Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 229

Tema: smoke gets in your eyes....

  1. #1
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno smoke gets in your eyes....

    vidi link: dojenje i pusenje

    Bolje pušiti i dojiti, nego uopće ne dojiti - veli Maja Vucic, posebna izaslanica UNICEFA za roditelje i djecu...

    sto vele diskutantice ovog foruma, jel to tocno ?! vazi li to i za druge, legalne il ilegalne droge ... sto o tome da je Maja Vucic izaslanica UNICEFA...

    koliko majki ovog foruma doje i puse ? :?

  2. #2
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ja se ne slazem - to je kao da od dva zla pitas za manje.

    fizicka ovisnost koju izaziva nikotin jednaka je nekim puno jacim drogama, to sto je cigareta socijalno pozeljna i nije kaznjiva ovisnost meni je slab argument.

    ista prica je i sa alkoholom.

    nema mi gore slike nego vidjeti trudnicu koja pusi ili majku koja je pusacica i doji...meni je tesko vidjeti i dijete u bilo kakvom oblaku dima. jako sam stroga.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Bolje pušiti i dojiti, nego pušiti i davati adaptirano.
    Najbolje dojiti i ne pušiti.

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ne kuzim, bi li nastavak trebao biti .. ali ipak pusiti ili ?

  5. #5
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa
    davati adaptirano.
    na svu srecu, adaptirano nije tema ovog topica. stoga bih molila - da ne bi tema otisla na krivu stranu - da adaptirano iskljucimo iz ove rasprave...

    mene zanima ova izjava i u pogledu osobe koja ju je izrekla ? kao izaslanica unicefa izjavljivati ovakvo nesto... cudim se. zar ne bi ona trebala biti primjer drugim dojiljama ? il sad svaka dojilja moze u maji naci opravdanje tipa: ako cak i ona kaze da je okej.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    Nevjerojatno!? :shock: Kaže Maja Vučić: "Ionako je malena svakodnevno (!?!) izložena dimu drugih pušača."
    Idem pisat okolo

  7. #7
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    za nepovjerovati :shock:

  8. #8
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Nisam to vidla na TV, ali mi je nespojivo.

    Treba protestirati

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa

    mene zanima ova izjava i u pogledu osobe koja ju je izrekla ? kao izaslanica unicefa izjavljivati ovakvo nesto... cudim se. zar ne bi ona trebala biti primjer drugim dojiljama ? il sad svaka dojilja moze u maji naci opravdanje tipa: ako cak i ona kaze da je okej.
    MC, kao što je pušenje uz dojenje njezin izbor, tako je i ova izjava njezina odgovornost. mi tu ne možemo ništa, a pogotovo - osuđivati bilo koga.

    ovo su činjenice:

    ako već mama ne može odustati od pušenja, onda je ipak bolje dojilja-pušačica, nego pušačica i dijete na adaptiranom.
    (bilo bi lijepo da se podrazumijeva kako majka neće dojiti i pušiti istovremeno, ali tko smo mi da nekome uređujemo život )

    Dojenjem se smanjuje štetni utjecaj dima na djetetova pluća, pa dojena djeca pušača imaju manje respiratornih problema nego djeca pušača hranjena adptiranim mlijekom.

    Nikotin se brzo i potpuno apsorbira iz respiratornog trakta u krvotok, te u majčino mlijeko. Količine nikotina u krvi majke i u m. m. su podjednake. Vrijeme poluraspada nikotina je 95 minuta.
    Nikotin iz majčinog mlijeka dijete apsorbira sporije i manje efikasno. Ako majka ne pretjeruje s pušenjem, rizik za dijete od nikotina iz majčinog mlijeka nije tako velik. Povećava se ako majka puši više, naravno.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    Nevjerojatno!? :shock: Kaže Maja Vučić: "Ionako je malena svakodnevno (!?!) izložena dimu drugih pušača."
    Idem pisat okolo
    Citiraj Riana prvotno napisa
    Treba protestirati
    Molimo vas da ovaj podforum ostane pošteđen javnoga linča na račun bilo koga: uzmimo s rezervom ono što izađe u novinama.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    ja ne mislim da je u redu ova izjava jedne javne osobe, koja je povrh toga izabrana za UNICEF-ovu posebnu izaslanicu za roditelje i bebe.

    Evo izjave: "- Smatram da je bolje pušiti i dojiti nego uopće ne dojiti. Ionako je malena svakodnevno izložena dimu drugih pušača. No, razmišljam da bi trebala ipak napokon prestati - kaže Maja Vučić. "

    Nije ovdje uopće problem u dojenju i varijantama prehrane djece. Problem je u onom da je (tako kaže) njeno dijete IONAKO i to SVAKODNEVNO izloženo dimu DRUGIH (?!) pušača.

    Meni je ovo PRESRAŠNO.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Meni je to užasno neodgovorno.

    Prestala sam pušiti čim sam saznala da sam trudna i još uvijek se kajem što sam ga (istina, neznajući) trovala tih prvih par tjedana.

    Dojenje i pušenje mi je nespojivo.

  13. #13
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    MC, kao što je pušenje uz dojenje njezin izbor, tako je i ova izjava njezina odgovornost. mi tu ne možemo ništa, a pogotovo - osuđivati bilo koga.
    apricot, to bi mozda vazilo za no name osobu za koju cujem da se tako ponasa il daje takve izjave. ne bih ju osudjivala, ne bi me uopce zanimala. al maja vucic ne samo da je javna osoba i da je svoju izjavu dala u javna glasila, nego je i unicefova izaslanica.

    ne mislim ju lincovati, mislim raspravljati.

    pa dojena djeca pušača imaju manje respiratornih problema nego djeca pušača hranjena adptiranim mlijekom.
    al pretpostavljam vishe problema nego djeca nepusaca hranjena adaptiranim mlijekom.

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Luna i ja sam. i meni je. ali bas nama kao bivsim pusacima bi trebalo biti manje sokantno. sta da nisi uspjela? sta da si pusila u trudnoci i dok dojis? neke majke ne uspiju i zar zbog toga ne bi smjele zatrudniti? ili dojiti?
    naravno da nije niti zdravo niti lijepo, ali boze moj...ja se uvijek sjetim ciganke na krizanju vukovarske i drziceve kako svakodnevno s dojencetom na sisi prosi i nikom nista. ni da bi a rekli o tome kako se ta beba truje.



    pa dojena djeca pušača imaju manje respiratornih problema nego djeca pušača hranjena adptiranim mlijekom.

    al pretpostavljam vishe problema nego djeca nepusaca hranjena adaptiranim mlijekom.
    malo si fulala racunicu. ako majka pusi manje je stetno za bebu da beba doji nego da se hrani adaptiranim.
    a ako majka ne pusi onda je opet bolje da majka doji.

  15. #15
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Pa za dijete i je bolje da ga mama doji čak i ako puši, nego da ga ne doji. A valjda se može suzdržati da ne puši u isto vrijeme dok doji.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja na to gledam ovako:

    Svi znamo da pušenje šteti isto kao što znamo da nije dobro pretjerivati u čokoladi, masnoj i začinjenoj hrani.
    Ponekada postoje situacije kada jednostavno ne možemo odoljeti. Ja vjerujem da sve pušačice dojilje ipak kontroliraju količinu popušenih cigareta jer znaju da to nije dobro za njihovu djecu.
    Ipak, one su izabrale zdraviji način prehranjivanja svoje dječice i to je pohvalno.

    Ja sam prestala pušiti cca 6 mj. prije začeća moje prve curice jer sam to tako odlučila i imala sam znage izdržati, ali Bože moj nismo mi svi isti

  17. #17
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    I ja sam bivša, ali sam prestala puno ranije nego što sam ostala trudna. I ponosna sam što je tako.
    Ono što je za mene šokantno je da jedna javna osoba koja promovira dojenje, koja je izaslanica UNICEF-a uopće daje ovakve izjave o pušenju. Naravno to što ona puši ili ne i što truje svoje dijete ili ne , njena je osobna stvar, ali ovako javno to iznositi :shock: . Bolje bi bilo da se pokrije ušima i šuti, pa mnoge će dojilje pušačice sada u tome pronaći potvrdu da čine dobro :/ .
    Svi mogu prestati pušiti, o tome nema govora. I naravno ovo o pušenju odnosi se na sve moguće i nemoguće opijate, alkohol i ine moguće ovisnosti.
    I nije upitno da je dojenje najzdravije (pa makar i majka pušila), ali ovo više zvuči kao jeftina reklama za cigarete, a ne promocija dojenja.

  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ovo je odlično mjesto za raspravu tipa "dojiti i pušiti", "dojiti ili pušiti", "pušiti, a ne dojiti"... i slično.

    Ali stvarno nije mjesto gdje ćemo prozivati bilo koga, bio on izaslanik UNICEFA, Svete Stolice ili udruge Roda.

    Ako mislite da morate komentirati izjave (a, ponavljam, objavljeni članci nisu uvijek stvarna slika, znamo to i iz vlastitih iskustava), nemojte ih komentirati ovdje, mislim da članak ima mogućnost komentiranja, pa možete tamo.

  19. #19
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    ... pa mnoge će dojilje pušačice sada u tome pronaći potvrdu da čine dobro :/ ...
    ...ali ovo više zvuči kao jeftina reklama za cigarete, a ne promocija dojenja...
    eto... ja mislim da je ovo čisto pretjerivanje i slažem se sa apricot.
    1. najsramotnije od svega je uopće sugerirati da će dojilje/trudnice pušačice pronaći bilo kakvu potvrdu u pozitivnom smislu, jer budi uvjerena, niti jedna od tih žena sigurno ne misli da radi nešto dobro. toliko glup i neobrazovan ovaj svijet ipak nije
    2. jeftina reklama za cigarete!?
    3. i zadnje - ono što je apricot naglasila, tko zna koliko istine ima u tom članku

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    Ja moju curicu volim nakvise na svetu a nisam prestala pusiti i dojim.Blago vama koje ste uspele ali nemojte me lincovati

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jeko, tebi pohvala za odluku o dojenju...

    a ovo ostalo... ha, i sama znaš što bi bilo najbolje

  22. #22
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    pa čuj, ja sam uvjerena da u svakom slučaju pušiš manje nego prije i ne za vrijeme dojenja, a i sigurno je to da za nju ne bi bilo zdravo kad bi ti prolazila apstinencijsku krizu...
    ja sam prije trudnoće pušila dosta, sad prođe i deset dana da ne zapalim niti jednu cigaru. ali ako mi se jaaaako puši, zapalim, povučem dva-tri dima i ugasim.

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ovo nema veze s člankom ali ima s dojenjem i pušenjem.
    Možda sam stroga kad je pušenje u pitanju ali užasno me živcira pušenje općenito i nonšalantno ponašanje pušača prema nepušačima. A kad su u pitanju majke dojilje i trudnice ne mogu shvatiti da se na neko vijeme ne mogu odreći nečega tako glupoga kao što su cigarete zbog dobrobiti svoga djeteta. Po meni je to jako sebično.

  24. #24
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    al pretpostavljam vishe problema nego djeca nepusaca hranjena adaptiranim mlijekom.
    Ne bih se bas slozila.... lista rizika prehrane adaptiranim mlijekom je poveca.

    Ovo bi se dalo usporediti s kozumacijom nekog lijeka za vrijeme dojenja. Je idealno bi bilo da tog lijeka uopce nema u maminom mlijeku, ali se onda gleda omjer potencijalne stete nastale uzimanjem adaptiranog (tj. gubljenja svih beneficija dojenja) i potencijalne stete nastale uzimanjem m mlijeka s lijekom (i zadrzavanje koristi samog dojenja.)

    Slicno je s pusenjem. Je, idealno bi bilo da dojilje ne puse dok doje. No znamo da idealan svijet ne postoji, pa tako ima i dojilja koje puse. Jednostavno se od dva zla bira manje.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    590

    Početno

    ubijte me, ali kad bih trebala birati, ja bih izabrala adaptirano (ma i obično kravlje) bez dima, nego dojenje i duhanski dim

  26. #26
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    a ako majka ne pusi onda je opet bolje da majka doji.
    bez sumnje. ujedno i odgovor anchie... necemo ulazit sad u raspravu o stetnosti adaptiranog mlijeka. u svakom slucaju ja bih osobno od dva zla izabrala adaptirano (naravno da bih prvo pokusala prestati pusiti).

    osobno (a sigurno u tome ima udijela i cinjenica da sam nepusacica) je dojenje i pusenje nespojivo (i kao chin i kao statement). ne kod ciganke na cosku nego kod osoba koje strastveno promoviraju dojenje (ovim NE prozivam nijednu diskutanticu) ili kojima je dodijeljena uloga poput ove kao unicefove izaslanice.

    najsramotnije od svega je uopće sugerirati da će dojilje/trudnice pušačice pronaći bilo kakvu potvrdu u pozitivnom smislu, jer budi uvjerena, niti jedna od tih žena sigurno ne misli da radi nešto dobro. toliko glup i neobrazovan ovaj svijet ipak nije
    hmmm... to je kao kad phillip morris veli da nitko nije povodljiv zbog reklama koje oni produciraju, al ipak ulazhu stotine milione dollara u njihovu izradu.

    i koja je onda uloga jedne unicefove izaslanice, ako ne promoviranje neceg pozitivnog ? ako od njenog rada nema nikakvog ucinka, koji je razlog da to (radno) mjesto postoji ??

    prosle godine sam dosta novaca dala za unicefov projekt protiv genitalnog sakacenja curica u africi. kad bih sad imala prilike procitati da ijedna od njenih izaslanica izjavljuje da je rezanje klitorisa dio kulture koji se treba postovati, poludila bih. a i trazila objasnjenje od unicefa.

  27. #27
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj Foška prvotno napisa
    ubijte me, ali kad bih trebala birati, ja bih izabrala adaptirano (ma i obično kravlje) bez dima, nego dojenje i duhanski dim
    I to je tvoj izbor, ok. Utemeljen na nekim saznanjima, vjerojatno.
    Ali, daj probaj razmisliti, mame koje puše vjerojatno će pušiti hranile adaptiranim ili dojile. Da mogu/žele, whatever prestati, valjda im je dojenje još dodatna motivacija.

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Prošli tjedan sam išla na uzv na Sv. Duh, a vani an ulazu u Hitnu hrpa trudnica na čuvanju trudnoće, sve s čikom u ustima

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    mogu razumjeti da je pusiti i dojiti bolje nego ne dojiti uopce, ali mi stvarno, stvarno ne stoji usporedba pusenja za vrijeme dojenja s uzimanjem lijeka za vrijeme dojenja.

    da, i u jednom i u drugom slucaju efekt je isti - odredjena steta po dojeno dijete, mozda veca u slucaju nekih lijekova nego u slucaju pusenja.

    ali, lijek je nuznost, pusenje nije.

    a izravno o topicu cu reci samo da mi tu nije nista cudno i sokantno. ovo je jos samo jedan od niza pokazatelja kako je ovdasnji mentalitet jos uvijek u svim aspektima jako tolerantan prema pusenju i pusacima .

  30. #30
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Pa Maja kao unicefoiva izaslanica i promovira nešto pozitivno, dojenje, unatoč svemu,zar ne?
    Je li se netko obratio UNICEF-u oko ovoga ili ćemo Maju pokušati onako forumaški lišiti titule?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Ja se u potpunosti slažem sa anom.m. Pušenje i djeca, bilo dojena ili ne dojena NE IDU zajedno! Pušenje je štetno za nas odrasle a kamoli za male mišeke čija se pluća tek razvijaju. Imam prijatelje koji puše, imaju 2 djevojčice (4 i 1,5). I jedna i druga iomaju bronhitis!!! Mislim da je to jako sebično. Ja obožavam piti coca colu. Od kad sam ostala trudna i ovih 3,5 mj. nisam ju ni pomirisala!

  32. #32
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Pa Maja kao unicefoiva izaslanica i promovira nešto pozitivno, dojenje, unatoč svemu,zar ne?
    necemo pretjerivati. ako je to vrhunac njene promocije, alal joj vera.

    Je li se netko obratio UNICEF-u oko ovoga ili ćemo Maju pokušati onako forumaški lišiti titule?
    cuj, ovo sad kao pokretacica topica zelim reci, ako je ovome forumu tolika frka oko ovoga, bez problema mozete zatvoriti ovaj topik.

  33. #33
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja bih rekla da se time sto se neki topic pokrene, nad njim ne dobivaju nikakve posebne ovlasti

    i ja ne vidim do sad nikakvu frku, koja bi zahtijevala zatvaranje. cemu preuvelicavati?

  34. #34
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    Citiraj Irchi prvotno napisa
    ... pa mnoge će dojilje pušačice sada u tome pronaći potvrdu da čine dobro :/ ...
    ...ali ovo više zvuči kao jeftina reklama za cigarete, a ne promocija dojenja...
    eto... ja mislim da je ovo čisto pretjerivanje i slažem se sa apricot.
    1. najsramotnije od svega je uopće sugerirati da će dojilje/trudnice pušačice pronaći bilo kakvu potvrdu u pozitivnom smislu, jer budi uvjerena, niti jedna od tih žena sigurno ne misli da radi nešto dobro. toliko glup i neobrazovan ovaj svijet ipak nije
    Ne mislim da će sve pronaći potvrdu, ali neke sigurno hoće. To ti kao npr. s reklamiranjem adaptiranog. Neki će kad vide javnu osobu kako bočicom adaptiranog hrani dijete pomisliti da je to normalno i prihvatljivo. Zar ne? A što se tiče uvjerenja da ne misle da rade nešto dobro, pitam zašto to onda nastavljaju raditi. I napominjem još jedno, ja sam pušila, ja sam prestala pušiti i znam kako je to. Može se ako se hoće. Za pušenje nema opravdanja. Kao i za druge ovisnosti.
    3. i zadnje - ono što je apricot naglasila, tko zna koliko istine ima u tom članku
    Ok, uzmam s rezervom da je Maja dala baš takvu izjavu.

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Nema ga potrebe zatvarati, meni se diskusija čini dobra i potrebna: pretpostavljam da postoje mame koje su odustale od dojenja nemogavši odustati od pušenja, a neznajući da jedno s drugim... ipak može.
    Kao što postoje mame koje misle da pušenje apsolutno ne škodi njihovoj dojenčadi.

    Imali smo topic o dojenju i alkoholu, dojenju i grahu/kupusu/čokoladi... Ova tema je isto hvalevrijedna.

    Ako izostavimo komentare na nečije izjave
    Ili UNICEFOVU politiku odabira izaslanika...

  36. #36
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj wildflower prvotno napisa
    a izravno o topicu cu reci samo da mi tu nije nista cudno i sokantno. ovo je jos samo jedan od niza pokazatelja kako je ovdasnji mentalitet jos uvijek u svim aspektima jako tolerantan prema pusenju i pusacima .
    A meni recimo pokazatelj koliko smo brzi u osudama i nadam se da jednakom brzinom kojom upiremo prst u druge (i ne mislim sada ovdje više samo na razapinjanje Maje, mislim na sve nesavršene roditelje) uočavamo i vlastite mane i greške.

  37. #37
    lidac2004

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ovo nema veze s člankom ali ima s dojenjem i pušenjem.
    Možda sam stroga kad je pušenje u pitanju ali užasno me živcira pušenje općenito i nonšalantno ponašanje pušača prema nepušačima. A kad su u pitanju majke dojilje i trudnice ne mogu shvatiti da se na neko vijeme ne mogu odreći nečega tako glupoga kao što su cigarete zbog dobrobiti svoga djeteta. Po meni je to jako sebično.
    lijepo receno, isto kao i ovo

    a izravno o topicu cu reci samo da mi tu nije nista cudno i sokantno. ovo je jos samo jedan od niza pokazatelja kako je ovdasnji mentalitet jos uvijek u svim aspektima jako tolerantan prema pusenju i pusacima

    a usporedjivati lijekove sa pusenjem mi je u najmanju ruku cudno- lijek je nuzan za ozdravljenje a cigareta, koliko ja znam, nije nuzna za nista.

  38. #38
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj wildflower prvotno napisa
    ali, lijek je nuznost, pusenje nije.
    Naravno da nije (pogotovo meni i tebi koje ne pusimo )



    a izravno o topicu cu reci samo da mi tu nije nista cudno i sokantno. ovo je jos samo jedan od niza pokazatelja kako je ovdasnji mentalitet jos uvijek u svim aspektima jako tolerantan prema pusenju i pusacima .
    Ja nisam uopce tolerantna prema pusenju niti prema pusacima. Cak obrnuto, vrlo sam okrutna prema njima u vlastitom domu i situacijama kad bi mi dijete bilo izlozeno dimu.

    Dokazano je da je dojenje + pusenje (sto manji broj cigareta to bolje, i ne odmah dojiti poslije pusenja) bolje od prestanka dojenja i prelazak na adaptirano. Nemam ja tu sta "favorizirati pusenje" - dokazano je da je tako bolje za dijete, pa iako se to meni osobno nimalo ne svidjalo, cinjenica je da je tako.

  39. #39
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Može se ako se hoće. Za pušenje nema opravdanja. Kao i za druge ovisnosti.
    ja ovo ne bih tako grubo rekla (iako sam nepusacica). Ovisnost je bolest. I nekim ljudima je uzasno tesko prestati vlastitim snagama, i kad je u pitanju njihov zivot, ili zdravlje djeteta. Ne opravdavam, samo kazem.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Sad sam tek pročitala članak (prvo sam čitala kaj ste vi napisale). Sad puši pol kutije dnevno?!!!! Ja sam mislila možda tu i tamo zapali jednu, al pol kutije???!!! :shock:
    I baš me briga ak to radi "Marica" iz mog susjedstva al javna osoba koja promovira dojenje i zdravi način života...

  41. #41
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    ja ovo ne bih tako grubo rekla (iako sam nepusacica). Ovisnost je bolest. I nekim ljudima je uzasno tesko prestati vlastitim snagama, i kad je u pitanju njihov zivot, ili zdravlje djeteta. Ne opravdavam, samo kazem.
    Apsolutno se slazem. Iako sam nekad davno pusila i prestala bez vecih problema, ne pada mi na pamet osudjivati one kojima to ne ide. Nismo svi isti, niti istih karaktera, niti iste samosvijesti niti istog samopouzdanja.

  42. #42
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa

    Ako izostavimo komentare na nečije izjave
    Ili UNICEFOVU politiku odabira izaslanika...
    to mozda na nekom idealnom topiku. No znamo da idealan svijet ne postoji 8)

    ja ovo ne bih tako grubo rekla (iako sam nepusacica). Ovisnost je bolest. I nekim ljudima je uzasno tesko prestati vlastitim snagama, i kad je u pitanju njihov zivot, ili zdravlje djeteta. Ne opravdavam, samo kazem.
    potpisujem.

    Nismo svi isti, niti istih karaktera, niti iste samosvijesti niti istog samopouzdanja.
    niti smo sve u........ i.........

  43. #43
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Može se ako se hoće. Za pušenje nema opravdanja. Kao i za druge ovisnosti.
    ja ovo ne bih tako grubo rekla (iako sam nepusacica). Ovisnost je bolest. I nekim ljudima je uzasno tesko prestati vlastitim snagama, i kad je u pitanju njihov zivot, ili zdravlje djeteta. Ne opravdavam, samo kazem.
    Ja govorim iz perspektive nekoga tko je prestao pušiti. Svi to mogu, a to što je to zbog dobrobiti vlastitog djeteta samo može olakšati stvar.

  44. #44
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Žalosno je to što nemamo gotovo kamo na kavu, a da tamo nema pušača (čak i u slastičarnama) da nas truju.
    I mislim da nije fer gledati na njih i nas kao na dvije strane iste medalje, ili ravnopravne. Jer pušenje, kao i pasivno pušenje je štetno, dakle oni nas i našu djecu truju.

    Da bar prođe zakon u SLO, odnosno EU, gdje će ih strpati u kabine za pušenje. Ja sam za to 100% :D

    No hard feelings.

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    MC, što ti misliš?
    (ako stavimo na strano ono što nije u idealnom svijetu )

    Je li ipak bolje, ako već ne možemo ostaviti pušenje, dojiti ili zaključiti kako je utjecaj dojenja precijenjen, zapaliti cigaretu i djetetu dati adaptirano.
    Ili misliš da su beneficije koje pruža dojenje ipak dovoljno velike da bi anulirale eventualnu štetu nastalu zbog mame-dojilje-pušačice?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ionako je malena svakodnevno izložena dimu drugih pušača
    meni je ovaj dio jedini sporan, zar je toliki problem izbjegavati takve situacije? ne tu i tamo kad se ne može izbjeći nego baš svakodnevno :/

  47. #47
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam pusila ok nisam zatrudnila, prestala sam dok sam bila trudna i dok sam dojila a sad sam ponovo pocela
    u mojoj kuci nema pusenja jer ne zelim da mi je djete izlozeno dimu i zimi ne idem u kafice jer ne zelim da mi dijete dimi tudje cigarete. kad mi se pusi, izdjem ispred kuce.
    ipak, svejedno smatram da je bolje dojiti i pusiti nego ne dojiti uopce. znam da dobrobit dojenja nadilazi negativnosti pusenja. ali i smatram da bi bilo dobro da mame pusacice uzmu u obzir razmak izmedju zadnje cigarete i dojenja i sl stvari kako bi se negativni ucinak ipak umanjio, ako vec ne mogu prestati.

  48. #48
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Ja govorim iz perspektive nekoga tko je prestao pušiti. Svi to mogu, a to što je to zbog dobrobiti vlastitog djeteta samo može olakšati stvar.
    cuj, ne zelim u ovo previse ulaziti, niti tebe vrijedjati, ali meni se ovo cini kao jedan vrlo bahat stav (a osim toga je zakljucivanje na svi mogu od ja mogu vrlo tesko logicki opravdati).
    Nekako sam imala peh da se u krugu meni bliskih ljudi zadesi i odredjen broj ovisnika o raznim supstancama, i vidjela sam da izlazak iz tog zacaranog kruga nije nimalo trivijalno pitanje.

  49. #49
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mimazg prvotno napisa
    al javna osoba koja promovira dojenje i zdravi način života...
    promovira dojenje
    ali nisam vidjela da promovira zdrav život :/
    te dvi stvari nisu nužno povezane

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ona ili bilo tko tko se ističe kao javna osoba,trebala bi biti svjesna težine

    svojih riječi i djela-kao zaštitno lice neke kampanje. Medijska popularnost sa sobom donosi i

    odgovornost,osobito ako si eksponiran u projektu ili ako si dužnosnik itd...


    Jedna poznata manekenka reklamira šampon, i sad što bi bilo da se ošiša na 2 cm ili da kosu uništi lošom trajnom?

    Glede ovisnosti o cigaretama, evo drugi put prestajem......nije lako,uvijek se ima izgovor za zapaliti,težak dan,loš horoskop,

    evo danas nisam zapalila uz kavu

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •