Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: STRAH OD HRANE

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno STRAH OD HRANE

    Molim vas za pomoc.

    Radi se o mojoj necakinji koja ima 3 godine.
    U Nedjelju je vecerala i vjerovatno joj se nesto zagrncnulo, ili se cak mozda i pocela gusiti s hranom. Sve je zavrsilo placom i jos jednim pokusajem da jede. Nije mogla vise jesti.
    Danas je 5 dan kako ne jede. NISTA!!! Pije samo dosta tekucine i to bez ikakvog problema. Kuhali smo joj i griz (na rijetko) ali ni njega nije htjela, cokolino također.
    Ona ima panicni strah od hrane i mi smo vec svi izluđeni jer ne znamo sto i kako dalje. Bili smo kod doktora ( njih trojice), u razlicite dane, jer to samo po sebi vec traje i treje.... i svi su rekli da nikakve mehanicke smetnje nema i da je to sve stvar psihe.
    Kako pomoci djetetu??????

    Ako nebude pocela jesti u sljedecih dan-dva, morat ce ostati u bolnici i obaviti sve pretrage ukljucujuci i gastroskopiju.
    Molim vas ako imate ikakvih ideja - pomozite.
    Djevojcicu jako volim i srce mi se kida kada vidim kako jadna pati.
    Inace, ona je djete koja ima dobar apetit i nikada nije imala problema sa hranom.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ne mogu te baš utješiti - ako ne počne jesti, morat će na infuziju.
    Jeste li zvali vrtićkog psihologa? Ako ne ide u vrtić, zovite bilo kojega.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Super je cinjenica da nikad prije nije imala problema sa hranom ali za ovako nesto ekstremno morate se sto prije posavjetovati s doktorom i pozeljno je vidjeti gastroenterologa. I kao sto Apricot kaze psihologa mozda. Ja ovo samo kazem jer sam imala slicnu situaciju s Annabel koja je bila na strajku hrane 72 sata i onda zavrsila u bolnici. Sve je na kraju dobro zavrsilo ali covjek mora biti oprezan.

    Javi sta je bilo

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Nije baš neki primjer, ali opisuje strah (a vjerojatno je o tome i kod vas riječ). Mali (tada 2g.)od moje frendice si je špricnuo u oko neko sredstvo za čišćenje, ona nazvala doktoricu, a ova rekla obilno isprati vodom. Naravno sva u panici uzela ona tuš i uperila malom u lice....... I tako sve bilo OK sa okama, ali zato dva tjedna nije NITKO smio ući u kupaonu i čim bi malac čuo vodu (recimo iz kuhinje) počeo bi plakati i skrivati se po stanu. Nekoliko tj. kasnije se veselo brčkao u moru. Eto što radi strah! To samo kao utjeha, da vjerojatno nije neki fizički razlog, nego strah.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Ja isto mislim da je u pitanju strah a i lijecnici su to potvrdili, samo kako djete rijesiti toga straha, kako ju rjesiti straha????

    Jutros je uzela krafnu i samo ju je lizala, uzela je i malo cokolade iz krafne, zagrizla, prozvakala i ispljunila.

    Sve sto joj netko nudi kaze da nece jer da ne zeli gutati hrani. Hoce samo piti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Nema goreg straha nego od gutanja hrane. Vjeruj mi sve sam to prosla i jos uvijek prolazim. Dobar psiholog i to sto prije se mora pozabaviti time. Savjetuj to.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Da baš gadno, ali mislim isto da samo stručna osoba može pomoći. Jeste probali sa frapeom, to se pije, a ako dodaš bananu, breskvu i sl. ima i kalorija, bar toliko da ne završi u bolnici

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Evo ima malih pomaka na bolje. Danas je pojela gotovo pun tanjur juhice i skoro pola vrhnja.

    Vidim da se jos uvijek boji krupnijih komada (sto naravno nista nije krupno), vec tipa kruha, parizera nasjeckanog na 2*2 mm (doslovno), ali jede!!!! Mislim da ce ubrzo zaboraviti na strah koji ima a ako potraje jos koji dan ovako samo s tecnom hranom, vodit cemo ju djecijem psihologu.

    Hvala vam puno i dalje cu vas izvjestavati kako sunce malo napreduje.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Ajde, baš mi je drago.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Bio je strah u pitanju i evo hvala Bogu, pocela je jesti. Vec u subotu je cak papala i pizzu.
    Hvala vam svima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •