Stranica 4 od 23 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1128

Tema: Stambeni kredit u CHF

  1. #151
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    uzet će ti stan puntica, tako su nama hladnokrvno rekli.Mi isto nemamo jamca ni sudužnika, al imamo taj stan i još jedan manji (stari) na hipoteci-pa bacaju šapu na to.
    meni od plaće ostane 150 kn, a mm ne radi, pa svejedno nisu imali sluha...briga njih.Nama je rata u nazad dva mj išla po cca 100-140 kn gore
    Posljednje uređivanje od pužić : 08.09.2010. at 15:25

  2. #152
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    uzet će ti stan puntica, tako su nama hladnokrvno rekli.Mi isto nemamo jamca ni sudužnika, al imamo taj stan i još jedan manji (stari) na hipoteci-pa bacaju šapu na to.
    meni od plaće ostane 150 kn, a mm ne radi, pa svejedno nisu imali sluha...briga njih.Nama je rata u nazad dva mj išla po cca 100-140 kn gore
    iskreno sumnjam da će ti uzeti stan. Šta će im stan koji nemogu prodati. Sada se na tržištu nekretnina stanovi gotovo niti ne prodaju.
    Tako da ti uzmu stan, nemaju od njega ništa.

    Ono što je vjerojatnije je da ti smanje ratu a povećaju broj godina plaćanja kredita

  3. #153
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako baš ne možeš plaćati uzet će ti nekretninu, prodati je za koliko mogu, a i dalje ćeš im biti dužna ostatak kredita.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Po nekom novom zakonu , nekretninu ne smiju prodati za manje od 70 % stvarne vrijednosti.

  5. #155
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Upravo sam pročitala na teletextu - ZABA smanjuje kamate za 0,55 % od 1.studenog
    Barem nešto...

  6. #156

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Zaba smanjuje kamate samo onima koji primaju plaću u njihovoj glupoj odvratnoj banci!!! A šta je s onima koji su ostali bez posla pa plaću ne primaju n u jednoj banci???? Oni se i ovako osjećaju kao najgora bića pa ih ajmo još malo bacit u očaj! A onaj kojem padne na pamet prebaciti plaću kod njih radi " te povlastice" onda stvarno sorry ali nema mozga.
    Kad mi je istekla stambena štednja - zaba mi je bez pitanja s računa uzela 1500€ uz opravdanje da sam ja jamac za stambeni kredit i neka se ja naplatim od dužnika kako znam ali da su oni moje novce morali uzeti...... Katastrofaaaaaa... a ja 3 godine izdvajala ko luda...

  7. #157
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Stvarno mi je žao ivana_5 , znam kako ti je, MM je u posljednjih 5 godina 2 i pol bio bez posla. Ne znam da stavim ovaj ili ovaj .

    A za kredit u ZABI mi je ionako bio uvjet plaća preko njih.
    Ali kako netko već kaže, veselimo se malim stvarima

  8. #158
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    e a sad me baš zanima šta će bankarica od mm-a reći na ovo-da bi dobili kredit on je prešao u njihovu banku, on ne radi i ja sad prebacujem ratu za kredit od svoje plaće na njegov raćun svaki mj (ja nisam u zabi) i šta sad?hoće nam smanjiti ili ne smradovi jedni...uh, sorry al baš sam ljuta

  9. #159
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    i ja imam kredit u Zabi a plaću primam u RBA i iz principa neću se prebaciti u tu šugavu, odvratnu banku. Jako sam zadovoljna sa RBA-prvi su smanjili kamatu, nisu mi dirali dozvoljeni minus (dobila sam obavjest u svibnju da bi ga trebali smanjiti ali neće zbog urednog poslovanja) . Ljudima su u drugim bankama smanjili bez obavjesti minuse za po cijelu plaću... A ova Zaba mi se toliko gadi da nemam komentara. I još sad to da smanjuju kamatu samo klijentima. U 4 godine vraćanja sam im iskijala 30000€ (digla sam 50 000€ -u CHF) a sada imam 54000 €duga.

  10. #160
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa čuj, pusti emocije, radi se o novcima.
    Ja sam prešla u Zabu, izračunaj kolika će ti biti razlika u rati.
    Jedino oni ti uvale svoju lepezu koja košta 60 kuna mjesečno. Ali barem ti daju besplatan Mastercard i besplatno plaćanje priličnog broja računa.

  11. #161
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Imam kredit i u rajfu, doduše tri puta manji... Ali sad kad kažeš za lepezu sad tek neću. Vjerovatno će mi se rata smanjiti za iznos lepeze...

  12. #162
    hrv

    Početno

    [QUOTE=kate;1691095]skratila sam kredit za 8 rata. da sam znala kako je jednostavan postupak radila bi to puno prije.
    minimalno moraš imati cifru od 3 rate.

    Please pojasni mi koji je to postupak u zabi? Mora li se doci u poslovnicu uplatiti, moze li se preko e-zabe obaviti uplata, treba li uplatu najaviti sluzbenici ili samo prebaciti novac za djelomicnu otplatu na račun od kredita preko e-zabe? Da li se moze uplatiti bilo kada u godini ili je najbolje u prosincu? Da li banka nakon uplate odmah i automatski obracuna ostatak glavnice i smanji sljedece rate ili i za to treba papirologija?
    Hvala.

  13. #163
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Obavili smo kod osobne bankarice, tako da ne znam za druge opcije. Dobiješ kroz nekoliko dana doma izvadak.

    Ovo je za guiness danas: 5,793556

  14. #164

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    :shock:

    nevjerojatno

  15. #165
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Pala sam u nesvijest kad sam preračunala ratu.

  16. #166
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I mene je jutros doslovno zabolio trbuh od muke kad sam vidjela tečaj.

  17. #167
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je rata jučer sjela i radi smanjenja kamata koje je nastupilo ovaj mjesec ipak je manja od prošle, unatoč grozomornom tečaju.
    Sad što će biti do 15. sljedećeg mjeseca - to stvarno više nitko ne može predvidjeti.

  18. #168
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja se sve tješim da će do 25.-og (kad nama skidaju ratu) chf ipak malo pasti. A kamatnu stopu su nam smanjili sa 6.00 na 5.65 (moš' si mislit smanjenja). Kad smo dizali kredit, bila je 4.15%. I nisu dugo razmišljali o povećanju (odmah nakon prve rate su digli stopu).

  19. #169
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja planiram opet u banku pitati imaju li u vidu ponovno smanjenje kamate ako tečaj nastavi divljati.
    Možda se sažale.

  20. #170
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    svaki put kad otvorim ovaj topik stegne me oko srca, jer na prvom postu na ovoj stranici piše
    uzet će ti stan puntica


    i sad se nadam da ćemo uskoro prijeći na novu stranicu, da ne doživim srčani udar

    e da, još više se nadam da će franci prestati divljati :klasa optimist:
    Posljednje uređivanje od puntica : 16.12.2010. at 21:24 Razlog: ništa od nove stranice :/

  21. #171
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Dabogda nam na vrhu nove stranice pisalo: franak pao na 3,80

  22. #172
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Dabogda nam na vrhu nove stranice pisalo: franak pao na 3,80


    ili kamatna stopa

  23. #173
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Dabogda nam na vrhu nove stranice pisalo: franak pao na 3,80
    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku


    ili kamatna stopa

    Može i oboje.
    Ah, pusti snovi...
    Posljednje uređivanje od dunja&vita:-))) : 16.12.2010. at 21:47

  24. #174

  25. #175
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Da, razveselila sam se kad sam vidjela

  26. #176
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    tečaj opet divlja...popeo se u nebesa..kako sam gore već pisala mm ne radi već skoro 3 god, imamo stambeni kredit u zabi (na njegovo ime) koji ja plaćam prebacujući novce sa svog računa svaki mj (ja sam u PBZ i ne pada mi na pamet preći u Zabu).Nakon razgovora s osobnim bankarom mm je dobio info da mu neće smanjiti kamatu jer ne prima plaću preko njih-ON NE PRIMA UOPĆE PLAĆU!!!taj dio ih ne zanima, rekli su kad primi plaću spustit će kamati (kao da on nebi volio primiti plaću..)...Imate neki prijedlog?Da pišemo u centralu mail, pismo,objasniti situaciju jer od ovih naših lokalnih bankara nema svrhe ništa tražiti...

  27. #177
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mene više postalo strah pogledati tečajnu listu

  28. #178
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    tečaj opet divlja...popeo se u nebesa..kako sam gore već pisala mm ne radi već skoro 3 god, imamo stambeni kredit u zabi (na njegovo ime) koji ja plaćam prebacujući novce sa svog računa svaki mj (ja sam u PBZ i ne pada mi na pamet preći u Zabu).Nakon razgovora s osobnim bankarom mm je dobio info da mu neće smanjiti kamatu jer ne prima plaću preko njih-ON NE PRIMA UOPĆE PLAĆU!!!taj dio ih ne zanima, rekli su kad primi plaću spustit će kamati (kao da on nebi volio primiti plaću..)...Imate neki prijedlog?Da pišemo u centralu mail, pismo,objasniti situaciju jer od ovih naših lokalnih bankara nema svrhe ništa tražiti...
    Ako ne zadovoljavate uvijete za automatsko smanjenje kamate (plaća u banci) onda suprug treba pitati tko ima ovlaštenje (osoba ili tijelo u banci) donositi odluku o promjeni uvjeta - tj. smanjenju kamatne stope - ili ako postoji procedura za takve zahtjeve (ponekad ima a ponekad nema). Nakon što saznate tko uopće ima pravo donositi takve odluke trebate poslati (preporučeno poštom - da se i službeno urudžbira) zahtjev s obrazloženjem i svim argumentima koji vam eventualno idu u prilog (npr. redovitost dosadašnjih otplata i sl). Paralelno, možete taj plan objasniti osobnom bankaru i tražiti da vas eventualno podrži ako ga/ju kontaktiraju vezano uz vašu molbu/zahtjev.
    Na žalost, ishod nije izvjestan...

  29. #179
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    pužić - nemoj zaboraviti i opciju prebacivanja u eure, reprogramiranja na dulji period (makar to nije popularno) a u nuždi i moratorij od par mjeseci da se malo oporavite - i naravno, puno sreće tm u traženju posla...

  30. #180
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj zaboraviti i opciju prebacivanja u eure
    Uz sadašnji tečaj franka?!
    Ja sam se raspitivala za prebacivanje kredita iz Zabe u RBA stambenu štedionicu, ali kad su mi ostatak glavnice prebacili u kune pa kune u eure, ispalo je da mi je kredit veći za oko 20000 eura nego kad sam ga podizala, a već ga tri godine otplaćujem!

  31. #181
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Uz sadašnji tečaj franka?!
    Ja sam se raspitivala za prebacivanje kredita iz Zabe u RBA stambenu štedionicu, ali kad su mi ostatak glavnice prebacili u kune pa kune u eure, ispalo je da mi je kredit veći za oko 20000 eura nego kad sam ga podizala, a već ga tri godine otplaćujem!
    Gle, ne znam koju ima ratu, ni glavnicu, ni rok otplate - ali piše žena da joj muž ne radi, da njena cijala plaća ide na ratu kredita - ne znam uopće od čega žive, ali znam da žive u stanu koji je pod hipotekom za taj kredit. Pa valjda joj je prva stvar osigurati da redovito otplaćuje ratu, ako treba otplatiti 10.000 eur glavnice više korz 20 godina to je 50-ak eur više mjesečno za otplatiti glavnicu (prosječno) - što je to spram rizika od rasta tečaja franka (naročito sada kad i rate u eur rastu zbog tečaja)?! Prvo uvijek treba osigurati likvidnost (da možeš otplaćivati ratu) a ovo s glavnicom je iskreno od sekundarne važnosti kroz tako dugi period... Živi se danas od novaca koji imaš danas, stan ti mogu oduzeti danas zbog neplaćene rate danas, a tada te i dalje duže za tu glavnicu u chf koja iznosi tih 10.000 eur/tj. 70.000 kn više nego kad je uzeta....

  32. #182
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    A čuj, nisam te struke, ali ako pričamo o onome 'danas', danas će imati situaciju da joj je glavnica u eurima puno veća, da joj je kamatna stopa za eure veća nego za švicarce, pa se pitam kako joj to 'danas' rata može biti manja?! Dugoročno gledano, možda... Ali ponavljam, nisam te struke, i ne provociram nego me zanima, možda se i meni ukaže neko rješenje.

  33. #183
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Mi smo otplatili skoro četvrtinu glavnice (plaćamo četiri i pol godine od dvadeset, a plaćamo rate, ne anuitete) gledano u chf međutim kad se sadašnji dug preračuna u kune morali bismo po sadašnjem tečaju vratiti gotovo koliko smo dobili. Da ne kažem da nam je i leasing u chf ...

  34. #184
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj, nisam te struke, ali ako pričamo o onome 'danas', danas će imati situaciju da joj je glavnica u eurima puno veća, da joj je kamatna stopa za eure veća nego za švicarce, pa se pitam kako joj to 'danas' rata može biti manja?! Dugoročno gledano, možda... Ali ponavljam, nisam te struke, i ne provociram nego me zanima, možda se i meni ukaže neko rješenje.
    Moj prijedlog ide u smjeru da joj se više ne povećava značajno rata zbog promjene tečaja. Objektivno, ako netko ima dugoročni kredit u chf, i ako ga može otplaćivati, vjerojatno se isplati probati dočekati bolji omjer chf-eur i tada raditi konverziju. To može značiti još 2-3 godine, nema garancije kad će to biti.

    Ali ako ne može podnijeti porast chf za još 10-20% onda mora nešto poduzeti. Da je napravila konverziju pred 6 mjeseci imala bi sada manju ratu, možda je ovo već sada neizdrživo, ne znam... Svaka priča je individualna, ovako preko foruma je jako teško ići u detalje. Na žalost nema dobrog rješenja pa treba birati najmanje zlo, po meni je to osigurati redovnu otplatu kredita, naročito ako zbog pada vrijednosti nekretnina ne može nešto iskemijati s nekretninama da se riješi duga ili bar značajno smanji ratu... Problem je naravno da ako ima kredit na 20g produženjem otplate se gotovo uopće ne smanjuje rata, problem je i da bi konverzijom u sadašnjem trenutku "cementirala" ratu na ovako visoku - ali glavno pitanje je da li si može priuštiti još jedno povećanje rate zbog tečaja?

    Ma mene ova tema deprimira iako nisam osobno u ovim problemima... Držite se svi!

  35. #185
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Drž'te gaće supatnici..... treba vjerovati u bolje dane....

  36. #186
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ne znam koje bolje dane..

    Prognoza za iduću godinu je da franak ide >6.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    a da ti, puzic, ipak razmislis o prebacivanju u zabu i prebacivanje kredita na svoje ime? pusti ti sad sto mislis o njima, ako ti se isplati, isplati ti se i onda tako napravi. i ja sam prvo bila u zabi pa u pbz-u i na kraju stam. kredit digla u zabi i naravno prebacila se u zabu, sto drugo. deru nas i jedni i drugi, treba samo izracunati koji nas deru manje u konkretnoj situaciji i tamo otici, nema tu lojalnosti i neke, ne znam, 'ljubavi', o novcima se radi.
    neto je pitao za raniju otplatu kredita - mozete u poslovnici u kojoj ste kredit digli, malo je brza procedura ili kod osobnog bankara, isto je zadovoljavajuce brzo. minimalna (isplativa) uplata je 5.000 kn jer je minimalna naknada 50 kn (1%). mi smo ranije uplacivali kada bismo skupili neke vece svote, medjutim to nema smisla, treba uplacivati svakih 5.000 kn cim ih se skupi jer i s tako malim uplatama znacajno skidate broj preostalih rata, ako ste u pocecima otplate, naravno, kasnije to ipak ide sporije.
    i sretno vam svima s tim ludim frankom.

  38. #188
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    pužić
    Moj savjet ti je da ne prebacuješ kredit na sebe. TM je već kreditno nesposoban, nemoj se dovesti u taj položaj ako ikako možeš - osim ako ste već ionako sudužnici.

  39. #189
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    ja sam vam dosla dati podrsku
    i nadam se da ce se otvoriti nova stranica zbog puntice

  40. #190

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Hvala Bogu što mi je rata kredita u CHF relativno mala, pa povećanje zbog tečaja nije prestrašno, pa mi je sve dok ne prijeđe 6 kn za CHF ok... Ali ta granica sad uopće ne izgleda daleko....

  41. #191
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Evo i mene kao moralne podrške puntici iako ni meni ne bi loše došla.
    Ovaj mjesec rata preko 9.000 kn

  42. #192
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    pismo banci smo napisali, obavijestili bankaricu koja je rekla da ona nije za ništa nadležna vezano uz takve stvari (tipa žalbe, dopisa..) i da ne zna kome bi direktno trebali upititi pismo...poslat ćemo ga preko net bankarstva (valjda to neko čita) i poštom preporučeno u poslovnicu Os gdje smo digli kredit-voditelju i u zg u centralu. pa valja će to netko pročitati..što se tiče prebacivanja u Eure ne dolazi u obzir jer smo računali kako bi to izgledalo, sve što smo do sad dali u zadnje 4 g bi bacili u vjetar još bi nam se glavnica povećala...Također ne želim prebaciti kredit na sebe jer kako je netko već gore rekao to bi nas eventualno moglo zakopati jer bi onda oboje bili kreditno nesposobni (ovako ako se u dogledno vrijeme nešto pojavi povoljno možda mogu ja dići novi krediti i zatovriti ovaj..ko zna što nosi vrijeme). Inaće rata nam je prije 4 g kad smo dizali kredit bila 2600 kn, a sad je 4600 , stan naravno na hipoteci...a što se tiče kredita nismo semaknuli s mjesta tj jesmo-umjesto da nam se za 30 % samnjio dug, povečao nam se, a redoviti otplaćujemo rate...
    stvarno ne znam kud to sve vodi, samo se nadam da će u dogledno vrijeme franak početi padati i da je ovo sve samo umjetno stvoreno..navlakuša da se od ljudi uzme što više, da se ljudi iscrpe, prebace kredite u Eur, pa će se onda s eurom malo igrati...tako je bilo i prije 4 g kad smo dizali kredit..kamate su u chf bile za 2,5 % povoljnije od eur i navlačili su nas sve da uzmemo kredite i chf-pa ko bi lud tada uzeo u eurima dugoročni kredit ako je toliko razlika u kamati..no, eto ispalo je da su pametniji bili oni koji su ostali "vijerni" euru nego mi "naivni" koji smo upali u zamku...ne znam kako vi, al ja vjerujem da je sve to umjetno i namjerno napravljeno, jer da država zaista želi pomoći ljudima onda bi mogli srediti i ovo na naki način...

  43. #193
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Kad se samo sjetim da su nam nekad krediti (stambeni plus leasing) bili oko trećina mjesečnih primanja, a sad nam pojedu sve (franak porastao, recesija pokopala mnoge klijente) tako da smo u stalnoj borbi da se održimo. Skidam kapu MM-u koji daje sve od sebe (i uspijeva) da guramo mjesec za mjesecom ...

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj cvijetak prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se samo sjetim da su nam nekad krediti (stambeni plus leasing) bili oko trećina mjesečnih primanja, a sad nam pojedu sve (franak porastao, recesija pokopala mnoge klijente) tako da smo u stalnoj borbi da se održimo. Skidam kapu MM-u koji daje sve od sebe (i uspijeva) da guramo mjesec za mjesecom ...
    Pa to je ono; čovjek računa da može izdvojiti neki određeni iznos mjesečno, inače ne bi dizao (takav) kredit.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa je li moguće da pada? S 5,93 prošli tjedan na današnjih
    5,791828

  46. #196
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i ja sam u čudu, samo neka neka tako nastavi ili barem ostane na ovome.
    zadnja rata nam je bila za objesiti se, 1250 kn veća od prve

  47. #197
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam u čudu, samo neka neka tako nastavi ili barem ostane na ovome.
    zadnja rata nam je bila za objesiti se, 1250 kn veća od prve
    a nama 2000kn veća

  48. #198
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I ja sam izvan sebe od sreće što chf pada.
    već sam imala svakave primisli o tome kako da odem napraviti neki nered u Švicarsku da malo narušim tamošnju stabilnost

  49. #199
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja pišem ovaj post kao zadnji na ovoj stranici, i nadam se da će još neko nešto napisati jer još uvijek prvi post na ovoj stranici prijeti da će mi uzeti stan

    molim da sljedeći post bude pozitivan, nešto u stilu chf pada, bar ćemo imati neku pozitivu kad počnemo čitati od početka stranice


    i molim moderatore da me ne brišu jer NISAM ot, radi se o mom psihičkom zdravlju

  50. #200
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    evo onda još moralne podrške

Stranica 4 od 23 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •