Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 229

Tema: smoke gets in your eyes....

  1. #51
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to ćemo prepustiti njima, njihovoj svijesti i savjesti.

    a mi ćemo se baviti edukacijom...

  2. #52
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Ona ili bilo tko tko se ističe kao javna osoba,trebala bi biti svjesna težine

    svojih riječi i djela-kao zaštitno lice neke kampanje. Medijska popularnost sa sobom donosi i

    odgovornost,osobito ako si eksponiran u projektu ili ako si dužnosnik itd...

    Slažem se.

    evo danas nisam zapalila uz kavu
    Bravo

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj wildflower prvotno napisa
    a izravno o topicu cu reci samo da mi tu nije nista cudno i sokantno. ovo je jos samo jedan od niza pokazatelja kako je ovdasnji mentalitet jos uvijek u svim aspektima jako tolerantan prema pusenju i pusacima .
    A meni recimo pokazatelj koliko smo brzi u osudama i nadam se da jednakom brzinom kojom upiremo prst u druge (i ne mislim sada ovdje više samo na razapinjanje Maje, mislim na sve nesavršene roditelje) uočavamo i vlastite mane i greške.
    zato i nisam namjeravala kritizirati maju osobno. pa i ja bih se, da budem fer, morala 'posuti pepelom' i priznati da mi ni za vrijeme trudnoce ni dojenja nije palo na pamet odreci se kave, kofeinske :/.

    samo sam htjela naglasiti cinjenicu da u nasoj zemlji, zbog opcevladajuce tolerancije prema pusacima, pri izboru unicefove predstavnice nitko nije prepoznao detalj o pusenju za vrijeme dojenja kao nesto neprikladno za takvu osobu, bez obzira na njene druge kvalitete... u nekoj, prema pusacima okrutnijoj zemlji, to bi vjerojatno bila ozbiljna smetnja :/

  4. #54
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj wildflower prvotno napisa
    pri izboru unicefove predstavnice nitko nije prepoznao detalj o pusenju za vrijeme dojenja kao nesto neprikladno za takvu osobu, bez obzira na njene druge kvalitete...
    niti mi, kad smo je angažirali za spot o dojenju nismo to smatrali neprikladnim.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ali je i dalje bolje dojiti, cak i kad majka pusi. postoje najurednije salabahteri da ako majka pusi da se preporuca da ne zapali 2 sata prije podoja, da kad pusi pokrije kosu, da se otusira i promijeni odjecu

    ja osobno mislim da je maja nekome stala na zulj pa sad odjednom dreka oko njenog pusenja

    a o zdravom zivotu bi se sad mogli tu isposvadjati na mrtvo ime, pa jedna drugu ispljuvati na temu prehrane (meso-vegeterijanstvo), pa moze i na temu tezine, kava, alkohol, vjezbanje i milion stvari koje krivo radimo

    meni je maja simpaticna, nisam bas gledala njene emisije jer inace ne gledam tv a ni nemam hr programe i cini mi se odlican potez da neko ko je "javna licnost" propagira dojenje

    pa veci mi je horor ogresta, koja pusi, izgleda anoreksicno i "nije uspjela dojiti" ni jedno od troje djece i veseli se paketima koje tako milosrdno daju za nove bebe, cukreno....

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    Nevjerojatno!? :shock: Kaže Maja Vučić: "Ionako je malena svakodnevno (!?!) izložena dimu drugih pušača."
    Idem pisat okolo
    a kom ces i kaj pisat? oces okolo slat protestne mailove za sve mame pusacice koje okolo vuku svoje bebe sa sobom? i dok ti vatreno kuckas po kompjuteru di su tvoja djeca i da li ih zapostavljas dok to radis a nemarna majka pusacica vuce svoju bebu okolo sa sobom?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa

    al pretpostavljam vishe problema nego djeca nepusaca hranjena adaptiranim mlijekom.
    krivo pretpostavljas

  8. #58
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: smoke gets in your eyes....

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    vidi link: dojenje i pusenje

    Bolje pušiti i dojiti, nego uopće ne dojiti - veli Maja Vucic, posebna izaslanica UNICEFA za roditelje i djecu...

    sto vele diskutantice ovog foruma, jel to tocno ?!
    ne, to nije točno. maja vučić je izjavila:

    "Ne zelim lagati da nikada ne pusim, zapalim tu i tamo cigaretu, a u nekim posebnim situacijama popusim do pola kutije dnevno. Potpuno sam prestala pusiti u trudnoci i prvih mjesec dana djeteta, ali su me teske situacije u tim danima nagnale da posegnem za cigaretom Ne opravdavam to sto pusim, no savjetovala sam se s lijecnikom i informirala se da je bolje da nastavim dojenje iako pusim, nego da prekinem dojiti dijete. Svakodnevno pokusavam donijeti odluku da potpuno prestanem pusiti i vjerujem da cu to vrlo brzo uciniti."

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to je informirani izbor.

  10. #60
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    niti mi, kad smo je angažirali za spot o dojenju nismo to smatrali neprikladnim.
    Ovo mi zvuči kao da je to ok, dojiti i pušiti. Pušenje nije zdravo, pušenje šteti, trebalo bi educirati o tome da je nužno prestati pušiti u trudnoći i za vrijeme dojenja. A ne izjaviti, nama to nije neprikladno.

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ne bi li bilo diskriminirajuće da smo je, prilikom "angažiranja" za spot pitali: pušiš li?

    Ili da nas naša Maja, kao voditeljica edukacije za savjetnice... pita pušimo li :/
    Trenutno je baš situacija da nijedna od nas savjetnica ne puši, ali u edukaciji je dvadesetak novih cura.
    Da počnemo preispitivati njihove navike...

    Ne znam baš...

  12. #62
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa

    i dok ti vatreno kuckas po kompjuteru di su tvoja djeca i da li ih zapostavljas dok to radis a nemarna majka pusacica vuce svoju bebu okolo sa sobom?

    Ovo je potpuno nepotrebno, miriše na vrijeđanje....

  13. #63
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Apricot, nekako mi to nije baš na tragu "diskriminacije".
    A kako bi bilo, čisto teoretski, da neka od majki koja traži savjet na SOS-u upita savjetnicu da li može pušiti i dojiti, a nakon odgovora na ovo pitanje još upita savjetnicu da li je i ona pušila i dojila. Kako bi tekao ovaj razgovor?

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Rekli bismo joj upravo onako kako sam napisala na početku topica (kad sam pisala o dojenju u kombinaciji s pušenjem).

    Vlastita iskustva na SOS-u nije poželjno iznositi, ali ako bi mama inzistirala onda bismo rekle kako i jest: pušila sam i dojila ili nisam pušila i dojila. Informirala sam se o dobrobitima/manama jednog i drugog i odlučila ovako ili onako.

  15. #65
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Žalosno je to što nemamo gotovo kamo na kavu, a da tamo nema pušača (čak i u slastičarnama) da nas truju.
    I mislim da nije fer gledati na njih i nas kao na dvije strane iste medalje, ili ravnopravne. Jer pušenje, kao i pasivno pušenje je štetno, dakle oni nas i našu djecu truju.

    Da bar prođe zakon u SLO, odnosno EU, gdje će ih strpati u kabine za pušenje. Ja sam za to 100% :D

    No hard feelings.
    Riana, citas mi misli

  16. #66
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    A kako bi bilo, čisto teoretski, da neka od majki koja traži savjet na SOS-u upita savjetnicu da li može pušiti i dojiti, a nakon odgovora na ovo pitanje još upita savjetnicu da li je i ona pušila i dojila. Kako bi tekao ovaj razgovor?
    Ne kuzim sta si htjela reci Pusila savjetnica ili ne pusila sve mame ce dobiti isti savjet - da bi bilo idealno da proba prestati. Ukoliko bas ne moze prestati da proba max smanjiti br cigareta, i pojasniti joj koji je najmanji utjecaj na dijete da minimaliziramo stetu. I objasniti joj (za slucaj da nikako ne uspjeva prestati) da bez obzira sto joj ne ide prestajanje pusenja, da je jos uvijek bolje za njeno dijete ovako kako sada radi nego da prekine dojenje i uvede adaptirano.

  17. #67
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Željela sam da neka od savjetnica napokon jasno napiše ono što do sad niti jedna nije. Upravo ovako kako si i napisala.
    Citiraj anchi76 prvotno napisa
    sve mame ce dobiti isti savjet - da bi bilo idealno da proba prestati. Ukoliko bas ne moze prestati da proba max smanjiti br cigareta, i pojasniti joj koji je najmanji utjecaj na dijete da minimaliziramo stetu. I objasniti joj (za slucaj da nikako ne uspjeva prestati) da bez obzira sto joj ne ide prestajanje pusenja, da je jos uvijek bolje za njeno dijete ovako kako sada radi nego da prekine dojenje i uvede adaptirano.
    Ja zadovoljna, odlazim.

  18. #68
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Dokazano je da je dojenje + pusenje (sto manji broj cigareta to bolje, i ne odmah dojiti poslije pusenja) bolje od prestanka dojenja i prelazak na adaptirano. Nemam ja tu sta "favorizirati pusenje" - dokazano je da je tako bolje za dijete, pa iako se to meni osobno nimalo ne svidjalo, cinjenica je da je tako.
    ja mislim da je ovo odlican odgovor. (naravno da je najbolje uopce ne pusiti)

    ako je to bilo pitanje. ??

    o komentiranju javnih i nejavnih osoba na rodinom forumu (bila ona maja vucic, v. beckham ili neko treci), mislim da je dosta receno.
    ovaj forum nije tracajuce naravi.
    tko smatra da je pusenje i posao unicefovog izazlanika nespojivo, moze o tome pitati unicef.

    ps.
    ja ne pusim i osobno ne bih nikada, ni u trudnoci, ni za vrijeme dojenja, ni pusila, ni pila alkohol.

  19. #69
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    niti mi, kad smo je angažirali za spot o dojenju nismo to smatrali neprikladnim.
    Ovo mi zvuči kao da je to ok, dojiti i pušiti. Pušenje nije zdravo, pušenje šteti, trebalo bi educirati o tome da je nužno prestati pušiti u trudnoći i za vrijeme dojenja. A ne izjaviti, nama to nije neprikladno.
    Pa i educiramo o tome. Niti je Maja u spotu pušila, niti promovirala dojenje i pušenje. Niti je to bio edukativan spot o štetnosti pušenja za vrijeme dojenja. Ali, nismo imali problem s time da ne uzmemo savršenu majku. Nismo promovirali Maju nego dojenje.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    di su tvoja djeca i da li ih zapostavljas dok to radis a nemarna majka pusacica vuce svoju bebu okolo sa sobom?
    Evo ode na osobnu razinu, jadno. Neću sad o tome gdje je i zašto je tko od nas upravo sad tu, dok buljimo u monitore, a bilo bi nam bolje ili da (s)vratimo (?) pogled na dijete ili da odemo doma i otpjevamo bratec martin. Dalje, mislim da ne treba šutiti, sramiti se ili bojati reći svoje mišljenje, ipak, u određenim granicama, svatko u svojim. Prema svojoj savjesti i svojoj glavi.

    No, nije OVDJE uopće problem u tome treba li DOJILJA pušiti (izvan prostorije u kojoj je dijete) ili je li u redu da PUŠAČICA doji. Ako osjećaju da moraju i osjećaju da ne mogu drugačije, žene i dalje puše, iako doje. Ja ih ne osuđujem i nimalo ne zamjeram. I ja mislim da je bolje da pušačica doji, nego da mućka adaptirano mlijeko ili kuha dvotrećinsko, polovinsko ili što se već kemija.

    Problem je totalno nevezan za dojenje. Problem u ovoj izjavi, u ovom razmišljanju je u izlaganju djeteta PASIVNOM pušenju, udisanju dima, a ne u nacicavanju štetnih ppm-ova iz majčinog mlijeka pušačice. Dalje, bode oči to spomenuto svakodnevno(!) izlaganje djeteta pasivnom pušenju. I još: izlaganje istog djeteta pasivnom pušenju od DRUGIH osoba. Povrh svega, na to se sve nakalemi još jedan žalostan, prežalostan "IONAKO".

    Dijete udiše (kancerogen, toksičan) dim (aromatiziran, začinjen katranom, obogaćen slobodnim radikalima), je, pa kaj?

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Foška, znam što govoriš i sigurna sam da sve razmišljamo jednako po tom pitanju.
    Ali, ne možemo reagirati na novinski isječak, kada znamo koliko takav napis može biti izvučen iz konteksta.

    I Rodine savjetnice su jednom na TV-u bile otužene da savjetuju s čikom u ruci, a nas je tada bilo 11... sve redom totalne nepušačice.

    Zato nastojimo da ovaj topic ode u smijeru edukacije (što većinom i jest), a da ne ispravljamo krive drine čiji meandri nisu naš problem.

  22. #72
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Ne bi li bilo diskriminirajuće da smo je, prilikom "angažiranja" za spot pitali: pušiš li?
    ne mislim da bi.

    a jeste li ju pitali da li doji i/li ponekad koristi i adaptirano ?

    anchie

    Je li ipak bolje, ako već ne možemo ostaviti pušenje, dojiti ili zaključiti kako je utjecaj dojenja precijenjen, zapaliti cigaretu i djetetu dati adaptirano.
    smijem malo prepraviti tvoje pitanje:
    Je li ipak bolje, ako već ne možemo ostaviti pušenje, zakljuciti da je pusenje "precijenjeno", zapaliti cigaretu i dojiti ili zaključiti kako je utjecaj dojenja precijenjen, zapaliti cigaretu i djetetu dati adaptirano.

    meni ni jedan ni drugi slucaj nije bolji. tj. majka koja je velika zagovornica dojenja i izjavljuje da zeli samo najbolje za svoje dijete, a istovremeno pushi po meni nije (nista) bolja (posebice s nekog moralnog stanovista) od one koja pushi, al djetetu daje adaptirano.

    da pusim, najvjerovatnije bih prvo pokusala svim silama prestati pusiti, ako ne bih uspjela radije bih djetetu dala adaptirano, nego ga dojila. al posto nikad nisam pusila u zivotu, tesko mi je odgovoriti na to pitanje.

    sorci
    te rijeci dam prenijela iz novina.

  23. #73
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    a jeste li ju pitali da li doji i/li ponekad koristi i adaptirano ?
    nismo.

  24. #74
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    sorci
    te rijeci dam prenijela iz novina.
    znam. i ja bih napravila isto.
    iako sam tebe kvotala - moj komentar NIJE bio namijenjen tebi.

    izjavu maje vučić "od-do" dobila sam iz izvora kojeg smatram relevantnim. na tu izjavu (koja je navedena kao autentična) - nitko nije dao komentar!?

  25. #75
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    komentirala sam da je to informirani izbor.
    dakle, donijela je odluku nakon što se raspitala.

    MC, misliš da je NEpušenje precijenjeno?

  26. #76
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    smijem malo prepraviti tvoje pitanje:....
    To nije bilo moje pitanje



    Citiraj mama courage prvotno napisa
    ako ne bih uspjela radije bih djetetu dala adaptirano, nego ga dojila.
    Ok ak je to tvoj izbor nakon proucavanja utjecaja jednog i drugog, ok. Tvoj izbor i ja ga postujem.

    Al da bih mamu savjetovala na tako nesto, ni slucajno, jer je DOKAZANO da je bolje pusiti i dojiti nego uopce ne dojiti. Tu nema dileme. Znanstveno potvrdjeno da je zdravije i bolje za dijete. Neznam sta vise treba od toga?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    da pusim, najvjerovatnije bih prvo pokusala svim silama prestati pusiti, ako ne bih uspjela radije bih djetetu dala adaptirano, nego ga dojila. al posto nikad nisam pusila u zivotu, tesko mi je odgovoriti na to pitanje.
    Ja bih ipak prvo pokušala saznati što o tome kažu oni koji o dojenju, pušenju dojilja i prehrani beba znaju više. Pa bih tek nakon toga donijela svoju odluku.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    ma mene je jutros, taman malo prije pojave ovog topika, nabrijala gospođa čistačica koja je PUŠILA iza zida u radnoj mi sobi na improviziranoj promociji nekakvog enerdžetiksa za njihov kružok. I eto lavine.

    Sad je puno toga jasnije, hvala Sorci!

  29. #79
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Ja bila otvorila novi topic bas na tu temu, a tek sad vidjeh da ste se vi vec jaaaako raspisale na istu....

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja ću bit iskrena i reći da si znam zapaliti cigaretu a još uvijek dojim....dugo sam izdržala bez pušenja ali eto...pazim da mi prođe određeno vrijeme između pušenja i dojenja i to je tako...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    znam da će nakon mojeg posta bit puno komentara ali vjerujem da ovaj forum ne služi za osuđivanje

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    meni je baš žao što je mnogima prihvatljiviji prizor mame s cigaretom i bočicom, nego mama s cigaretom koja doji.
    žalosno je što ljudi tako podcijenjuju majčino mlijeko.
    i nisam za pušenje, ali bolje i pušenje i dojenje nego nedojenje.

    idealno bi bilo i da nitko ne vozi automobile, jer ispušni plinovi jako zagađuju zrak. a izlazimo s djecom van i udišemo taj zrak.
    idealno bi bilo i da nitko ne puši. a nikako ju ne bi osuđivala što uz pušenje doji. ali ja ne bih osuđivala maju. nije dobro to što puši, kao što nije dobro niti što moj brat puši, i kao što nije dobro što puši neka mama koja hrani dijete adaptiranim. i opet velim, idealno bi bilo da nitko ne puši, ali ako će maja ovime potaknuti neku mamu koja puši da ipak doji, mislim da je to super.

  33. #83
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    znam da će nakon mojeg posta bit puno komentara ali vjerujem da ovaj forum ne služi za osuđivanje
    Romina, zašto misliš da bi te netko osuđivao: odakle bilo kome to pravo...
    Zapravo smo sretni zbog uzročno-posljedične veze dojenja i nepušenja: dojila si (super, super), još uvijek dojiš (super, super), smanjila si pušenje zbog dojenja (super, super), ponekad ne možeš odoljeti (malo manje super)...

    sve u svemu, trudiš se najviše što možeš.
    i sama znaš da bi bilo najbolje potpuno prestati, ali ja vjerujem da će i to doći jednoga dana...

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Iskreno, mene je pecnulo kad sam čula, ali ne zato kaj je to Maja, već zato kaj me pecne svaki put kad to čujem ili vidim, stvarno mi cigareta i dijete nejdu nikako u kompletu.

  35. #85
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Ona ili bilo tko tko se ističe kao javna osoba,trebala bi biti svjesna težine

    svojih riječi i djela-kao zaštitno lice neke kampanje. Medijska popularnost sa sobom donosi i

    odgovornost,osobito ako si eksponiran u projektu ili ako si dužnosnik itd...

    U ovome je bit. Svatko treba iskren prema sebi i drugima. Zasto se i prihvatiti neke javne funkcije, a imati nesto sto je na neki nacin nespojivo sa konacnom porukom koju ta funkcija predstavlja?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    [quote]
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    nisam sigurna da su tocno navedene majine izjave, zvuci vise kao izvadjeno iz konteksta
    Bolje pušiti i dojiti, nego uopće ne dojiti - veli Maja Vucic, posebna izaslanica UNICEFA za roditelje i djecu... sto vele diskutantice ovog foruma, jel to tocno ?! vazi li to i za druge, legalne il ilegalne droge
    slazem se. a slaze se i hrvatsko drustvo za preventivnu i socijalnu pedijatriju, americka pedijatrijska akademija itd itd.
    Pušenje duhana ne predstavlja kontraindikaciju za dojenje, a da treba smanjiti i pokusati prestati - treba.
    ... sto o tome da je Maja Vucic izaslanica UNICEFA...
    zena kao i mnoge druge poznate osobe pomaze unicefu, a time i djeci. tko kaze da zato mora biti savrsenstvo bez mane.
    naravno da bi bilo bolje da ne pusi, ali bilo bi gore da pusi po skrivecki samo zato sto je unicefova ambasadorica.
    zahvaljujuci snaznoj antipusackoj kampanji (ne kazem da u tome ima nesto lose) ima zena, ovisnica o cigaretama, koje ne znaju da pusenje nije kontraindikacija dojenju, pa u nemogucnosti prestanka pusenja - prestanu dojiti. eto, barem je njima maja poslala poruku da ne moraju prestati dojiti, vec da se potrude smanjiti pusenje i nastaviti s pokusajima da prestanu.
    koliko majki ovog foruma doje i puse ?
    dugogodisnji sam pusac - ovisnik , ali kod nas se u kuci ne pusi. i mm i ja pusimo na terasi. u trudnoci smanjila na jednu do dvije cigarete dnevno. dojim i ponekad zapalim cigaretu poslije podoja, ali sad sam opet trudna pa nastojim i to smanjiti, pa prestati.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Mislim da je stvarno glupo u cijelom ovom kontekstu spominjati nedojenje, pa ovdje se radi o PUŠENJU I DOJENJU.
    Zašto stalno pljuvati po mamama koje nisu uspjele dojiti, pa ipak vjerojatno većina majki nedojilja nije prestala dojiti iz vlastite sebičnosti. O tome se već milijun puta pisalo i pisalo...ali to u ovoj priči nije ni bitno. Nije niti bitno to što ona kao javna osoba mora paziti kako se ponaša, jer stvarno nitko nije savršen, svi imamo svoje mane.
    Nitko ovdje nije NIKAD rekao da je lijepo nedojiti, ali nije baš lijep prizor da majka nakon podoja pali cigaretu.

  38. #88
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    e cure, stvarno ste me iznenadile svojim izjavama. nikad ne bih vjerovala da cu na ovom forumu procitati toliko blagonaklonih reakcija na temu dojenje i pusenje. cak se prica o (zenskom) izboru ?! i to ne po pitanju jel se dijete s godinu dana moze poslati u jaslice, il se zena moze odluciti za epiduralnu, nego u tako krucijalnoj stvari kao trovanje nikotinom... ispade, sunce mu zarko, da je gora jedna bochica adaptiranog, od jedne cigarete... bez da sad ulazimo u daljnje rasprave, al me stvarno iznenadilo.

    MC, misliš da je NEpušenje precijenjeno?
    ne mislim. al otkud tebi ideja da me pitas takvo pitanje? :?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Najvjerojatnije će uskoro doći do istraživanja da je bolje katkad ali samo katkad uzeti heroin i podojiti dijete, ali nikako ne hraniti adaptiranim mlijekom, jer je to strašno i štetno za dijete.
    Zanimljivo je kako se uvijek u kontekstu pljuvanja po nečem stvarno štetnom, spominje i to famozno nedojenje.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno


  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    "Dojilja treba smanjiti pušenje što više može jer rizik raste sa svakom popušenom cigaretom. Pušiti smije isključivo nakon što podoji dijete ...."[b]

    Ne znam ni sama dali mi je veći gušt zapaliti cigaretu nakon podoja ili nakon seksa

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja sam cula da pusenje nakon sexa znaci da bas i nije bio najbolji

  43. #93
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Ja sam cula da pusenje nakon sexa znaci da bas i nije bio najbolji
    , sorry ali moram se nasmijati...
    A sada ozbiljno. Ja sam trudnica, koja i dok nisam trudnica mrzim smrad dima i cigarete. Kod mene na poslu ne postoji prostorija za pušenje. Puši se gdje ko i kada stigne, u svim prostoijama koje postoje. Ja više nemam gdje pojesti gablec. Ako i počnem jesti nitko ako uđe ne pita da li smije zapaliti, da li mi to možda smeta, još mi pušu dim ravno u nos, naravno ja se moram maknuti jer oni sigurno neće, sav prostor je stvoren samo za njih a ne d'o Bog da odem na bolovanje, jer tko će raditi, nisu još našli zamjenu, misle kao da me ovako neće otjerati čak i prije nego ja to želim i boli me đon tko će njima raditi. I kome da se ja žalim, jer to je kršenje ljudskih prava???
    Ili kad hodam ulicom a netko mi puhne dim u nos, ili mi skuri čikom jaknu ili mi malte ne skuri dijete po licu jer mu je čik u ruci taman u visini dijetetove glave u kolicima. Da se bunim? Da im kaj kažem. Ispast ću luđakinja koja se svadi i koja je živčana, a ja sam u pravu. Možda sam malo skrenula sa srži teme, ali je o pušenju i zdravlju mene kao trudnice i mog dijeteta. I ovog rođenog i ovog nerođenog! Tko mene štiti? Nitko. Mrzim pušače! Večinu njih! Sebični su, misle samo na sebe, uvijek nađu nešto čime bi opravdali sebe i svoje pušenje, uvijek su u pravu i tko im kaj može? I kaj će mi biti od jedne cigarete koju je netko durgi popušio? Dođem doma kao da radim u birtiji. Potkošulja mi smrdi od dima jer nemam gdje otići da se maknem od dima.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Ne znam samo kaj bi onda značilo pušenje nakon podoja?

  45. #95
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Ja sam cula da pusenje nakon sexa znaci da bas i nije bio najbolji

    nemrem si pomoc...

  46. #96
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Pušenje nije zdravo, pušenje šteti, trebalo bi educirati o tome da je nužno prestati pušiti u trudnoći i za vrijeme dojenja.
    Irchi - borac

    Doći će vrijeme kad e i u našim krajevima konačno pušenje postati socijalno neprihvatljivo, nemoderno, nelijepo i nepoželjno. Doći će i vrijeme kada će ljudi biti iskreni prema sebi pa si priznati da je pušenje jako štetno. Do tada, svako za sebe.. Na kraju, ja se recimo osjećam ponekad jako neshvaćeno, jer sam prestala pušiti i odlučila da to nije privremeno (samo zbog trudbnoće i djeteta).

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    Ne znam samo kaj bi onda značilo pušenje nakon podoja?
    to bi značilo da si preveć znatiželjna

  48. #98
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ok, skuzila sam do sada poantu.

    Ja prihvacam da je u situaciji kad ce majka svejedno pusiti, bolje da odabere dojenje (uz neka pravila koliko od pusenja dojiti i sl.) uz pusenje i donekle mogu razumijeti da netko NE moze prestati kad sazna da je trudan/rodi (iako ne pusim tu foru da je to tooooliko tesko, ako se hoce i ako se vjeruje doista u veliku stetnost pusenja, sto mnogi pusaci ipak ne vjeruju... no, ovo je samo moje misljenje), ali i ne trpam cigaretu u kos s ostalim drogama.
    Medjutim, NE MOGU shvatiti kako netko ne moze kontrolirati izlaganje djeteta dimu cigareta i taj mi je dio KOMA u njenoj izjavi, ako je tocan.

    O tome moze li ona kao takva biti uzor ili ne... mislim da je nakon ovoga jasno da je promasena kao izbor za UNICEFovu izaslanicu icega sto ima veze s djecom.
    Sto se tice Rode (netko je spominjao) - uzeta je kao zena (poznata javnosti, mladima) koja se izborila dojiti unatoc problemima koje je imala, jer vjeruje da je dojenje (naj)bolja opcija za njeno dijete. I mislim da je to - to, pogodjeno.

  49. #99
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Ana.m, žao mi je što si u takvom okruženju 8 sati na dan.
    To je čisti užas
    za bebu i tebe

  50. #100
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    I meni je najgori onaj dio gdje kaže kako je malena svakodnevno izložena dimu drugih pušaća.
    Ispada da je jednako ako si izložen dimu jedne cigarete ili njih sto!!

    Grozno, cigarete i djeca mi nikako ne idu skupa, pogotovo male bebe .
    Znam da je teško uskladiti majčinstvo i karijeru, ali možda je mogla napraviti pauzu od par mjeseci i na miru se posvetiti svojoj kćerkici. Bez stresa i bez pušača.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •