Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Mekane marame

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno Mekane marame

    Da se i ja pohvalim, tek s trecim sam postala maramasica (al su i kolica jos uvijek u akciji, za dvoje starijih - iako sam "mama slonica" mislim da bih se ipak "potrla" pod kombiniranom tezinom od nekih 30 kg djecjeg tereta. )
    Inace, zahvaljujuci svom malom bumbaru zbog kojeg su me nakon cca sat vremena rasturala ledja od moje "fancy" klokanice, ipak sam odlucila dati marami jos jednu sansu. Naime, imali smo "Kamarisovu" (kao "low cost" opcija za pocetak) od 4,60 koja nikada nije zazivjela s Grgom jer sam odmah skuzila da mi je
    a) premala (s obzirom na moju ne visinu vec "sirinu" te poveci opseg cica; i
    b) nije mi se svidjala takva kruta vrsta materijala, cinilo mi se kao da sam utegnuta u nekakav oklop.
    Eh, i sad se nakon mog 5 i nesto metarskog "Baby bundlera" ( www.babybundler.com ) pitam se pa zasto zene nitko na ovom forumu ne prica da postoje i MEKANE marame? Meni je to fakat otkrice. Moja "marama" je zapravo komad tankog mekanog mako pamuka, dakle nije tkana nego je od tzv. pletiva tj. trikotaze i fakat mi je super kaj je tak mekana, udobna, a i cisto dosta grije (buhtlek se u njoj nosi u obleki "za po doma", samo ak vani jace puse jos zakopcam monticu preko i izgledam ko neka cudna ogromna trudnica!).
    Jedino "zamjerka" mojoj marami je to kaj je jednobojna (za sad, al imam planove da se na njoj kreativno izrazim)! Doduse, za oko mi je zapela "Moby D" (na www.mobywrap.com imaju i super detaljna uputstva) u varijanti black/sage silk ali to mozda kad dobim odobrenje iz kucnog proracuna (ili kako MM kaze, "to mi je fenomenalno kod tebe. Kad za nesto zapnes, sad bi odmah sedam! pa kaj ti nije dosta ova jedna kaj si ju tek nedavno kupila?)
    I tako surfajuci kao novi "ovisnik" otkrila sam da i tu u Svediji postoji grupica zaljubljenika u marame, podjednako i pletene (imaju svoju marku "Looma" www.looma.se) i tkane, a na http://www.sjalbarn.se ima i cijeli niz linkova na ducane koji prodaju ili rade marame, slingove, platnene, fora obleku i sl.
    Naravno da postoji i forum (s oglasnikom!) za maramase, tu sad dosta visoko kotiraju UK marame "calin bleu", ( www.calinbleu.com) pogotovo one tanke, "gauze" od zguzvanog ultratanko tkanog pamuka ili one "zimske" od mikroflisa. Na njihovoj stranici se moze naci i fora set od 6 razglednica sa slikama nosenja djece u marami.
    Inace, super mi je kaj je jako puno tih proizvodjaca pocelo to ispocetka raditi za sebe da bi na kraju preraslo u malu (ili ne tako malu) tvrtku, uglavnom su jako ekoloski osvjesteni i sl. Eto, jos jedna ideja za (samo)zaposljavanje trudnica i mama.
    PS na svedskom se marama kaze bärsjal [bershol], tj. nesto kao sal za nosenje...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Nelitza, jesi tu maramu narucivala preko tog site ili? Ako jesi, platila si paypalom, carina? I ja odustajem od popularne nam klokanice i zapela sam za maramu pa sam sada jos u istrazivanju koju uzeti!

  3. #3
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    ne, kupila sam tu (u Svediji) rabljenu prek oglasnika.
    inace, to je jos jedna prednost mekanih marama, u pravilu su dosta jeftinije od tkanih (sad sam gledala u jednom web ducanu, npr. nova tkana Storchenwiege od 5,2m kolko meni treba je 835 SEK, dok je u istom ducanu npr. Moby sad samo 400 SEK!) Jes da ta tkana ima krasne prugice ( http://www.mimmis.info/stork.html ), al nes ti prugica za duplu cijenu, nacrtat cu si ih sama!

  4. #4
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Dobro si to rekla! Mene su jako odbijale te Kamarisove debele marame, tako da sam skroz odustala od njih i nabavila si relativno tanki pouch (tanji od smibovog). A kad dođe vrijeme za drugu bebu, svakako si nabavljam neku tanku maramu. Inače sam ih onako usput vidjela puno na australskim stranicama (!?) kao npr. http://www.hugabub.com/...

  5. #5
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Danas sam vidjela i probala mekanu Kari-Me maramu i sjetila sam se ove teme.
    Web info: http://www.kari-me.com/
    Isti opis kao iz uvoda teme (mekani mako pamuk, jednobojni).

  6. #6
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    :D Ima još mama kojima smeta teška i debela marama!!!

    Ja trenutno nosim home made svoju, od pamučnog rebrastog trikoa. Bolja mi je od Kamarisove 10000000puta! Iako, nisam probala druge, pa ne znam, ali svakako me privlače tanke i meke marame.

  7. #7
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    Danas sam vidjela i probala mekanu Kari-Me maramu i sjetila sam se ove teme.
    Web info: http://www.kari-me.com/
    Isti opis kao iz uvoda teme (mekani mako pamuk, jednobojni).
    I kakva je? Kako si zadovoljna?

  8. #8
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Pa, demonstracija je bila samo sa lutkom
    Stvarnog iskustva sa maramom jos nemam, moja je na cekanju dok ne rodim, a ona je tvrdo tkanje za razliku od ove koju sam jucer vidjela. Ove mekane su jednostavnije za skuziti razne nacine vezanja jer su elasticne, to je sve sto za sada mogu reci.

  9. #9
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Prva marama bila mi je Kamarisova. Ispočetka mi je bilo koma kaj je tak debela, dok ju nisam počela koristiti. Kako sam ju zavezala, tak je i ostala: nije se niti malo rastezala i to mi je bilo super! Trenutno imam Girasolovu maramu jer smo Kamarisovu prerasli (najlakše nam se nositi u duplom križnom). G marama je nešto tanja i elastičnija, i to me, moram priznati, smeta: nakon nekog vremena mi se I. dosta spusti. Iduća marama će sigurno biti čvrsta kao Kamarisova, a za ljeto možda probam neki tanji sling.

  10. #10
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    Pa, demonstracija je bila samo sa lutkom
    Stvarnog iskustva sa maramom jos nemam, moja je na cekanju dok ne rodim, a ona je tvrdo tkanje za razliku od ove koju sam jucer vidjela. Ove mekane su jednostavnije za skuziti razne nacine vezanja jer su elasticne, to je sve sto za sada mogu reci.
    A gdje je bila demonstracija?

  11. #11
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Lokacija = V.Britanija
    Tecaj za trudnice na koji trenutno idem

  12. #12
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    Lokacija = V.Britanija
    Tecaj za trudnice na koji trenutno idem
    ajme, kako je to lijepo...u Puli mi nema tko pokazati za maramu...al kad naučim, ja ću drugima ponuditi pomoć

  13. #13
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    To si ti maloprije promijenila potpis! Gledam ja ZG Srednjaci pa se pitam...
    Inače, Babymedia shop u King Crossu će držati i marame - znam jer su me tete pitale da što ja to imam na sebi (pouch) dok sam kupovala AS, jer da one moraju ići na tečaj.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Olivija, jel znaš možda čije marame će držati?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj kailash prvotno napisa
    ajme, kako je to lijepo...u Puli mi nema tko pokazati za maramu...al kad naučim, ja ću drugima ponuditi pomoć
    joj,kako lijepa ponuda kailash! Razmisljam puno o marami,planiram je uskoro kupiti, termin mi je krajem srpnja,a do tad ces ti biti vec super iskusna, pa ti se javim za strucne savjete

  16. #16
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    Bas gledam ove svoje dvije marame (koje sam naravno kupila i "fajn caltala") i sve mi se cini da sam ih mogla i sama napraviti ili bar dati nekom sivaiti. U biti cak sam negdje i naisla na prijedlog kako napraviti svoju prvu maramu - nabaviti komad tankog flisa (da se s njim lakse barata), duzine cca 5 m i sirine nekih 70 do 90 cm (mozda ispocetka uzeti i veci pa po potrebi skracivati/suzavati), koji se rasteze dijagonalno ili po sirini. Obzirom da se flis ne cufa ne treba ga ni rubiti - kupis, zrezes i upotrijebis.
    Inace moje obje su mekane (mislim da su one bolje za pocetak, iako bas nisu idealne za vecu i tezu djecu jer se znaju malo rastegnuti, opustiti), al za sad ionako najvise nosim malca (6 kg) iako se neki dan i Grgec (11 kg) nosio jer mu je trebalo intenzivno tjesenje (zubi ga muce!)
    Moja prva (Baby bundler) je od tankog, tankog makoa (npr. ko za pamucne majce "s placa), dakle komad toga materijala duzine cca 5,5m i sirine mislim 70 cm, samo odrezano i rubovi su obradjeni endlericom.
    Moja druga marama (Moby D) je sivana od debljeg makoa (kao one finije, cvrsce pamucne majce, npr. Fruit of the Loom). Ova marama je iskrojena tako da je u sredini najdeblja i stanjuje se prema rubovima (do sirine nekih 10 cm, tak da se lakse zaveze) i osim toga sivana je iz 3 komada - u sredini je pravokutni komad svile, koji je dvostrukim savom spojen sa svake strane sa po jednim "trokutastim" pamucnim komadom (repom). Na njoj su rubovi presavijeni (cca 5 mm) i prostepani dvostrukim savom.
    Dakle ak si znate sivati ili mozete nekoga zagnjaviti da vam zasije maramu, pa makar samo za probu mislim da se moze puno jeftinije proci (a i izaberes materijal koji ti se svidja i jos k tome imas unikatni primjerak!).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ova ideja o unikatnoj, a opet jeftinoj marami mi je super. Samo kako znati koji materijal je dovoljno cvrst? Mislim, marama mora ipak imati dobru nosivost.

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    materijal mora biti posebno tkan kako se ne bi deformirao pod bebinom težinom.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Ma da, i mislila sam da ima neka kvaka. Inace ne bi marame bile tako skupe, a i svatko bi kupio 5m materijala i samo porubio.
    Mda, ja definitivno kupujem, ionako nisam bas maher za napraviti nesto sama

  20. #20
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    curke, curke nemojte mi unositi paniku u topic!
    Ova ideja o unikatnoj, a opet jeftinoj marami mi je super. Samo kako znati koji materijal je dovoljno cvrst? Mislim, marama mora ipak imati dobru nosivost.
    Marama i ne mora imati tako jaku nosivost jer je bit u rasporedjivanju tezine. Osim toga, kod duzih marama koristis krizni ili dupli krizni vez pa je marama tako i tako prekrizena ispod bebinih nogu, tako da ne moze ispasti, moze ti se eventualno ako je jako tesko dijete (recimo 2,5godisnjak!), a mekana i rastezljiva marama, relativno brzo objesiti i olabaviti, pa ju cesce tijekom nosenja moras zatezati.
    materijal mora biti posebno tkan kako se ne bi deformirao pod bebinom težinom.
    vec se puno raspravljalo na drugim topicima i dosli smo do zakljucka DA NE MORA BITI POSEBNO TKANA. Mislim, ako se prodaju, kao kontrolirani i isprobani proizvod marame koje uopce nisu tkane (mekane marame su od mako pamuka, dakle trikotaze tj. pletiva / tzv. knitted vs. vowen tj. tkane) i marame od flisa (vec sam spomionjala www.calinbleu.com), onda je to najbolji dokaz da marame uopce ne trebaju biti nesto posebno i da napraviti maramu nije znanost! Uostalom, djeca se stoljecima nose u maramama i rupcima koji nisu bili radjeni od specijalno rucno tkanog materijala iz Juzne Amerike ili ne znam gdje...
    Ma da, i mislila sam da ima neka kvaka. Inace ne bi marame bile tako skupe, a i svatko bi kupio 5m materijala i samo porubio.
    Mda, ja definitivno kupujem, ionako nisam bas maher za napraviti nesto sama
    Marame su skupe (uglavnom tkane) jer se vecina njih radi od materijala koji su ekoloski, posebno radjeni u nekim siromasnim zemljama tipa Juzne Amerike, gdje ta proizvodnja sluzi i za poticanje lokalne privrede, a onda se distribuiraju iz Njemacke ili USA pa se troskovi naberu. Mekane marame u pravilu nisu skupe (npr. vec spomenuti Moby kosta 35 $) jer dolaze direktno od proizvodjaca, ali zato su one uglavnom jednobojne i ne toliko efektne kao ove tkane (a vjerojatno su i malo pretople za upotrebu recimo tijekom vruceg ljeta).
    A skupe su i uglavnom zato sto je za njima jos jako velika potraznja, pa je cijena posljedica uvjeta na trzistu. Npr. u USA gdje vec ima jako puno WAHM (working at home mums) i cijena marama je povoljnija, isto kao i platnenih pelena.
    Uostalom, vec je puno cura tu na forumu reklo da nosi HM marame, npr. momtobe, samo par redaka iznad vas
    a trenutno nosim home made svoju, od pamučnog rebrastog trikoa

  21. #21
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Nelitza77, pogodila si baš u sridu.

    I ja mislim da je fora sa posebnim tkanjem marketinški trik.

  22. #22
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    mi smo juce prvi put "maramali"
    oboje smo uzivali (:

    koristimo krizni vez i zanima me jel ok da mu izbacim ruke vani

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •