Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 235

Tema: platneni ulošci

  1. #101
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Ja ih perem s cim bilo, a sto se pere na 50 ili 60... ali imam jednu zgodnu naviku... kad imam mjesecnicu usporim i dam si vremena... pa tako kod svakog presvlacenja lijepo operem ulozak hladnom vodom i isperem svu krv... onda spremim mokri u vrecicu (na poslu ili u gostima) a u kupaonicu ako sam kod kuce...
    Kako vi druge radite?

  2. #102
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ništa ne ispirem

  3. #103
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja ispirem prije pranja, znači, ajmo reć 2put mjesečno (do tad ih čuvamna suho)
    i nikad hladnom vodom, jer mi se ruke smrznu

    a lijepo me mama učila da se krv ispire hladnom vodom, ali, eto to je još jedan savjet koji sam odbacila, jer sam shvatila da ne volim hladnu vodu, a flekama od krvi je svejedno, i s toplom se operu

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Pa sta to postoji???
    Hahahaha....u moji 35 godina prvi puta cujem za platnene uloske!!!
    Gdje se to nabavi, i dali je prakticno????

  5. #105
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    http://www.roda.hr/webshop

    a sto se tice prakticnosti, vec 5 ili 6 godina koristim platnene iliske i menstrualnu casicu (mooncup) i ne bi nikad vise natrag

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba ti pul
    Ipak mi treba
    Samo kao napomenama curama koje imaju jače M:
    za prvi, drugi dan definitivno trebaju ulošci sa PUL-om

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    3

    Početno

    pozz svima, nova sam na forumu...došla sam zbog platninih uložaka koje trebam što prije..jer se borim protiv candide..i dsota mi je više svih nelagoda oje imam od always...da li mi je bolje kupiti ove gotove koje mogu naručiti preko rode, ili da mi ih neka od šivačica s foruma sašije? da li postoje dnevni platnnei ulošci( ili mi ipak neće trebati kad pobjedim candidu) također bih platnene ul. uzela i za svoju 12 g kćer kojoj očekujemo mjesečnicu...samo mi treba preporuka koje uzeti..hvala i pozz svima...you gave me wonderfull light...

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    zanima me curičke i platneni, neke ste pričali da to ne bi hodalo, pitam za nećakinju, a i moja bu brzo odrasla. Mi smo doma znali nekad davno nositi nešto slično.
    evo i ančica pitala isto !!!!!!!!!!!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.05.2011. at 10:19

  9. #109
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    koje su to sivalice s foruma?

  10. #110
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sto se tice dnevnih, u rodi imamo i dnevne uloske
    ako imas kandidu trebas ih prati na najmanje 60˙

    znam neke curice koje koriste platnene uloske, zasto ne probati? kupi joj samo dva tri komada za probu, ja ne bi ocekivala 100% uspjeh u nagovaranju

  11. #111
    redprincess avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    61

    Početno

    Ančice ja imam od neki dan dnevne uloške od rode i od jedne šivalice i nije neka razlika - i jedni i drugi su odlični! A čak je i cijena ista... (na pp mogu ti napisati od koje šivalice). Zasad ih imam samo 5 pa ih perem najčešće s pelenama ili svojim bijelim, kako god stignem, ali planiram uskoro nabaviti još.

  12. #112

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    3

    Početno

    ok može pp..inače zašto ja ovdje na ničijem profilu ne vidim opciju pošalji poruku? gdje je, fakat? vidim samo svoju opciju, al ne mogu naći pošalji poruku...jesam slijepa ili šta mi je?

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ančica prvotno napisa Vidi poruku
    ok može pp..inače zašto ja ovdje na ničijem profilu ne vidim opciju pošalji poruku? gdje je, fakat? vidim samo svoju opciju, al ne mogu naći pošalji poruku...jesam slijepa ili šta mi je?
    Novi korisnici nemaju opciju slanja pp dok ne skupe određeni broj postova. Zato moraš još neko vrijeme strpljivo pisati.

  14. #114
    redprincess avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    61

    Početno

    Ančice, upravo sam primijetila to što ti je sirius napisala - nemaš još mogućnost slanja - primanja pp.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    i mene zanimaju platneni ulošci jer od poroda jako teško podnosim jednokratne... bebač je u PP pa rekoh, trebam i ja srušiti tu psihičku barijeru i probati uloške. Na kraju mi je mama dala potrbni kick jer je rekla da je njena generacija prala uloške i da to nije nikakav bauk.
    Sad, cijena mi igra veliku ulogu pa me zanima imate li mi preporučiti koju šivalicu s jeftinijim ulošcima... ali opet ne bi na uštrb kvalitete, tj. isplati li se dati 26kn za Rodine?
    I možete mi reći duljine Rodinih uložaka - onih s PUL-om i one u vel. 1 i 2?

  16. #116
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    a ja obratno.
    već godinama koristim platnene uloške, a sad ću probati i sa pelenama za drugog bebacha, ali mi strah da li ću "uspjeti".

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    bucka, čitala sam na drugom topicu o platnenim ulošcima da si dilala kontakt šivalice pa ajde i meni pošalji pp...
    A s PP ćeš se snaći, ne brigaj... piece of cake

  18. #118
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    molim i meni na pp kontakt od šivalice.

  19. #119
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja se sve razmisljam o tim platnenim uloscima jer sam sklona candidi i radi nje ne koristim uloske vec godinama vec iskljucivo tampone od kojih nemam problema.
    nemogu sad ni zamisliti da imam ulozak izmedju nogu i da osjecam curenje krvi...uf....a sad me ceka post-porodjajno dugotrajno curenje i to jos ljeti po vrucini....

    pretpostavljam da stalno imate 'mokar' osjecaj od tih ulozaka,mislim krv ostaje na povrsini?
    kad opet dobijem mengu planiram se vratit na tampone tako da mi je ovih 26kn po ulosku malo skupo za samo period babinja ali neznam sto drugo radit da se ne ugljivam od plastike? od onih VIR imam fobiju da ce mi se zaljepit za ponte...

  20. #120
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku

    pretpostavljam da stalno imate 'mokar' osjecaj od tih ulozaka,mislim krv ostaje na povrsini?
    kad opet dobijem mengu planiram se vratit na tampone tako da mi je ovih 26kn po ulosku malo skupo za samo period babinja ali neznam sto drugo radit da se ne ugljivam od plastike? od onih VIR imam fobiju da ce mi se zaljepit za ponte...
    nemam uopće takav osjecaj.
    iza prvog poroda sam koristila vir 80 i sad iza drugog namjeravam koristiti vir+platnene i nikad mi se ništa nije zalijepilo za njih.

  21. #121
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    NI ja nemam "mokar" osjećaj, mokro sam se osjećala samo s jednokratnima.. Vir sam kratko koristila poslije poroda, sve je bilo ok.

  22. #122
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    NI ja nemam "mokar" osjećaj, mokro sam se osjećala samo s jednokratnima.

    iks
    jedna od meni najvecih prednosti platnenih

  23. #123
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Vidim da imate pristojan popust na web shopu pa bih si nadopunila kolekciju platnenih uložaka.

    Koliko ih je potrebno imati?

    Moram i svoje prebrojati. Kupila sam ih prije 2-3 godine, ali sam ili trudna ili dojim pa se više niti ne sjećam kako izgleda poštena menga

    Torba mi se isto čini jako zgodna. Može mo netko navesti dimenziju? Piše da unutra stanu po dva uloška. To mi se ne čini dovoljno za otići nekud na 10 h (npr. posao).

  24. #124
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja imam torbicu koju mi je sašila moja šivalica i iskreno mi isto nekako premala.
    guram ih kako znam i umijem unutra.

  25. #125
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja imam new moon torbe za uloske, cini mi se da su velike koliko i rodine
    ali sam nedavno kupila hm neseser, unutra isto ima pul, sladak je, crveno plavi, ko zastava dubrovacke republike, i jeftin nesto, a taman je za cijeli dan pelena, ops. ulozaka

    uloske trebas znati dobro sfrkati, ja imam sistem

  26. #126
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    ivarica, imaš ovu torbu?

  27. #127
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    ivarica, imaš ovu torbu?
    da, te
    samo ne od flisa, pujpujpuj
    jedna je od pula, druga od pamuka

  28. #128
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma cek, pa zar se za platnene pelene (amo rec ista stvar ko platneni ulosci) ne kaze da se beba prije odvikne od njih jer je svjesna obavljanja nuzde za razliku od jednokratnih u kojima onaj gel odvuce mokracu od povrsine a da u platnenima itetkako znaju da su mokri?
    pa zar nije onda tako i sa ovim uloscima?

  29. #129
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne bi znala jer nisam koristila pelene, trebalo bi pitati zene koje koriste pelene radi problema s inkontinencijom za razliku
    niti znam objasniti zasto, mozda zato jer se ne radi o tekucini poput mokrace nego o tekucini izmedju ostalog punoj krvi, sluzi, endometrija, ali ja sam napokon zaboravila na to pljuskanje i vlaznost u uloscima
    Posljednje uređivanje od ivarica : 09.07.2011. at 20:51

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    6 godina sam na platnenima, jednom ,sticajem okolnosti sam stavila allways............užas, nikad više

  31. #131
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih perem s cim bilo, a sto se pere na 50 ili 60... ali imam jednu zgodnu naviku... kad imam mjesecnicu usporim i dam si vremena... pa tako kod svakog presvlacenja lijepo operem ulozak hladnom vodom i isperem svu krv... onda spremim mokri u vrecicu (na poslu ili u gostima) a u kupaonicu ako sam kod kuce...
    Kako vi druge radite?
    i ja volim kod mijenjanja odmah isprati ulozak. imam osjecaj da tako manje ostaju fleke. a i lakse se ispire kad je jos mokra krv nego kad se sasusi.

    inace nikad nemam osjecaj mokrine s platnenim uloscima, oni sve odmah upiju.

    i ja sam jednom zaboravila uzet uloske na put i bas sam se napatila s jednokratnima. tj. prvo sam kupila tampone, i to prevelike koje nisam podnosila tako da mi je cijela velika kutija propala, onda jos jednu kutiju manjih tampona i dva paketa uložaka. plus put u sibenik do DM-a jer su mi se njihovi jedini cinili dovoljno mekani. i jos se u busu posvadala s nekom babom. od tada lijepo nosim uvijek sa sobom platnene. jednostavnije je, definitivno

  32. #132
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ma cek, pa zar se za platnene pelene (amo rec ista stvar ko platneni ulosci) ne kaze da se beba prije odvikne od njih jer je svjesna obavljanja nuzde za razliku od jednokratnih u kojima onaj gel odvuce mokracu od povrsine a da u platnenima itetkako znaju da su mokri?
    pa zar nije onda tako i sa ovim uloscima?
    pa da se popisas u ulozak vjerojatno bi razlika od suhog bila drasticna, al krv onako malo pomalo curka, nije da sve slije u tri sekunde. i kad se popisas to je puno vise tekucine nego sto iscuri u nekoliko sati.

    probaj, pa ces vidjet. i meni je bilo tesko zamislit kako to izgleda onako u teoriji. pa kad sam citala o onom ispiranju, jedna cura je bila otvorila cijelu temu o tome. a ono nis, ispiranje ko ispiranje. meni barem.

  33. #133
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja niti ne ispirem ...

  34. #134
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    neznam koliko krvi curi u periodu babinja,meni bi oni (ako bi se odlucila za kupnju) jedino trebali tada....
    cini mi se da to uvelike nadmasuje menstrualna krvarenja!? em sto se maternica cisti pa bude i komadica tkiva i zgrusane krvi...uf....mogla bi kupit 2-3 pa vidit koji je feeling...
    ne bi mi bio problem sto se tice pranja,znam da ako odma isperes sa hladnom vodom ode 80% fleke odmah... ma sve samo da se ne ugljivam,to mi je bas paranoja....
    ljeti sam uvijek bez gacica po kuci,ventiliram presvjetlu...tako da pomisao na gacice + uloske + vlaga i mokrina...brrrrrr

  35. #135
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni su u babinjama bili najbolji oni mekani vir, jer sam imala epi pa bi me ovi platneni sigurno smetali (barem ovi koje ja imam, nisu bas jako mekani). i nisu se nista ljepili.
    a mozda i ne budes imala ponte

  36. #136
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    onda uzimam vir,ako se vama nije nista ljepilo pa valjda nece ni meni...
    oooo,Meda kuc-kuc-kuc o drvo da tako i bude - ponat free....

  37. #137
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam koristila vir samo prvih 3 dana nakon poroda dok je krvarenje bilo stvarno obilno, a onda sam se prebacila na platnene
    Posljednje uređivanje od Lutonjica : 10.07.2011. at 14:28

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    inačebu me topotrefilo aman kod dolaska na more i recimo da ću bit u platnenim, i da navećer samo isplahnem i ostavim sušit u kupaoni, jer neću imat vešmašinu, a terasa je zajednička pa baš ne bi luftala,jer mogu preživjet ak se operu tek za 15 dana?

  39. #139
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    inačebu me topotrefilo aman kod dolaska na more i recimo da ću bit u platnenim, i da navećer samo isplahnem i ostavim sušit u kupaoni, jer neću imat vešmašinu, a terasa je zajednička pa baš ne bi luftala,jer mogu preživjet ak se operu tek za 15 dana?
    o daaaa
    nema nikakvih problema
    mogu preživjeti i ako se operu tek za 15 dana a nisu ni isprani

    :ne ispirem:

  40. #140
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    poslije poroda sam imala vir, ali sam bila totalno razočarana. morala sam staviti 2-3 uloška jedan na drugi, stalno su mi se micali pa sam ih lovila po gaćicama i svugdje

    užas

    onda mi e cimerica iz bolnice dala neke svoje i stvarno su bili super. odmah sam poslala muža da i meni kupi
    i sad, tuka, nemam pojma koji su to bili :lupa glavom o zid:

  41. #141
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Postoje veeeliki Chicco ulosci za postpartum, meni su bili odlični. A koristila sam kasnije i one DMove Jessa neke noćne. Meni Vir ne valjaju jer se ona mrežica razvuce i zavuce...

  42. #142
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    E drago mi procitat da netko Chiccove spominje! Meni ih je prija preporucila,skupi su ko vrag - platila sam paket od 30kom 80kn!!!!Koliko ce mi to trajat???
    Puntica,a da problem nije bio u prelabavim gacicama? Pretpostavljam da ako te one malo bolje stisnu da se onda nista ne mrda?
    Ja sam kupila one jednokratne one size gacice Jessa u DM-a pa me malo njih strah da ce to bit sve prelabavo...

  43. #143
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja sam te jednikratne gacice nosila neko vrijeme nakon poroda, prala sam ih. lagane su i mekane, a sve pokriju i drze

  44. #144
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kad smo kod gaćica, imam 5 paketa tih jessinih iz dm-a, veličina 42, za pokloniti. ak netko hoće.
    nakupovala ih, a koristila samo ta 3 dana koliko i vir uloške ...

  45. #145
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Puntica,a da problem nije bio u prelabavim gacicama? Pretpostavljam da ako te one malo bolje stisnu da se onda nista ne mrda?
    Ja sam kupila one jednokratne one size gacice Jessa u DM-a pa me malo njih strah da ce to bit sve prelabavo...
    ma nije problem u gaćicama nego baš u ulošcima
    jednostavno se pretvore u palačinke, one zarolane
    koma

  46. #146
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    kad smo kod gaćica, imam 5 paketa tih jessinih iz dm-a, veličina 42, za pokloniti. ak netko hoće.
    nakupovala ih, a koristila samo ta 3 dana koliko i vir uloške ...
    može meni paket/dva?

  47. #147
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    može, spremim ti

  48. #148
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    može, spremim ti
    super, thx

  49. #149
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Koliko otprilike traju platneni ulošci? Godinu-dvije-tri? Ja koristim Natracare uloške iz Bio&Bio, ali su jako skupi. Planiram potpuno prijeći na platnene, ali me zanima i financijska stavka. Što se zapravo dogodi nakon dužega korištenja, prestanu upijati, raspadnu se...?

  50. #150
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko otprilike traju platneni ulošci? Godinu-dvije-tri? Ja koristim Natracare uloške iz Bio&Bio, ali su jako skupi. Planiram potpuno prijeći na platnene, ali me zanima i financijska stavka. Što se zapravo dogodi nakon dužega korištenja, prestanu upijati, raspadnu se...?
    ja imam jedne te iste vec 5 ili 6 godina. od jedne forumske sivalice.
    koristim iskljucivo platnene
    nista im se nije dogodilo, jednako upijaju, maaaalo je izblijedio dezen (jer ih perem na 95), ali to mi ni najmanje ne smeta. Jednom ulosku se potrgao druker, i taj je jedini zrtvovan u ovih toliko godina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •