Stranica 3 od 23 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1128

Tema: Stambeni kredit u CHF

  1. #101
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    To da eur raste bi izazvalo erupciju kod zaduženih u eur

    Mozemo osnovati podudrugu zaduzenih u chf, pa zajedničkim snagama zatvarati jedan po jedan kredit..pa da nemaju vise koga guliti.
    Treba nas otprilike milion, pa svako da donira po jednu kn mjesečno za interni loto (u kojem dobitnik dobija lovu za zavoriti kredit), pa za milion godina/12 zatvorimo sve kredite... bolja vjerojatnost nego loto.

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim na rast eura u odnosu na franak, tj na vraćanje odnosa eura i franka na onaj nivo na kojem je bio kad smo dizali kredite.

  3. #103
    Anais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb / Croatia
    Postovi
    63

    Početno

    banke su najavile sniženje kamate u CHF. nama je u 2 godine što zbog dizanja kamatne stope a što zbog tečaja rata porasla za 2.300 kn. a mm ostao u međuvremenu bez posla. lani su, kad je počeo rasti tečaj švicarca isti devalvirali kako bi švicarska bila konkurentna u izvozu. no ove godine ništa. di mi je bila pamet a u 12 mjesecu sam htjela prebacviti kredit u eure...al ja sam čekala da i ove godine devalvira švicarac tako da bude ispod 4,8. i onda niš. on raste ko kvasac. katastofa.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    Da li RBA smanjuje kamate samo za kredite u CHF ili i za one u eurima?

  5. #105
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ne znam.
    Sumnjam.
    Jer CHF kredite "smanjuju" zbog toga što je franak podivljao i ljudima su rate narasle po 2000kn. A ni bankama nije u interesu da ljudi ne mogu otplaćivati te kredite. Pa je manje zlo smanjiti kamatu.
    S EURom nije takav slučaj pa zaista sumnjam da bi ga išli smanjivati.

  6. #106
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    u pbz-u naravno nisu ništa smanjili, iako su rate podivljale.

  7. #107
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    MM je jučer bio u pbz-u na sastanku i tražio da nam ponude neke druge opcije. Nisu ponudili ništa povoljnije. Navodno se može tražiti smanjenje kamate, ali oni jučer nisu mogli donijeti tu odluku. Uglavnom, lud, zbunjen, normalan (ja sam u ovom opisu onaj ludi, grrrrrr)

  8. #108

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Ima li ikakve naznake da ce Zagrebacka uciniti neki humani pothvat i smanjiti kamatu na CHF????????????????? Mislim znam da oni uvijek kaskaju u svemu ali eto cisto pitam?

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Jer CHF kredite "smanjuju" zbog toga što je franak podivljao.
    A zar nije stvar u tome sto euro u stvari slabi u odnosu na franak, a franak je stabilan?

    Kako god, zao mi je zbog toga sto ljudi moraju placati sve vise. Vjerujem da su bankari bili svjesni rizika, ali ne sjecam se da je itko prije par godina upozoravao klijente na to. Mozda Rohatinski.

  10. #110
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    nama je rata narasla za 500 kn ove godine.
    kamatu nam nitko ne smanjuje. još sam ja ostala bez posla i ovaj mjesec mi iscurila naknada s burze. ako se ne promjeni nešto ,
    mogu samo mlatit glavom o zid....

  11. #111
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    ...evo još jedne u klubu

    Dakle, naš je kredit nešto manji, ali i na tom manjem kreditu, razlika u odnosu na 2006. je meni puno. 700kn, a to je više od 1/3... Evo, sad sam računala, dakle rata je za 40% veća nego u početku.

    Mi smo u pbz-u.
    Kumovi u rba. Jedan dan u 7.mjesecu zovu oni da su dobili obavijest da im kamata pada s 5,95 na 5%. Ja se odmah ulovim telefona, zovem pbz, dobijem odgovor da nemaju (osobni bankari) informaciju o snižavanju kamate.

    Onda sam im uputila mail:

    Poštovani, molila bih Vas informaciju vezanu za kredite u CHF. Naime, zanima me da li Banka ima u planu snižavanje kamate. Mi smo stambeni kredit digli 2006. (ukoliko Vam je bitan taj podatak) i kamata je rasla čini mi se čak u dva navrata.
    Na ovo pitanje me naveo podatak da je RBA snizila kamate. Konkretan slučaj sam vidjela danas (crno na bijelo): s 5,95% na 5%.


    Dobila odgovor:


    Poštovana,

    zahvaljujemo na Vašoj e-mail poruci.
    Željeli bismo Vas izvijestiti da Privredna banka Zagreb d.d. neprestano prati stanje na tržištu te će adekvatno reagirati ukoliko se za to ukažu mogućnosti.
    Privredna banka Zagreb d.d. je pripremila paket posebnih mjera za olakšanje otplate stambenih kredita u CHF valuti. Na raspolaganju Vam stoje različiti instrumenti u svrhu olakšanja otplate kredita poput programa počeka, produženja roka otplate kredita ili refinanciranje u kredite u EUR kako bi se u budućnosti zaštitili od rizika CHF tečaja.
    U nadi daljnje uspješne suradnje srdačno Vas pozdravljamo.


    Prvo mi je trebalo par dan dana da se smirim, pa sam im uputila novu poruku:


    Poštovana Banko, kao vaš dugogodišnji klijent i uredan platiša kredita, usuđujem
    se odgovoriti na vaš mail.
    Naime, ovo što pišete da će Banka ponuditi svojim cijenjenim klijentima u paketu
    mjera koje su osmišljene kao pomoć u vraćanju kredita mi je jako smiješno.
    Prva ponuda odnosi se na produženje otplate kredita- pa to možemo napraviti
    uvijek, ne samo u ovim okolnostima. No, hvala vam što nam dajete ovu velikodušnu
    ponudu da to ovaj put učinimo bez naknade. Odmah da napomenem, nama niti malo
    nije svejedno hoćemo li kredit vraćati 20 ili 25/30 godina, znamo dobro što duži
    rok otplate nosi. Dakle, lijepo se zahvaljujem za ovu ponudu: «Hvala, ali ne.»
    Druga ponuda odnosi se na konverziju u €. Pa nisam ekonomski stručnjak (da
    jesam, sad vam možda ne bih tipkala, dok hrpa računa čeka oko mene i gledam koji
    od njih ostavljam na čekanje, jer me povećanje rate kredita od 600kn dovelo do
    toga, a kao osobu koja nikad nije kasnila niti s jednim računom, ovo jako
    pogađa), ali i kao laik koji tu na malom komadu papira preračuna sadašnji dug
    Banci u €, ovo mi se čini kao jako bezobrazno. Brzinska računica koja kaže da
    smo dosad na račun Banke uplatili oko 14000€ (ZNAM da je velika većina od toga
    kamata), a uz konverziju u € ne samo da bih ponovo morala vratiti i sav taj
    novac nego još i 3000/4000€ više. Kako nam može odgovarati da nakon 4 godine
    dižem takoreći isti kredit, ali s uvećanom glavnicom? Znam da Banka nije kriva
    zbog rasta tečaja CHF, ali da mi nudite ovakvu konverziju, to mi je zbilja
    omalovažavajuće.
    Naša je kamata s manje od 5% narasla do 6,10%. Brzo ste reagirali kad je CHF
    počeo slabiti (u postotku bitno manje nego što je sada rastao), kamatu ste nam
    dizali u nekoliko navrata.
    Zar i naša Banka zaista nema prostora za makar simbolično spuštanje kamate?
    Vratite nam vjeru i povjerenje.
    Nije ovo nadmudrivanje, samo sam morala napisati ono što me tišti u posljednje
    vrijeme.
    Oprostite mi na mojim neekonomskim izrazima i nestručnosti u tom smislu…

    I sad čekam odgovor... Za prošli odgovor im je trebalo 6 dana, sada je opet prošlo toliko.


    A sad me još nešto kopka... Ako sam dobro shvatila iz nekih postova gore, mi bi trebali osobno otići u banku i tražiti sniženje kamate? Jer kao, ako ne tražimo, nije nam ni bitno? Hm?


    Malo sam se pogubila s tim fontovima, jer sam copy-paste nekoliko puta iz različitih izvora...




  12. #112
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Stvarno bi bilo čudno da smanje kamatu samo onima koji to zatraže .... znači, onaj tko ne zatraži - nikom ništa ... Kod povećanja svima ide gore ...

  13. #113
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    sandrij jedva čekam odgovor, obavezno nam prenesi.

  14. #114
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Druga ponuda odnosi se na konverziju u €. Pa nisam ekonomski stručnjak (da
    jesam, sad vam možda ne bih tipkala, dok hrpa računa čeka oko mene i gledam koji
    od njih ostavljam na čekanje, jer me povećanje rate kredita od 600kn dovelo do
    toga, a kao osobu koja nikad nije kasnila niti s jednim računom, ovo jako
    pogađa), ali i kao laik koji tu na malom komadu papira preračuna sadašnji dug
    Banci u €, ovo mi se čini kao jako bezobrazno. Brzinska računica koja kaže da
    smo dosad na račun Banke uplatili oko 14000€ (ZNAM da je velika većina od toga
    kamata), a uz konverziju u € ne samo da bih ponovo morala vratiti i sav taj
    novac nego još i 3000/4000€ više. Kako nam može odgovarati da nakon 4 godine
    dižem takoreći isti kredit, ali s uvećanom glavnicom? Znam da Banka nije kriva
    zbog rasta tečaja CHF, ali da mi nudite ovakvu konverziju, to mi je zbilja
    omalovažavajuće.
    koliko razumijem i citam, prednost konverzije je u tome da ces imati kredit u EUR-ima, koji je stabilna euro valuta, koji HNB drzi pod kontrolom (tj. odnos EUR-HRK), dok je CHF (kao i ostale non-euro valute) jako podlozan promjenana na trzistu.
    i uz povecanje glavnice (nama su izracunali da bi nam se u slucaju konverzije dug povecao za cca 5%) i posljedicno rate kredita, mozes ocekivati da ce ona ostati koliko-toliko ta koja je, i da skoro sigurno nece otici gore za 50 ili 70% kao sto se nekima od nas ovdje dogodilo u 3 godine koliko otplacujemo kredit dignut u CHF

    ja se bojim da, uz ovakvo kretanje tecaja svicarca (a nitko nemoze znati - niti itko ozbiljan to moze i zeli prognozirati, ili sa sigurnoscu reci da ce rast prestati, s izuzetkom clanaka na raznim portalima i u novinama u tonu "ovako vise ne moze dalje, morat ce uskoro stati, ne moze vise dugo rasti... itd), uskoro necu moci otplacivati kredit, jer ce mi "pojesti" cijelu placu
    to je realna opasnost

  15. #115
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    radi se o tome da je konverzija u ovom trenutku užasno nepovoljna tj. ispalo bi da si dužan više nego na početku

  16. #116
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    da. slazem se da je u ovom trenutku jako nepovoljna, jer je svicarac visok, a euro nizak
    samo je pitanje da li si mogu priustiti cekanje (i koliko uopce cekati?) i daljnji rast rate za jos 100, 200...500, xyz kuna, ili cu pregristi i povecati si ratu sada za xyz kuna, i ostati na toj cifri

  17. #117
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije stvar u tome da ćeš si povećati ratu nego si na početku bila dužna npr.120.000 eura, a sad si dužna 140.000 (samo primjer!) a kredit otplaćuješ recimo već tri godine. A sve se to može promijeniti preko noći. Zato se ljudi nadaju nekoj povoljnoj ponudi od strane banaka - ili smanjenju kamate ili kakvoj povoljnoj ponudi za konverziju.

  18. #118
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    povoljnu ponudu daje Zaba, ne naplacuju proviziju za konverziju (prije je bila 1% od iznosa duga) ako imas problema s otplatom kredita

    edit: pravopis
    Posljednje uređivanje od emily : 09.08.2010. at 17:02

  19. #119
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma nije to povoljno .. povoljno bi bilo kada bi oni dozvolili konverziju po nekom drugom tečaju.

  20. #120
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Da sad ne citiram po redu... jasno je zašto se nudi konverzija u €, ali to sada nikako nije povoljno... možda malo sačekati, pa onda vidjeti, ne znam...

    Utješno je što u 8.mjesecu CHF ipak ima trend pada, danas je nešto cca 5,21 (ako sam dobro vidjela, brzo sam preletjela preko rba mjenjačnice). U odnosu na točno mjesec dana prije, nama bi rata bila za nekih 80-ak kn mnja, a onima s većom ratom kredita vjerujem i preko 150kn.

    Hm da, odgovora od pbz-a nema...

  21. #121
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mislim da sam već napisala- kada se radi konverzija, postupak je potpuno isti kao i kod počinjanja novofg kredita a time i troškovi - troškovi konverzije su samo jedna stavka, koju neke banke ne naplaćuju, ali zato treba platiti sve ostalo

  22. #122
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Osobno nemam kredit u chf, ali mislim da se ipak isplati pretvoriti ga u eur ako se radi o dugorocnom kreditu, pa makar je trenutno nepovoljno. Bitne su dvije perspektive:
    - osobna likvidnost, tj. trenutna mogućnost otplate kredita. ako se približavate trenutku kad mislite da nećete više moći otplaćivati ratu ako poraste tečaj ili kamatna stopa, onda je po meni bolje ne riskirati nego se prebaciti u eur te dobiti stabilnu (koliko-toliko) ratu. Narocito zato sto ako i dodje do devalvacije kune ona bi proporcionalno se jednako odrazila i na chf i na eur jer je tecaj chf kod nas iskljucivo rezultat globalnog odnosa eur-chf te hnb i hrvatska nemaju nikakvog utjecaja na njega. Naravno, mozete se nadati da ce tecaj pasti, pa cekati taj trenutak i onda probati konverziju, potencijalno ste na dosta velikom dobitku ako se rizik isplati, no sto cete napraviti ako tecaj nastavi rasti? Da li cete ugroziti redovnu otplatu i riskirati sve sto to nosi sa sobom? Nitko ne zna sa sigurnoscu kamo ide tecaj chf-eur (onaj tko bi znao i to mogao dokazati bio bi istog trenutka jaaaako bogat) i nema garancije da vam se rizik isplati.
    - dugorocna perspektiva vezanosti eur-kn i inflacije. naime, u dugorocnoj perspektivi inflacija radi za vas, place se malo po malo povecavaju (bile u kn ili eur) i relativni teret otplate kredita se smanjuje. To nije vidljivo u prvih par godina, ali u perspektivi 10, 20 godina je itekako osjetno olaksanje. Zato se i banke osiguravaju da vecinu rate u pocetku iznosi kamata (tj. njihova zarada) jer danasnjih 100eur vrijedi puno vise nego 100eur za 20 godina (kad otplacujete prakticno samo glavnicu, tj. banka si je vec osigurala profit).

    Sto se tice ideje da vam banka da povoljniji tecaj za konverziju... to je bojim se potpuno nemoguce. Stavite se u suprotni tabor, zamislite da ste promijenili iz kn u chf i orocili 100.000chf u banku, i da vam nakon 3 godine kazu da vam nece isplatiti po sadasnjem tecaju nego po nekom losijem, jer ste ukupno na razlici tecaja vise zaradili nego sto je kamatna stopa. Kako bi to primili? Banke imaju mehanizme da se brane od valutnih rizika (revalorizacija, uskladjenost aktive i pasive po rocnosti i valutama, itd), a ti mehanizmi pocivaju na jednostavnoj premisi da je tecaj zadan, i bankama je tecaj vise-manje jednako zadan trzistem novca kao i vama koji morate mjesescno preracunati ratu u kn i platiti... I zato vam ne mogu ponuditi povoljniji tecaj od onog koji je trenutno.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    ...mislim da se ipak isplati pretvoriti ga u eur ako se radi o dugorocnom kreditu, pa makar je trenutno nepovoljno...
    Ovo nikako ne stoji, ja sam digla 88.000 eura = 139.000 CHF, sada sam dužna nakon 4,5 godine otplate 129.000 CHF = cca. 95.000 eur. Znači morala bih dizati 7000 eura veći kredit nego 2006. i baciti u vjetar i sav novac koji sam do sada uplatila + razni troškovi konverzije.

  24. #124
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nikako ne stoji, ja sam digla 88.000 eura = 139.000 CHF, sada sam dužna nakon 4,5 godine otplate 129.000 CHF = cca. 95.000 eur. Znači morala bih dizati 7000 eura veći kredit nego 2006. i baciti u vjetar i sav novac koji sam do sada uplatila + razni troškovi konverzije.
    Svatko naravno odlučuje za sebe temeljem svoje specifične situacije. Znači, ako možeš i dalje riskirati da eventualno tečaj još poraste onda očito ostaješ na chf i gledaš kako se glavnica u chf smanjuje (a ignoriraš "realno" stanje -tj. koliko je to u kn/eur - u čemu su izraženi tvoji prihodi i vrijednost imovine).
    Moja poanta je samo bila da prilikom razmišljanja o takvim dugoročnim kreditima prvenstveno treba misliti na vlastitu trenutnu mogućnost otplate rate - po meni je manje bitno da li u perspektivi od 20 godina ste otplatili ukupno više ili manje - bitno je da se rata može redovito podmirivati iz trenutnih prihoda bez dodatnih zaduženja (tj. dugovanja po ostalim stavkama - za režije i sl.) i da se to može sa nekom razumnom marginom sigurnosti.
    A dugoročno i dalje tvrdim da je bolje se prebaciti u eur jer je inflacija više-manje konstantna pojava koja radi za dužnika, dok su fluktuacije tečaja puno manje predvidive...

  25. #125
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    skratila sam kredit za 8 rata. da sam znala kako je jednostavan postupak radila bi to puno prije.
    minimalno moraš imati cifru od 3 rate.

    chf ode još nebu pod oblake 5,62

  26. #126
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Jel uzmu neku naknadu?

    (koja banka?)

  27. #127
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ma naravno, 2% od iznosa koji uplaćuješ

    zaba
    Posljednje uređivanje od kate : 31.08.2010. at 15:30

  28. #128
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ma do kolike vrijednosti taj tečaj još uopće može rasti???? Pa ne može ići unedogled.

  29. #129
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ja sam počela računati što ako se izjednači s eur, nadam se da sam pesimist teški

  30. #130

  31. #131
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi smo platili prvu nižu ratu (sa smanjenom %). Da nije toga rata bi nam porasta za skoro 2000kn.
    Ne znam.
    Najgore od svega što mislim da će CHF i dalje rasti. Ne može otići u "nebesa" ofkors. No razlika je što sam nedavno mislila da su "nebesa" tečaj koji imamo danas.

  32. #132
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    icy, kako ste postigli da vam smanje kamatu? MM je već bezbroj puta bio na razgovorima, pa ništa...

  33. #133
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Neke banke su smanjile kamatu (erste npr.) a neke nisu (ZABA npr)

  34. #134
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Pročitala sam tu da je netko otišao u banku pa sam i ja išla pitati.
    Ne znam jel su smanjili svima ili samo nekima (npr onima kojima je rata "bolesno" narasla).

  35. #135
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    nama su samoinicijativno smanjili ratu, ali to je toliko beznačajno u odnosu na tečaj, da nije niti vrijedno spomena

  36. #136
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pa išao je i mm pa su ga slali od jednoga do drugoga, i to je bilo to, ništa se nije dogodilo. Jel postoji neka čarobna formula koju im treba reći :grrrr:

  37. #137

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Curke jel zna koja moze li se u erstebanci uplacivati na glavnicu kredita kao u zabi, pa da se smanji broj rata. moj dan vise ne pocinje kavom vec pogledom na tecaj franka

  38. #138
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam tu da je netko otišao u banku pa sam i ja išla pitati.
    Ne znam jel su smanjili svima ili samo nekima (npr onima kojima je rata "bolesno" narasla).
    svima nam je rata bolesno narasla, samo neke su banke bile toliko fer da smanje kamatu, a neke poput pbz-a nude odgodu kredita
    baš su domišljati, maštoviti, ma... nemam riječi, prava banka, baš ono... misli na svoje klijente

  39. #139

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Dahće CHF USD-u za vratom...

  40. #140
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    svima nam je rata bolesno narasla, samo neke su banke bile toliko fer da smanje kamatu, a neke poput pbz-a nude odgodu kredita
    baš su domišljati, maštoviti, ma... nemam riječi, prava banka, baš ono... misli na svoje klijente
    Je i mi smo kaod PBZ :suzemicurekadsesjetimkolikajevisinakamatebila:

  41. #141

  42. #142
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    jooooj, koja lijepa vijest kate!
    Posljednje uređivanje od Neli : 08.09.2010. at 15:30

  43. #143
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nešto manje lijepa je da franak opet raste.

  44. #144
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kako se mi veselimo s malim stvarima

    kao, smanjit će kamate, na 5.5 - a meni je kamata bila 4.4 kad sam dizala kredit, a i franak je bio 4.4

    sad će kamata bit 5.5 a franak 5.7 (s tendencijom rasta)

    e jesu me usrećili

    ovaj mjesec mi je rata kredita bila točno 2000kn viša nego prva rata koju sam platila.

  45. #145
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    evo i mene u vaš klub. prije 3 i pol g smo digli dugoročni stambeni u CHF.Rata nam se od onda povečala 1550 kn. Strašno .+ smo i ja i mm ostali bez posla, pa sam ja prije god i pol našla posao, a on i dalje nije. Kredit je na njemu i ja svaki mj cijelu svoju plaću prebacim za kredit, pitali smo može li se što učiniti, pa kao ne. plaćaj dok možeš, kad ne budeš mogao uzet ćemo ti to i sve drugo što smo stavili na hipoteku kako bi došli do tog stana...Ima li kraja divljanju CHF ili ne?

  46. #146
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    To smanjenje kamata je pohvalno, ali nama je rata veća 300kn samo od prošlog mjeseca.
    Treba bit još veće smanjenje da ljudi mogu preživjeti.

  47. #147
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Meni je ovaj mjesec 1000 kn viša nego prva

  48. #148
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    morali bi vratiti kamate bar na početne uvjete dizanje kredita, a i manje

  49. #149
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    morali bi vratiti kamate bar na početne uvjete dizanje kredita, a i manje
    pa da, tako nekako
    ja sad nisam ni najmanje kreditno sposobna za kredit koji imam. ipak je rata 2000kn veća a moja plaća ista. tj. kad platim ratu kredita ostane mi 400kn. zasad. još malo pa mi plača neće biti dovoljna za kredit. i što će onda banka napraviti, s obzirom da nemam ni jamca ni sudužnika?

  50. #150
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    čak i da vrate kamate na staro, rata mi je veća 800kn

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •