Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Novčana naknada za novorođenče

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno Novčana naknada za novorođenče

    Drage moje pravnice... ja sam se malo izgubila među svim tim " silnim " iznosima na koje mi imamo pravo nakon rođenja djeteta, pa Vas molim ako mi netko može dati točnu informaciju. Trebam roditi za 2 mjeseca, živim u Velikoj Gorici . Negdje sam tu pročitala da gorica isplačuje 1.500,00kn za bebu, ali i da imam pravo na još nekakav iznos koji su od 01.01.2007. povećali na 2300 i nešto sitno kuna !!??? Sory ako pišem netočne informacije i please ako možete javite!!!

    Majka u neznanju

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    f) naknada za opremu novorođenog djeteta (iz sredstava HZZO-a)


    Visina jednokratne naknade za pomoć pri opremanju novorođenog djeteta iznosi 2.328,20 kn. Ova naknada ne ovisi o imovinskom cenzusu, već pripada svim zdravstveno osiguranim majkama. Ukoliko je majka nezaposlena, a zdravstveno osigurana preko oca djeteta, tada se prilaže osobna i zdravstvena iskaznica oca, kao nositelja osiguranja, te navedeno pravo ostvaruje otac. Naknada se ostvaruje podnošenjem zahtjeva, kojem se prilaže:
    - djetetov izvod iz matice rođenih,
    - svoju osobnu i zdravstvenu iskaznicu (preslike).
    iz teksta
    Novčane pomoći, naknade i olakšice na koje roditelji imaju pravo nakon rođenja djeteta - skraćeno

    za novčanu naknadu svog grada/ županije, najbolje da pitaš u svojoj općini, ili ako ima na web stranicama grada i slično

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    npr.
    http://www.gorica.hr/forumi/default.asp
    http://www.gorica.hr/UODrustvene.aspx

    Službeni glasnik Grada Velike Gorice na 1011 stranici piše :

    3.1.2 Pomoć za opremu novorođenčadi
    Ostvarivanje prava na pomoć za opremu novorođenčadi
    provodi se sukladno Odluci o uvjetima i načinu ostvarivanja
    prava na pomoć za opremu novorođenog djeteta.
    Pravo na jednokratnu pomoć u iznosu od 1.500,00 kuna
    ostvaruju roditelji novorođene ili posvojene djece koja
    imaju prebivalište na području Velike Gorice, a zahtjev
    za ostvarivanje prava podnesu u roku tri mjeseca od dana rođenja odnosno posvojenja djeteta
    ali sama se raspitaj koji su to sve uvjeti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    hvala ti puno na informacijama koje su mi svakako korisne. Dakle, ako sam dobro shvatila, dobivam od HZZO- a novce i od grada Velika Gorica također neke novce?!

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    od hzzo-a sigurno 2300 kn
    od v.gorice 1500 kn ako zadovoljaš uvjete, a koji su to, ne znam, to se moraš raspitati (vjerojatno da ste svi prijavljeni tamo određeni broj godina ili nešto slično, npr. zagreb daje novce ako je jedan roditelj bar 5 godina prijavljen u zagrebu, a drugi ima barem boravište u zagrebu.)

  6. #6
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    npr. zagreb daje novce ako je jedan roditelj bar 5 godina prijavljen u zagrebu, a drugi ima barem boravište u zagrebu.)
    Lutonjice, krivo! Evo upravo sam danas saznala u Gradskom uredu za zdravstvo i ovo-i-ono da drugi roditelj treba imati prebivalište u Zagrebu. MM ima prijavljen boravak u zgb već par godina, ali ne i prebivalište pa tako nemamo pravo na lovu od grada. Malo mi je to tužno, s obzirom na cijeli moj životni vijek u Zagrebu.

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ajoj, žao mi je...
    a ne može si on sad prijaviti prebivalište, pa onda zatražite lovu?

  8. #8
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Da mi je to 100% znati bilo bi super! MM ima više od pet godina prebivalište u Zg.a ja još niti godinu. Toplo se nadam da imamo pravo! Moramo to dobro provjeriti!
    :?

  9. #9
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    diči, mislim da nemaš razloga za brigu.
    Lutonjice, rekla mi je žena da se može tako da se on sad prijavi. Bitno je da u tom slučaju drugi roditelj ima barem 5 godina prebivalište u zg. Problem je u tome da je MM tvrd orah, pomisao na mjenjanje svih dokumenata ga je obeshrabrila. A i muči ga zagrebački porez i prirez. No radim na tome

  10. #10
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja imam prebivalište u Zg od rođenja, ako suprug sada promijeni prebivalište također na Zg, da li onda mora sve dokumente mijenjati, koji bi bili obavezni?

    Hvala

  11. #11
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ako nekoga zanimaju nove naknade koje daje grad Zagreb:

    http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723

    Još uvijek me zanima odgovor na moje gornje pitanje...

  12. #12
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno Re: Novčana naknada za novorođenče

    Citiraj ncimpric prvotno napisa
    Drage moje pravnice... ja sam se malo izgubila među svim tim " silnim " iznosima na koje mi imamo pravo nakon rođenja djeteta, pa Vas molim ako mi netko može dati točnu informaciju. Trebam roditi za 2 mjeseca, živim u Velikoj Gorici . Negdje sam tu pročitala da gorica isplačuje 1.500,00kn za bebu, ali i da imam pravo na još nekakav iznos koji su od 01.01.2007. povećali na 2300 i nešto sitno kuna !!??? Sory ako pišem netočne informacije i please ako možete javite!!!

    Majka u neznanju
    Pa to su krasne novosti!

    Četitam!


  13. #13
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa
    Ja imam prebivalište u Zg od rođenja, ako suprug sada promijeni prebivalište također na Zg, da li onda mora sve dokumente mijenjati, koji bi bili obavezni?

    Hvala
    evo,ja gledam iz svoje perspektive.Selim se što znači da moram i ja mjenjati adresu.Ja ću za prvu ruku srediti osobnu jer bez nje ne možeš ništa .Vozačku ću za koji mjesec jer mi još vrijedi ove godine pa zakaj duplo plaćati.Na zdrav. iskaznici ni na onoj od dopunskog ionako ne piše adresa tako da ću samo još javiti u svoju firmu (pa će valjda oni javiti u hzzo)....te ću javiti i banci da mi šalju izvode na novu adresu.
    E sada,da li on mora seliti svoju poreznu karticu ili još nešto,to stvarno ne znam

  14. #14
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa
    Ako nekoga zanimaju nove naknade koje daje grad Zagreb:

    http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=5723

    Još uvijek me zanima odgovor na moje gornje pitanje...
    mi smo dobili llani u 7mj. prvu ratu naknade od Zg.,da li to znači da će sljedeća sjesti isto u 7mj. ove godine ?

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj migoh prvotno napisa

    mi smo dobili llani u 7mj. prvu ratu naknade od Zg.,da li to znači da će sljedeća sjesti isto u 7mj. ove godine ?
    Da dan prije, kasnije

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj migoh prvotno napisa
    E sada,da li on mora seliti svoju poreznu karticu ili još nešto,to stvarno ne znam
    Ako se mijenja prebivalište u drugi grad ( pa bio on i Zaprešić) seli se i porezna kartica ( ti je seliš, ne dobi sama krila).

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Moje prebivalište je Zg unazad vise od god.dana, suprug na 2. adresi. Imamo li uopce pravo na naknade? Za Zg vjerujem da ne jer treba imati 5 god. prebivalište.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 04.02.2018. at 15:07

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ima točno propisano, ne mogu sad linkati

    Čestitke mašnice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.02.2018. at 16:08

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A on je prijavljena u zg?

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A on je prijavljen u zg? Jedan treba imati najmanje 5 godina prijave u zg, drugi mora biti prijavljen
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.02.2018. at 17:48

  21. #21
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Zna li netko koliku novčanu naknadu dobila drugo dijete? Ja sam zaposlena kao i MD, imamo prebivalište u Zagrebu (zadnjih 25 godina). Nije mi jasno od koga što dobivam? Nešto od Grada Zagreba i nešto od HZZO-a ili kako?
    Ima li netko točnu info na što imam pravo kad rodim drugo dijete?

    Hvala

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    1. HZZO jednokratna 2300 kn
    2. HZZO porodiljna/rodiljna, zatim roditeljska briga do godine dana 2300 kn mjesečno (ili ovisno o plaći)
    3. Grad Zagreb 3400 kn ili tu negdje raspoređeno na dvije godine
    4. Zagrebačka županija
    1000 kn

  23. #23
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    1. HZZO jednokratna 2300 kn
    2. HZZO porodiljna/rodiljna, zatim roditeljska briga do godine dana 2300 kn mjesečno (ili ovisno o plaći)
    3. Grad Zagreb 3400 kn ili tu negdje raspoređeno na dvije godine
    4. Zagrebačka županija
    1000 kn
    2. Prvih 6 mj. moja puna plaća a ostalih 6 mj. 2.300 kn? (kako ovisi o plaći? - jel 2300 maksimum ili ide gore u odnosu na plaću?)
    3. i 4. Dobijem nnovce i od Grada Zagreba i ond Zagrebačke županije?

    Hvala

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    2. Prvih 6 mj. moja puna plaća a ostalih 6 mj. 2.300 kn? (kako ovisi o plaći? - jel 2300 maksimum ili ide gore u odnosu na plaću?)
    tako je prvih 6 mjeseci puni iznos tvoje place, a onda ovisno o tvojoj satnici se racuna koliko ces dobiti za drugih 6 mjeseci ukoliko ih ti k oristis. a koliko je meni poznato iznos se mijenjao.
    http://www.hzzo.hr/rodiljne-i-roditeljske-potpore/
    Naknada plaće tijekom roditeljskog dopusta u trajanju od prvih 6 mjeseci, odnosno 8 mjeseci roditeljskog dopusta isplaćuje se u punom iznosu osnovice za naknadu plaće (100% od osnovice za naknadu plaće), ali ne može, za puno radno vrijeme iznositi više od 120% proračunske osnovice mjesečno (3.991,20 kuna). Pritom može iznositi manje ako 100% od osnovice za naknadu plaće iznosi manje od toga iznosa, s tim da nikako ne može iznositi manje od 70% proračunske osnovice (2.328,20 kuna). U preostalom dijelu roditeljskog dopusta (nakon proteka tih prvih 6, odnosno 8 mjeseci roditeljskog dopusta) naknada plaće iznosi 70% proračunske osnovice (2.328,20 kune). S tim u vezi, napominjemo da se naknada plaće određuje i ovdje temeljem potvrde o plaći (kao i kod rodiljnog dopusta), no iznos koji se pritom isplaćuje je limitiran na određeni postotak proračunske osnovice.
    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    3. i 4. Dobijem nnovce i od Grada Zagreba i ond Zagrebačke županije?

    Hvala
    Ne, dobijes samo od Grada, jer on ima status županije, zagrebačka županije su. gradovi i naselja tzv. zagrebackog prstena.

  25. #25
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    I još samo pitanje: Našla sam na netu da bolovanje radi trudnoće iznosi 100% plaće a onda negdje dgugdje da je max. naknada dok su komplikacije/čuvanje trudnoće/bolovanje 4200kn? Kaj je istina?

    Hvala

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    I još samo pitanje: Našla sam na netu da bolovanje radi trudnoće iznosi 100% plaće a onda negdje dgugdje da je max. naknada dok su komplikacije/čuvanje trudnoće/bolovanje 4200kn? Kaj je istina?

    Hvala
    Oboje. 100% place, ali maksimalno 4250 ili neka slicna cifra. Jedino je prvih 6 mjeseci porodiljnog bez ogranicenja.

  27. #27
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    I još samo pitanje: Našla sam na netu da bolovanje radi trudnoće iznosi 100% plaće a onda negdje dgugdje da je max. naknada dok su komplikacije/čuvanje trudnoće/bolovanje 4200kn? Kaj je istina?

    Hvala
    Kako je martinaP vec odgovorila. OVih 100% jako buni ljude. odnosi se na bolovanje, bilo ono za komplikacije u trudnoci, bilo za bolovanje za dijete do 3. godine zivota.
    Zbilja se misli na 4250 kn, ali TO je tih 100%. ako zaradjujes manje od 4250 kn dobit ces svoju punu placu, ali ako zaradjujes vise od 4250 kn, onda je to iznos koji ces dobiti.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.04.2018. at 13:47

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    To ti ne znam.

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    i za veću djecu je max.4250 ali tad je to 70% maximalno

  31. #31
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Imam pitanje za susjedu. Ona je strani državljanin udana za hr državljana. Imaju već jednu curicu i sad čekaju 2.djete. Imaju li pravo na novčanu naknadu za opremanje novorođenčeta koju daje hzzo? Ja mislim da da, djete je hr državljanin, time ima pravo na tu naknadu. Nisu je tražili za 1.djete jer nisu znali za to. Sad mogu tražiti kad se drugo rodi, jel tako.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •