Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 366

Tema: posvajanje romske djece

  1. #101
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    Citiraj AnjaRijeka prvotno napisa
    Hana Sara, Zdenka... mozda se ne razumijemo u ovoj temi... a i tesko je u par virtualnih recenica obrazloziti sto se ustvari zeli reci... ali svako ima pravo na svoje misljenje...

  2. #102
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Davor
    Dakle, rasizam prema Romima je isključivo karakterna crta.
    Mhda, aj'd ti to lijepo objasni petorici trokrilnih ošišanih triceps/biceps dva metra visokih klipana kad se okome na klinca koji pere stakla na križanju Heinzelove...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno



    Gost 1 Mhda, aj'd ti to lijepo objasni petorici trokrilnih ošišanih triceps/biceps dva metra visokih klipana kad se okome na klinca koji pere stakla na križanju Heinzelove...


  4. #104
    ekranka

    Početno e pa..

    Dakle evo i mene s mojim iskustvom po prvi put .. :) lijep pozdrav prije svega i puno pozitivne energije ..do cilja..

    Bash sam ponukana da odgovorim na ovu temu....posvojila sam malu Romkinju...i to u rekordnom roku,za samo 2 mjeseca od obrade zahtjeva u Centru na iznenadjenje nas samih ali i okoline s obzirom na price o dugom cekanju..No kako bilo da bilo..andjel je sa nama sad ce 2 godine..dosla je kao beba od godinu dana..i promjenila nam zivot...

    Citam Vase postove i doslovno se zgrazam na nekolicinu koja tako razmislja..no nismo svi isti nazalost. Vazna je duhovna razina ljudi..predrasude vladaju nazalost..koje se nikad nece iskorjeniti..
    A znate..dijete je "SAMO" dijete..zeljno ljubavi..toplog doma.mame i tate..pa i ako je romskog podrijetla..
    Zalosno je da ljudi koji nekim razlogom ne mogu imati svoje dijete razmisljaju na takav nacin..srce mi se slama i pitam se dali takvi ljudi uopce " zasluzuju" pruziti nekom dom?! Kako ce odgajati to bijelo dijete?! Pitaju li se osobe sa takvim stavovima ?! Vjeruju li u Boga?! Po njemu smo svi isti...

    Moja Lana je dijete kao i svako drugo znate..andjel ,srecica..
    Milo dijete..uveselili smo jedne druge...ona nas sa svojim crnim okicama,dugim trepkama i njeznim glasicem punim ljubavi..mi nju..sa ljubavi,paznjom i svim onim sto roditelj pruza..
    Ne gledamo je kao malo "cigance"..ne razmisljamo o njoj kao krumpiru,bijelom ili crvenom na tezgi..volimo je kao nase dijete..da da,,NASE.. nema mjesta u tom odnosu nicemu drugom doli ljubavi i paznji i naravno odgoju koji ce je usmjeriti na pravi put..bez predrasuda..
    Mozda sada izbija ogorcenje iz mene pa ovako pisem,ali zene moje ,tako je malo potrebno za srecu a vi razmisljate o nevaznim sitnicama poput boje koze,vjere ...sta vam reci.. ja samo osjecam sazaljenje sto tako razmisljate..bash radi andjela gore u Nazorovoj koji cekaju zagrljaj...svojih roditelja....

    Eto..toliko od mene...i zelim vam da osjetite ono sto ja osjecam kad god pogledam svoje malo bitje ...maminu ljubimicu :love:

  5. #105
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ekranka, drago mi je da si se javila i nadam se da ćeš nam se i pridružiti i vidjeti da smo mi sasvim ugodno društvance. Tvoje iskustvo s tvojom krasnom curicom je najbolji odgovor na dileme i pitanja postavljene ovdje. Naše buduće mame imaju puno pitanja, strahova i dilema, ali to ne znači da su loše. Čovjek stječe iskustva, uči i mijenja mišljenja, traži pomoć. Mi smo se i okupili ovdje zato da bismo glasno razmišljali, postavljali pitanja i pružali jedni drugima podršku. Ti si nam dobro došla i možemo od tebe puno naučiti o majčinskoj ljubavi.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    52

    Početno

    ekranka

  7. #107
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno


  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    86

    Početno


  9. #109
    ekranka

    Početno :)

    ..Pratim ja Vas vec duze vrijeme i bah zato htjedoh dati svoj doprinos temi..i mozda dati drugu dimenziju vidjenja..
    U svakom slucaju ,hvala na dobrodoslici ,znam da ovdje ima divnih buducih mama...i bah zbog njih napisah i svoje iskustvo

  10. #110
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno


  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    98

    Početno


  12. #112
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno


  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    ekranka, divim se tvom postu!

  14. #114
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Dobrodošla, Ekranka! Nadam se ugodnom druženju .

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Dobrodošla, Ekranka! Baš lijepo da si se javila.

    Ja priznajem da imam više dvojbi o posvajanju romskog djeteta sada, nego kad smo krenuli u posvajanje. U međuvremenu smo kupili zemljište i kanimo preseliti, a na rubu tog sela je romsko naselje. Može se osjetiti stanovita netrpeljivost od strane mještana prema susjedima Romima. I dok razmišljam o posvajanju drugog djeteta, pitam se što bi bilo da to bude romsko dijete. U tom određenom selu, s tim postojećim problemima.
    Da li bi dijete i u kojoj mjeri bilo izloženo ruganju, uvredama, bulingu u školi i susjedstvu? Kako bismo se mi kao obitelj nosili s time, i da li bi mu naša podrška bila dovoljna? Čak i da seljani ne prepoznaju dijete kao romsko, ono bi moralo slušati pogrdne primjedbe na račun svog naroda.
    Takva me pitanja nisu puno mučila pred pet godina, kad sam tražila dijete koje ću dovesti u gradsku sredinu.

    S druge strane, s roditeljskom "školom" od nekoliko godina za sobom, osjećam se hrabrija, sposobnija i spremnija uhvatit se u koštac s problemima nego prije.
    Možda sada, kad ne osjećam tako očajničku želju da dobijem dijete, jer jedno već imam, možda sada više promišljam sve "što ako" dok sam prije mislila/osjećala "daj dijete, daj, daj, daj".

  16. #116
    Zorica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    358

    Početno

    Ekranka za tebe i tvoju curicu.

  17. #117
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Imam dvije prijateljice koje su posvojile. Obje imaju curice, obje posvojene kao male bebice.
    Jedna je plavokosi andeo, s njima već dvije i pol godine, tatina princeza zbog koje on, inače "muškarčina", dubi na trepavicama. Tko su joj biološki roditelji nikad se nisam upitala (možda nesretna tinejdžerica koju je sredina osudila na odricanje od majčinstva, možda kriminalka bez savjesti.. svejedno).

    Druga je tamnoputa ljepotica, bakarnog tena i prekrasnih bademastih očiju, mamina šminkerica koja ove godine polazi u školu. Pametnica, topla i otvorena djevojčica, izrazito samostalna, s nizom talenata... Samo na fotografijama, kad se zaboravi njezin smijeh i veselo iskrenje očiju, može se primjetiti da je vjerojatno romskog podrijetla.

    Kad razmislim, ne mogu se odlučiti koja je od ove dvije obitelji sretnija, niti koju od ove dvije djevojčice više vole njihovi roditelji.

    S druge strane, imala sam priliku vidjeti djecu ostavljenu u domovima, kako se malim rumenim ručicama drže za rešetke ogradica i očima punim nade gledaju svakog novog posjetitelja.... i kako prebacuju težinu s jedne na drugu nogicu nesvjesno iskazujući kronični nedostatak ljubavi...
    Ma ljudi moji, ta mala bića trebaju nečiji topli zagrlja, nečiji glas koji će usvojiti kao mamin, nečije nježne ruke i čiste pelene odmah!

  18. #118
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    ...može se primjetiti da je vjerojatno romskog podrijetla...
    :shock: a kako?
    Jedina "sigurna" metoda razvrstavanja pripisuje se opatu Arnold Amaury-ju: "Pobijte ih sve, a Bog će ih razvrstati." Nadam se da nisi na to mislila.

  19. #119
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    ...može se primjetiti da je vjerojatno romskog podrijetla...
    :shock: a kako?
    Jedina "sigurna" metoda razvrstavanja pripisuje se opatu Arnold Amaury-ju: "Pobijte ih sve, a Bog će ih razvrstati." Nadam se da nisi na to mislila.
    Daj se preslušaj, Davore. Pa nije raspoznavanje rasa rasizam.

  20. #120
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    davore, zena je rekla 'vjerojatno'.

    mene je vise zasmetalo to sto kaze da se TEK na fotografijama, i TEK kad se zaborave smijeh i iskrenje ociju, vidi da je vjerojatno romkinja.
    Tu se podrazumijeva da se romi nemaju osmijehe na licima, i da je zapravo dobro da se na nekome ne vidi odmah da je rom, nego tek na slici.
    U cilju poticanja korektnog izrazavanja na forumu, sa sto manje vrijednosnih osuda manjina, ocekujemo pojasnjenje i ispriku.

  21. #121
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    nisam posvojitelj, ali mi je jako lijepo i zanimljivo citati iskustva poput ekrankinih.

    btw, ekranka, super ti je nick!

  22. #122
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Pa nije raspoznavanje rasa rasizam.
    Točno, a osobito je teško razlikovati istu od iste rase. (svrha je sasvim nebitna)

    Vrijedno je spomenuti kod razlikovanja jednu interesantnu "znanost" - eugeniku, temeljem koje su do '72 u Švedskoj provodili prisilne sterilizacije, uglavnom žena.

    Fora je kad te netko šacne 'nako preko fotke.

  23. #123
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Stvarno ne vidim zašto bi se, i kome iva_luca ispričavala.
    Mislim da se itekako vidi da je skroz dobronamjerno htjela podijeliti s nama dvije priče..

    Ajd ne skačite odmah na ljude! Svi mi imamo raznih nespretno sročenih izjava.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Mislim da se itekako vidi da je skroz dobronamjerno htjela podijeliti s nama dvije priče..
    I ja tako mislim.

  25. #125
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    evo, samo cu kratko da se ne uplicem dalje u to. i ja mislim da je iva_luca bila dobronamjerna. Ali po mojoj procjeni, zaista se nes(p)retno izrazila.
    Mozda je moja procjena sasvim pogresna, i gnjavim bezveze, pa se onda ja ispricavam.

  26. #126
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Apsolutno se slažem. Iva-luca je htjela reći da je potpuno svejedno posvojiti tamnoputo ili svjetloputo, a sad joj se spočitava ni manje ni više nego eugenika.

  27. #127
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    tamnoputo ili svjetloputo dijete, dakako

  28. #128

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    ...može se primjetiti da je vjerojatno romskog podrijetla...
    :shock: a kako?
    Jedina "sigurna" metoda razvrstavanja pripisuje se opatu Arnold Amaury-ju: "Pobijte ih sve, a Bog će ih razvrstati." Nadam se da nisi na to mislila.
    Ajme Davore, što ti je došlo da tako reagiraš? To što si napisao je prestrašno. Iva_luca to nikako nije zaslužila. :shock:

  29. #129
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ne vidim razloga zašto bih se ispričavala. Ta mala ljepotica je moja miljenica. U mojim albumima nalaze se njezine fotke s mora, iz vrtića, s rođendana, iz šetnje i sl.
    Da se tek na fotografijama vidi da je vjerojetno romskog podrijetla napisala sam zato što su me, kad sam te fotke pokazala kolegicam u uredu, one pitale upravo o njezinom možebitnom podrijetlu. I da ne bi bilo sumnje, moje kolegice nisu rasisti. Do tog trenutka, nisam uopće razmišljala o tome tko su joj biloški roditelji. Niti nakon toga, sve dok na forumu nisam vidjela temu o posvajanju romske djece.

    Moja namjera nije bila nikoga uvrijediti, pogotovo ne omalovažiti. Moja je namjera bila doprinijeti pozitivnom stavu da je DIJETE SAMO DIJETE i da svako malo, nezaštićeno stvorenje treba našu pažnju ne na pet minuta nego iskreno i trajno.

    Ako netko uspijeva iz cijelog teksta izvući tek sam TEK i ono što MISLI da sam ja mislila, onda nemam što više dodati.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    52

    Početno

    iva_luce samo ti nama piši o malim ljepoticama i o njihovom razvoju stvarno nema potrebe o nikakvim isprikama mislim da nema potrebe svakoga hvatati za riječ tu smo da si pomognemo oko odgoja naše posvojene djece.
    Svaka informacija na ovom forumu mi je važna pa molim da ne prekidaš nam pisati samo zbog jedne osobe koja jedva čeka neku pogrešku koja nije bila zlonamjerna pa da pusti bombe.

  31. #131
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Iva_luca, mislim da je velika vecina ljudi shvatila bas onako kako si to mislila. U biti ne kuzim da se ikako drugacije tvoj tekst moze shvatiti.

    Mislim da je izvrtati ti rijeci i zanemarivati smisao koji izlazi iz teksta kao cjeline pomalo zlonamjerno - bar se to meni tako cini.

  32. #132
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa
    Iva_luca, mislim da je velika vecina ljudi shvatila bas onako kako si to mislila. U biti ne kuzim da se ikako drugacije tvoj tekst moze shvatiti.

    Mislim da je izvrtati ti rijeci i zanemarivati smisao koji izlazi iz teksta kao cjeline pomalo zlonamjerno - bar se to meni tako cini.
    Potpisujem. Bez "pomalo". Iva_luca, svi smo te shvatili, nemaš razloga za ispriku, ostani s nama.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ja sam shvatila taj post ,da u biti ,između djece nema razlike,

    Davore ,ajde ti meni objasni jesam li ja onda priprosta,glupa ,oboje ili prikriveni rasist?

  34. #134
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Iva_luca, samo ti nama piši .

    Nemojte, molim vas, filozofirati o nečemu što je jasno k'o dan...a jasno je što je Iva_luca željela reći.

  35. #135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    iva_luca, stay... A ovi "ispravci netočnog navoda" - s time u Sabor ! Ili u odvjetnički ured, tamo važu svaku riječ.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    105

    Početno

    Iva luca, ne obaziri se... vidiš da smo te mi sve jako dobro shvatile.
    A za pojedince ne brini, takvih ljudi uvijek ima.
    Javi nam se opet.

  37. #137
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hmm... kad malo bolje pogledam, fakat sam preoštar. iva_luca, sorry

    S druge strane, kad smo već kod fotografija, dajte si poglećte ovog komada:
    Joaquín Cortés
    i opet
    i ovdje
    bez grimase ovdje

    Poanta: nameće se sama. Da, Joaquín Cortés je 100% Rom(a).

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Dobaaaaaaaar
    Iva_luce lijepo je čitati o ovakvim iskustvima

  39. #139
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    davor?.....

  40. #140
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Poanta: nameće se sama. Da, Joaquín Cortés je 100% Rom(a).
    Aha.. i puno cura bi ga rado posvojilo.

  41. #141
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Malo daje na hamdiju iz big brothera
    ali ipak malo bolji........
    Davore, super mi je tvoj avatar, samo te sad tako zamišljam... prije sam te zamišljala onako mršavog i izbrijane glave, kao Moby, a sada si mi se malo udebljao... kaj mogu kad nemam mašte

  42. #142
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    davor?.....
    Molim?

  43. #143
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno Re: draga ekranka

    Citiraj ekranka prvotno napisa
    Eto..toliko od mene...i zelim vam da osjetite ono sto ja osjecam kad god pogledam svoje malo bitje ...maminu ljubimicu
    Od sveg srca tebi, tvom suprugu i vašoj kćerkici Lani želim puno, puno radosti.

    I iako nisam sudjelovala u ovoj zanimljivoj raspravi, nadam se da ti i ja smijem zahvaliti na ovoj prekrasnoj želji...

  44. #144
    ekranka

    Početno

    Eh, citam ja vas, i sve to sa razumjevanjem na pravo na tudje misljenje..
    Svi smo mi ljudi,ali ipak sa razlicitim shvatanjima zivota.
    Ja sve sto radim radim s dusom i srcem , smatram to kao PRAVILO,u koje nikad ne sumnjam..
    nikad mi ne pada na pamet da razmisljam o buducnosti tipa ,kako ce neko moju Lanu prihvatiti zato sto je tamnije puti ili sta ce reci sredina..
    pa ni " bijela " djeca nisu prihvacena u svim situacijama..
    Meni je vaznije da je odgojem usmjerim da ono sto sredina pokazuje nije uvijek i mjerilo koje treba utjecati na nju!
    Previse razmisljanja sta ce biti ako bude ,stvarno ne vodi nigdje ,nego zavlacenju..po meni, nema tu previse razmisljanja,vec jasno pitanje postavljeno sebi ,DA ili NE!! Htjele vi to priznati ili ne ( mislim na one koje se to pitaju ) u dusi vec znate odgovor...

    Ljubimo vas drage moje i dragi moji ( da ne zaboravim m populaciju )

  45. #145
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    ekranka, potpisujem svako slovo.

    na nama kao roditeljima je zadatak da napravimo samosvjesne osobe.

  46. #146
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo samo kao ohrabrenje - dok čekamo obradu posjetili smo preko uskršnjih blagdana CZZS Split u svhru predstavljanja. I doznali za sretnu priču posvojenja dvaju romskih dječačića, mislim da su bili male bebice.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    ...evo da se i ja malo javim...Kao što je vidljivo iz ove teme, mi već (tek) 6 mjeseci čekamo da se nešto pomakne vezano za posvojenje ove bebice...Na žalost zbog nekih, meni nejasnih okolnosti, ništa se nije pomaklo s mrtve točke i bebica još nema papire za posvojenje....

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    kad smo mi bili na obradi, pitali su nas da li bi posvojili romsko dijete...Naš odgovor je bio DA, i nemamo nikakvih predrasuda prema tome....
    Imamo u susjedstvu malu romkinju i mogu samo reći preslatka je:heart i jako pametna.....vjerovatno je posvojena, jer roditelji su onako više plavi....

  49. #149
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    pahuljčice, što je bilo s curicom zbog koje si otvorila temu?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    pahuljčice, što je bilo s curicom zbog koje si otvorila temu?
    ufffffff.........
    Prvo su se duugo čekali papiri, da bi se krenulo u sam postupak posvojenja, no kad je došao taj trenutak, odlučili su djevojčicu dati obitelji koja je posvojili i njenog starijeg brata .
    Djevojčica je sa svojom obitelji .

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •