Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 229

Tema: smoke gets in your eyes....

  1. #101
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno Re: smoke gets in your eyes....

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    vidi link: dojenje i pusenje

    Bolje pušiti i dojiti, nego uopće ne dojiti - veli Maja Vucic, posebna izaslanica UNICEFA za roditelje i djecu...

    sto vele diskutantice ovog foruma, jel to tocno ?!
    ne, to nije točno. maja vučić je izjavila:

    "Ne zelim lagati da nikada ne pusim, zapalim tu i tamo cigaretu, a u nekim posebnim situacijama popusim do pola kutije dnevno. Potpuno sam prestala pusiti u trudnoci i prvih mjesec dana djeteta, ali su me teske situacije u tim danima nagnale da posegnem za cigaretom Ne opravdavam to sto pusim, no savjetovala sam se s lijecnikom i informirala se da je bolje da nastavim dojenje iako pusim, nego da prekinem dojiti dijete. Svakodnevno pokusavam donijeti odluku da potpuno prestanem pusiti i vjerujem da cu to vrlo brzo uciniti."
    opet ovo citiram, jer se držite rečenica koje su izvučene iz ove izjave.
    čini mi se da ju većina vas nije uopće pročitala, a poprilično drugačije zvuči od one objavljene i ovdje secirane.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Nije mi jasno zašto ste stale Maji uz bok, kad je ono što čini za svaku osudu. Ma molim vas lijepo, reklamira dojenje pod imenom Vaše udruge, a PUŠI!!
    Ali to je Maja Vučić, nismo blesave se prigovarat medijski exponiranoj ličnosti.
    Da ste iole ''štabele'' i da zastupate dojenje u doslovnom i punom smislu te riječi sada i ovdje osudile bi Majin čin, a ne nama ovdje bacale prašinu u oči, nama koje smo prije trudnoće pušile kutiju i pol na dan, nama koje smo prestale onaj tren kada smo vidjele plusić na testu, nama koje smo prošle doslovno sve faze dojenje i NISMO odustale, nama čija djeca ne znaju što je to bočica.

    Ovako me ni moja mati nije ''farbala'' kada sam dijete bila, nemojte da Vam sad idem iskopati topike gdje najcrnje osuđujete majke koje puše i doje. Što takvo mišljenje ne zadržaste kada je u pitanju i Vaša Maja Vučić.

    Sramotno!!

  3. #103
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ador, ne pretjeruj, molim te

    naravno da smo osudile cin pusenja, kao i svaku stetnu ovisnost, ali smo rekle u kontekstu pusenja i dojenja da je bolje pusiti i dojiti nego nedojiti....i to nije nasa izmisljotina nego cinjenica....

  4. #104
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ador, roda nije tvoja udruga?

    Nitko ne brani Maju i pusenje. Postuje njen izbor, da, ali izmedu pusenja i nepusenja, svi ce se sloziti da je nepusenje mnogostruko bolja opcija za dijete (a i za nju). Bilo bi bolje da ne pusi (a vidljivo je iz njene izjave da i ona to zna) al kad vec pusi, onda je dobro da i doji (ne istovremeno dok pusi, naravno).

  5. #105
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj ador prvotno napisa
    nemojte da Vam sad idem iskopati topike gdje najcrnje osuđujete majke koje puše i doje. Što takvo mišljenje ne zadržaste kada je u pitanju i Vaša Maja Vučić.

    Sramotno!!
    Oprosti, ali ja se zaista, ali ZAISTA ne sjecam da itko ikad od savjetnica ili cura koje se bave dojenjem osudio mame koje puse i doje :?

    Je, i ja cu reci. BILO BI BOLJE DA NITI JEDNA MAJKA NA OVOM SVIJETU NE PUSI. Tu nema dileme. Svi mi znamo da je to najbolja moguca opcija i za majku i za dijete.

    No isto tako cu bilo kojoj majci na ovom svijetu reci da je bolje da svoje dijete doji i pusi, nego da prestane dojiti zbog toga i djetetu da adaptirano.

    Nikome se tu ne mazu oci, niti se stiti Maju. Ovdje se trudimo iznijeti cinjenice o dojenju i pusenju. I isto to sto sam ovdje rekla, sam rekla i mamama na SOS telefon (a one nisu bile "nasa Maja Vucic").

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ador, ne pretjeruj, molim te

    naravno da smo osudile cin pusenja, kao i svaku stetnu ovisnost, ali smo rekle u kontekstu pusenja i dojenja da je bolje pusiti i dojiti nego nedojiti....i to nije nasa izmisljotina nego cinjenica....
    Ne, nego ste se s tom rečenicom IZVUKLE!! kako pred forumašima tako i pred ostalom javnosti.
    Želite ostati neutralne što nije u redu kada se dogodi ovakav gaf na koji bi trebale regirati, u najblažoj verziji osuditi ga!

  7. #107
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ador, stvarno si nevjerojatna.
    Molim te, izvuci mi dokaze da sada pričamo nešto drugo od onoga što smo uvijek tvrdili, gdje su ti topici gdje savjetnice ikoga osuđuju?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    ador, roda nije tvoja udruga?

    Nitko ne brani Maju i pusenje. Postuje njen izbor, da, ali izmedu pusenja i nepusenja, svi ce se sloziti da je nepusenje mnogostruko bolja opcija za dijete (a i za nju). Bilo bi bolje da ne pusi (a vidljivo je iz njene izjave da i ona to zna) al kad vec pusi, onda je dobro da i doji (ne istovremeno dok pusi, naravno).
    Oh kako volim kada se sjate sve vrhovne koke kada lije uđe u gnijezdo. Gdje ste bile do sada??

    Jest, moja udruga iz koje me možete ispisati jer po prirodi nisam osoba koja sjedi na obje fronte.

  9. #109
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Meni je smijesno kako ljudi koji su ovisni o bilo cemu (cigaretma, alkoholu, drogama, kladjenju itd - iako slazem: nisu sve ovisnosti jednake i ne treba ih trpati u isti kos) sebe opravdaju, ispricavaju i smanjuju osjecaj krivnje rijecima: "pokusavam prestati, smanjila sam, vise ne pusim 2 kutije, nego samo pola kutije dnevno.

    Takvo nesto (smanjujem) u terminologiji lijecenja ovisnosti ne postoji. Ili ces prestat, ili ces nastaviti. Zamislite jednog ovisnika o alkoholu koji kaze: prije sam pio cijeli dan, sad pijedm samo ujutro i popodne, ili narkica: prije sam se piko 5x tjedno, sad 2x tjedno, ili kockara prije sam se kladio na 100 kn svaki dan, sad na 700 kn samo nedjeljom

    Svar je samo da li imas dovoljno dobar razlog da prestanes i koliko ti je motivacija. Jer ako zelis mozes prestati, sve ostalo su samo isprike i pokusaj da sebe opravdas. Mislim da je beba jaaaako dobar razlog da prestanes s bilo cim sto skodi tebi ili djetetu.

  10. #110
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne vridi govoriti :/ , ima žena koje nju jednostavno ne vole i jedva čekaju neki gaf,
    prvo joj se zamjeralo da šta ona ima govoriti o odgoju djece, kad ima samo jedno, a sad će joj se na glavu popeti jer je priznala porok s kojim se bori, dakako da se vade riječi iz konteksta, to neki novinari jedino i znaju raditi :/

  11. #111
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj ador prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    ador, roda nije tvoja udruga?

    Nitko ne brani Maju i pusenje. Postuje njen izbor, da, ali izmedu pusenja i nepusenja, svi ce se sloziti da je nepusenje mnogostruko bolja opcija za dijete (a i za nju). Bilo bi bolje da ne pusi (a vidljivo je iz njene izjave da i ona to zna) al kad vec pusi, onda je dobro da i doji (ne istovremeno dok pusi, naravno).
    Oh kako volim kada se sjate sve vrhovne koke kada lije uđe u gnijezdo. Gdje ste bile do sada??

    Jest, moja udruga iz koje me možete ispisati jer po prirodi nisam osoba koja sjedi na obje fronte.
    sto tebi smeta?
    oces reci jasno, glasno i argumentirano
    zbilja me zanima, no hard feelings


  12. #112
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ador, ne znam koga bi vise trebalo biti sram od tebe, ni sama ne znam odakle bih pocela nabrajati zbog cega sve. :/

    Nadam se da smo se sve izdigle iz potrebe da se nekoga kao osobu osudjuje i da smo naucile osuditi cin, izdvojivsi ga od osobe. A ja iz topica iscitavam da cin JEST osudjen/izdvojen kao los.

  13. #113
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Cure.... sad ispada da se ova rasprava vodi samo o Maji Vucic.... medjutim ja govorim o pusacima opcenito. Nisam jos upoznala tolerantnog pusaca.
    Neki dan udjem u vlak u vagon za nepusace i zena pored mene izvadi cigaretu i pita jel bi me zasmetalo da zapali. Ja kazem naravno da da, uostalo ovo je vagon za nepusace. Ona kaze; oh oprostite, nisam znala. Zapalit cu vani. Ja mislila izca ci van iz vlaka, a ono izadje samo iz kupea i zapali u hodniku. Mislim si ja pa nije samo kupe za nepusace nego cijeli vagon. Kozo, zar ne znas razliku????. Naravno da svaki put kad se otvore vrata dim udje unutra, a i da se vrata ne otvaraju, nije da su skroz super-izolacijska....
    Grrrrr...............

  14. #114
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Nisam jos upoznala tolerantnog pusaca.
    Ja jesam. Preodgojenog da bude tolerantan, ali opet, tolerantan je.

  15. #115
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    BusyBee.... tolerantnih pusaca je vrlo malo. Uostalom sama si rekla da je ovaj preodgojen da bude takva. Ako je drustvena norma postalo da kad netko kihne kazes nazdravlje, zasto nije normalno pusacima pitati da li smiju zapaliti kada su u drustvu, ili se naljute kada kazem da mi smeta ili misle da ja nisam mislila ozbiljno pa svejedno zapale.......

  16. #116
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam bila pušač koji je uvijek pitao nepušače smije li zapaliti. nikad se nisam naljutila kad mi je netko rekao da mu smeta i poslušala sam ga.
    sada ne pušim, ali sam bezbroj puta doživjela od pušača oko sebe da me pitaju smiju li zapaliti (ako i ne znaju da ne pušim, pitaju jer vide da sam trudna).

    ne volim generaliziranja.

  17. #117
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Zar se trudnicu uopce mora pitati da li se smije zapaliti?????? Ja sam mislila da se to podrazumijeva. pa tko bi normalan htio pusiti pored trudnice i bebe ne mareci za ljude koji te okruzuju. U tom smjeru ide moja prica o netolerantnosti!!!

  18. #118
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ok, jednim dijelom si u pravu.
    ali opet, ima puno trudnica koje puše, i mama koje puše, i tata koji puše .... možda zato pitaju?

    ali, nekako smo se udaljili od teme?

  19. #119
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    zasto nije normalno pusacima pitati da li smiju zapaliti kada su u drustvu, ili se naljute kada kazem da mi smeta ili misle da ja nisam mislila ozbiljno pa svejedno zapale.......
    Mislim da je do odgoja i nacina zivota koji, na zalost, jos uvijek zaostaje za necim sto mi smatramo normom.

    pa tko bi normalan htio pusiti pored trudnice i bebe ne mareci za ljude koji te okruzuju.
    Onaj koji je do tog trenutka zivio u okruzenju u kojem je pusio kad i gdje je htio, i nitko mu nije prigovarao.

    Vremena se mijenjaju, ljudi se mijenjaju. Promijenit ce se i generalni stav oko toga da je pusenje drustveno prihvatljivo bilo kad i bilo gdje.

  20. #120
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ne da mi se cijeli topc citat pa sorry ak prekidam kakvu zanimljivu raspravu

    ja se prijavljujem kao pusacica koje je dojila i pusila (ofkors, ne u isto vrijeme 8) )

    i ako cu opet imati dijete i ako cu u to vrijeme jos uvijek pusiti uvijek cu izabrati da ga dojim
    opce ne vidim kak bi mi adaptirano moglo bit opcija kad znam sve stetnosti i pusenja i adaptiranog

    pa necu mu onda uskartiti ono jedino dobro sto od mene moze dobiti, a to je majcino mlijeko
    ja se ne kuzim u dojenje, al ni malo - al sam sigurna da se majka priroda dobro pobrine da se sve to nekak izregulira i da moje dijete iz mog mlijeka dobije najbolje
    a ak i nije naj, naj, potpuno sam sigurna da je sto put bolje od adaptiranog

  21. #121
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Dobar point BusyBee, ali svejedno moram izreci svoje frutracije :D

  22. #122
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Da sam se trudila prestat i nisam mogla, definitivno bih dojila.
    Ali bih se trudila smanjiti cigaretu na minimum minimuma.
    Ne znam tocno oko cega se prepirete kad Roda nikad nije promovirala pusenje uz dojenje, vec dojenje.

  23. #123
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ja prihvacam da je u situaciji kad ce majka svejedno pusiti, bolje da odabere dojenje (uz neka pravila koliko od pusenja dojiti i sl.)
    meni samo nije jasno kako uskladiti tih sat i koliko (?) vremena od pusenja i dojenja s dojenjem na zahtjev (posebice kod tek rodjenih beba) ?

    ali i ne trpam cigaretu u kos s ostalim drogama.
    e, ovo bi bilo zanimljivo saznati. postoje li linkovi na tu temu u vezi recimo marihuane, kokaina i sl.

  24. #124
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Evo sta LLLI kaze na temu dojenja i konzumacije droga:

    Amfetamini su obicno kompatibilni s dojenjem, ali ako se koriste u prevelikim dozama mogu biti opasni po zdravlje i mame i bebe, jer izazivaju iritabilnost i nesanicu.

    Halucinogeni amfetamini (npr. Ecstasy) takodjer prelaze u mlijeko. Ako majka uzme jednu od tih droga, trebala bi prestati dojiti barem 24 h – 48h, ovisno o kolicini koju je konzumirala.

    Marihuana takodjer prelazi u majcino mlijeko. Nakon mamine konzumacije, testiranjem se moze pronaci sastojak marihuane u bebinoj stolici i urinu (cak i dva do tri tjedna nakon mamine konzumacije!). Jedna studija je pronasla da ako je mama konzumirala marihuanu tjekom prvog mjeseca djetetovog zivota da je dijete imalo sporiji motoricki razvoj u dobi od jedne godine. Marihuana takodjer moze utjecati na maminu razboritost i sposobnost da se brine za dijete.

    Kokain prelazi u mlijeko u velikim kolicinama i moze uzrokovati trovanje kod bebe. Simptomi kod bebe su: iritabilnost, povracanje, povecane zjenice, treskavica, usporeni rad srca i disnih organa. Nakon mamine konzumacije, kokain se nalazi u maminom mlijeku do 36h i u bebinom urinu do 60h. Preporucljivo je da mama koja je konzumirala kokain prekine dojenje na 24h. Kokain takodjer moze utjecati na maminu razboritost i sposobnost da se brine za dijete.

    Heroin takodjer prelazi u mlijeko u velikim kolicinama i moze uzrokovati ovisnost kod bebe. Simptomi su treskavica, nemir, povracanje i slabo hranjenje. Heroin takodjer moze utjecati na maminu razboritost i sposobnost da se brine za dijete.

  25. #125
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja neću reći da odobravam pušenje ni u trudnoći, ni za vrijeme dojenja. ja sam prestala pušiti čim sam saznala da sam trudna. i nakon poroda - nisam pušila godinu dana.

    ALI!

    postoje trenuci kad smo slabi, kad se svijet oko nas ruši, kad se jednostavno - osjećamo slabi, ranjivi, i kad napravimo nešto što u normalnim okolnostima ne bismo. ne mogu iznositi osobne stvari osobe o kojoj se ovdje raspravlja - ali definitivno joj ne bih htjela biti u koži u tom periodu kad je posegnula za cigaretom. jer i mnogi "jači" ljudi to ne bi izdržali.

    ne mogu sa sigurnošću tvrditi da bih ja postupila različito od nje - da sam se našla u istim okolnostima.

    možemo li sad malo pričati o moralu i namjerama novinara (ili novinarke) koji je totalno isecirao PRAVU izjavu, kako bi napravio/la senzacionalistički članak? a u potpisu stavio/la - inicijale....

  26. #126
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Mozemo. Ide mi nazivce, kako novinari svaku izjavu prilagode onako kakko njima odgovara. Iz pouzdanih izvora znam da doticna novinarka voli "preoblikovati" izjave.... Grrr....

  27. #127
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Matovila prvotno napisa
    Mozemo. Ide mi nazivce, kako novinari svaku izjavu prilagode onako kakko njima odgovara. Iz pouzdanih izvora znam da doticna novinarka voli "preoblikovati" izjave.... Grrr....
    Ali upravo zato bi i javne osobe koje imaju iskustva sa novinarima, trebale biti svjesne svojih izjava, paziti sto govore.

  28. #128
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja se ne kuzim u dojenje, al ni malo - al sam sigurna da se majka priroda dobro pobrine da se sve to nekak izregulira i da moje dijete iz mog mlijeka dobije najbolje
    a ak i nije naj, naj, potpuno sam sigurna da je sto put bolje od adaptiranog
    Teško da 'majka priroda' može anulirati štetne tvari koje svjesno unosimo u organizam i prenosimo na bebu.
    Zato valjda imamo razum boriti se protiv toga i protiv ovisnosti.

    Ma, više se neću javljati po ovoj temi.

    Netko je ranije spomenuo. Bolje je dojiti. Bez pušenja. I tu rasprave nema, jer mi se čini kao da neki podržavaju pušenje, time što ga kombiniraju s dojenjem. Jer, kao dojenje je dobro, pa makar mlijeko bilo i zatrovano.

  29. #129
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Matovila prvotno napisa
    Mozemo. Ide mi nazivce, kako novinari svaku izjavu prilagode onako kakko njima odgovara. Iz pouzdanih izvora znam da doticna novinarka voli "preoblikovati" izjave.... Grrr....
    Ali upravo zato bi i javne osobe koje imaju iskustva sa novinarima, trebale biti svjesne svojih izjava, paziti sto govore.
    Ja ću, iz ovo malo osobnog iskustva koje imam, posvjedočiti da je ovo skoro pa nemoguće. Čak i kad idete s nekom pismenom izjavom, koju sami sročite, ogromna je šansa da će vam baš samu poantu izbaciti.
    Što god rekli, lako je to izvrnuti ako se ne pazi ili se namjerno želi stvar izvrnuti. Pa pogledajte koliko za neki događaj ima različitih verzija - svaki časopis ima svoju. Skoro pa je nemoguće rekonstruirati što se zapravo dogodilo ili reklo.

  30. #130
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Iz osobnog iskustva znam da se može bez cigarete i u trudnoći i za vrijeme dojenja. Nisam pušila ni u jednoj ni u drugoj trudnoći, a niti za vrijeme dojenja (na žalost kratkog, jer sam se morala vratiti lijekovima). Želja je uvijek bila tu negdje, ponekad i neizdrživa, ali bi grižnja savjesti bila jača pa nisam zapalila niti jednu.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    39

    Početno

    ja sam također dojila i pušila.... u svakom slučaju mislim da je gore kada je dijete pasivni pušač!

    uostalom svaka mama će odlučiti kako će sa svojim djetetom, ali ja sam za to da se ne puši u trudnoći i za vrijeme dojenja iako sam pušila!

    a o drogama neću ništa pisati jer mislim da je to apsolutno nedopustivo i odvratno......... o tome mislim sve najgore kad se radi o micekima!!!!

  32. #132
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Nema se tu šta izvrtati, žena puši dok doji i to je sve.

    Meni je Maja simpatična, super mi je bila cijela ona kampanja za promociju dojenja, sigurno je puno učinila i potakla neke majke koje možda ne bi dojile da doje.

    Ali isto tako, ova priča sa pušenjem i svakodnevnom izlaganju bebe dimu cigarete može potaknuti one koje žele prestati pušiti (a doje ili su trudne), da nastave pušiti.

    Ovdje se previše generalozira, nitko neće otvoriti topic zato što jedna Roda ili jedna forumašica puši i doji,
    ali Maja ipak predstavlja nešto, i svakako je nekima uzor, kako dobar tako i loš.
    Biti promotor dojenja i UNICEFova izaslanica za djecu, pa onda dojiti i pušiti je ipak lagani faux-pas.


    I ja sam bila pušač, prestala zbog bebe.

  33. #133
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    joj meni je ovo moze se ne moze se bas super
    ja ne mogu presta pusit
    nemrem prestat jest
    nisam mogla faks zavrsit

    ko sve to moze svaka mu cast
    al nemrem podnjet kad neko veli da svatko nekaj moze
    e pa ja ne mogu cak ni -7+5 zbrojit
    jednostavno mi je to pretesko za shvatit
    i takva sam

    svatko je drugaciji

    kaj bi maja trebala?
    bit licemjerna i pravit se da ne pusi zato jer je promotor dojenja i UNICEFova izaslanica za djecu

    pa i ona je covjek tj. zena
    sa svim svojim slabostima i vrlinama
    nisu svi ljudi savrseni pa ne znam zakaj bi onda to bili promotori dojenja i UNICEFovi izaslanici za djecu, pa ma kako se zvali

    bila je i Bojana Gregoric iste UNICEFove titule, ako se na varam, pa je dijete nosila iz bolnice u kosarici umjesto u sjedalici kako bi bilo primjereno za osobu na njezinoj funkciji

  34. #134
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ja se ne kuzim u dojenje, al ni malo - al sam sigurna da se majka priroda dobro pobrine da se sve to nekak izregulira i da moje dijete iz mog mlijeka dobije najbolje
    a ak i nije naj, naj, potpuno sam sigurna da je sto put bolje od adaptiranog
    Teško da 'majka priroda' može anulirati štetne tvari koje svjesno unosimo u organizam i prenosimo na bebu.
    Zato valjda imamo razum boriti se protiv toga i protiv ovisnosti.

    Ma, više se neću javljati po ovoj temi.

    Netko je ranije spomenuo. Bolje je dojiti. Bez pušenja. I tu rasprave nema, jer mi se čini kao da neki podržavaju pušenje, time što ga kombiniraju s dojenjem. Jer, kao dojenje je dobro, pa makar mlijeko bilo i zatrovano.

    riana, opet te potpisujem

  35. #135
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Nisam rekla da sam svemoguća niti da osuđujem Maju. Svaki dan bez cigarete mi je bio uspjeh, a moglo je biti i drugačije. Čim sam prestala sa dojenjem nastavila sam sa pušenjem.

  36. #136
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Riana prvotno napisa
    Netko je ranije spomenuo. Bolje je dojiti. Bez pušenja. I tu rasprave nema, jer mi se čini kao da neki podržavaju pušenje, time što ga kombiniraju s dojenjem.
    postoji nešto što se zove empatija. kad na trenutak uđeš u cipele druge osobe, i sagledaš situaciju njenim očima, proživiš njene osjećaje, čuješ njene "unutarnje glasove"...

    ali očito je lakše osuditi, prekinuti raspravu - nego probati razumjeti.

    tužno.

  37. #137
    lidac2004

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Riana prvotno napisa
    Netko je ranije spomenuo. Bolje je dojiti. Bez pušenja. I tu rasprave nema, jer mi se čini kao da neki podržavaju pušenje, time što ga kombiniraju s dojenjem.
    postoji nešto što se zove empatija. kad na trenutak uđeš u cipele druge osobe, i sagledaš situaciju njenim očima, proživiš njene osjećaje, čuješ njene "unutarnje glasove"...

    ali očito je lakše osuditi, prekinuti raspravu - nego probati razumjeti.

    tužno.
    pa ajmo onda malo uci u cipele tog dojenceta koje ne samo da pije i jede mlijeko puno nikotina nego je i svakodnevno izlozeno dimu drugih pusaca.

  38. #138
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    zao mi je sto se uvijek kritizira, umijesto razumije i pomaze, jer TO je bit ovog foruma, zar ne?

    Ok, mozda Maja, obzirom da pusi, nije potpuno adekvatna za promotoricu dojenja.
    No, voljela bih vidjeti alternativu, narocito onih koji ju kritiziraju.
    Koliko mladih (ajd, relativno mladih) medijski eksponiranih zena koje doje na zahtjev znate?
    I onda, uzi krug, koje su od njih neporocne, odnosno odgovaraju vecini idealnih kriterija vezanih uz dojenje (ne piju, ne puse, ne konzumiraju drogu, zdravo se hrane i krecu, opcenito zive zdravim zivotom)?

    Ako vam slucajno ostane koja, bi li pristala volonterski odraditi dojecu kampanju za nasu volontersku udrugu?

  39. #139
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    za one kojima promakne poanta mog posta: NE KRITIZIRAJTE, POMOZITE

  40. #140
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    lidac 2004, pročitaj svoj potpis.

    on glasi:

    Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

  41. #141
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    kaj bi maja trebala?
    bit licemjerna i pravit se da ne pusi zato jer je promotor dojenja i UNICEFova izaslanica za djecu
    1. prestati pusiti
    ili
    2. prestati biti unicefova izaslanica il promotor dojenja.

    as simple as that.

    I onda, uzi krug, koje su od njih neporocne, odnosno odgovaraju vecini idealnih kriterija vezanih uz dojenje (ne piju, ne puse, ne konzumiraju drogu, zdravo se hrane i krecu, opcenito zive zdravim zivotom)?
    a maja vucic odgovara u ostalim tockama tom idealu ? jeste sigurne ? sto ako maja ponekad zapali koji dzoint ?

  42. #142
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    I onda, uzi krug, koje su od njih neporocne, odnosno odgovaraju vecini idealnih kriterija vezanih uz dojenje (ne piju, ne puse, ne konzumiraju drogu, zdravo se hrane i krecu, opcenito zive zdravim zivotom)?
    a maja vucic odgovara u ostalim tockama tom idealu ? jeste sigurne ? sto ako maja ponekad zapali koji dzoint ?
    nisam rekla da MV odgovara ostalim tockama. ne mogu to reci, jer ne znam.
    s druge strane, ti nisi ponudila nijednu kandidatkinju. i sto sada? odustati od kampanje jer nemamo adekvatnu osobu?

  43. #143
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj lidac2004 prvotno napisa
    pa ajmo onda malo uci u cipele tog dojenceta koje ne samo da pije i jede mlijeko puno nikotina nego je i svakodnevno izlozeno dimu drugih pusaca.

    potpisujem

    Super si to zapazila, jer dosad se rasprava vodila sa gledišta majki,
    a zar dojenče nema pravo na zdravo, čisto nikotin-free majčino mlijeko?
    Zar nema pravo udisati čist, svježi zrak?

    Možda jesmo grube i oštre, ali sve je to za boljitak bebača!
    Dajte se probudite iz tog filma.

    One koje puše, zar ste uistinu učinile SVE što je u vašoj moći da se tog poroka rješite?

    Ja jesam pušila u osnovnoj školi, doduše kratko vrijeme, pa mi je jednom prilikom bilo mučno do povraćanja i zapitala sam se da li to meni stvarno treba? Tak da ne govorim na pamet.

    a rekla sam da više neću raspravljati....

  44. #144
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa
    za one kojima promakne poanta mog posta: NE KRITIZIRAJTE, POMOZITE

  45. #145
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja mislim da je OK kritizirati osobu koja pusi kao i osobu koja pusi a ima djecu kao i osobu koja pusi i ima dojence. Meni osobno uopce ne smeta sto se ovdje ili bilo gdje kritizira Majina odluka odnosno neuspjeh u prekidanju s pusenjem. Sad, sto je to kritika a sto je jednostavno osvrtanje na cinjenicu, poimanje istih se razlikuje od covjeka do covjeka. Nekom ce i njezni osvrt zvucat kao kritika a nekom niti vikanje u facu nece. Nekog ce natjerat na razmisljanje (a mozda i promjenu), nekog nece.

    I skroz je OK da u ovoj diskusiji vecina ljudi po pitanju pusenja ne povladuje Maji (ako ne i svi - ne sjecam se da itko napisao da je OK sto Maja pusi, samo se stupanj odnosno poimanje kritike razlikuje od jednog do drugog).

    Al ono sto je za pohvalu (jer i u losim izborima ima onih vise losijih i onih manje losijih) je to da je Maja nastavila dojiti unatoc problemima koje je imala i unatoc tome sto pusi.

  46. #146
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    nisam rekla da MV odgovara ostalim tockama. ne mogu to reci, jer ne znam.
    pa ni ne moras znati, osim naravno ako je bas ti nisi, u ime udruge, angazirala za taj projekt.

    Citiraj Storma prvotno napisa
    s druge strane, ti nisi ponudila nijednu kandidatkinju. i sto sada? odustati od kampanje jer nemamo adekvatnu osobu?
    pa nije moje da ponudim alternativu. mozda jednog dana janica ?!

    vezano konkretno za promoterku dojenja (ne neceg drugog) nejasno mi je samo da od cijelog naseg jetseta nema bas nijedna koja doji (je dojila) i nije pusila. :?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj makka prvotno napisa
    Nema se tu šta izvrtati, žena puši dok doji i to je sve.

    Meni je Maja simpatična, super mi je bila cijela ona kampanja za promociju dojenja, sigurno je puno učinila i potakla neke majke koje možda ne bi dojile da doje.

    Ali isto tako, ova priča sa pušenjem i svakodnevnom izlaganju bebe dimu cigarete može potaknuti one koje žele prestati pušiti (a doje ili su trudne), da nastave pušiti.

    Ovdje se previše generalozira, nitko neće otvoriti topic zato što jedna Roda ili jedna forumašica puši i doji,
    ali Maja ipak predstavlja nešto, i svakako je nekima uzor, kako dobar tako i loš.
    Biti promotor dojenja i UNICEFova izaslanica za djecu, pa onda dojiti i pušiti je ipak lagani faux-pas.


    I ja sam bila pušač, prestala zbog bebe.
    u potpunosti potpisujem. biti ambasador unicefa jest odgovornije od osobne brige za vlastito dijete. ambasasor unicefa svojim primjerom kao javna osoba sugerira kako se treba ponašati.

    ja sam pušila dvije i pol kutije dnevno i jedva jedvice sam prestala zbog dojenja. nije lako i ne osuđujem maju vučić kao privatnu osobu, ali smatram da se nije trebala prihvatiti ambasadorskog posla ukoliko ne može biti primjer drugima.

  48. #148
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa

    vezano konkretno za promoterku dojenja (ne neceg drugog) nejasno mi je samo da od cijelog naseg jetseta nema bas nijedna koja doji (je dojila) i nije pusila. :?


    ma svakoj bi vi nasle mane

  49. #149
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i da je "idealna" mama problem bi bio bas to jer bi se sve osjecale pored nje manje vrijednom. pitali bi ste di je majka iz susjedstva.
    znate onu, trazi, trazi, pa ces naci? tako je i ovdje, koja god da je odabrana/izabrana, nasle bi joj manu.

  50. #150
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    Citiraj mama courage prvotno napisa

    vezano konkretno za promoterku dojenja (ne neceg drugog) nejasno mi je samo da od cijelog naseg jetseta nema bas nijedna koja doji (je dojila) i nije pusila. :?


    ma svakoj bi vi nasle mane
    a i u tome ima istine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •