Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 186

Tema: u kojem tjednu ste rodile!

  1. #101
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    36+4, na carski zbog manjka plodne vode i Anjinog slabijeg razvoja. Ujutro, čekajući carski, prokrvarila zbog spuštene posteljice.
    Anja danas ima tri tjedna.
    Ovu temu sam čekajući carski, pročitala tisuću puta, tješeći se da nije jedina ranije rođena.

  2. #102
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    39+1

  3. #103
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Točno na termin!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    123

    Početno

    Dan prije termina

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    40+5

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    186

    Početno

    38+1

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    17

    Početno

    sina sam rodila u 36 tjednu. porod je sam krenuo, puknuo vodenjak kući u 0:30 sati, otišla u bolnicu i u 4:30 rodila zdravog sina i sve je bilo u redu. sada ima 3 godine.
    kćerku sam rodila 2 dana prije termina.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    8

    Početno

    38+4

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Ivor - 39,7.
    Petra - u 38. tjednu

  10. #110
    mmagnolija avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Lucija Hana - 41+2

  11. #111
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    dobro, jel ima neka osim mene koja je premasila 42 tjedna?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    39+4

    _________
    N 28.12.04.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    86

    Početno

    rodila sam 40+4

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    dobro, jel ima neka osim mene koja je premasila 42 tjedna?
    Jesam ja drugo dijete- službeno statistički (po datumu zadnje menge), ali praktično nisam. Iako sam imala ovulaciju 2 tj. kasnije, cijelo vrijeme su mi pisali očekivani datum poroda po mengi. Nisam se dala inducirati jer sam znala da još nije vrijeme tako da sam po doktorima rodila početkom 43 tj., a po prirodi s punih 40.
    Prvo - 40+4
    Treće - svaki tren

  15. #115
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ih, meni je termin bio dobro izracunat, posto sam imala menge "ko po spagici" svaki mjesec (zapisivala sam zadnjih 5 godina). i nikak da krene! vec sam izludila jer su me plasili, a i gledali su me ko svjetsko cudo. navrsavam puna 42 tjedna potpuno zatvorena, od trudova ni t.

    pa me zanima, ima li jos tko takav ili je moje tijelo stvarno cudno?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Tu i Tamo
    Postovi
    272

    Početno

    Mikka, sad si i mene zainteresirala. S obzirom da kod nas doktori vole brzo "riješiti situaciju", već ulaskom u 42. tjedan, a neki i s 39 predlažu indukciju, baš me zanima koja se još uspjela odupirati tako dugo kao ti.
    Baš me zanima kakva je praksa izvan lijepe naše.

  17. #117
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    41 puni. Krenulo sa 40+6. I uživala sam do zadnjeg trena (možda sam zato i prenijela). Termin mi je bio dobar. Ovih tjedan dana mi je došlo kao bonus jer sam bila spremna da nisam mogla biti spremnija, sve sam obavjestila da ću isključiti telefon (jer zivkanja počinju već tjedan prije termina, a ja nisam htjela da moj porod postane nogometna utakmica i da se otvori kladionica - sljedeći ću put ću svima lagati za termin, dodat ću si bar dva tjedna), imala sam ritual oproštaja od trudnoće, pa ritual dozivanja svoje bebe i više stvarno nisam imala šta pa je pukao vodenjak. A mislim da bi više trudnoća trajalo do ili preko 42. tjedna da se ne ide odmah na indukciju.

  18. #118
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ms. Mar jako lijepo si opisala kraj svoje trudnoće a maleni ti je apsolutno PRESLADAK

  19. #119
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa
    Ms. Mar jako lijepo si opisala kraj svoje trudnoće a maleni ti je apsolutno PRESLADAK
    Hvala ti. Morala sam to napisati jer vidim da se puno trudnica grozi 'prenešene' trudnoće. Htjela sam reći da i to ima svojih čari.

  20. #120
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Prvu cezu u 39+4
    a drugu cezu u 38+0

  21. #121
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Prvi put 42tj.
    Nadam se da ću sad ranije,sad sam 32.tj.

  22. #122
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Marko - 40 - na termin
    Leona - 40+2

  23. #123

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    78

    Početno

    DOMINIK-37+5
    LORENA-33+3

  24. #124
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    36+2
    joj kak je moj mali bio mal a sad je već veliki

  25. #125
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    39+1, CR

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    39+1

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    46

    Početno

    39+4

  28. #128
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    41 puni. Krenulo sa 40+6. I uživala sam do zadnjeg trena (možda sam zato i prenijela). Termin mi je bio dobar. Ovih tjedan dana mi je došlo kao bonus jer sam bila spremna da nisam mogla biti spremnija, sve sam obavjestila da ću isključiti telefon (jer zivkanja počinju već tjedan prije termina, a ja nisam htjela da moj porod postane nogometna utakmica i da se otvori kladionica - sljedeći ću put ću svima lagati za termin, dodat ću si bar dva tjedna), imala sam ritual oproštaja od trudnoće, pa ritual dozivanja svoje bebe i više stvarno nisam imala šta pa je pukao vodenjak. A mislim da bi više trudnoća trajalo do ili preko 42. tjedna da se ne ide odmah na indukciju.
    Ja sam danas 41+4 dana. Ciklusi su mi od 33-35 dana, tako da se našao jedan normalan dr u bolnici koji je rekao da se vjerojatno ne radi o prenešenosti.
    A o zivkanju bi mogla roman napisati, počelo je 7 dana prije termina, sad se već malo primirilo, ali su mi pitanja: Jesi još u komadu? Ma što to dijete misli i slična, na vrh glave. A tek pametni savjeti da ne treba ići u bolnicu. Kao da je meni gušt svaki dan ići, načekavati se, svaki dan ctg, a svako drugi i amnioskopija. Za drugu trudnoću i sve sljedeće ću svima reći termin barem 3 tjedna kasnije nego što bude.

  29. #129
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    E da, otvorena sam 2 prsta, plodna voda mi je mliječna, a iz mene stalno nešto curi, iscjedak, sa šmrkljićima već 5-6 dana, doktori kažu da je normalno.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    36

    Početno

    41+3

  31. #131
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    41 puni. Krenulo sa 40+6. I uživala sam do zadnjeg trena (možda sam zato i prenijela). Termin mi je bio dobar. Ovih tjedan dana mi je došlo kao bonus jer sam bila spremna da nisam mogla biti spremnija, sve sam obavjestila da ću isključiti telefon (jer zivkanja počinju već tjedan prije termina, a ja nisam htjela da moj porod postane nogometna utakmica i da se otvori kladionica - sljedeći ću put ću svima lagati za termin, dodat ću si bar dva tjedna), imala sam ritual oproštaja od trudnoće, pa ritual dozivanja svoje bebe i više stvarno nisam imala šta pa je pukao vodenjak. A mislim da bi više trudnoća trajalo do ili preko 42. tjedna da se ne ide odmah na indukciju.
    Ja sam danas 41+4 dana. Ciklusi su mi od 33-35 dana, tako da se našao jedan normalan dr u bolnici koji je rekao da se vjerojatno ne radi o prenešenosti.
    A o zivkanju bi mogla roman napisati, počelo je 7 dana prije termina, sad se već malo primirilo, ali su mi pitanja: Jesi još u komadu? Ma što to dijete misli i slična, na vrh glave. A tek pametni savjeti da ne treba ići u bolnicu. Kao da je meni gušt svaki dan ići, načekavati se, svaki dan ctg, a svako drugi i amnioskopija. Za drugu trudnoću i sve sljedeće ću svima reći termin barem 3 tjedna kasnije nego što bude.
    Da, ljudi su zapravo dobronamjerni, žele ti dati do znanja da im je stalo. A ovi s komentarima kaj si još u komadu i slično nastoje biti simpatični. A nažalost nije dovoljno poznato (ili priznato) to da su žene u tom razdoblju super osjetljive i da im je potreban mir, okrenutost prema unutra, a ne odbrojavanje. Super je da imaš normalnog doktora i da te se ne požuruje. Želim ti da rodiš kad tvojoj bebi i tebi bude pravi trenutak za to, ni minutu prije. Sretno!

  32. #132
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    38+5, planirani carski.

  33. #133
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    38+5, planirani carski.
    Isto. Jedino što prvi put nije bio planirani, drugi put je.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    39+6

  35. #135
    stella5 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Ja sam danas točno 42 tj. Gin me nije htio slati u rodilište na indukciju jer kaže da nema ni jednog parametra zbog kojeg bi to učinio i da nije trtaroš kad je prenesena t u pitanju. Inače sam 3-4 cm otvorena, trudova nemam, otkucaji su uredni a plodna voda je već 2 tjedna mliječna.
    Na amnio i ctg opet idem za dva dana ako ne rodim, a ipak me malo strah da me ne pošalje na indukciju radi predosrtožnosti.

  36. #136
    stella5 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Danas čujem neke priče da kod prenesene trudnoće beba može imati kasnije problema s motorikom. Zna li netko nešto o tome ili je čuo slične priče?
    Nije mi to svejedno čuti, jer sam danas 42+1, a nije da mi se ide na indukciju. No ako treba, sve za dobrobit djeteta.

  37. #137
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mene su inducirali na 42 tjedna tocno, tako da ne znam kad bi se rodio da smo pustili da ide prirodno. nema nikakvih problema s motorikom, naprotiv, motoricki je jako napredan.

    cula sam za slucajeve kad se beba rodila punih mjesec dana nakon termina i bilo je sve ok. sretno

    ti si ja mislim prva koja me "nadmasila" po trajanju trudnoce

  38. #138

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    36+3

  39. #139
    stella5 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    mene su inducirali na 42 tjedna tocno, tako da ne znam kad bi se rodio da smo pustili da ide prirodno. nema nikakvih problema s motorikom, naprotiv, motoricki je jako napredan.

    cula sam za slucajeve kad se beba rodila punih mjesec dana nakon termina i bilo je sve ok. sretno

    ti si ja mislim prva koja me "nadmasila" po trajanju trudnoce
    Znam ja dvije cure koje su prenijele 20 dana i rodile sasvim zdrave muškiće.

    No ipak, velik mi je pritisak okoline sa razno-raznim pričama o prenešenosti.

  40. #140
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    stavi cepove u usi i vozi po svom. ja si nemrem oprostiti sto se nisam bolje informirala pa sam pristala na indukciju jer sam dala da me isprepadaju.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    Elena je stigla 7 dana prije termina, imala sam amnioskopiju svaki drugi dan i jedva sam cekala da rodim (da ne spominjem cijelu trudnocu prelezala) !

    Sada sam u 28tj. i stalno imam osjecaj da ce prije termina! Nadam se nece prerano (imala komplikacije, sad samo problem jer je jako nisko beba pa sam opet na nekakvom laganom mirovanju ), uglavnom vec sam se pocela pripremati (robica i ostalo), kaze MM paranoja , al i ne mogu si pomoci..

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    27

    Početno

    prvi sin stigao devet dana prije termina, prirodno započeo porod, službeno piše u 39 tj.,a vidjet ćemo hoće li drugi požurit...mene nisu stigli zivkat, ja svih iznenadila

  43. #143
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    41 tj. nadam se da će ova curka ranije

  44. #144
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Matea- 40+3

  45. #145
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Prvo 38+5
    Drugo...danas sam 36+5 i nadam se da će ubrzo, već sam mjesec dana otvorena 1 prst

  46. #146
    Ledolina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    34

    Početno

    38+4

  47. #147
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    prvo 39+3
    drugo 40

  48. #148
    slonicanelica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    428

    Početno

    36+4

  49. #149
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    40+4

  50. #150
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Prvo dijete 37+2
    Drugo-mali palčić 34

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •