Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 96

Tema: Singulair mini - iskustva molim

  1. #1
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno Singulair mini - iskustva molim

    Od 9. mjeseca borimo se sa opstrukcijama. M. je dva puta alergo testiran i svi nalazi su negativni. Zadnjih nekoliko opstrukcija uzrokovano je prehladom. Dakle, dva dana obična virusna prehlada završava solumedrolom, ventolinom...Stalna terapija nam je Flixotide 2x2 potiska. Prošli tjedan na redovnoj kontoli, dobili smo novi lijek. Singulair mini u granulama, te nam je smanjen Flixotide na 2x1 potisak, sa tendencijom njegovog potpunog ukidanja. Nakon nekoliko dana čini mi se kao da je M. bolje. Više ne diše otežano nakon skakanja i trčanja, a i ne čuje se kroz dan onaj pisak iz pluća. Da li je moguće da nam je konačno pogođen lijek i da li netko ima istu terapiju ko i mi? Zanima me vaša iskustva sa ovim lijekom.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    nitice,
    moj sin je već dva mjeseca na singularu (mini, granule, jednom dnevno) i ja sam jako zadovoljna.
    on je doduše i alergičar i astmatičar. mjesecima je bio na flixotideu i po potrebi na ventolinu, ali su se opstrukcije vraćale, u jednom periodu čak svaki tjedan. ja sam tražila od pedijatrice da probamo s nekim drugim lijekom, pa smo dobili singular. nedavno sam bila i kod dr. richtera na srebrnjaku, i on se složio s terapijom. kod sina zasad ne vidim nikakve neugodne nuspojave.
    singular je u biti antiastmatik i onaj tko ga je propisao tvom djetetu očito sumnja (ili je to bjelodano) da se radi o astmi.

  3. #3
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    I mene zanimaju iskustva.
    Bili smo jučer na Srebrnjaku, kod dr. Rihtera i dobili Singulair mini.

    Pogotovo me zanima ovo:
    singular je u biti antiastmatik i onaj tko ga je propisao tvom djetetu očito sumnja (ili je to bjelodano) da se radi o astmi.
    I koja je uopće razlika između bronhitisa i astme?
    Što više čitam, simptomi su mi sve sličniji.

  4. #4
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Lijek nam je na Srebrnjaku propisla dr. Kovač i za sada smo (kuc-kuc) zadovoljni. Od nedjelje je M. jako prehlađen, ali još uvijek (molimo Boga da tako i ostane) nema otežanog disanja, piskutanja niti opstrukcije iako je "već" treći dan prehlade. Do sada smo obično već drugi dan trčali na hitnu. I mi uzimamo lijek jednom dnevno. Doktorica nam je rekla da zbog tako čestih opstrukcija sumnja na astmu, ali da je manje bitan naziv dijagnoze (bronhitis, bronhiolitis ili astma) jer kod male djece simptomi su gotovo jednaki, a isto tako i lijekovi.

    Juju jel tvoj sin još uvijek na Flixotidu ili vam je ukinut i da li je imao opstrukcije od kada je na Singularu?

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I ja sam čula sve pohvale za singular, ali ga nama ne daju. Mi smo kod dr Čalete na Srebrnjaku, isto nije alergična, ima opstrukcije bar jednom mj. Još nisu sigurni dal je astma ili preosjetljivost bronha. On kaže da to nama nebi pomoglo. A čula sam i da je manje štetan od flixotida, jer ne sadrži kortikosteroide.

  6. #6
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    A čula sam i da je manje štetan od flixotida, jer ne sadrži kortikosteroide.
    To sam i ja čula. Nama su ga prvo preporučili u Klaićevoj, pa dvije različite doktorice koje su bile na hitnoj i evo konačno prošli tjedan smo ga dobili kao terapiju. Kod nas su opstrukcije bile 2 puta mjesečni i to uvijek zbog virusne prehlade.

    Eci zbog čega kod vas dolazi do opstrukcija? Ne znam zašto Ćaleta misli da Vam ne bi pomogao. Niti naša doktorica nije bila 100% sigurna hoće li pomoći, ali je rekla ajmo probati kad ionako Flixotide kod nas nije bio učinkovit. Čitala sam da se Singulair i daje kod djece kod kojih Flixotide nije djelomično ili potpuno učinkovit.

    Evo kaj piše u uputstvima o Singulairu:
    "Liječnik Vam je propisao lijek za liječenje astme uključujući i sprečavanje astmatskih simptoma tijekom dana i noći. S. sprječava sužavanje dišnih putova koje nastaje zbog tjelesnog napora. Sezonske alergije, uključujući dnevne i noćne simptome popur začepljenog nosa, svrbeža u nosu i kihanja, suzne, crvene, otečene oči i svrbež u očima. S. je antagonist leukotrijenskih receptora koji blokira tvari što se nazivaju leukotrijeni koji uzrokuju suženje i otok dišnih putova u plućima. Blokiranje poboljšava simptome astme i pomaže u sprječavanju astmatskih napada. Leukotrijeni mogu uzrokovati simptome alergija."

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    65

    Početno

    kad je tek započeo dobivati singular, juraj je morao paralelno uzimati i flixotide, ali samo prvih desetak dana. onda smo flixotide izbacili, i ostao je samo singular.
    dva mjeseca ga uzima i u tom periodu se samo tu i tamo znao zakašljati, ali to je zanemarivo. međutim, prije par dana se prehladio i ubrzo je počeo otežano disati i kašljati, i to užasno dugotrajno i iscrpljujuće, i danju i noću. opet smo posegnuli za ventolinom i tako riješili stvar. sad ću baš pitati dr. richtera što mi je drugi put činiti.
    inače, koliko ja kao laik shvaćam, astma je kronična bolest, i to kronična plućna bolest, a bronhitis može i ne mora biti kroničan i zapravo je on bolest gornjih dišnih puteva.
    kako god, valja nam razmišljati o što boljem liječniku i terapiji, a manje o definiciji bolesti.
    i naravno, nemojte svoje male astmatičare ni za živu glavu izlagati duhanskom dimu.
    mi čak ni gostima ne damo da zapale kod nas doma. sve ih tjeramo na balkon.

  8. #8
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Naša dijagnoza još je upitna.

    Nisam skužila: inhalirate li vi djecu svakodnevno, ili samo po potrebi!?
    Ja po potrebi. Opstrukcije su i kod nas bile jako česte/barem 1 mjesečno.

    Koristite li "narodne metode" za ublažavanje simptoma. Nika je u subotu dobila bronhitis, pa su me po prvi put uspjeli nagovoriti da joj stavim otopljeni loj na prsa (smrdiii), i nisam se pokajala - u nedjelju više nije bilo pištanja. Ne znam je li pomogao loj, ili nešto drugo, ali koristit ćemo ga i sljedeći put (mada se nadam da sljedećeg puta neće ni biti). Ovo je bio definitivno najkraći bronhitis.
    U svakom slučaju, ne može odmoći.

    Nadam se da će i Singulair pomoći.

  9. #9
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Naša dijagnoza je astma, ali za sada nije potvrđena alergija. Idemo na kontrolu 07.02.na Srebrnjak.
    Pri prvoj posjeti Srebrnjaku, nakon niza bronhoopstrukcija dobili smo Flixotide 125 mcg.
    Nakon početnog pozitivnog efekta, počela ga je mučiti zaduha pri svakoj najmanjoj fizičkoj aktivnosti, a toga prije nije bilo. No, prebrodili smo krizu i to je prestalo.
    Ipak, obje viroze koje je ove zime imao, završile su laganim sviranjem (i pored Flixotide-a), doduše puno blaže nego ranije, ali ipak.
    Dakle, kad nam je u podlozi viroza, kašalj i sviranje obavezno, i sa Flixotiom i bez njega. Trenutno kašlje, ujutro, ne suho, više iskašljava, preko dana ništa. Sve mi je to malo čudno i upitno, ali vidjet ćemo.
    Nitica, možda će ti štogod pomoći ova informacija, ali u vrijeme kad lavić nije imao dijegnozu astme i bronhoopstrukcije se javljale vezano uz viroze, dopisivala sam se na Cybermedu sa dr. Richterom i on mi je preporučio upravo Singulair mini, za virusno uzrokovan bronhoopstrukcije (bez podloge u alergiji). Ako imaš volje i vremena, pretraži malo Cybermed forum, pedijatriju, tamo imaš i te njegove odgovore meni.
    Sretno.

  10. #10
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    pa smo dobili singular. nedavno sam bila i kod dr. richtera na srebrnjaku, i on se složio s terapijom. kod sina zasad ne vidim nikakve neugodne nuspojave.
    potpisujem . no astmu niti sumnju na nju nemamo, singulair se daje i kod rinitisa ... nama je super za sada

  11. #11
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Do nedavno smo mislili da su uzrok alergije, ali se sada ispostavilo da nisu nego preosjetljivost bronha. Po meni nam je isto uzimali flixotid ili ne. Trebamo uskoro na kontrolu pa ću pitati ponovo za singular.

  12. #12
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ni mi nismo reagirali na flixotide...

  13. #13
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Flixotide smo počeli koristiti u 9.mjesecu, nakon bezbroj bronhitisa.
    U početku je dobro reagirao tj. prestao je suhi kašalj koji mu se tada prvi put pojavio.
    Prvo alergotestiranje-negativno.
    Dijagnozu i terapiju na Srebranjaku je dobio bez ponovnog alergotestiranje i krvnih pretraga.
    Bio je o.k. do prve viroze, a onda opet po starom (inhalacije Ventolinom i kašalj)
    U međuvremenu o.k., i sada smo opet skupili neku virozu, ovaj put ga je jako stisnulo. (mislim, dobio je bronhitis) Inače ima problema s trećim krajnikom, a i ostali su mu uvećani, tako da jako hrče po noći, a skupio je i neku bakteriju u nosu koja "olfo" ne pravi probleme, ali očito pravi.

    Tako da ne mogu reći da li je ili nije reagirao na Flixotide i već sam u strahu zbog kontrole na Srebrnjaku sljedeći tjedan, jer se bojim da će mu natovariti još lijekova ili povećati dozu. Ovaj put ćemo raditi alergotestiranje i krvne pretrage. Pa ako se pokaže da nema alergije, možda i mi dobijemo samo Singulair. (nekako mi se čini da je to bolja opcija)

  14. #14
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Bili jučer na kontroli na Srebrnjaku, alergija isključena, astma isključena, ukinut Flixotide, dobili Singulair mini i to samo u zimskom periodu.
    Zanima me kako ga dajete djeci i kako ste prestali sa korištenjem Flixotida jer sam čitala da nije dobro kad se naglo prestane.

  15. #15
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mi smo uvijek postepeno ukidali, oko 2 tjena svaka 3 dana manju dozu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Matej ide 12.02. na kontrolu na Srebrnjak, a ja već mjesec dana imam kontrakcije u trbuhu, a nisam trudna.

  17. #17
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Eci, mi koristimo Flixotide 125, 1x1, nemam pojma kako da mu smanjim dozu.
    Rinama, takve sam i ja kontrakcije i bolove imala nedavno, uz izostanak menge, i isto nisam bila trudna. Grozan osjećaj, pa sam otišla kod ginića i dobila Dabroston, ali zato što nisam dobila mengu, i onda sam dobila nakon 10 dana, a kontrakcije su prestale.

  18. #18
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj tileo02 prvotno napisa
    Eci, mi koristimo Flixotide 125, 1x1, nemam pojma kako da mu smanjim dozu.
    manje udaha na babyhaler?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Rinama, takve sam i ja kontrakcije i bolove imala nedavno, uz izostanak menge, i isto nisam bila trudna. Grozan osjećaj, pa sam otišla kod ginića i dobila Dabroston, ali zato što nisam dobila mengu, i onda sam dobila nakon 10 dana, a kontrakcije su prestale.[/quote]

    Ma meni je to od nervoze. Po prirodi sam baš "pekmezasta" i tako svaki put kad s klincima moram kod doktora poremeti mi se sve u organizmu.
    Tako kad je bio pet dana na Srebrnjaku ja nisam ništa jela, samo popila malo vode i totalno izbezumljena hodala po svijetu.
    Znam da bi se morala malo opustiti ali jednostavno nemogu.

  20. #20
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    nocas pocele kasljat
    dakle nis koristi od singulaira ...
    srecom imam i pulmicort doma pa sam odmah krenula i s njm ujutro a sad cemo vidit kak ce biti po noci..

  21. #21
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    ivarica, uopće mi nije palo na pamet, ali ima logike. No, uspjela se danas ću se valjda uspjeti probiti do njegove pedice, (u čekaonici 30-ak bolesne dječice), pa ću još provjeriti. Prim. Richter mi nije ništa rekao, a ja tulava zaboravila pitati, a tko bi se svega i sjetio pod tolikim stresom. :shock:

  22. #22
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    veli rihter odmah skinut flixotide i krenut s singulairom...

  23. #23
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Evo novih vijesti od nas: Nakon dva dana šmrcanja završili smo 7 dana na intenzivnoj na Srebrnjaku. M je po noći dobio napad uzrokovan virusom. Dr. Richter se čudio kako mu niti jedan lijek ne pomaže i kako to da je već više od 10 puta u 3 mjeseca završio na hitnoj, a da mu nitko nije promijenio lijek. Od sada smo na Singulairu, ali i na Seretidu. Iako mi se to ne sviđa (jer Seretide nije za djecu mlađu od 4 godine), dr. R. veli da je to barem za vrijeme dok se astma (ako je to uopće astma) ne stabilizira i dovede pod kontrolu. U bolnici je M pokupio novu virozu s kojom je pušten kući. Totalno smo bili u strahu hoće li opet nastupiti opstrukcija, ali uz nekoliko korištenja ventolina ovaj puta smo se izvukli. Možda ova kombinacija teeeških lijekova napokon djeluje. Živi bili, pa vidjeli. Ja više u ništa ne vjerujem... :/

    Mene zanima kak točno znate kada treba ventolin upotrijebiti, da li za ubrzano disanje, samo kada hripa, za piskutanje...nekako mi je teško ocijeniti kada je stvarno potreban, a kada mi se čini da bi možda trebao, a ne treba.

  24. #24
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    lunahor, meni je to čudno jer na uputama za Flixotide piše da se ne smije naglo prekidati. :?
    Danas sam dala laviću prvu vrećicu i onda čitala nuspojave. Pa to je :shock: horor. Da li je netko imao kakve nuspojave ?
    Sad molim dragog Boga da bude sve u redu i da nema nikakve negativne reakcije ni na Singulair ni na skidanje sa Flixotida. Dođe mi da iskočim iz kože, najradije bi sve prekinula i ostala samo na Petrovićevom medu.
    To su sve tako teški ljekovi, a doktori nuspojave ni ne spominju.

  25. #25
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj tileo02 prvotno napisa
    Dođe mi da iskočim iz kože, najradije bi sve prekinula i ostala samo na Petrovićevom medu.
    To su sve tako teški ljekovi, a doktori nuspojave ni ne spominju.
    Potpisujem.

  26. #26
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj Nitica prvotno napisa
    Citiraj tileo02 prvotno napisa
    Dođe mi da iskočim iz kože, najradije bi sve prekinula i ostala samo na Petrovićevom medu.
    To su sve tako teški ljekovi, a doktori nuspojave ni ne spominju.
    Potpisujem.
    I ja!

    nitica ja ventolin dajem kada vidim da kašalj neće stati. Uglavnom se onda čuje i piskutanje dok udiše. Rekao mi je dr da postoji neki aparatić koji mjeri udisaje i po tome vidiš dal treba ventolin. Mislim da MM ima tako nešto. Idem potražiti pa javim kak se zove.

  27. #27
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Tak i ja dajem, ali nekad imam osjećaj da mu treba i kada ubrzano diše...ma joj tak mi je to sve skupa komplicirano. M je mali i ne može mi reći kak mu je, jel ga nešto boli i da li mu je teško disati.
    Ajde javi za taj aparatić!

  28. #28
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Cure, kako im dajete Singulair mini granule ? Moj se lavić buni, probala

  29. #29
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    uuuups! Stisnula sam krivu tipku.

    Daklem, lavić se buni, probala sam u bio aktiv pa se ljuti, jučer umuljala u Nutelu, rekao je da je o.k., ali muka mi je svaki dan rat voditi s njim. Baš je grozan po pitanju ljekova koji se uzimaju na usta. A vaši ?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Evo mene! Bili smo 12.02. na kontroli na Srebrnjaku i mada smo išli na kontrolu a pije Amoxil jer mu se gripa ipak "zakomplicirala" i morao je na antibiotik, vrlo sam zadovoljna onime što je dr.Raos rekao. Uglavnom kaže da je na plućima nalaz uredan i da na slijedeću redovitu kontrolu dođemo tek u devetom mjesecu i ono kaj je najvažnije da za dva mjeseca prestane uzimati Flixotide, a to je ono što me s jedne strane jako veseli, a s druge malo i plaši. I još jedna važna stvar, a vidim da ste o njoj razgovarale, a to je ovo ukidanje Flixotida. Pitala sam ga kojim tempom da ukidam terapiju, čitala sam piše: postepeno, kaže dr. Raos: danas uzme, sutra ne! :? Uvijek me mući to što za jednu stvar postoji više objašnjenja, tako da ću se još savjetovati sa pedijatricom oko toga ukidanja.
    Rekla sam mu da Mateju dajem Petrovićev med s dodatkom, na što je rekao da je to ok i da samo nastavim.
    Nebi se htjela prijevremena veseliti, ali nekako se lagano ostvaruje sve ono što je dr.Petrović rekao kad smo bili kod njega. I o imunitetu (mjesec i pol nije ni šmrcnuo) i o povećanju apetita i o iskašljavnju i o ukidanju flixotida i još mnogo toga jer stvarno od kad uzima med (tri i pol mjeseca redovito 2 žlice dnevno + kremica za nosek) moj Matej nije imao ni opstrukcije, ni bronhitise, i nekako mi se čini da već od samog početka bolesti onako zrelo iskašljava taj šlajm koji mu se cjedi u pluća i da zato nema onih groznih piskutanja i hroptanja.

  31. #31
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ja dajem Singulair ili sa nekom hranom (M. to baš tak ne voli) ili istresen sadržaj vrećice u špricu i uvučem malo čaja ili vode i izmučkam. Tak rade sestre na Srebrnjaku i M. to dosta dobro prihvaća.

    Mi idemo sutra na kontrolu na Srebrnjak.

    Mi ne koristimo med od Petrovića, nego već dva mjeseca 3x dnevno Zeleni med, ali za sada baš i ne vidim neko poboljšanje, ali znam da ne može djelovati odmah.

    Rinama kakva je to kremica za nos, di je ima za kupiti i koliko košta? (čini mi se da sam negdje čitala o tome, ali se nemrem sjetiti gdje)

  32. #32
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    rinama, baš mi je drago zbog vas. Mi smo poslušali Prim.Richtera i u jednom danu ukinuli Flixotide i uveli Singulair mini (iako još imamo problema sa uzimanjem), ali nas je skoro isti dan uhvatila gripa, pa ne mogu reći ništa pametno.
    Ustvari, čak mu jedan dan nisam ni dala Singulair jer je cijeli dan bio pod temperaturom i sirupima za snižavanje temperature, a nije ništa jeo i mislim da bi mu Singulrir totalno uništio probavu.

    Rinama, ja lavića nisam vodila doktorici zbog gripe, jer su strahovite gužve, a temperatura polako prestaje, pa me zanima (s obzirom da su nam dječica po podjednako osjetljiva), kako ste uočili da se gripa zakomlicirala i za što je dobio antibiotik?
    Užasno se bojim jer smo bili u nekakvom produženom kašlju nakon jedne viroze u siječnju, a sad nas je ulovila gripa i baš se bojim komplikacija.
    Trenutno ne kašlje baš ne znam kako, ali ako imaš kakav savjet po tom pitanju - pomozi. Inače i nama je krenuo Petrovićev med i uopće se više ne natežemo oko toga. Čaša iscjeđenog soka od narandže, žlica petrovićevog meda i 1/4 šumećeg Plivita C svaki dan i nadamo se rezultatima.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Nama se "zakompliciralo" to što je sedam dana imao temperaturu oko 38,4, a osmi dan kad bi po svim pravilima temperatura morala padati ili čak i nestati, on ujutro zakuri 39, tu noć su se počeli čuti hropci ali bi ih kako tako iskašljao, ali to što me mučilo je da je Matej spavao više nego inaće, bio neraspoložen, slabije jeo i nekako djelovao umorno i pospano.
    Odlučila sam otići u nedjelju na dežurnu u Siget i tamo dr.Goluža kaže da uzme Amoxil, nažalost samo na osnovu razgovora jer naravno vikendom nema dežurstva u laboratoriju pa da su mu barem leukocite izvadili.
    Neznam, teško je sada reći dali je opravdano što ga pije ili nije, ali nekako vođena prijašnjim bolestima, nije mi slutilo na dobro.
    LUDA SAM VIŠE OD SVEGA.

  34. #34
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj Nitica prvotno napisa
    Rinama kakva je to kremica za nos, di je ima za kupiti i koliko košta? (čini mi se da sam negdje čitala o tome, ali se nemrem sjetiti gdje)
    Rinama možda nisi primjetila...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj Nitica prvotno napisa
    Citiraj Nitica prvotno napisa
    Rinama kakva je to kremica za nos, di je ima za kupiti i koliko košta? (čini mi se da sam negdje čitala o tome, ali se nemrem sjetiti gdje)
    Rinama možda nisi primjetila...
    Ma vidjela sam, ali sam tek sad došla natrag, pa dok sam malo pronašla kaj sam već pisala, pa evo;

    Ovako pošto moj M.ima bronhitis mi smo otišli kod Petrovića koji nam je preporučio med s dodatkom i tu kremicu. Uglavnom u količini zrna riže (ja uzmem sa štapićem za uha) namažeš mu ulaz u nosek, okreneš dijete glavicom malo prema dolje (barem minutu), kremica se topi od topline tijela i upija u sluznicu nosa gdje čuva od viruseka koji ulete u nos, obnavlja sluznicu i lagano inhalira sinuse jer sadrži te neke biljke koje onak fino mirišu. Kremica je totalno blaga i nema nuspojava i nema vremenskog ograničavanja korištenja i košta 35 kn, a ne troši se brzo.

    Mi smo je kupili u Gorici kod njega, a vjerovatno je ima i u ljekarnama pa vidi na www.radovanpetrovic.com .
    [/quote]

  36. #36
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Hvala ti puno. To ću sigurno kupiti, ali ne mogu je pronaći na njegovoj stranici. Jel možeš napisati kak se zove da znam kaj da tražim. Jel ta kremica pomaže i kod prehlada ili samo kao prevencija? Jako mi dobro zvuči i moram je ovaj vikend nabaviti.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Zove se "žuta krema" :/ valjda. a da ga nazoveš na telefon?
    Tako bi bila 100% sigurna. problem je taj što kad kupiš kod njega u ordinaciji neki od proizvoda na njemu nema nikakve naljepnice, ali je zato i do 30 kn jeftiniji ovaj med koji mi koristimo, nego u ljekarni.

  38. #38
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Evo, samo da se prijavim, i mi smo jutros završili kod doktora, jer je peti dan gripe zakurio opet preko 38, neće jesti, neće piti, klonuo, blijed, jadan.
    Krajnici, sinusi, sve gnojno.
    Dobio antibiotik, molim Boga da vikend dobro prođe i da se ta temperaturača više smiri.

    Rinama, odsad kupujem med u Gorici, hvala na informaciji.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Tako ja radim, odem u Goricu, kupim 3 s dodatkom i tri za imunitet, uštedim i imam za neko vrijeme.

  40. #40
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Evo nas sa Srebrnjaka. Alergija na jaja i kravlje mlijeko. Dijagnoza alergijaska astma 2.-3. stupnja. Dok. je zadovoljna jer 3 tjedna nismo bili na hitnoj, slijedeća kontrola za dva mjeseca. Ako bude stabilan slijedeća 3 mjeseca "skinut" će ga sa Seretida i prebaciti na Flixotide (opet!).

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg u srcu
    Postovi
    18

    Početno

    Mi koristimo singular junior po 1x dnevno zbog alergijskog rinitisa.Mislim, koristimo ga i sad, jest da nema peludi,ali Luka je alergičan i na grinje i perje, kućnu prašinu. Nismo imali nikakve nuspojave, možda mu je malo lakše, ali da li od toga ne znam jer koristimo i druge pripravke, konkretno acidosalus, a kupila sam i sterimar sa manganom koji čisti sluznicu nosa i sprečava unos alergena pa ...vidit ćemo koliko će to pomoći. Magistra u ljekarni je rekla da će vjerovatno pomoći toliko da flixonase nećemo morati koristiti svakodnevno.

  42. #42
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Nitica, tek sad sam pročitala. Pa da li je imao kakvu kožnu alergijsku reakciju ? Nama ni nisu radili nutritivne alergene ? Da li su ih vama radili ranije.
    Pa zar nije lakše izbjegavati tu hranu, nego koristiti sve te lijekove? Meni tek sad ništa nije jasno. Kakve su vam upute dali?
    Ja sam :?

  43. #43
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Nikada nije imao nikakvu kožnu reakciju, dva puta je kožno testiran i sve je bilo negativno. Tek sada kada je završio na intenzivnoj radili su mu nutritivni mix i bio je pozitivan. Kravlje mlijeko 3,a jaje 1. Upute koje smo dobili... hmmm izbjegavti alargene, pa ako tri mjeseca bude stabilno smanjivat će mu lijekove. Samo smanjiti jer, navodno, bez tih lijekova neće moći do tri godine. Vidjet ćemo. Meni je za sada napreda što tri tjedna nije imao opstrukciju i diše bez ikakvog šuma.

  44. #44
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Priči nikad kraja...
    Ljuta sam i zbunjena, nije da bi htjela da mi dijete ima astmu, ali nisam zadovoljna njegovim stanjem otkad koristimo Singulair mini.
    Ustvari, opet nemam pojma što mu je i to mi je najgore od svega, a vidim da ga nešto muči kronično.
    Dobro, prije gripe je konstantno kašljao ujutro, pretpostavljam da je od sinusa koji su se počeli cjediti pomalo nakon što je krenuo na bazen. Nakon gripe i antibiotika 10 dana, stanje se popravilo i kašalj je sazrelio tako da je ovih dana samo tu i tamo zakašljao i iskašljao i o.k., jutarnji kašalj prestao. Unatrag par dana čujem ga po noći da guta šlajm, i krklja dok diše, a jutros mi se čini da teže diše tj. ništa se ne čuje, ne kašlje, ali teže diše. Ne kužim od čega, alergičan nije, Flixotide mu je ukinut, navodno nema astmu, a šta mu je onda ? Ne znam što učiniti. Problem krajnika je upitan, tj. naša pedijatrica nije ni jednom rječi komentirala uputu doktora sa Srebrnjaka, da odemo na ORL pregled. Koristimo Petrovićev med, ali kratko. Baš sam jadna, teoretski nije mu ništa, a stvarno baš ima simptome astme.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj tileo02 prvotno napisa
    Priči nikad kraja...
    Ljuta sam i zbunjena, nije da bi htjela da mi dijete ima astmu, ali nisam zadovoljna njegovim stanjem otkad koristimo Singulair mini.
    Ustvari, opet nemam pojma što mu je i to mi je najgore od svega, a vidim da ga nešto muči kronično.
    Dobro, prije gripe je konstantno kašljao ujutro, pretpostavljam da je od sinusa koji su se počeli cjediti pomalo nakon što je krenuo na bazen. Nakon gripe i antibiotika 10 dana, stanje se popravilo i kašalj je sazrelio tako da je ovih dana samo tu i tamo zakašljao i iskašljao i o.k., jutarnji kašalj prestao. Unatrag par dana čujem ga po noći da guta šlajm, i krklja dok diše, a jutros mi se čini da teže diše tj. ništa se ne čuje, ne kašlje, ali teže diše. Ne kužim od čega, alergičan nije, Flixotide mu je ukinut, navodno nema astmu, a šta mu je onda ? Ne znam što učiniti. Problem krajnika je upitan, tj. naša pedijatrica nije ni jednom rječi komentirala uputu doktora sa Srebrnjaka, da odemo na ORL pregled. Koristimo Petrovićev med, ali kratko. Baš sam jadna, teoretski nije mu ništa, a stvarno baš ima simptome astme.
    Moram nažalost zakljućiti da se moj M. preporodio od kad nejde u vrtić.
    Tako da jedino to izbjegavanje mase djece i ljudi garantira da će ostati zdrav i tako se produljuje vrijeme između dviju infekcija i djete bolje oporavi imunitet i spremnije ulazi u novu bolest i lakše se od nje obrani.
    Poznato mi je sve ovo što si napisala i znam kako ti je jer je isto tako i nama.
    I jako sam žalosna što zbog svega toga djete izoliram od svjeta, ali draže mi je da je zdrav i doma, nego bolestan i opet doma. To je stvarno grozno.
    Jel uzima med s dodatkom?

  46. #46
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Baš je jučer krenuo u vrtić. Uzima med s dodatkom i od početnog fuuuj, sad smo došli do toga da me fekta još jednu žličicu. Zbog toga sam presretna.
    Ali, nije i jasno kako tako olako daju i negiraju dijagnoze, vide dijete 5 minuta u 6 mjeseci, jednom je astma, drugi put nije.
    Ja nisam stručna osoba i mogu reći ono što vidim, a mene se pita šta se dešavalo u međuvremenu. Ne, nije imao napade, da imao je 3 viroze i svaki puta je "svirao", a ostalo..., ne znam ne mogu ocjeniti da li je važno ili ne.
    Do njegove pedijatrice je gotovo nemoguće doći jer konstantno ima stravičnu gužvu, a o nekakvom razgovoru ili konzultaciji neću ni pričati, a da bi ga vodila na "slušanje" svakih par dana - science fiction.
    Doslovno, bila sam mirnija dok je koristio Flixotide. Ovako, opet lebdim u nekom strahu. Valjda treba čekati da se nešto zakomplicira, pa da mu opet priljepe neku dijagnozu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Totalno mi je sve jasno, ali nema pomoći ni kad postave dijagnozu, jer ona ništa ne mjenja. Neznam kako bi te utješila, jer utjehe nema, samo ružna spoznaja i suočavanje sa stvarnošću da su nam djeca sklona bolestima pluća i da je na nama samo da pravilno reagiramo i tako bolest držimo pod kontrolom.
    Ponekad mi u glavi tutnji od žalosti, pa plaćem, pa se žderem, pa se jadam, onda kad suzame sperem gorčinu bar na kratko, izađem s djetetom van u šetnju i veselim se svakom zdravom danu troduplo.
    Budi hrabra, trenutno je tako, možda kad malo odrastu i ojaćaju neće biti toliko strašno, a do tada moramo živjeti s time.

  48. #48
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    rinama
    Kad je lavić bio manji, bila sam totalno u panici i žalosna. Sad sam shvatila da mu moram znati i moći pomoći kad mu nije dobro, i to me podiglo.
    Da, žalosna sam što mu ustvari ne mogu pomoći da mu bude trajno bolje, ali barem znam reagirati na simptome. Žalosna sam što ne znam s čime se borim, ali ne trčim panično doktorici za svaki kašalj, jer od toga stvarno nismo imali nikakve koristi.
    Nadam se da će odrastanje riješiti dio problema, a sada nam ne preostaje ništa drugo nego da se borimo.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Evo samo da kažem da ja sad u pola radnog vremena moram ići doma M.u dati flixotide na babyhaler jer danas i MM radi cjeli dan, a baka koja ga čuva sad kad nejde u vrtić, nemože razlučiti dali je djete dobro udahnulo svih deset udaha, pa ne želim riskirati.
    I naravno uz to sve šefica me gleda kao da sam pala s Marsa jer ne razumije kakav je to problem, a ja sam više luda od svega i hodam ko zombi jer cijele noći ne spavam već brojim Matejove udahe i izdahe.

  50. #50
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    kako god, valja nam razmišljati o što boljem liječniku i terapiji, a manje o definiciji bolesti.
    Poznato mi je sve, od odlaska s posla jer se bojim da se pored sveki ili mame počne gušiti, do noćnog bdjenja, brojanja i slušanja kako diše.

    Možda sam mrvicu, mrvicu ležernija sad kad je stariji (ne znam koliko je tvoj bebač star), jer imamo podugački staž, a možda bi bilo dobro da se predbilježiš za astma školu na Srebrnjaku (ne znam jesi li bila).

    Ja sam se nakon toga počela malo drugačije ponašati, jer daju dosta korisnih savjeta, i nekako ti daju do znanja da možeš i moraš znati sam pomoći djetetu, u kojem slučaju trčati dokotoru ili na hitnu i tako, u kojem nije nužno i tako...probaj.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •