Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 85 od 85

Tema: fetalna ekokardografija

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    U ovakvim skucajevima na Rebru primaju u roku 10 dana najduze. Trebala si reci kod narucivanja da imas ozbiljne indikacije za fetalnu.

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    U 35 tj. izuzetno je tesko vidjeti srce, dijete je preveliko i drzi ruke na prsima.

  3. #53
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Sirius, zvala sam odmah nakon pregleda i objasnila o čemu se radi, 35 tt, sumnja na srčanu grešku.
    Idem sad na pregled, javim se

  4. #54
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Loše je, kompleksna srčana greška, transpoucija velikih krvnih žila i još nešto, pozlilo mi je pa nisam ništa shvatila.
    U utorak će me preuzeti na Rebru, ne znam šta da radim

  5. #55
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Imas pp.

  6. #56
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Zenii, jako mi je žao
    nadam se da će se to moći relativno brzo riješiti operacijom i da bebač bude dobro. Šaljem puno

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    I meni je zao!! No sigurna sam da ce se sve to rijesiti.. pusa!

  8. #58
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Zenni, vratio mi se film nekoliko mjeseci unazad. Emocije proradile najjace Nema te rijeci s kojima bi ti opisala koliko mi je zao sto to prolazis. Sto to prolazi bilo tko!
    Samo neka te drzi nada da ce se s vremenom posloziti stvari, i biti ce sve kako treba! Moramo cvrsto vjerovati u to, i u nase bebice. Borci su to.

  9. #59
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Cure, hvala na podršci, stvarno mi puno znači. Sreća je da se otkrilo i da se doktori mogu pripremiti.
    Nadamo se najboljem...idući tjedan ćemo imati više informacija.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav curke. 18. tjedan trudnoće mi je. Inače imam srčanu manu pa žele provjeriti i bebicu. :D
    I ja bih se trebala naručiti na fetalnu ehokardiografiju. Sad me zanima - dobila sam uputnicu od ginekologa na kojoj piše uputna dijagnoza "fetalna ehokardiografija", to sam skenirala i poslala e-mailom, no oni traže uputnicu za UZV srca. Jeste li i Vi tako morale? Samo ginekolog naručuje, ne liječnik opće prakse? I zašto me on elektronski ne može naručiti? :/
    Inače sam iz okolice Vinkovaca pa mi nije zgodno otići naručit se, moram ovako.
    Nadam se brzom odgovoru

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Cure gdje preporucate da se naruči za uzv fetalnog srca? Rebro ili srebrnjak?

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure gdje preporucate da se naruči za uzv fetalnog srca? Rebro ili srebrnjak?
    Koja je idikacija da ides na fetalnu?

  13. #63
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ja sam se naručila na Srebrnjak jer imam divno iskustvo iz prošle trudnoće... Doktorica je divna, strpljiva i, naravno, stručna. Rebro zaobilazim u širokom luku iz osobnih razloga

  14. #64
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se naručila na Srebrnjak jer imam divno iskustvo iz prošle trudnoće... Doktorica je divna, strpljiva i, naravno, stručna. Rebro zaobilazim u širokom luku iz osobnih razloga
    To je razumljivo.
    samo u slucaju da se otkrije na fetalnoj neki problem na Srebrnjaku se nema sto raditi, i tako ce se morati na Rebro.

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Ne očekujem neke probleme jer je do sada svaki put srceko bilo ok. Šalju me zbog gd-a.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure gdje preporucate da se naruči za uzv fetalnog srca? Rebro ili srebrnjak?
    Ja sam s malima išla na rebro, ali to sam morala ići po difoltu jer veliki ima srčani manu

  17. #67
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Onda idi na Srebrnjak. Tamo ces prije doci na red. Vec ti je zadnji cas za tu pretragu.

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    A tek danas mi je doktorica iz vinogradske rekla da treba to obaviti... sutra onda zovem Srebrnjak i saljem mail za narudžbu.

  19. #69
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Može mi netko reći koliko se otprilike (bilo gdje u ZG) čeka na red na ovu pretragu? Meni je doktorica rekla da će mi na idućem pregledu dati broj i uputnicu, a bit će mi također zadnji čas uskoro (od sutra sam u 21. tjednu).

  20. #70
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Mozete samo tel.nazvati i dati ce vam termin, nije potrebno slati uputnicu preko maila.
    Barem je u mom slucaju tako bilo.
    Ne znam koliko se ceka, ja sam se vec u 13 tt narucila, i bez problema su mi termin dali u 20 tt + nesto dana.

  21. #71
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    O Srebrnjaku pricam....

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Hehehe... s obzirom da sam danas 33+4 ako mi daju termin za 7 tjedana onda ću najvjerojatnije doći sa bebom u rukama a ne u trbuhu... :D

  23. #73
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Zvala prijateljica jučer za fet eho...na Srebrnjaku joj htjeli dati termin 24.1. pa je kontaktirala Rebro i tamo je dobila za 2 tjedna!

    sirius da, znam, i da nije takva situacija vjerojatno bi se naručila na Rebro (poznavajući kardiologe tamo - i s njima smo, naravno, imali posla). Ali trenutno psihički nije izvedivo. Što se stručnosti tiče (ali ti znaš daleko više), mislim da je za početak svejedno gdje se ide. Pa onda daj Bože da je sve ok.

  24. #74
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da, na Rebru su brzi u narucivanju za fetalnu. Nema ju smisla cekati tjednima.
    34 tj. trudnice je i tako prilicno kasno.

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Evo javila se na obje adrese. Srebrnjak mi se još nije javio ali na rebru sam dobila termin za tjedan dana.

  26. #76
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Meni je gin.rekao da fetalnu napravim u 20 tt, tako da nisam cekala u biti 7 dana, nego su mi ciljano dali termin u 20 tt...
    Ali super da se na Rebru manje ceka !

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pretežno se rade dva, jedan ranije, jedan pred kraj

  28. #78
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Aha...ok

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav mame,nova sam i nikada se nisam uključila u forum...razlog toga sta sam se sad uključila je taj da sam u 3.trudnoci i u 22tt mi je iskrivljena cista na mozgu bebice vel.6 mm
    Tražim iskustva mama koje su to prosle...sad sam 29tt i jos uvijek je iste veličine ali mijenja strane stalno...u petak idem na ehokardiografiju ....katu dr da je sa bebom sve u redu,raste i razvija se uredu i jako je aktivna...dr mi nisu bas puno rekli o cisti osim da nije nista zabrinjavajuće ali nisam mirna.... zato Trazim iskustva mama

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Cure da li se fetalni uzv moze obaviti kod dr. Kosa ili je preporucljivo ipak ici na Srebrenjak ili Rebro??

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ja sam išla na rebro

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Dr Kos šalje na Srebrnjak kod dr Lulić. Izvrsna je žena

  33. #83
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Na Srebrnjaku je puno manja guzva.
    Ali u slucaju da dr. sa Srebrnjaka otkrije problem mora se na Rebro. Tamo je referentni centar koji je zbrinuti dijete nakon poroda.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima! Prijavila sam se da napišem svoje iskustvo. Na 3d pregledu kod privatnog ginekologa u 25. tjednu otkrio je da imam SUA (sindrom jedne arterije u pupčanoj vrpci), te je dr preporučio da obavimo UZV fetalnog srca. Pretraga se može obaviti na Rebru i Srebrenjaku. S tim nalazom sam otišla kod svoje "socijalne" ginekologice koja mi je napisala uputnicu za Rebro na kojoj je pisalo: Pedijatrijska kardiologija - UZV fetalnog srca. Naručila sam se putem maila: predbiljezbe.poliklinika.pedijatrija@kbc-zagreb.hr (poslala sam skeniranu uputnicu i trudničku knjižicu) Zamolbu za narudžbu poslala sam 04.09.2018, drugi dan su mi javili termin 19.10.2018. (znači čekala sam oko 7 tjedana). Pregled je obavio prof.dr.sc. Ivan Malčić, s njim u sobi bila su i 3 stažista koje je ispitivao i objašnjavao im. Nalaz je bio uredan
    Nakon čitanja komentara po forumima gdje sam vidjela da se dosta dugo čeka za ovu pretragu pokušala sam se i naručiti privatno kod dr. Kosa, no u njegovoj poliklinici su mi objasnili da oni rade ovakav UZV samo do 20. tjedna trudnoće.

  35. #85
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Dobila preporuku za echo zbog povecanog nuhalnog nabora. Narucila se u Vinogradskoj putem maila u 17tt, dobila termin za dva tjedna. (U mailu sam napisala datum zadnje menstruacije, na koji pregled se narucujem te poslala slike povijesti bolesti i uputnice)
    Pregled se obavlja na pedijatriji (ista zgrada gdje je i ginekologija). Doktorica je bila vrlo ljubazna i komunikativna, pregled je trajao nesto manje od sat vremena (cca. 50min)

    Na srecu sve je zavrsilo dobro, i prije par dana na uzv-u je doktor potvrdio da mozemo biti mirni.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •