Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 181 od 181

Tema: dojenje u drustvu

  1. #151
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ni ja nemogu .vozimo se neki dan zelenim valom,beba i ja otraga i hranim ju.tip u kombiju vozi kraj nas i zuri :shock: u nas.stalno se vozi uz nas glada i smije se,a ja .i još k tome crveno na semaforu!
    cure,svaka čast,ja sam stvarno vanzemaljac!

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    Ni ja nemogu .vozimo se neki dan zelenim valom,beba i ja otraga i hranim ju.tip u kombiju vozi kraj nas i zuri :shock: u nas.stalno se vozi uz nas glada i smije se,a ja .i još k tome crveno na semaforu!
    cure,svaka čast,ja sam stvarno vanzemaljac!
    Rayna, nemojte to prakticirati, da ne bi završili ko I. Majoli . Ako beba hoće jesti, parkirajte se, stanite malo dok podojiš bebu i onda krenite dalje. U vožnji ne mičite bebu iz AS, pogotovo u ZG prometu - sekunda nepažnje je dovoljna da se zlo desi ...

  3. #153
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    A što je bilo s Majoli? (nisam u toku s tim događajima, samo sa stanjem mojih cica :D hehehe)

  4. #154

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa
    A što je bilo s Majoli? (nisam u toku s tim događajima, samo sa stanjem mojih cica :D hehehe)
    Evo

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ghlight=majoli

  5. #155
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ja stvarno ne znam gdje su ti ljudi kaj zure i bezobrazni su :?
    Uglavnom, jucer sam bila s prijateljicama koje su dojile na sred Bogoviceve u veeeelikoj guzvi i nitko nije zurio niti komentirao. Cak mislim da nitko nije ni skuzio. Mozda stvarno ima zlocestih ljudi ali evo ja ih jos nisam srela i nadam se da ni necu kad sama budem dojila. A ako i budem, ma BAS ME BRIGA - moje je dijete vaznije i njegove potrebe su vaznije od bilo kojeg prolaznika na svijetu

  6. #156
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Nina_zg hvala :D

  7. #157
    ama

    Početno

    mi se dojimo gdje god se zateknemo. radimo to diskretno i do sada nismo imali problema.
    na samom pocetku mi je bilo neugodno, al' sada ne obracam paznju na okolinu. osim MM ... on se jadan sav unezgodi.
    valjda misli da ce nas neko napasti ili sta?

  8. #158

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    Ni ja nemogu Embarassed .vozimo se neki dan zelenim valom,beba i ja otraga i hranim ju.tip u kombiju vozi kraj nas i zuri Shock u nas.stalno se vozi uz nas glada i smije se,a ja Embarassed Embarassed .i još k tome crveno na semaforu!
    cure,svaka čast,ja sam stvarno vanzemaljac!


    Rayna, nemojte to prakticirati, da ne bi završili ko I. Majoli Sad . Ako beba hoće jesti, parkirajte se, stanite malo dok podojiš bebu i onda krenite dalje. U vožnji ne mičite bebu iz AS, pogotovo u ZG prometu - sekunda nepažnje je dovoljna da se zlo desi ...
    Naravno, ni slučajno! Ali možeš dojiti i dok je dijete u sjedalici! Samo uz malo gipkosti (mamine)...
    Ja sam svog prvog uvijek tako dojila jer je htio cicati svakih pola sata, uvijek sam uspjela. I u prvom kontra položaju, i kasnije u položaju u smjeru vožnje. I sad tako radim, samo ako je frka, iako imam dvije autosjedalice i moram se provlačiti i skakati s prednjeg jer ne mogu normalno ući iza.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    I još uvijek dojim u javnosti. Nekad i u hodu (bez marame), a u marami nam je normalno.
    Sjećam se da su mi se znali smješkati u prolazu, pogotovo starije gospođe koje su isto vjerojatno nekad dojile.
    Jedino u javnosti ne dojim tandem. To bi ipak bilo previše.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    I još uvijek dojim u javnosti. Nekad i u hodu (bez marame), a u marami nam je normalno.
    Sjećam se da su mi se znali smješkati u prolazu, pogotovo starije gospođe koje su isto vjerojatno nekad dojile.
    Jedino u javnosti ne dojim tandem. To bi ipak bilo previše.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    Eh da, meni je javnost vani, na ulici i u bircu, doma dojim tandem, bez obzira tko bio u gostima

  12. #162
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Zvončica prvotno napisa
    [ Ali možeš dojiti i dok je dijete u sjedalici! Samo uz malo gipkosti (mamine)...
    Ja sam svog prvog uvijek tako dojila jer je htio cicati svakih pola sata, uvijek sam uspjela. I u prvom kontra položaju, i kasnije u položaju u smjeru vožnje. I sad tako radim, samo ako je frka, iako imam dvije autosjedalice i moram se provlačiti i skakati s prednjeg jer ne mogu normalno ući iza.
    Zar se ne savjetuje da je osoba koja sjedi otraga (ili bilo gdje u autu) takodjer vezana, da ne bi tijekom kocenja ili nezgode bila odbacena na dijete ili ga pritisnula svojom tezinom? :?

  13. #163
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ma, da, ne ide to odjednom (upućeno novim dojilicama), bez brige, naviknut ćete se! samo dojite dugo i na sve ćete se naviknuti! :D

  14. #164

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    156

    Početno

    Bila sam i vezana! Uopće nije problem, samo se malo nagnem u stranu i prema bebi, pridržavam cicu rukom. Vjerojatno pomaže što imam velike cica, mislim da ne bih mogla s manjima, onda bih stvarno bila s njim u sjedalici. Zamisli bebu koja sjedi kontra, a ja se samo malo nagnem. Vezana.
    Za starijeg je već problem, ali sam to napravila samo par puta. Ne pada mi na pamet da ga vadim iz sjedalice.

  15. #165

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Draga moja, bez kompleksa mu izvadim cicu gdje god da jesmo .... Pa i sendvice ljudi jedu na cesti, ne??

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mislila sam da ce mi biti bed, ali juce kod prijateljice na rodjendanu, dok su svi za stolom jeli, nas dve se izvalile na sofu i udri... Kiki je na sisi kad god je budna i kad bih se krila ne bih nigde ni isla.
    E sad mi smo za sada prvi i jedini u drustvu koji imaju bebu i nemam pojma sta sad misle o meni prijatelji kojima je imati decu jos naucna fantastika, ali nadam se da ce uciti na mom primeru 8)

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I da: ja ne mogu da dojim bas neprimetno, ono kao sto kazete od majice i bebe ne vidi se cica, jer su mi cice ogroooomne, a sad jos i razvucene

  18. #168
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    vissnja :D

  19. #169
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    vissnja, OT, ali malena ti je predivna! :D samo neka ciki..

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Layla prvotno napisa
    vissnja, OT, ali malena ti je predivna! :D samo neka ciki..
    hvala
    samo to i radi, ovisnica

  21. #171
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    definitivno joj treba majica addicted to mum's milk

  22. #172

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    100

    Početno

    evo ja prijavljujem nase prvo dojenje u javnosti, tocnije u parku i mogu vam rec da mi uopce nije bilo neugodno.
    Meni osobno nije bed zbog mene, vec znam da je nekim ljudima neugodno jer ipak zivimo u svijetu gdje na spomen cice malo ljudi pomisli na bebe, dojenje etc. vec vise njih ce pomislit, khm, na znate vec sta....Uglavnom, nije problem u hranjenju bebe, vec je problem u cicama...zbog njih je ljudima neugodno, a ne zbog hranjenja..

    e je san otkila toplu vodu, jelda

  23. #173
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    istina, oli one nisu zapravo cice, vec dojke i bebe su dojencad, odnosno sise a mi smo sisavci
    tko ne zna, njegova sramota.

    *MaemI*, bas mi je drago zbog vas

  24. #174
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Meni je na početku bilo neugodno dojiti i pred mojim tatom (s kojim živimo).
    Sad sam se tako navikla da ne razmišljam tko me vidi. Neki dan je Sunčica napravila malu scenu u kafiću (rasplakala se jer su se mama i tata raspričali a ona je htjela ciku sad i odmah). Svi su se okretali, MM kaže da je čuo komentare da je slatka. I naravno da je pola kafiće gledalo kako dojim, ali mi uopće nije bilo neugodno.

  25. #175
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Meni je bilo jako neugodno

    Dojila sam kad god je trebalo (što sam diskretnije mogla), ali svaki put crvena kao paprika

    Uprkos svom obrazovanju i emancipaciji, teško, teško mi je bilo protiv tog osjećaja.

    Nadam se da će mi biti lakše s drugim djetetom

  26. #176
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    I da: ja ne mogu da dojim bas neprimetno, ono kao sto kazete od majice i bebe ne vidi se cica, jer su mi cice ogroooomne, a sad jos i razvucene
    Kao da si mene opisala. Ja bi još dodala: od majice, bebe i koljena, možda se cika ne vide.

  27. #177
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    chris blue - To je naravno vrlo osobna stvar!
    I jedna moja frendica se uvijek povlačila u drugu sobu podojiti kćerkicu. Nisam je nikada pitala zašto (stvarno ne znam zašto nisam :? ), ali sam naslutila da bi razlog mogle biti njene velike grudi. A i nekako je bila prva u generaciji, tako da niej bilo neke grupne podrške.
    Meni to od samog početka nije bio problem, i na svu sreću svi u mojoj bližoj okolini su dojenje doživjeli kao normalno, i dali mi puno podrške.
    Sad se već svi smiju kada Gab navali na cicu kao kineski akrobat. Jedino me sad već svi zapitkuju da kada ću ga odbiti od cice, pa je'l smijem dojiti u trudnoći i sl. a i ne naslućuju da igram na tandem 8) (mislim da za tandem neću imati hrabrosti u javnosti, ali kako sam i o tandemu promijenila mišljenje - javim se za 6 mjeseci)

  28. #178

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    64

    Početno

    Sina nikada nisam dojila u javnosti, bilo me nekako Mada, on je jeo na 3 sata i lako sam mogla organizovati svaki izlazak.

    A ćerku - ta šmizla nema gde nije jela. Od Meka, kafića, svakog parkića, keja. Gde god vidimo klupu mi zasednemo da čalabrcnemo malo

    I retko ko primeti šta mi to radimo na klupi. Jedino ako se neko baš zagleda ili ako je Una glasna pa se čuje kako cokće

    A što se tiče šlaufa za spasavanje, ja sam samo zbog dojenja nosila potkošulje, ali sada mnogo vruće pa se snalazim na kojekakve načine.

    Dosta mama doji u javnosti u ovim krajevima, bakice nam često upute osmeh, dekice takođe, muškarcima kao neprijatno pa se ne osvrnu drugi put

  29. #179
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Dojimo gdje god se nađemo i to s ponosom
    A tome je jako doprinjeo i ovaj Forum i rodice.

  30. #180
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Nikada me nije bilo sram dojiti u javnosti, i sada to činim gdje god zatreba, makar i na glavnom gradskom trgu ili još češće u najpopularnijoj slastičarnici (čiji smo redoviti gosti). Dojenje sam prihvatila kao nešto potpuno prirodno, pa su to tako prihvatili i ljudi oko mene. U prvo vrijeme je znalo biti neugodno muškoj strani obitelji koji su htjeli pobjeći u drugu sobu kad bi dojila ali su se ubrzo navikli. Najzanimljiviji mi je bio moj djed, osamdesetdvogodišnjak, koji je prvi put kad sam dojila kod njihove kuće htio pobjeći iz sobe. Drugi put je pola sata ukočeno zurio u neku udaljenu točku totalno van našeg smjera, a sad ponosno svima govori: "Gle Tomu kako mazi siku dok papa."

  31. #181

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa
    Najzanimljiviji mi je bio moj djed, osamdesetdvogodišnjak, koji je prvi put kad sam dojila kod njihove kuće htio pobjeći iz sobe. Drugi put je pola sata ukočeno zurio u neku udaljenu točku totalno van našeg smjera


    Ja sam se totalno navikla na dojenje u javnosti i gdje god stignem dojim. Naravno, ako je potreba. I boli me đon za to da li me netko gleda. Niti ja obraćam pažnju na to da li me netko gleda.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •