Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Povišen Ca125

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    49

    Početno Povišen Ca125

    Na redovitom godišnjem pregledu gin mi je na desnom jajniku našla "nešto" veličine 5x3 cm. Pretpostavlja da je endometrioza. Poslala me na krvnu pretragu,marker na tumore maternice i nalaz je povišen. Ja ponovo kod nje a ona kaže "zasad nije rak". Dobro da sam sjedila jer mi je projurio život pred očima 500km/h.
    Za dva tjedna idem po drugo mišljenje (jer sam jučer dobila mjesečnicu ).
    Ona preporuča da ponovo zatrudnim, pijem hormone ili laparoskopiju.
    Ono što mene brine je povišen marker. Kad on iz povišenog prelazi u karcinom (iš,iš)?
    Još dojim..

  2. #2
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    točan odgovor ti ne mogu dat, ali prošla sam nešto slično, imala sam cistu na lijevom jajniku ali mi je ca125 bio u granicama normale i radila sam laparoskopiju, obzirom da ti je to još malo 3x5 (meni je bili 6x6) ja bi ti preporučila da probaš 3mj sa hormonima a ako ne bude pomaka laparoskopija (to ti nije ništa strašno), inaće su jajnici zeznuti jer se na nijednom UVZ-u ne može točno vidjeti problem zato i je rak jajnika najteže otkriti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    možda b bilo najbolje da napraviš još pretraga, recimo color doppler ili CT, koji ti sa sigurnošću mogu odrediti stanje...
    iako je CA125 povišen može se raditi i o nekoj običnoj doboćudnoj promijeni..

    ja imam 22 godine i od 17 se borim sa lijevim jajnikom, CA125 mi je isto bio zerkicu povišen, i nakon mukotrpnih pretraka uspostavilo se da su samo ciste koje sam riješila hormonima, ostala sam trudna i napravile su mi se još više, a momentalno stanje je opet trudnoća a lijevi jajnik prepun cista...

    bez brige, odi po drugo mišljenje, obavi što moraš i nemoj to uzimati k srcu, znam da je teško al bebač ti je tu...

    javi kak je prošlo

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Ja sam imala znatno povišeni CA-125, preko 200, no dijagnosticirana mi je endometrioza i nije bilo riječi o karcinomu, no to je dijagnoza samo na temelju ultrazvuka. Kako su mi rekli, ultrazvuk nikad ne može pokazati kakve su stanice, potrebno je uzeti uzorke za analizu. Ja zapravo ne mogu ništa sigurno tvrditi jer možda se kod mene radi o liječničkoj pogrešci, budući da su meni ipak dijagnosticirali karcinom kad su izvadili cistu, a onda su drugi liječnici to opovrgnuli, no nismo 100% sigurni.
    Mislim da turmorski markeri samo ukazuju na postojanje tumora, ali ne znam mogu li oni svojom veličinom ili visinom pokazivati radi li se o dobroćudnom ili zloćudnom tumoru. No, evo ja sam usprkos svemu, s jednim jajnikom u dvije godine već drugi put trudna.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Povišen Ca125 ukazuje i na endometriozu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Povišen Ca125 ukazuje i na endometriozu.
    Upravo tako, stoga je uvijek teško sa 100%-tnom sigurnošću reći o čemu je točno riječ dok se tkivo ne analizira.

  7. #7
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    DRŽ' SE SESTRO!!! :D

    sredit ćemo mi to!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •