Da se i ja pohvalim, tek s trecim sam postala maramasica (al su i kolica jos uvijek u akciji, za dvoje starijih - iako sam "mama slonica" mislim da bih se ipak "potrla" pod kombiniranom tezinom od nekih 30 kg djecjeg tereta. )
Inace, zahvaljujuci svom malom bumbaru zbog kojeg su me nakon cca sat vremena rasturala ledja od moje "fancy" klokanice, ipak sam odlucila dati marami jos jednu sansu. Naime, imali smo "Kamarisovu" (kao "low cost" opcija za pocetak) od 4,60 koja nikada nije zazivjela s Grgom jer sam odmah skuzila da mi je
a) premala (s obzirom na moju ne visinu vec "sirinu" te poveci opseg cica; i
b) nije mi se svidjala takva kruta vrsta materijala, cinilo mi se kao da sam utegnuta u nekakav oklop.
Eh, i sad se nakon mog 5 i nesto metarskog "Baby bundlera" ( www.babybundler.com ) pitam se pa zasto zene nitko na ovom forumu ne prica da postoje i MEKANE marame? Meni je to fakat otkrice. Moja "marama" je zapravo komad tankog mekanog mako pamuka, dakle nije tkana nego je od tzv. pletiva tj. trikotaze i fakat mi je super kaj je tak mekana, udobna, a i cisto dosta grije (buhtlek se u njoj nosi u obleki "za po doma", samo ak vani jace puse jos zakopcam monticu preko i izgledam ko neka cudna ogromna trudnica!).
Jedino "zamjerka" mojoj marami je to kaj je jednobojna (za sad, al imam planove da se na njoj kreativno izrazim)! Doduse, za oko mi je zapela "Moby D" (na www.mobywrap.com imaju i super detaljna uputstva) u varijanti black/sage silk ali to mozda kad dobim odobrenje iz kucnog proracuna (ili kako MM kaze, "to mi je fenomenalno kod tebe. Kad za nesto zapnes, sad bi odmah sedam! pa kaj ti nije dosta ova jedna kaj si ju tek nedavno kupila?)
I tako surfajuci kao novi "ovisnik" otkrila sam da i tu u Svediji postoji grupica zaljubljenika u marame, podjednako i pletene (imaju svoju marku "Looma" www.looma.se) i tkane, a na http://www.sjalbarn.se ima i cijeli niz linkova na ducane koji prodaju ili rade marame, slingove, platnene, fora obleku i sl.
Naravno da postoji i forum (s oglasnikom!) za maramase, tu sad dosta visoko kotiraju UK marame "calin bleu", ( www.calinbleu.com) pogotovo one tanke, "gauze" od zguzvanog ultratanko tkanog pamuka ili one "zimske" od mikroflisa. Na njihovoj stranici se moze naci i fora set od 6 razglednica sa slikama nosenja djece u marami.
Inace, super mi je kaj je jako puno tih proizvodjaca pocelo to ispocetka raditi za sebe da bi na kraju preraslo u malu (ili ne tako malu) tvrtku, uglavnom su jako ekoloski osvjesteni i sl. Eto, jos jedna ideja za (samo)zaposljavanje trudnica i mama.
PS na svedskom se marama kaze bärsjal [bershol], tj. nesto kao sal za nosenje...