Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: 4D uzv

  1. #51
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Evo da malo podignem temu. Ni sama ne znam dal otići na 4D ili ne. Stoga cure koje ste bile nabacite razloge za i protiv . Znam da se čeka nekih mjesec dana, kao znog velike gužve.
    S trudnoćom je dosada sve ok, barem prema onome što mi je doktor rekao. Sad sam trudna 13tjedana. Zadnji puta sam bila na pregledu pred 2 tjedna, ultrazvuk je bio ok. Nuhalni nabor mi doktor nije ni spomenuo, tako da me to lagano kopka, ili je možda prerano da gleda nabor?

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    zabica nuhalni nabor se gleda oko 10./11. tjedna, dali ti ista pise u nalazima?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Pa sad osim lijepih, preljepih slikica i CD-a ne vidim neki poseban razlog, možda griješim pošto i oni sve određuju na 2D, a onda za mamu prebace na 4D, a koštaaaa.

  4. #54
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    U nalazima nemam ništa vezano za nuhalni. Kako se to označava? Niti mi ga je doktor ikad spomenuo, a taman sam bila kod njega u 11-tom tjednu.

  5. #55
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Mislim pitala sam ja jel sve ok, i dobila odgovor, koliko ja za sada vidim sve je u najboljem redu... Valjda im je rutina gledati nuhalni. Hmm, moram li reć da sam lagano zabrinuta :? ??

  6. #56
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Nisam za prečesto i nepotrebno izlaganje bebe uzv-u i nikad ne bih išla na pregled samo zato da saznam spol ili iz nekog sličnog banalnog razloga. No oko 20. tjedna se ionako radi redoviti uzv (anomaly scan) pa sam tako odlučila spojiti ugodno s korisnim. Mislila sam: kad već idem na uzv, onda neka bude 4D. Napravljen je detaljan pregled, saznali smo da je s bebama sve u redu i da lijepo napreduju, a na oduševljenje baka, djedova, teta i ujaka dobili smo i sličice novih članova obitelji.

  7. #57
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Pandora maleni su ti preslatki!! Drago mi je da je sve super!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Da li netko ima možda informaciju koliko košta 4d ultrazvuk kod dr.Ivanišević u poliklinici Pronatal,plizzz ako netko netko zna.Tnx

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Odgovorih na drugoj temi, al evo opet: 300-400 kn

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Vidjela sam,hvala.Ma tek poslije sam našla ovu temu,pa sam i tu stavila pitanje,ako možda netko zna točno..

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    4

    Početno

    ima li netko preporuku gdje obavit 4D ultrazvuk???

  12. #62
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj pčelica Maya prvotno napisa
    ima li netko preporuku gdje obavit 4D ultrazvuk???
    Evo mene opet sa Pronatalom i dr. Ivanišević

    Trebali bi mi plačat koliko ih reklamiram, a scandalous nisi ni ti daleko

  13. #63
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    dr. Kos, polikilinika Vili

  14. #64
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj casper prvotno napisa
    dr. Kos, polikilinika Vili
    On je predobar dijagnostičar i na običnom UZV-u .

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    4

    Početno

    HVALA CURKE!!!
    valjda bu moje dijete raspoloženo sljedeći put za okretanje pa da se pokaže svojim roditeljima i sa prednje strane a ne samo da mu/joj guzu gledamo...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    44

    Početno

    Evo informacija iz prve ruke.4D ultrazvuk u poliklinici Pronatal kod dr.Ivanišević košta 500 kuna.Super je doktorica i super aparat.Dobila dvd i 7 fotkica..Eto...

  17. #67
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Zbog cega je potrebno ici na 4d?

  18. #68
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Anchie ja taj 4d nikad ne tražim i fakat mislim da nije baš nešto potreban, al moja dr. ima uključen automatski i 4d pa mi pokaže, meni to iskreno ništa ne znaći jer sam nekako nefascinirana svim tim, samo želim živo i zdravo dijete. Čak mi svaki put tura da mi snjimi film i sve ono, ja na to uvijek zaboravim il rečem da mi ne treba. Ima doduše situacija kad pomoču njega lakše utvrde eventualne zdravstvene probleme djeteta ili malformacije.

    Mm i ja smo valjda u očima drugih užasan par, on nikad ne dolazi na preglede, čeka me sa pasom u autu, ja dođem i samo želim vidjet da sam zatvorena i da srce kuca i da je beba dobro...trudnoča nam prolazi kao "U isčekivanju Godota" jer samo čekamo pozitivan ishod. Znam da če mi kasnije biti žao da nemam nikakve uspomene itd. ali sad fakat nemam živce za to sve.

    Ps: mm je danas prvi dan na poslu, ja sam sama pa se raspisujem na svakoj temi ko luda

  19. #69
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Znam da če mi kasnije biti žao da nemam nikakve uspomene itd. ali sad fakat nemam živce za to sve.
    Vjeruj mi da ti nece biti zao. Pored najljepseg malog djeteta koje ces drzati u narucju, nece ti pasti na pamet gledati snimke tog djeteta kako je izgledalo dok je bilo u stomaku

  20. #70
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Tako i ja mislim

  21. #71
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa
    Anchie j
    Mm i ja smo valjda u očima drugih užasan par, on nikad ne dolazi na preglede, čeka me sa pasom u autu, ja dođem i samo želim vidjet da sam zatvorena i da srce kuca i da je beba dobro...trudnoča nam prolazi kao "U isčekivanju Godota" jer samo čekamo pozitivan ishod. Znam da če mi kasnije biti žao da nemam nikakve uspomene itd. ali sad fakat nemam živce za to sve.
    Ponekad se točno ovako osjećamo i mi, uvijek sam mislila da ću ići na sve moguće uzv preglede, inače sam more sinje poplaćala privatnicima-sad idem samo socijalnoj i nekako nemam interesa, samo me zanima da kad porod krene ne zeznu nešto liječnici i pred porod (da nisam otvorena)....sada ne znam koliko mogu pomoći-odnemoći...uzdam se u prirodu. Pitam se da li da odem privatno oko 20. tjedna, mada ne znam što to može promijeniti, vidjet ću.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa
    Pa sad osim lijepih, preljepih slikica i CD-a ne vidim neki poseban razlog, možda griješim pošto i oni sve određuju na 2D, a onda za mamu prebace na 4D, a koštaaaa.
    Slažem se! Ja bila na 4D u 20.tjednu i mogu vam reći da osim detaljnog pregleda (koji se radi na 2D + color doppler) fotkice u tom razdoblju su tak, tak...bebači su tek na "pola puta" i malecki su...mršavi (iako je moja mala veća bebica), a i sama gin mi rekla da se 4D radi tak iz gušta, a sve ostale bitnije pretrage na 2D.

  23. #73
    Banned
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    1,455

    Početno

    Citiraj pčelica Maya prvotno napisa
    valjda bu moje dijete raspoloženo sljedeći put za okretanje pa da se pokaže svojim roditeljima i sa prednje strane a ne samo da mu/joj guzu gledamo...
    ha ha, slatko, ritica

    moja malecka evo jučer stoji ko pravi mali čovjek, glavica gore, nogice prema dole dole i ličekom prema trbuhu, odnosno prema vani, dijagnostičarka u bolnici se smijala od srca kad smo vidjeli kako miče pupčanu sa nosa rukicom, a odma zatim je primi i licka pa onda opet gura od sebe...ma prekrasno i to sve predivno i objašnjeno i snimljeno na 2D UZV-u...i ustašca smo vidjeli i jezičac, ma sve lijepo na velikom ekranu samo kad ti se sve fino pokaže i objasni, fakat onda i ti ko laik lijepo možeš sve raspoznati i uočiti.

    ne vjerujem u štetnost UZV-a, ne par puta u trudnoći po par minuta, ali svejedno nećemo na 3 ili 4D, iskreno, čemu..

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Cure, podizem temu malo. Ima li kakvih novijih iiskustava sa 4d uzv? Ja bih voljela otici, jer sam prosli put na 2d ostala mrvicu razocarana sto nista nisam skuzila sta je sta. Na uzv idem kada cu biti 18.tj trudnoce pa me zanima sto mogu ocekivati?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •