Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: Bolovanje nakon porodiljnog

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Bolovanje nakon porodiljnog

    Tek sam počela raditi plus godišnji koji sam potrošila, dakle kreće mi radni odnos od 25.08.

    I sada imam nekoliko pitanja!

    Da li je još uvijek za dijete do 3. godine bolovanje 100%? (netko mi je rekao da nije više )
    Koliko moram neprekinuto raditi da mogu "normalno" na bolovanje?
    Ako odem sada kako se to računa, koliko mi skinu?


    Ela ima neku temperaturicu i već smišljam što sada..Možda i prođe do ponedjeljka ali da znam...
    Je li bolje da muž ide, on ima plaću u okviru onog maksimuma od 4250...Da li će, ako on ode na bolovanje za nju, dobiti onda svoju punu plaću? Ne dobiva prijevoz u plaći.

    Hvala!

  2. #2
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ti ćeš dobiti 100% tek od 01.11. Do tad, neki minimalac. Ne znam iznos. Ja sam na početku koristila go.

    Koliko znam još uvijek je 100% za dijete do 3 god.

    Ti si sad potrošila cijeli go za koju godinu? 2011.?
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 08.10.2011. at 23:47

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da, cijeli GO za 2011.
    Dakle s plaćom za 12. mjesec dobiva puno bolovanje ili...?

  4. #4
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ako sam dobro pohvatala, prvu plaću si dobila u 9. mj. (za 8. mj.), a drugu u 10. mj. (za 9. mj.).

    Onda ti za bolovanje otvoreno nakon 01.11. ide puni iznos. Bo u 10. mj. je minimalac za tebe. Za tm puni iznos.

    Bitno je da imaš dvije isplate prije mjeseca u kojem otvaraš bo (zato tek od 01.11.). Bar je tako bilo. Nisam čula da se išta mijenjalo.

  5. #5
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku

    Da li je još uvijek za dijete do 3. godine bolovanje 100%? (netko mi je rekao da nije više )
    nije li 100% ali od osnovice ....max. 4250_ kao i naknada za komplikacije u trudnoci

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ak treba nek on sad ode koji dan na bolovanje,marija ti je sve rekla.Znači maximum od 100% je 4260kn

  7. #7
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    za kraća bolovanja uvijek sam dobila veću plaću ako sam ja bolovoala nego dijete do 3. godine
    to vrijedi naravno ako je plaća veća od 4260

  8. #8
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Da, to vrijedi za vece place.

    Cestitam! Super je imati troje djece

  9. #9
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Jesam li dobro shvatila- ako otvorim bolovanje iza porodiljnog, primit ću nešto sitno?? -trenutno primam 266o kuna.

  10. #10
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Da. Dobro si shvatila.

  11. #11
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Ima li koja dobra duša koja mi zna bar otprilike reći koliko je to sitno u kunama s obzirom na 2660 kuna koliko primam zadnje mjesece, pa da bar znam na što mogu računati..

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    2600kn bruto!

  13. #13
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    2600kn bruto!
    Hm, a koliko je to netto ?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    pa neto zavisi jel si sama ili imaš još koje dete na sebi, a najveći je 2128 kn

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    goa a koji je tvoj problem da bi odmah trebala otvorit bolovanje?

  16. #16
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    goa a koji je tvoj problem da bi odmah trebala otvorit bolovanje?
    Iz posve sebičnih razloga: čeka me rastava, ja i bebač se moramo seliti, a u školi bi me dočekao kraj polugodišta i nepoznati učenici- go mi ne daju, i eto, htjela sam između svega ovog u novi početak krenuti laganijim tempom.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    znam čitala sam o tvom problemu, ali sam mislila da imate još i zdrastvenih problema, ustraj na tome da dobiješ godipšnji na kojeg imaš pravo,i ako treba i ak možeš traži cc za sebe.

  18. #18
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    cure,ja sam jako ljuta....roditeljski mi završio 29.8. od tada do 5.10.sam bila na go. imala sam dakle 2 isplate godišnjeg. bila sam 7 radnih dana na bolovanju za dijete do 17.10. i sad umjesto plaće 6400 ću dobiti 4900kn....prestrašno.ja sam mislila da oni računaju godišnji kao redovan rad,nije mi jasno,,,,uglavnom kaže mi žena u firmi da su mi tih 7 dana obračunavali po 2900kn bruto tako da mi je satnica bila 11kn....ma katastrofa...

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    anika, u sličnoj si situaciji kao ja! Stvar je u tome da si ti morala dobiti dvije plaće, a ti to nisi dobila, kaj ne!? Dobila si jednu i to ovu za 9. mjesec, Ovo za 8. mjesec ti se ne računa, to je samo 3 dana.
    meni se mala razbolila 27.10. i nisam išla na bolovanje baš zbog toga, do 02.11. smo se nekako pokrpiali i odna sma ja tek 02.11. otišla na bolovanje.

  20. #20
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li koja dobra duša koja mi zna bar otprilike reći koliko je to sitno u kunama s obzirom na 2660 kuna koliko primam zadnje mjesece, pa da bar znam na što mogu računati..
    Ja sam prvi radni dan nakon porodiljnog (samo taj jedan dan) bila na bolovanju radi K i tad mi je žena u računovodstvu s obzirom da se nastavljalo jedno na drugo uzela onaj prosjek plaće koji mi je bio na listi za porodiljni koji sam nosila u hzzo.
    I da bi ti gledali tvoju plaću kod računanja bolovanja moraš imati tri isplate plaća.

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj jurisnik prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prvi radni dan nakon porodiljnog (samo taj jedan dan) bila na bolovanju radi K i tad mi je žena u računovodstvu s obzirom da se nastavljalo jedno na drugo uzela onaj prosjek plaće koji mi je bio na listi za porodiljni koji sam nosila u hzzo.
    I da bi ti gledali tvoju plaću kod računanja bolovanja moraš imati tri isplate plaća.
    Ja sam evo zbog ove svoje situacije pitala kolegicu na obračunu plaća i rekla mi je (napisala u mailu) da moraju sjesti dvije plaće. I da se ono kaj mi je sjelo za 8. mjesec za tih 7 dana ne računa.
    Je li moguće da postoje razlike među firmama?

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    I da se ono kaj mi je sjelo za 8. mjesec za tih 7 dana ne računa.
    hajde daj prevod na ovo, jel se onda računa ta tvoja plaća koju si dobila u 9. ili ne?

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne! Računa se ona koju sam dobila za 9. mjesec i ona koju sam dobila za 10. mjesec! A ova koju sam dobila za 8. za tih 7 dana se ne računa. Jer to nije puni mjesec.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ali ti ništ nisi dobila u 8. ili sam u krivom? počela si delat tek 25.8. znači prva plačaod par dana sjela u 9.

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Da, prva u 9. druga u 10. i treća u 11.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i još uvijek ne kužim ovo kaj pričaš o tih par dana. Inače se uvijek računa kaj je bilo u prošlom mjesecu a ne sad, inisi valjda već dobila lovu za 10.mjesec
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.11.2011. at 10:31

  27. #27
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nego Jelena, ne kužim zakaj me to pitaš, kaj ti nije jasno?

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ne! Računa se ona koju sam dobila za 9. mjesec i ona koju sam dobila za 10. mjesec! A ova koju sam dobila za 8. za tih 7 dana se ne računa. Jer to nije puni mjesec.
    prevod treće rečenice

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Anika je išla na bolovanje u 10. mjesecu a do tada nije mogla dobiti dvije plaće. I zato je dobila toliko manje od plaće za 10. mjesec. Zato ja i nisam otišla na bolovanje prije 02.11.
    Meni ja kolegica rekla da mi se pod prvu plaću ne računa ona koja je sjela za tih 7 dana 8. mjeseca (a sjela je u 9. mjesecu) nego da mi se računaju plaća za 9. mjesec i plaća za 10. mjesec.
    je li sada jasnije?

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    e onda buš ipak dobila minimum jer ti plaća od 10. mjeseca pada u 11.mjesec.

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    e onda buš ipak dobila minimum jer ti plaća od 10. mjeseca pada u 11.mjesec.

    Baš budem sutra opet zvala kolegicu jer ona mi nije tak rekla. I ne znam zašto ti tako misliš.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    po ovom kaj si napisala,nego daj ti priljepi tu točnu njezinu izjavu iz meila,da proguntamo

  33. #33
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Gle, u trenutku obračuna plaće za 11. mjesec (koji se radi u 12. mjesecu) ja imam dvije pune isplaćene plaće do tada! Ne kužim kaj bi tu onda bio problem.
    Ne kužim sada da li ja ovdje nekaj ne razumijem ili ti. Ali ja ću je svakako sutra nazvati i provjeriti. I citirati to kaj mi je napisala u mailu.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    uvijek treba imat dvije isplaćene plače prije mjeseca kad nastupa određeni slućaj,a ne kod obraćuna.
    Hajde ti nju pitaj zakaj se to ne računa ko plaća ovo kaj si delala u 8. , i kolko si ti trebala radit da bi ti to bila plaća, od 1-30, od 10-30,od20-30, od 25-30.

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    koliko se ja sjecam, to je od prije tri godine, trebaju tri pune isplacene place, dakle cijeli mjesec se gleda, a ne ovih 7, 10 ili vec koliko dana.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    cijeli mjesec rjetko je od 1-30, tak da mora postojat neko regularno vrijeme ,ka kolko je to

  37. #37
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro pohvatala, prvu plaću si dobila u 9. mj. (za 8. mj.), a drugu u 10. mj. (za 9. mj.).

    Onda ti za bolovanje otvoreno nakon 01.11. ide puni iznos. Bo u 10. mj. je minimalac za tebe. Za tm puni iznos.

    Bitno je da imaš dvije isplate prije mjeseca u kojem otvaraš bo (zato tek od 01.11.). Bar je tako bilo. Nisam čula da se išta mijenjalo.
    da, to je tako.
    ako ideš sada na bolovanje, sa nekim datumom u 11. mjesecu uzimanju se plaće koje su isplaćene u mjesecu prije nego je počelo bolovanje.
    znači prije studenog je listopad (i ako je pretpostvaka da su plaće redovno isplaćivane) i u njemu je isplaćena plaća za rujan, a u rujnu je isplaćena plaća za kolovoz. znači, imaš dvije plaće isplaćene prije početka bolovanja. dobit ćeš svoj prosjek ali ne više od 4.257,28 kn.
    da si otišla u listopadu na bolovanje, dobila bi puno manje jer se satnica računa od bruta najniže plaće tj. od 2.679,95 kn (oduzimaju se doprinosi, porezi, prirezi....uglavnom, fakat, sitno se dobije) i da za dijete do 3. g. starosti se dobije 100% od tvoje osnovice za bolovanje.

  38. #38
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo odgovora:

    Dakle, još jednom ponavljam dovoljne su bile 2 isplaćene plaće. Još jedna plaća ne bi promijenila prosjek, odnosno satnicu po kojoj se obračunava bolovanje. Neto satnica po vašem prosjeku iznosi xx,xx kn (nakon ove 2 isplaćene plaće), ali će se ovo bolovanje (5 dana x 8 sati = 40 sati bolovanja) obračunati po neto satnici od 24,19 kn jer HZZO ima zakonom definiran max koji iznosi 4.257,28 kn (4.257,28 / 176 (mjesečni fond sati za studeni) = 24,19 kn).

    Eto, nadam se da je sada sve jasno

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    znači ipak ti se priznaje sve kaj si dobila radeći u 8 mjesecu

  40. #40
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne znam kaj da ti velim. Kad sam ju jednom prije telefonski pitala prizna li se, rekla je da ne. A po ovome kaj vi pričate ispada da da. Ili jednostavno oni priznaju ovu plaću za 10. mjesec. Ne znam kaj bi više dodala.

  41. #41
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ne postoji razlika između firmi i načina obračuna jer to računa, tj. isplaćuje hzzo.

    Potrebne su dvije isplate u mjesecima PRIJE otvaranja bo.

    Ne znam da li je odvoljno da u jednom mjesecu bude samo jedan radni dan, ali znam da je dovoljno da bude dva.

    Znači ako u 8. mj imaš dva radna dana, pa puni 9. mj., pa puni 10. mj., 01.11. možeš otvoriti bo i dobiti punu naknadu jer imaš isplaćene dvije plaće u mjesecima PRIJE otvaranja bo. Točnije, isplate su sjele u 9. mj i 10. mj.

    Gore navedeno vrijedi ako se plaća za jedan mjesec dobiva tijekom sljedećeg mjeseca.

  42. #42
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne postoji razlika između firmi i načina obračuna jer to računa, tj. isplaćuje hzzo.

    Potrebne su dvije isplate u mjesecima PRIJE otvaranja bo.

    Ne znam da li je odvoljno da u jednom mjesecu bude samo jedan radni dan, ali znam da je dovoljno da bude dva.

    Znači ako u 8. mj imaš dva radna dana, pa puni 9. mj., pa puni 10. mj., 01.11. možeš otvoriti bo i dobiti punu naknadu jer imaš isplaćene dvije plaće u mjesecima PRIJE otvaranja bo. Točnije, isplate su sjele u 9. mj i 10. mj.

    Gore navedeno vrijedi ako se plaća za jedan mjesec dobiva tijekom sljedećeg mjeseca.
    A meni žena u računovodstvu rekla tri isplate!?

  43. #43
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne postoji razlika između firmi i načina obračuna jer to računa, tj. isplaćuje hzzo.

    Potrebne su dvije isplate u mjesecima PRIJE otvaranja bo.

    Ne znam da li je odvoljno da u jednom mjesecu bude samo jedan radni dan, ali znam da je dovoljno da bude dva.

    Znači ako u 8. mj imaš dva radna dana, pa puni 9. mj., pa puni 10. mj., 01.11. možeš otvoriti bo i dobiti punu naknadu jer imaš isplaćene dvije plaće u mjesecima PRIJE otvaranja bo. Točnije, isplate su sjele u 9. mj i 10. mj.

    Gore navedeno vrijedi ako se plaća za jedan mjesec dobiva tijekom sljedećeg mjeseca.
    Eto, kaj da velim...kolegica ne zna kaj priča i ovo mi je do sada najbolje objašnjenje. Dakle, ona je meni cijelo vrijeme govorila dobro, ali krivo. Dobro da ću ako odem na bolovanje 02.11. dobiti puni iznos, a ne minimalac, a krivo da mi se ne računa taj 8. mjesec. u kojem imam 7 radnih dana.

  44. #44
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ne postoji razlika između firmi i načina obračuna jer to računa, tj. isplaćuje hzzo.

    Potrebne su dvije isplate u mjesecima PRIJE otvaranja bo.

    Ne znam da li je odvoljno da u jednom mjesecu bude samo jedan radni dan, ali znam da je dovoljno da bude dva.

    Znači ako u 8. mj imaš dva radna dana, pa puni 9. mj., pa puni 10. mj., 01.11. možeš otvoriti bo i dobiti punu naknadu jer imaš isplaćene dvije plaće u mjesecima PRIJE otvaranja bo. Točnije, isplate su sjele u 9. mj i 10. mj.

    Gore navedeno vrijedi ako se plaća za jedan mjesec dobiva tijekom sljedećeg mjeseca.
    potpisujem, pogotovo ovo gore podvućeno.

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    u kojem imam 7 radnih dana.
    opaska imala si 5 radnih dana, a kalendarskih 7

  46. #46
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    jelena.o ma da, 5 radnih dana. Ali u svakom slučaju više od jednog, hehe

  47. #47
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Mene zanima isplata bolovanja na dijete do 3 godine. Kad bi mm išao na bolovanje za dijete, bi li imao 100% plaćeno ovisno o svojoj plaći ili se gleda 100% od 4257,28 (a njegova je plaća veća od ovoga iznosa)?

  48. #48
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ima sto posto, ali maksimalno 4257.28, dakle ako mu je plaća preko toga, ne bude dobio punu plaću. Gore je baš lijepo objašnjeno kako se to računa. Dakle, ako je bio na bolovanju 7 dana, za tih 7 dana mu se satnica računa 24,19kn.

  49. #49
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    ana.m, hvala!

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ali je prednost u tome da za tu decu se ne plaća ni porez

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •