Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: kakve priče pričate?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    31

    Početno kakve priče pričate?

    Kakve priče pričate djeci?
    Da li one klasične ( "Crvenkapica", "Tri praščića" i sl.), modernije (ali poznatog autora) ili izmišljate svoje priče?

    Loki u zadnje vrijeme izjavljuje da su mu klasične priče dosadne (pa kako mu ne bi bile kad ih zna napamet, i još me ispravlja ako nešto ispustim ili krivo kažem ), i najviše voli one koje ja izmišljam.
    Priznajem, i meni su te najdraže . Samo što mi je drugi dan problem zapamtiti što sam dan prije izmislila, pa stalno izmišljam nove, a djete voli čuti poznatu priču
    A sve te priče su tipa: "Bio jednom jedan dječak, isti kao ti, ali to nisi bio ti... "i onda dam mašti krila i dovodim ga u različite situacije, ovisno o inspiraciji.
    Naravno, priča uvijek mora imati happy end.
    I klasične sam uvijek modificirala, tako da vuk nikad nije htio pojesti praščiće ili Crvenkapicu, nego bi ih samo strpao u vreću (to mu je prihvatljivo).
    I sve završavaju tako da glavni junaci na kraju dana idu spavati.

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    UH, ja bas ne pricam nego skoro uvijek citam, nisam bas nesto mastovita

    Ali redovito SLUSAM Petrine price (koje sigurno ne zavrse s time da netko mora ici spavati :D), njoj maste ziher ne fali

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    48

    Početno

    Muti ko da vidim sebe. I mi najcesce izmisljamo price i imamo isti problem: kako ponoviti izmisljenu pricu od jucer.
    Ili kad ih baka cuva onda oni baki kazu:pricaj nam onu pricu sta je mama jucer pricala. I baka pokusa pricat ali je isprekidaju po sto puta: ma nije tako :D :D :D

  4. #4
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Nekad čitam, ali uglavnom i muž i ja izmišljamo I to o bubicama, macama, psima, itd, i na kraju uvijek idu spavati, ili budu umorni ako nisu išli spavati na vrijeme :D. A imamo i cijelu sagu o curici i njenom bicikliću-Tikliću i njihovim pustolovinama.

  5. #5

    Početno Re: kakve priče pričate?

    Citiraj Muti prvotno napisa
    I klasične sam uvijek modificirala, tako da vuk nikad nije htio pojesti praščiće ili Crvenkapicu, nego bi ih samo strpao u vreću (to mu je prihvatljivo).
    Ne spadamo u ovu dobnu skupinu i nećemo još par godina, ali prije par tjedana sam pročitala da djeci nije dobro modificirati te bajke (tipa nema vuka nego striček s bombonima, i ne jede malu djecu) jer su one, kao, specifično pisane s dječjim strahovima u vidu pa ih tako mogu prevladati - jer iskreno, striček s bombonima nije nešto što će si dijete zabrijat da mu je pod krevetom, ali opaki vuk ili čudovište koje ga hoće pojest je...

    Pokušat ću iskopat taj članak pa ga postam...a mislim da je jedna od cura o tome pisala i na starom forumu...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    59

    Početno

    Mi smo trenutačno u fazi Miffy. Jednostavno ju obožava i sam je naučio tri slikovnice napamet i svugdje ide s njima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •