Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Infekcija uha u trudnoci i kako ju tretirati

  1. #1
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno Infekcija uha u trudnoci i kako ju tretirati

    Zbunjena sam, molila bih savjet. Trudna sam skoro 33 tjedna. Nedavno sam primjetila da se sa desnim uhom nesto cudno dogadja, uglavnom izjutra imam osjecaj kao da imam vodu u uhu.

    Otisla sam u ambulantu na pregled, primila me je med. sestra, sto je ovdasnja praksa za neke rutinske preglede da bi se rasteretili lijecnici opce prakse. Propisane su mi kapi koje bi trebale rijesiti problem (sumnja na blagu infekciju). Pitala sam da li su sigurne u trudnoci, nisam bila najsretnija reakcijom jer kao da uopce nije razmisljala o tome - pocela je prelistavati registar lijekova trezeci tu informaciju, no tada je naisao doktor kojeg je upitala za sigirnost tih kapi u trudnoci na sto je on odmahnuo rukom i to je trebalo znaciti da se ne brinem(o).

    U uputama za koristenje kapi stoji da se treba obratiti lijecniku ako sam trudna ili dojim. Pa vec jesam pitala, no i dalje sam zbunjena.

    Informacije koje sam pronasla na internetu kazu da ove kapi nema informacija o sigurnosti u trudnoci. Sto sad? Ne zelim ih poceti koristiti dok nemam kakvu-takvu sigurnost u njihovu neskodljivost (sto ne mogu dobiti prije ponedjeljka, tj. sutra), mada vise nisam sigurna i da mi kazu da su OK za koristenje da bi im vise vjerovala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Mozes li mi reci koje su to tocno kapi i dali doktor zeli da ih kapas direktno u uho?

  3. #3
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    E, hvala sto si se javila. Epizoda je danas konacno zavrsena. Uzimala sam Locorten (nije mi pri ruci, mislim da se tako zovu, ne znam da li ih ima na hr. trzistu pod tim imenom) koje tretiraju blage upale navodno. Dobila sam u ponedjeljak informaciju da je za sve eventualne probleme moj stadij tudnoce poodmakao i nemam se zbog cega brinuti. Kapala sam ih u uho i bilo mi je sve gore sto se sluha tice, par dana zivjela kao u balonu, nista nisam cula Danas sam otisla kod mog lijecnika, rekao je da se upala povukla, poslao me na ispiranje - doduse nerado, ne vole da se to rutinski obavlja. Sad je opet sve ok.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Vidis kako cudno - ja sam rodila prije 2 i pol mjeseca i vec 3 puta imala upalu uha (a nikad prije nisam imala nikakvih problema s uhom) i moj dotor izricito kaze DA SE NIKAKO NISTA NE KAPA DIREKT U UHO. Meni da antibiotike i moram kroz nos kapati onda kao kroz nos tjerati u uho.

    Pa sam bas htjela cuti kako neki drugi doktor to tretira - da li drugi dopustaju kapanje u uho, jer kako mi se vec tri puta ponovilo, malo mi je cudno to sto ne smijem kapati u uho.
    A zamisli kako mi je tesko kad malu samo dojim, a moram piti antibiotike sad mi je bolje, ali stalno imam osjecaj da me malo boli u uhu i da ce mozda opet krenuti jaka bol (ne daj Boze) i ne zelim vise piti antibiotike...

    Samo mi pliz reci jesu li te tvoje kapi bile antibiotske?

    Pozdrav iz Zagreba, ako si, kako vidim,

  5. #5
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    U Zagrebu za sada samo na godisnjem, inace smo u Engleskoj

    Za ove kapi koje su mi bili dali pise da su kombinacija 'antibacterial' (tretiraju infekciju) i 'steroid' (smanjuju upalu). Primjena je bila samo kapanjem u uho, no kako je meni od njih bilo samo gore, tako sam otisla na najbicnije ispiranje koje su mi napravili kad se ta upala vec bila povukla.

    Da li si razmisljala o nekom drugom nacinu tretiranja svog problema? Zanimljivo je da se pojavio nakon poroda, mozda da potrazis savjet homeopata ili nekog drugog alterantivnog terapeuta, mozda nadjes i uzrok i neki prirodniji nacin za tretiranje problema?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Pa bas sam to i mislila - ako mi se opet pojavi, svakako cu otici homeopatu ili mozda direkt privatno nekom specijalistu da mi to malo bolje pogleda. I meni je cudno da je to tako nakon poroda, a nikad prije...

    Pa gdje ste to u Engleskoj? Ja imam frendicu bas u Londonu zivi i radi..., a ja sam neko vrijeme zivjela u Kanadi.
    A sad sam tu u zG - Savski Gaj, s muzem i dvoje andjelica.
    Pozdrav!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •