Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Alergija na nikal sulfat

  1. #1
    vale

    Početno Alergija na nikal sulfat

    Sve sam se nadala da me to nikad neće zadesiti, ali ipak...
    Za burne reakcije na bižuteriju i sve što nije zlato (a ipak sjaji) znam odavno i klonim se toga (ne nosim satove, naušnice, lančiće, nikakve kopče i sl.). No, prije godinu dana su mi počeli svrbljivi vodenkasti prištići po rukama (samo na gornjoj strani dlana i po prstima). Obavila sam alergološko testiranje i reakcija na nikal sulfat je jedina ostala.
    Zbediralo me što nikla ima u prehrani i to u namirnicama tipa grašak, mahune, špinat, kelj, zelje, brokula i pšenično brašno!!!! Ima još, ali ove su mi problematične za izbjegavanje. Kad čitam sastave nekih dragih namirnica, pšenično brašno je barem uvijek tu. Ima li neko od vas iskustva s time i kako ste to riješili? Postoji li neka dobra dijeta, neka mast koja nema kortikosteriode a pomaže?
    Ima li nade da ću se toga riješiti nekad?

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Jesi li ti sigurna da je to reakcija na hranu? Moja mala zadnjih par mjeseci ima hrapavu i ispucanu crvenu kožu, kao kora, baš na gornjoj strani prstiju, nadlanici i sve do jedno 5 cm iznad zapešća na gornjoj strani, i dr misli da je to kontaktna alergija, moguće na sapun za ruke, jer nigdje drugdje po tijelu nema.
    Ne znam o kakvoj vrsti alergije je kod nje riječ, još nismo bili na ispitivanjima, ali ja joj mažem kako kad s Melemom, nevenovom masti, Basis kremom od Dr.Wolfa. Pomogne trenutačno, kojiput mi se čini da ima dana kad izgleda bolje, pa onda se opet vrati na staro. Poboljšanja ne mogu povezati s baš određenom kremom.
    Nisam ti baš od neke pomoći, sigurno će ti se javiti netko s više iskustva.

  3. #3
    vale

    Početno

    Ja se sve nadam da nije reakcija na hranu, ali me zbunjuje to što se cijela stvar pogoršavala dok sam ležela u bolnici i nisam imala nikakav dodir sa deterđentima ili sredstvima za čišćenje. A probala sam i sindet sapune i radila u rukavicama i ne pomaže. Jedini nakit koji sam cijelo vrijeme nosila je vjenčani prsten. Sad sam i njega skinula, pa da vidimo....
    A od krema sam isto isprobala sve. Reagiralo je jedini na kortikosteroide, a to me baš ne veseli, jer još uvijek dojim.
    Zato molim neki savjet.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •