Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: 2 problema

  1. #1
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno 2 problema

    1. NAPA
    Imam napu Gorenje od Inoxa......nedavno sam skužila po njoj neke sitne točkice...kao hrđa...nikad nije mokra, kad je čistim očistim je mokrom krpom i obavezno posušim.
    Jel moguće da je to hrđa i što napravit sa tim...jel se može pofarbat i zaštitit nečim?

    2. VOK
    Nisam ga koristila dulje vrijeme a kako je bio namazan uljem (tako piše u uputama)....stvorilo se nešto kao da je žvaka zaljepljena po dnu...vjerojatno spoj ulja i prašine....i ne da se očistit...nešto sam uspjela al ima tog još dosta.
    Jel ima nade za spas Voka?

  2. #2
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno Re: 2 problema

    [quote="(maša)"]1. NAPA
    Imam napu Gorenje od Inoxa......nedavno sam skužila po njoj neke sitne točkice...kao hrđa...nikad nije mokra, kad je čistim očistim je mokrom krpom i obavezno posušim.
    Jel moguće da je to hrđa i što napravit sa tim...jel se može pofarbat i zaštitit nečim?

    takvih problema imam i ja, probala sam sa raznim sredstvima i ništa..ja mislim da je problem u kvaliteti inoxa

  3. #3
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    2. VOK
    Nisam ga koristila dulje vrijeme a kako je bio namazan uljem (tako piše u uputama)....stvorilo se nešto kao da je žvaka zaljepljena po dnu...vjerojatno spoj ulja i prašine....i ne da se očistit...nešto sam uspjela al ima tog još dosta.
    Jel ima nade za spas Voka?
    Probaj ga staviti na štednjak napunjenog vodom da neko vrijeme kipi, i dodaj neki blagi detergent. Pobrini se da dugo lagano kipi i da uvijek ima vode i njemu. Ne bi znala za drugo riješenje jer ga se ne smije strugati da se ne ošteti. Ponovi s kuhanjem par puta, u međuvremunu prođi spužvicom par puta i ponovi sve. Možda upali.

  4. #4
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Ja vidjela u emisiji da je teta vok očistila tako da je na polovicu sirovog krumpira stavila tekućinu za pranje suđa i trljala. Njoj uspjelo a bio je i zagoren i zapušten grozno pa probaj.
    Napu možda možeš srediti sredstvom za zepter posuđe - nešto kao fini arf sive boje. Ili neko drugo sredstvo za inox. Sretno

  5. #5
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa
    Probaj ga staviti na štednjak napunjenog vodom da neko vrijeme kipi, i dodaj neki blagi detergent. Pobrini se da dugo lagano kipi i da uvijek ima vode i njemu. Ne bi znala za drugo riješenje jer ga se ne smije strugati da se ne ošteti. Ponovi s kuhanjem par puta, u međuvremunu prođi spužvicom par puta i ponovi sve. Možda upali.
    i krpe i papir se ljepi za tu masu...tak da niš od toga..probat ću ovo sa kuhanjem ikrumpirom...

    Hvala na savjetima

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Evo preporuka za napu.
    U tehnomaxu postoji sredstvo koje se zove neoblank, sredstvo za čišćenje čelika od Miele-a 250 ml i košta cca 100,00 kn ali meni traje već više od godinu dana i još ga imam više od polovice a upotrebljavam ga i za napu i za čišćenje vanjskog djela pećnice i ono malo šta se vidi od suđerice a može se upotrijebiti i za one lijepe frižidere od inoxa.
    Osim šta mi je na napi skinulo te mrlje sad se sve lijepo sjaji.
    Samo ga nemoj stavljati puno jer je kao ulje i ljepo se razmazuje prilikom čišćenja.
    Nadam se da je to rješenje problema "napa".

  7. #7
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    Imam također gorenje napu i kupila sam od proizvođača Dom se zove u Mercatoru za inox i mogu reći da je dosta dobar da ga ne ureknem pokušaj s tim nekakvih 20kn

  8. #8
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Pogledaj malo ovo za vok, možda ti pomogne.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    nakon što sam bacila letimičan pogled na posljednji post, dođe mi da vok više nikada ne koristim - pa to je čitava znanost!

  10. #10
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    nakon što sam bacila letimičan pogled na posljednji post, dođe mi da vok više nikada ne koristim - pa to je čitava znanost!
    Ma nije svaki vok od gusa pa ga nemoj ipak (još) baciti

  11. #11
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    vok mazi spekom bolje je od ulja

  12. #12
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno Re: 2 problema

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    1. NAPA
    Imam napu Gorenje od Inoxa......nedavno sam skužila po njoj neke sitne točkice...kao hrđa...nikad nije mokra, kad je čistim očistim je mokrom krpom i obavezno posušim.
    Jel moguće da je to hrđa i što napravit sa tim...jel se može pofarbat i zaštitit nečim?
    I ja sam primjetila te točkice, ali se nisam zamarala

  13. #13
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...hitno:kako očistiti hrđu na zavjesama?...ostalo od radijatora koji je curio... :? :?

  14. #14
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..ovo našla na netu: Sve mrlje od hrdje možete očistiti krpom namočenom u Coca-Colu koju
    nekoliko minuta držite na mrlji.
    ( :shock: :shock: :shock: )
    ..anyway..idem probati....

  15. #15
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    .....auuuuuuu..pa to stvarno je istina......sad znam sta vise necu kupovati.......

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    336

    Početno

    Jezus, ma stvarno?? Moram ja probati to sa svojih hlaca maknuti onda

  17. #17
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    jel može Cocta jučer popili Colu.....

  18. #18
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja sam masnu tepsiju (emajliranu, onu od pecnice), u kojoj sam pekla bozicne kolacice pa je ostala masna-masna-zuto-masna i nije se dala oprati iz cetiri pokusaja (od kojih je jedan bio i prokuhavanje vode s detergentom za sudje na laganoj vatri...), nista, samo se mrljalo i lijepilo za spuzvu.... oprala tako da sam na lagano vlaznu tepsiju posula sodu bikarbonu, uzela vlaznu spuzvu (ne previse mokru) i - opralo se. nisam mogla vjerovati...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •