bolne menstruacije pa kad se još doda ovih 7 dana sredinom ciklusa pa i bolovi kad dobije mengu..........vjerujem da će se odlučit za operaciju
    Prenijet ću joj ovo.Hvala

  27. #27
    tota

    Početno

    Re:puhovi obožavaju smokve
    Prvo hvala na savjetu, imam jedan miom i ne pravi mi baš nikakve probleme što se tiče krvarenja i boli. Ali je problem u tome da on ne miruje već stalno raste od 2004. je narastao 3cm svake god 1cm.
    Ja još nisam napravila laparo ali sam se naručila a sad se predomišljam jer je MM dobio nalaz spremograma i pokretljivost je dosta loša 17% od potrebnih 50% sad sam još više na čudu.

  28. #28
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    eto vidiš, pokušaj prvo prirodnim sredstvima! i požuri, jer dr. grčić ima uspjeha s manjim miomima, pa zato nemoj čekati da ti još narastu!
    muž isto tako - treba raditi na svom problemu.

  29. #29
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    zanima me kadje miom velik, imam 2 (cca 3 cm svaki) i doktorica mi je sugerirala da razmislim o vađenju,
    prije ili nakon slijedeće trudnoće, ovisno o njihovom rastu.
    Ja bi probala to riješiti homeopatijom pa me zanima kak to funkcionira, kakva su vaša iskustva?
    Puhica?

  30. #30
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Sigurno nije pravilo, ali kod mene je homeopatija funkcionirala katastrofalno. :/

    Miom je prethodno tijekom nekoliko godina (najmanje tri) narastao na ukupno 4 cm, a onda se tijekom dva mjeseca homeopatske terapije više nego udvostručio po dimenzijama.
    Mislila sam da sam ja izolirani slučaj, međutim, prije operacije sam pretraživala ovaj forum i pronašla još par sličnih iskustava.

    Osim toga, vjerojatno zbog tog ubrzanog rasta, tijekom homeopatske terapije po prvi puta sam imala i probleme zbog njega - pojavili su se i bolovi koji su s vremenom postajali sve češći (tako da povremeno nisam mogla hodati), imala sam izljeve krvi tijekom M i bila sam u neprekidnom stanju žestokog PMS-a. Takvog PMS-a kakav ne bih poželjela ni bračnom paru "smrtnih neprijatelja" (kad bi takav postojao ).

    Svaka čast na homeopatskoj dijagnostici (doista je bila savršena u mom slučaju), svaka čast i na lijekovima jer sam im se obratila nakon što sam čula nekoliko pozitivnih iskustava iz prve ruke, ali meni terapija ne samo da nije pomogla, nego je to razdoblje kojeg se i mm i ja prisjećamo s molitvom "ne ponovilo se"... i zbog moje tjelesne i zbog psihičke/emocionalne reakcije na lijekove.

    Pokušaj ako osjećaš da bi mogla biti dobra za tebe, ali svakako prati što će se događati s miomom. Svatko od nas individualno reagira i na lijekove "službene" medicine, nadam se da će tebi homeopatski pomoći...

  31. #31
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    Baš mi je žao.
    A jesi uspjela šta riješiti sa miomom, tj da li si ga vadila?
    Sugerirana mi je laparoskopija.
    Za sada ću ih kontrolirati i ako mi neće stvarati probleme, ostaju.

  32. #32
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Molim te, neka ti ne bude žao jer sve je završilo dobro :D , iako su prognoze bile vrlo loše.

    Moj se u toj fazi više nije mogao odstraniti laparoskopski pa je napravljena laparotomija i vlasnica sam prekrasnog, pedalj dugog ožiljka. Kladim se da je veći i ljepši nego onaj od carskog reza Angeline Jolie. 8)

    (šalim se, naravno; jednostavno, sretna sam što mi nije napravljena histerektomija i volim svoj ožiljak, koliko se ožiljak može voljeti, jer sam jako sretna žena, između ostaloga, i zbog te uspješne operacije koja je dala šansu majčinstvu )

    Ako tvoji miomi ne bi ugrožavali trudnoću, možda ih je bolje ne dirati...

  33. #33
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    Onda mi je drago da je sve dobro završilo.
    Vidjela sam da se spremaš na klomifene.
    Ja sam uz kure klomifena i uz folikulometriju uvijek imala 1 JS, a nakon 4. kure i PCOS,
    na što mi je gini rekao da malo odmorim organizam, 3 mjeseca.
    Ja poludila i otišla kod drugog doktora (forum sam "otkrila" tek u trudnoći),
    ustanovljen mi je CIN 1, kura antibiotika za MM i mene, slijedeći ciklus sam ostala trudna.

    Želim da što prije imaš svoju srećicu u rukama.

  34. #34
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Onda je ipak sve dobro završilo, s bebačem u naručju...

    (ovdje moramo pisati o miomima, da našu moderatoricu Pujicu ne rasrdimo , dođi na odbrojavanje)

  35. #35
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    Da, jedan miom imam od prije a drugi mi je doktorica sad našla.
    Prvi mi nije smetao u trudnoći.
    Uglavnom, ići ću na razgovor kod homeopata pa ću razmisliti.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno Operacija subseroznog mioma??? Potrebno?

    Iako je topic star pokusati cu zatraziti vase savjete i iskustva. Imam nekoliko manjih intramuralnih mioma koji su za sada ok, te jedan veliki subserozni (na vanjskoj stijenci maternice) od 6,5 cm koji raste. Gin su dosta podijeljeni oko potrebe za operacijom; 1. Nije potrebno jer je miom na vanjskoj stijenci te nebi trebao smetati za T, 2. Trebalo bi ga operirati jer je velik, 3. Trebalo bi ga operirati jer raste, 4. Bolje ne operirati jer bi se mogla ostetiti stijenka maternice sto nebi bilo dobro za T.

    U vecini literatura nasla sam da za T smetaju submukozni miomi kojih ja nemam, a i na topicima nisam nasla nista o subseroznim miomima, pa zato pitam jeli netko imao iskustva i s njima? Sto su dr rekli i koliko su bili veliki?

    Postavila pitanje na vise strana.

  37. #37
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja sam imala jedan takav vanjski od dva cm, savjetovana mi je operacija (jer je uz to bilo i endometrioze na jajniku) pa je sve uklonjeno laparoskopski

    kod mene je stvar u tome da u obitelji postoji puno anamneze mioma (baka, mama i teta - svima uklonjene maternice) i da su doktori bili misljenja da je ipak bolje sve maknuti dok je jos u maloj fazi rasta

    inace, dovoljno je postavit pitanje na jednoj temi, bez obzira koliko je stara, otvaranje topica s istim pitanjem nije dopusteno

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno Miomi

    Nisu ti se poslije pojavili novi miomi?..Kako je bilo poslije? Meni je to veliki problem i puno filozofiram oko toga. Možeš mi još nesto napisati o tome? Jer ipak tvoj je bio mali.Moj je vec ogroman.

  39. #39
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    sad je godinu dana od operacije i nije se nista vratilo, ni miom ni endometrioza

    i meni su neki doktori govorili za, neki protiv, ali obzirom da idem na ivf moja je odluka bila ipak ici na operaciju i nije mi zao, sad sam bar mirna - obzirom da mi prvi ivf nije uspio, sigurno bi se pitala jel mozda zbog toga, ovako znam da je sve cisto pa su i vece sanse da mi ivf upali

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno

    A sta su ti govorili da bi ti mogao smetati? Jel i tvoj bio vanjski? pretpostavljam da je. Mene jako pozuruju (vidis moje godine) sva sam kao u nekom transu zadnjih pola godine. A redovi u bolnici su strasni. Cekas po dva mjeseca (najmanje!) za samo jedan pregled i nikoga nista ne briga. Dok me s druge strane gin pozuruje, jer 38 je na vratu (kao da ta 38 znaci "da je sve gotovo").

    A mogu znati zasto ides na IVF? Koliko si pokusavala? Kako je spermiogram TM? Izvini sto puno pitam,ali mozda me razumijes.Neznam sto da radim, vrijeme prolazi i svaki dan mi izgleda kao godina.

  41. #41
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Ciao, imam pitanje tj. mnogo pitanja, moj problem nije miom, nego sinehija. S obzirom da se na forumu ne spomine u kontekstu, odnosno istom organu ja bi prije nego otvorim temu probala se ovdje prislepat.
    Voljela bi da mi svi koji znaju bilo sta teorijski ili iz vlastitog iskustva pišu.
    Tokom zadnjeg UZVa ljekar ( priv.) mi je na granici srednje i donje trećine materista uočio sinehije ( intrauterusne srasline), s obzirom na urednu f-ju jajnika kaže da ako ne zatrudnim naredna 2-3 mj. savjetuje histeroskopiju.
    Postoji li neko da je ostvario trudnoću sa sličnom dijagnozom ???
    Mnogo

  42. #42
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj mala_suza prvotno napisa
    A sta su ti govorili da bi ti mogao smetati? Jel i tvoj bio vanjski? pretpostavljam da je. Mene jako pozuruju (vidis moje godine) sva sam kao u nekom transu zadnjih pola godine. A redovi u bolnici su strasni. Cekas po dva mjeseca (najmanje!) za samo jedan pregled i nikoga nista ne briga. Dok me s druge strane gin pozuruje, jer 38 je na vratu (kao da ta 38 znaci "da je sve gotovo").

    A mogu znati zasto ides na IVF? Koliko si pokusavala? Kako je spermiogram TM? Izvini sto puno pitam,ali mozda me razumijes.Neznam sto da radim, vrijeme prolazi i svaki dan mi izgleda kao godina.
    da, da, vanjski miom je bio i kod mene
    ja sam na operaciju isla privatno, tako da nisam cekala jer mi se nije dalo razvlacit jos dulje cekanje opet na ivf iza toga tako da je meni od otkrivanja mioma do operacije proslo malo manje od mjesec dana

    iako sam puno mladja od tebe (razlog za ivf kod nas je spermiogram) ja osobno nisam htjela cekat i razvlacit se dugo, a na tvojem bi mjestu tek jos vise probala pozurit stvari

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ..tamo gdje se jako želi beba malena...
    Postovi
    27

    Početno Imas pp

    Imas pp i voljela bi imati odgovor. Hvala.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    146

    Početno

    Ja sam imala operaciju mioma na materici pre 4 god. i 6. meseci. Sada sam trudna. Zatrudnela sam prirodnim putem.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    bok svima! već duže vrijeme vas čitam i stvarno ste mi puuuno pomogle počela sam vas čitati kada mi moj gin. dijagnosticirao cistu. nakon toga sam se bacila na čitanje i skupila hrpu korisnih savjeta od vas i uspjela sam je se riješiti međutim nakon nekoliko dana odem kod drugog gin. radi dodatne kontrole i on mi primjetio miom (2 cm) na maternici..stvarno me sve to skupa već živcira..

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/06_miomi.asp

    Jako dobar tekst, postoji i alternativni dio u koji vjerujem jer je moj miom nestao spontano. (Istina bio je mali i unutar stijenke.)
    bok fidji..drago mu je čuti da miomi ipak mogu nestati. koliki je tvoj bio? meni ga je gin. dijagnosticirao prije nekoliko dana..veličina cca 2 cm. što si radila točno da je nestao? tnx!

  47. #47
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Evo i ja sam malo skoknula do vas po par savjeta.
    Imam intramuralni miom koji je spušten do ruba endometrija i blago deformira cavum. Nakon stimuliranog IVF-a narastao je neznatno i to sa 22,3x22,4 na 23,8x22,8.
    Obzirom da sam u postupku MPO-a svaki postupak može utjecati na rast mioma (trenutno je glavni razlog MPO-a suprugov spermiogram).

    Tražila sam par mišljenja, ali većina nije za operaciju zbog položaja mioma obzirom da su nakon operacije male šanse da ostanem trudna (može doći do oštećenja stijenke).
    Da li je neko imao sličan miom?
    Hvala

  48. #48
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    JA

    znas svu priču.miom je i dalje isti mozda za 2mm veći pa no sikiriki

  49. #49
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    JA
    znas svu priču.miom je i dalje isti mozda za 2mm veći pa no sikiriki
    laky,
    previdjela sam da i ti imaš intramuralni miom.
    Znači, ima nade
    ja sam pokušavala piti lan i med, ali ništa od toga. Čekam i nadam se dobitnom postupku iako su iza mene dvije biokemijske (prirodno začeće).
    Pozdravi mi Neretvu i mazi bušu
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za urednu trudnoću

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    8

    Početno

    evo budući da sam nova na forumu (no, čitam vas već dugo)... i imam istih problema (miomi)... pa da ne otvaram novu temu, ubacila sam se ovdje...

    jednostavno kad čitam sve te postove i vidim da nisam jedina mnogo mi je lakše... imam 25 godina... i 5 mioma... i planiram trudnoću!

    već sad mi je rečeno da će to biti visokorizična trudnoća, ako uopće dođe do nje, strogo mirovanje i carski rez...

    naime, miomi su grozdasti što znači da ih ima naokrug sa svih strana... borim se s njima već 6 godina, nažalost neuspješno...
    prije 4 godine 2 mioma su embolizirana (sad kapslulirani), preostala 2 su se povečla, i novi narastao...
    u godinu dana bila sam 12 puta kod ginekologa, u dvije godine kod 8 različitih ginekologa! sad idem privatnom (iako imam i socijalnog) i zajedno planiramo trudnoć! I bojim se!

    NO, možda ovo ohrabri još neku ženu (ili djevojku) koja se našla u miomatoznoj situaciji!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •