Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 229 od 229

Tema: smoke gets in your eyes....

  1. #201
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    inače, pušila sam 7 godina i prestala prije 5 godina, odjednom, nikad više nisam poželjela zapaliti, dapače, gade mi se
    valjda su moje bile bez onog nečeg u sebi
    ovako je bilo i kod mene,
    iako sam pušila i više od kutije na dan, čini mi se da nikada zapravo nisam osjećala neku nikotinsku ovisnost, o kojoj mi priča većina pušača.
    meni je bila jednostavno navika, nezamislivo popit kavu ili božesačuvaj pivo bez cigarete :shock: . I kad sam prestala, neko vrijeme mi je falilo nešto u rukama. no i to je brzo prošlo.

    Ja mislim da tu nema puno razmišljanja, smanjivanja i sl., treba jednostavno odlučiti .
    Ne znem, vjerovatno nismo svi isti, nekoga ovisnost puno jače pogađa, ja sam prilično imuna na te stvari ni druge pušljive stvari nisu imale utjecaja na moj organizam

  2. #202
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    za godinu dana nepušenja - ponuđen mi je put oko svijeta. plaćen + džeparac. nisam uspjela.
    ALI!
    prestala sam pušiti kad je kolegica iz ureda bila trudna (sjedile smo zajedno), i prestala sam u svojoj trudnoći.

    najbolje da se k meni doseli neka trudnica.

    činjenica je da kod nas uglavnom rade na strašenju i sankcijama, a jako malo na preventivi i podršci.

    i da, divim se svima koji su uspjeli.

    otišle smo off topik...

  3. #203
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    najbolje da se k meni doseli neka trudnica
    eto sorcie, ja sam trudna, da se spakiram?

  4. #204
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    kako pružiti ruku pušaču?

    rado bih je pružila svim pušačima jer mi je dosta da JA stalno moram bježati od dima kako bih zaštitila sebe i svoje dijete i dosta mi je da se JA osjećam kao niža klasa jer nemam pravo popit kavu vani i uz to disati, a k tome i ne smrditi ko hodajuća pepeljara
    a taj dim je gdje god hoćeš, čak i kad idem ulicom, a kamo li u zatvorenom

    i ja ispadam frik jer pravim problem zbog "malo" dima, a oni puše stalno pa im nije ništa

    inače, pušila sam 7 godina i prestala prije 5 godina, odjednom, nikad više nisam poželjela zapaliti, dapače, gade mi se
    valjda su moje bile bez onog nečeg u sebi

    inače, bila bih najsretnija kada bi svi meni dragi ljudi koji puše prestali i to prije svega jer mi je teško gledati kako se svjesno truju i uništavaju

    znam da je teško odviknuti se, ali ne i nemoguće

    potpisujem.

  5. #205
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i da, divim se svima koji su uspjeli
    od 2. srednje sam govorila da mogu prestat kad hocu. a onda sam u jednom trenutku skuzila da to nije bas tako. pa sam govorila da cu prestat najkasnije kad ostanem trudna. pa su me kritizirali da sam tako govorila da mogu kad god pozelim. i onda sam ugledala + na testu i oprostila se s cigaretama.
    nekulturno mi je (da ne govorim degutantno) pusiti u liftu, u hodniku, u prostoriji di su djeca, na zraku u blizini djece...."maskiranje" pusenja poput, izluftat cu prostoriju, nikad se ne izlufta, pogotovo ako se ugasio cik prije 5. min a konstantno se pusi (poput moje svekrve)
    odvratno mi je uzeti moje dijete u zagrljaj a ono umijesto da mirisi smrdi po dimu!!!
    (a smrdi i ako ju je nosala udimljena osoba!)

  6. #206
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    dinosaur (napisa):
    A ne kužim u čemu je novinarka to zakazala ovaj put? Pisalo je to što je M. Vučić izjavila.

    Novinarka je zakazala puno puta i nije istina da dobro radi svoj posao. Npr. u clanku gdje citira izjavu Tanje Radocaj u ime UNICEF-a potpisuje trecu osobu (Goranu Dojcinovic) ???? Pa ako objavu za javnost u pisanom obliku kroji kako joj pase, sto tek radi izjavama koje nemaju pisani trag. Mijenja im smisao samo tako!!!!

  7. #207
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    M.V. je bila u spitzi, u nedjelju, gledale ste?
    Ima pravo kad veli, bolje da je rekla nego da se to sazna, pa kao tajila je, što je naravno ne opravdava, ta njena iskrenost.

    pod kojim je tek sad stresom (pa valjda puši više nego prije)
    Zločesta sam

  8. #208

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    jako puno utječe okolina na odluku o (ne)pušenju. igrom slučaja u mojoj bližoj i daljoj okolici (obitelj, prijatelji) postoji tek jedna ili dvije osobe koje puše. a i njih ćemo odučiti

  9. #209
    Lada

    Početno

    Drage forumašice,
    budući da se ovdje spominjem u svakakvim kontekstima mislim da je red da kažem svoj komentar od svemu vezano uz Maju Vučić i pušenje.
    Ja sam napisala tekst u Večernjem i sad mi je žao što razgovor s njom nisam snimala (što ću ubuduće raditi) jer niti jednu riječ koju mi nije rekla nisam napisala.
    Prvo, pisala sam prilog o prestanku pušenja i Maju sam izričito zvala jer mi je trebao pozitivan primjer osobe koja je prestala pušiti. Budući da ju osobno ne poznajem, a znam iz medija da je promotorica dojenja i doji svoje dijete, a također i da je bila pušačica, kad sam ju zvala bila sam sigurna da će mi ispričati kako se uspjela othrvati cigaretama.
    Nažalost, to nije bio slučaj, a ja kao novinarka ne vidim zašto bi to trebala prešutjeti. Iskreno, nemam ništa protiv pušača, ali smatram da pušenje i dojenje ne idu zajedno, a pogotovo ne u kontekstu ambasadorice Unicef-a, a s istim su se složili i moji urednici.
    Maja je danas u Slobodnoj Dalmaciji napisala da sam izvrnula njene riječi i da puši 2 cigarete dnevno po preporuci pedijatra, a meni je rekla da puši do pola kutije..., takoeđer piše o mojoj neprofesionalnosti, a dobro zna da kad novinar traži izjavu i dobije ju on će ju objaviti...Itd.
    A ovo da sam mnogo puta zakazala Vi gospođo ne znate i smatram da nemate pravo pisati jer sam pogriješila samo jednom, u imenu gospođe iz Unicefa kojoj sam se zbog toga i ispričala. Mislim da nemate pravo generalno pljuvati po mom radu koji ne poznajete osim u ovom slučaju. No, slobodno pogledajte neke od tekstova u Večernjaku ili na googleu.

  10. #210
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Činjenica je da M.V. puši i doji, dva čika, 10 ili 2 paka, nema veze, to je nespojivo s Unicefom.
    Puši i to je to.

    Nadam se da će prestati potpuno, evo čak se i javno obvezala.

  11. #211
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

  12. #212
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Procitala sam i sva se najezila....Stvarno ne razumijem da netko moze trovati svoje dijete s nikotinom

  13. #213
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    draga lana,
    vidim da vam nitko nije odgovorio - pa ću ja.

    možete li navesti izjavu maje vučić "od-do". tj. ono što je ona TOČNO rekla? da li vam je članak autorizirala? (ne morate odgovoriti)

    čitajući članak stekla sam dojam da postoji mogućnost da su sve te riječi izrečene u razgovoru, ali da im je slaganjem drugim redosljedom - jako promijenjen smisao. članak je (onako kako ga ja vidim) bio intoniran senzacionalistički, a ne ljudski. urednici su dobili čitanost i komentare... po maji je sasuto drvlje i kamenje. vi ste dobili komentare o neprofesionalnosti..... :/

    što je pozitivno proizašlo iz tog članka?

    u ovom slučaju - ipak više vjerujem maji nego vama (bez uvrede, jer ne pratim koji novinar piše koje članke).

    svi mi živimo u svojim malim svjetovima, pa ja zato govorim iz svog osobnog iskustva. naime, čitajući SVOJE izjave u novinama - uvijek sam saznala puno novoga. najviše o svojim mislima, a djelomično i onom što sam radila ili planirala raditi.

    nadam se da ovo vaše javljanje na forumu neće biti jedino i zadnje. teme o kojima se ovdje raspravlja mogu vam ponekad poslužiti i kao inspiracija, a različita mišljenja - dati mogućnost da sagledate probleme (i teme) iz svih perspektiva...

  14. #214
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    možete li navesti izjavu maje vučić "od-do". tj. ono što je ona TOČNO rekla? da li vam je članak autorizirala? (ne morate odgovoriti)
    Ne znam zašto se uopće petljam ali..
    Uglavnom pretpostavljam da Maja nije autorizirala članak, jer koliko sam shvatila, novinarka je samo tražila izjavu od Maje a po nekom nepisanom pravilu izjave se rijetko kada autoriziraju. To je više neki 'freestyle' kada pričaš sa sugovornikom, postaviš pitanje, on odgovara, ti zapisuješ i na kraju objaviš ono što je zanimljivo a izbaciš dosadnjikave elemente.
    I toga su svi 'celebrityji' svjesni!

  15. #215
    Lada

    Početno

    Sve što Shiny kaže je točno. Autorizacija u ovom slučaju nije potrebna.
    Ništa nije izmijenjeno niti slagano drugim redosljedom nego su neke rečenice izbačene jer jednostavno nisu stale. No, smisao svakako nije izmijenjen, kao što i piše: nisam mogla napisati da ne puši i doji kad mi je rekla da je. A u zadnjoj rečenici ionako stoji da će Maja pokušati prestati pušiti.
    Kao što već rekoh i gđi. Maji kad smo razgovarale nakon izlaska teksta protiv nje nemam ništa, ali bi bilo neprofesionalno da informaciju koju sam dobila nisam objavila i tu ne vidim ništa senzacionalistički.
    Inače, poznate osobe su u pravilu zadovoljne kad ih zovemo da daju izjave o nečemu općenitom jer im je to prilika da se pojave u novinama.
    I točno je celebrityiji, a posebno osoba kao Maja Vučić, koja je uz to i psiholog, to bi svakako morala znati.
    Sorciere, inače čitam ovaj forum i vrlo mi je zanimljiv iako nisam mama. A različita mišljenja itekako poštujem. Lijep pozdrav svima

  16. #216
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Slažem se s Ladom. Večernji je ipak nekog renomea, što se tiče novinara i senzacionalizma, ili? Uostalom nije ni bitno.
    Na koji god način iznesli taj info u javnost, činjenica je činjenica, a žalostno je što je u ovom slučaju takva.

  17. #217

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Lada predlažem da sad uslijedi članak o celebrity-jima koji hrane (ili im drugi hrane) djecu adaptiranim mlijekom, dok oni teškom mukom uspijevaju izvršavati sve svoje "obaveze".

  18. #218
    Lada

    Početno

    adaptirano je smatram nekad i nužno pa se ne bi s tim sprdala
    ali da ga neke zloupotrebljavaju da im ne bi stradao deklolte ili da bi imale više vremena sigurno ima i takvih

  19. #219
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Ja sam već pisala da mi je u ovom slučaju bezveze govoriti o tome što je Maja točno rekla, da li je članak objavljen u dnevnim novinama ili žutom tisku, jel sama priznala da doji i puši ili ju je uhvatila skrivena kamera .
    Nema se tu što izvući iz konteksta. Pa tako bi mogli uzeti i ovo:
    puši 2 cigarete dnevno po preporuci pedijatra
    i reći kako naši pedijatri preporučiju pušenje .

    U svakom slučaju, želim Maji da uspije u tome da ostavi cigarete ...

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    A koji bi sad razlog imala da se ostavi cigareta ako nije uspjela niti u trudnoći niti za vrijeme dojenja?

  21. #221

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Ja ću opet malo općenito o pušenju.
    Danas sam bila u City Centru na kavici s frendicom. U kafiću su sjedile i dvije mlade lijepe mamice s prekrasnim bebicama. Tu sliku je jedino kvarila cigareta u njihovim rukama. Vidim da se trude držati ruku s cigaretom što dalje da dim neide direktno bebicama. Ja njih ne osuđujem, sigurno su dobre mame. I ja ću vjerovatno kad mi se djeca rode otići na kavu s prijateljicom u neki shopping centar gdje će biti zadimljeno. A što ću, pa nemogu ih zatvoriti pod stakleno zvono. No ipak bi bilo ljepše kad bi pušenje bilo zabranjeno.
    Vidjela sam danas na dnevniku da je stupio zakon o zabrani pušenja u Francuskoj i da će biti jako teško provesti zakon jer veliki postotak stanovništva puši. Nadam se da će i Hrvatska uskoro njihovim stopama. Vjerujem da će tada mamama biti lakše prestati jer neće non stop biti u pušački prijateljskom okruženju!

  22. #222
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj dinosaur prvotno napisa
    A koji bi sad razlog imala da se ostavi cigareta ako nije uspjela niti u trudnoći niti za vrijeme dojenja?
    Nije pušila u trudnoći i prvih mjesec dana dojenja, tako piše.
    A zašto joj pogled na malenu bebicu pokraj sebe nije bio dovoljan da tako i ostane ... to samo ona zna

    -----------------------------------
    A o zabrani pušenja ... kod nas je zabranjeno pušenje u uredima, pa me na birou redovito zadime . Ajd sad ti zabrani pušenje u kafiću, može samo na papiru

    baš neki dan mi pričala prijateljica kako joj je u ured došla ženska što radi na zaštiti od požara (!?) i pita ju jel ima pepeljaru, prijateljica ju zbunjeno gleda i misli jel to trik kveščn. Kaže joj da ona ne puši i da nema pepeljaru. Ova ju opet pita jel ima netko drugi, a prijateljica (i dalje zbunjeno) da će pogledati.
    Kad je bila gotova kaže joj "dobro hoćete mi vi donijeti tu pepeljaru?" i zapali cigaretu

  23. #223

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Za prestanak pušenja radi bebice odgovoran je pojedinac, točnije majka te bebice, a ne nikakav zakon.

  24. #224
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    Bivša sam pušačica tj. ne pušim od trudnoće. I ne mogu reći da je lako. Priznajem da sam ovisna i dalje i da ću jednog dana ponovo pušiti. Jer mi je gušt. To neće biti u prostoriji gdje mi je dijete već na balkonu, u kafiću....I to je moj izbor. I općenito ne volim kada se neka javna osoba uzme na zub pa se razglaba o njoj i njenim lošim potezima. Iz osobnog iskustva znam da joj sigurno nije lako - ni prestat pušit ni činjenica da puši i doji. Tko nije probao ne razumije. I ja sam nekoliko puta tijekom dojenja pokleknula - u društvu, povukla par dimova i onda sam se zasramila same sebe i ugasila cigaretu. I zato ne osuđujem nikog, niti odobravam. Ali, treba imati razumijevanja. Uostalom, svatko od nas koji put napravi nešto štetno za dijete - možda ga izloži raznim sredstvima za čišćenje u kući, možda pojede neku lošu hranu,.........Budimo realni, imajmo razumijevanja za tuđe odluke i pokušajmo svojim savjetima promijenit loše odluke, ali i shvatit ako ne uspijemo u tome. Nemojmo osuđivati.

  25. #225
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Koalica, ako sad ne pušiš, osim tog povremenog dima, pa ipak probaj biti ustrajna i nepočeti ponovno.
    Razumijem da ti je gušt, ali nit je zdravo, nit korisno, em košta, rađe kupi bebaču nešto za te novce ili sebe počasti

  26. #226
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Koliko ja znam na cesti se ne smije pušiti pa se eto puši, svaki drugi hoda s čikom u ruci.
    I samo bih htjela potpisati aries, slažem se s njom od A do Ž!

  27. #227
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Kako misliš na cesti se ne smije pušiti :?
    Mislim da se ne smiju bacati čikovi na cestu a o pušenju...zašto bi to zabranili?
    Pa uskoro će svi pušiti na cesti kada zabrane pušenje u zatvorenim prostorima, kafićima/restoranima...

  28. #228
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    I to bi bila super stvar, da zabrane pušenje. Svugdje. I u kafićima. To bi i nama bivšim pušačima olakšalo da ustrajemo u nepušenju.

  29. #229
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    debelo ste iskoristile odsutnost moderatora!

    ključam ovo jer se toliko udaljilo veze pušenja s dojenjem, dojenja s pušenjem, dojenja s nepušenjem, nedojenja s pušenjem...

    nisam mislila da ćete dopustiti da se ovo pretvori u rat sa novinarkom.
    niti u njezino razračunavanje sa bilo kime od vas.


Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •