Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: kako reagirati?

  1. #1
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno kako reagirati?

    Lucija je do sada imala "ispade" koje smo nekak uspjevali rijesiti. Razgovorom, ignoriranjem... kako u kojoj situaciji. Mogli smo se uvijek s njom dogovoriti.
    Ali u zadnje vrijeme je pocela bacati takve tantrume da se osjecamo totalno bespomocno. Npr. danas - jutro je bilo hladno pa je za u vrtic trebala obuci jaknu. Ja joj ponudim dvije pa nek izabere. Nema sanse. Objasnimo joj da je vani hladno, nece ni cuti.
    Mi stvarno ne inzistiramo na nekim sitnicama, ali hladno je, ona smrca i nismo je mislili pustiti van bez jakne.
    Uglavnom, MM krene prema njoj i hoce joj obuci jaknu, a ona krene sa uzasnim vristanjem i otimanjem.
    I to vristanje se sad vec ponavlja nekoliko dana. Ostavim je da se ispuse i smiri pa idem razgovarati s njom, ali kad ipak treba npr. krenuti s oblacenjem jakne drama opet pocinje.
    Vristanje je stvarno strasno, ne bi se cudila da nam netko posalje soc sluzbu na vrata :shock:

    Toliko sam toga procitala, uvijek smo se snalazili, bilo je boljih i losijih faza, ali ovo me totalno izbaci iz takta.

    Utjesite me - to se i vama desavalo i brzo je proslo?! :/

  2. #2
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Proslo je.

    Mi smo pustali da ide van onakva kakva je zeljela ici. U dugim rukavima usred ljeta, u tankoj majici usred zime. Izasla bi van, skuzila da joj je vruce/hladno i trazila da je skinem/obucem, a ja sam u torbi imala robu koju smo pripremile za izlazak.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Upravo mi se ovo rjesenje koje nudi BusyBee cini kao jedino.

  4. #4
    ivarica

    Početno

    mi isto.
    cak i sa kartonskom kutijom na glavi.

  5. #5
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Leda obozava svoju Miffy majicu (dugi rukav). Tijekom ovog ljeta trazila je nemam pojma koliko puta.

    Ja sam koristila taktiku: "evo ti, probaj i vidjet ces da ce ti biti jaaaako vruce". Skinula bi je vrlo brzo.

    Kod nje to pali. Kod druge djece ne znam bi li upalilo.

  6. #6
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Teta Flower isto preporucuje ovu metodu.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja mislim da svi prodju tu fazu s oblacenjem. Andro je proslo ljeto hodao u zimskim gumenim cizmama s krznom jer je morao kopati u vrtu i bit ribar, vatrogasac, whatever...
    Lovro stalno skida cipele, al kad mu zelim pomoci, onda se ljuti i ne dozvoli mi.
    ponekad me izlude s tim. pogotovo kad Andro recimo krene ujutro urlat, prvo da se nece sam obuci jer bi malo bio mala beba, a onda da nece obuc ovo nego ono...
    u svakom slucaju, kod mene zimi nije palila ta prica, ok, idi van tako pa kad ti bude hladno obuci cemo jaknu/vestu/nasto. on bi radije poplavio u majicici nego se obukao.

  8. #8
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    u svakom slucaju, kod mene zimi nije palila ta prica, ok, idi van tako pa kad ti bude hladno obuci cemo jaknu/vestu/nasto. on bi radije poplavio u majicici nego se obukao.
    Tako je i kod nas.
    Nije mi smetalo kad je po ljeti hodala u zimskim cizmama, ali nema smisla da se smrzava.

    A kako ste reagirale u situacijama kad ipak nije sve moglo biti po djetetovoj volji?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Kod nas je sistem OK, onda necemo ni ici!!!. Problem je, svkako, ako se njim ni ne ide!! Pomaze li ako pokusas saznati sta bi ona to htjela obuci??? Znace ne da joj ponudis dvije mogucnosti pa da izabere, nego da sama smislli sta bi htjela!

  10. #10
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Prije nego izađete, daj joj na izbor dvije slične stvari (koje odgovaraju vremenu i prilikama). Hoćeš crvenu ili zelenu jaknu?
    Ako to ne pali, a da probaš s KADA-ONDA (Kad odjeneš jaknu, idemo van.)
    Ili možda s izričitim stavom i dosljednošću (čučnut se na njenu visinu, gledat je u oči i mirnim, ali čvrstim glasom): Mama je rekla da odjeneš jaknu.

    Ako ne ide ništa od toga, onda svakako preporučam da izađe na zimu u kratkim rukavima ako želi (uči se na vlastitim pogreškama). Šala mala!

  11. #11
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Ma sad je ispalo da se tantrumi odnose iskljucivo na oblacenje Ostatak tjedna je normalno oblacila jaknu, bez frke.
    Ali je jucer opet bila koma. Nije htjela ici spavati (u sobu). Jednostavno je odlucila ostati u dnevnom boravku i nije se htjela micati. A oci su joj se sklapale. Objasnjavanje nije proslo. Mislila sam da ce doci za nama ako mi odemo u sobu. Nije, nego je zaspala na kaucu. Htjeli smo je odnjeti u sobu, ali se probudila i urlikanje je opet pocelo...
    Joj, stvarno si nekad zelim da postoji sos-telefon za odgoj :D :D

  12. #12
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ribice, baš jutros čitam jedan primjer.

    Klinac se ujutro tako jako razvlačio s odijevanjem da su uvijek kasnili u vrtić, a odijevanje je popraćeno plačem, otimanjem i prisilom.
    Jednog dana mama je okrenula ploču. Postavila je granice. rekla je klincu da se odijene jer za 10 minuta kreću. Klinac naravno nije bio gotov pa je došao u vrtić u pidžami, a mama je u torbu spremila odjeću i napomenula teti o cijelom događaju.
    Klinac je bio posramljen jer su ga svi gledali, ali razvlačenje oko odijevanja više se nije ponovilo.

    E sad, to kod malih možda ne bi funkcioniralo, ali kod većih bi išlo.

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mi takve probleme rješavamo sa."Mama će!" ili "Tata će!", izgovorene natjecateljskim tonom.
    Npr, ako se neće kupati, nas dvoje trčimo u kupaonicu, vrlo afirmativno uzvikujući da ćemo se MI kupati!
    U njoj brzo proradi natjecateljski duh

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Mi takve probleme rješavamo sa."Mama će!" ili "Tata će!", izgovorene natjecateljskim tonom.
    Npr, ako se neće kupati, nas dvoje trčimo u kupaonicu, vrlo afirmativno uzvikujući da ćemo se MI kupati!
    U njoj brzo proradi natjecateljski duh
    Ovo je i naša metoda.....u 90% slučajeva pali....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno

    ej žene, hvata me jeza kad čitam ovo jer znam da to i mene čeka !!!!
    sad ima 8 mjeseci a već urliče kad joj nešto nije po volji, a kad joj udovoljim onda još malo nastavi kmečat "da se ne bih ja slučajno predomislila".
    A najviše me strah onih dječjih reakcija kad se obavlja shoping a djete nešto hoće, pa ga onda ima čak i na podu dok to ne dobije.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Mi smo ti iz kategorije valjaca po podu, dernjave i sl. Ali ne dobiju ono sto traze. Tako da ta faza vec prolazi, a nije trajala dugo, na srecu.

    Nego fazom kad neces ti, onda cu ja pojesti/ obuci i sl. pali i kod nas najbolje. MM cesto kaze da nisu tako skrti, ostali bi gladni!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    svi imamo te "faze", samo kod nas jošuvijek prolazi ono što smo MM i ja zamislili.. dokad? :/ ako ne pomaže natjecanje, onda se spustim do nje i hladnim, brrr tonom kažem: "Obuci, napravi i sl..to jer ću se jako naljutiti!" Gledanje u oči i tužno, ljuta faca pod obavezno!
    Ako ni to ne prođe, okrenem joj leđa i nekoliko minuta uopće ne reagiram, jer sam jakooo tužna..a onda Luce dođe i mazi me...mama..

  18. #18

    Početno

    kod nas isto vecinom pali - ako neces ti, onda ce tata/teta/curica iz parka/susjeda... ali mene svaki put malo pecne savjest, jer na taj nacin mozda razvijamo skrtost i sebicnost? nikako se ne mogu osloboditi tih misli. pokusavamo sve druge taktike i, kad nista drugo ne pali, onda pali ova, ali ...
    sta vi mislite/
    jel sam ja paranoidna ili sta?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •