Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Muzika iliti glazba

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno Muzika iliti glazba

    Da ne uzurpiram tamo topic, evo ovdje pitanja: šta slušaju vaša djeca (a i vi)?
    MM i ja slušamo poprilično žešće stvari i prilično mi je nevjerojatno kako Maja podjednako voli to i Zagrebačke mališane.
    Al sam i jako ponosna što je na SSNMT uvijek vikala da svi moraju doma jer ne znaju pjevati, techno joj je glup a i uvijek ju hvalim da je bila na koncertu Metallice sa 3 tjedna (naravno, još nisam znala da sam trudna).

  2. #2
    ivarica

    Početno

    sluša maajku

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Meni je Edo nocna mora. Stanuje u našoj zgradi i moram jako paziti da ne naletim na njega kad je Majač samnom da ga ne udavi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Mislimo li uopće isto ? :D

  5. #5
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ma daj, smokica, edo je kod vas?! Jan smjesta dolazi po autogram :D
    Jan najvise voli ipak kad djeca pjevaju (razni malisani), ja rijetko uopce uspijem slusati "svoju" muziku, al se rascvatem kad mi kaze da mu se nesto od toga svidja.

  6. #6
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mi smo malo ispod ove dobne skupine pa se nadam da ce joj se ukus jos popraviti dok napuni tri godine.
    omiljene pjesme su do prije nekog vremena bile 'prikaze' i 'mama kukunka', sad su '365' , tema iz doktora stefana franka i ona 'reklama' kaj pjevaju zagrebacki malisani za petrovu.
    whatever.
    na 'nasu' ( ono kaj mi slusamo, ne domacu) muziku plese al ne pokazuje bas znakove prevelikog odusevljenja.

  7. #7
    ivarica

    Početno

    u autu - iskljucivo Maajka, pali se odmah poslije vezivanja u sjedalicu (dolazimo i mi pred haustor )
    ali to voli samo slusati, ne i pjevati (kaže: Maajka gadno psuje )

    za pjevanje su mu jos uvijek najdraze djecje pjesmice, Mali raspjevani dubrovnik, Zagrebacki malisani, Vjeverice, ova sa reklame koju Ines spominje i trenutno jedna pjesma dubrovackog benda Prijatelji distonavanja i šperploče - Ja sam mali leptirić što leti - koju jedva čekam podijeliti prijateljicama

    od domaceg jos voli Hladno pivo, ostalo sto mi slusamo (a kod nas je najcesce tisina ) uopce ne registrira, osim sto mi je jednom jos kao mali rekao za Rammstein da ugasim jer ne moze to slusati.

    kad plese to izgleda najvise kao pogo, skace, baca glavom, baca se na druge, a dobro skida i repere. sve u svemu dobro mu pase uz urbani imidz koji njegujem

    ponekad mislim da je zakinut jer nikad nije cuo za sasutinikedzu ili severinu (osim onda ), ali vecinu vremena ipak mislim da mu dobro radimo

  8. #8
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    Filip razno-razne mališane više uopće neće slušati (osim Ivane Brkić zbog koje još uvijek ratujem s frendom koji ga je opskrbio s CD-ima )

    U autu su mu zakon Gibonni i Nina. Čim sjedne viče "daj mi onu moju - ne-bi-opsovaooooo". Stranu muziku u autu neće, jer ne može pjevati , doma može (samo ako su spotovi), i tu nema nekog izbora, osim što pati kad mu se neki svidi zašto ne može odmah još jednom.

    Prikaze su mu prošlost, ali sve psovke koje je čuo od Maajke, dobro je zapamtio . Valjda se sad iskupljuje sa onim "ne-bih-opsovaoooo...."

    I svako malo "pokupi" sa strane neku pjesmicu koja mene izludi - lake domaće note...
    Pjesmice iz vrtića otpjeva mi jednom, pa zaključi da je "to za bebe".

  9. #9
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    e da, ona pjesma za petrovu je apsolutno trenutni hit, cak se i Nola ljulja kad to cuje.
    Inace je najdraza pjesma "Antonio" od Zagrebackih malisana te vec spomenute "prikaze"

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Kakav Stefan Frank?
    A što se tiće Ede...vidiš vidiš, kako li bi reagirao da skupimo naše klince i pošaljemo da ga žicaju da pjeva za neku našu akciju :D
    Maja sluša mališane jer je plesala u njima, ali sad sve manje.
    Ivarice ja bi bila najponosnija majka da moja pleše pogo :D , al tu je očito više tatinih gena pa lamače kosom.
    Obično njih dvoje krenu birati muziku, pa Maja izvlači četverostruki Motorhead. Niko ponosniji od MM-a. Mislim, volim ih i ja, al ponekad se pitam ne girješimo li. Onda spašavam situaciju sa Mano Negra, Stereom i sl. plesnijim bendovima, al Enja i Seal su joj već dosadni :/ .
    Možda djeca ipak trebaju proći fazu dječjih bendova i Ivane Banfic i sl.
    A možda sam i ja kriva što nikad nisam znala niti jednu uspavanku, već bi joj pjevušila jedino čega sam se sjećala - partizanske (po šumama i gorama, daj mi majko iglicu i crvenog konca....). Za najkritičnije situacije bi izvlačila aduta iz rukava, od Idijota Kad sunce opet zađe i ptičice zašute sve....tralala
    Grozna sam, al krive su i rode što se nisu prije pojavile da imam koga pitati

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Meni je 'dječja muzika' užasna tako da to uopće nemamo doma, to ionako sluša u vrtiću.
    Od onog što mi slušamo Grga najviše voli Manu Chao, a neki dan su mu moji pustili operu 'Carmen' i totalno je oduševljen.
    Stonese baš ne voli, a bogme ni Cavea

  12. #12
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Nadraže Tarine pjesme : Zagrebački mališani "Antonio", Maajka "Prikaze", Čolić nova stvar neznam na žalost ime :/ Nina Badrić, sve njene pjesme. Moram priznati da voli narodnjake, što žešće to bolje

  13. #13
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Jel vi djecu vodite na kakve glazbene aktivnosti?

    Ja bi jako volila da B. ide na neki zbor, rado pjeva i sluša muziku ali uvjerena sam da ga tamo dovedem da ne bi htio usta otvoriti. Da li uopće tako mala djela imaju neku audiciju?. Ima li kakvih glazbenig radionica u gradu?

  14. #14
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida je cijelu trudnocu i dobrih tri godine nakon toga slusala redovito whiskey in the jar od metallice. kao uspavanku i smirivanku...

    s dvije i pol godine bila s nama na koncertu zucchera u areni.

    bio i noa, u stomaku, rodio se nakon 23 dana :D

    inace, obozava zucchera, rokacine razne vrste. ali i ove pevaljke iz glazbene tv. uzas i strava.

    i djecje pjesme su im sad zajednicki totalni hit. upale liniju (koja je povise bracnog kreveta) pa skinu sve do plahte i onda skacu do besvjesti (ili dok ne popadaju s kreveta :D)

    ne mislim da ih zakidam. dok su radosni onim sto slusaju :D a i ja :D

    maajku je obozavala a onda jednog dana zakljucila da jako ruzno govori i da ga vise ne voli. isto onu za petrovu obozava i pojaca do kraja, i tako. vidim da su svi tu negdje...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    E sad kad si spomenula trudnoću se sjetih nečeg. Jel ičija beba "prepoznala" neku pjesmu koju je slušala dok je bila u trbuhu?
    Ja sam bila totalno pukla na Santanu i stalno slušala Smooth i Put your lights on, al kad se rodila i kad sam joj pustila to, ona ni da trepne :/ . A ja budala vjerovala da će to upaliti. pih

  16. #16
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    pa je, upravo tu - whiskey in the jar. bila je izasla ta obrada kad sam bila ful malo trudna i cijelu sam je trudnocu slusala, minimalno jednom dnevno al ono ful do daske :D i pjevala na sav glas, naravno :D bas s tom namjerom da vidim hoce li je prepoznati...

    inace, tekst je vrlo prikladan za djecu - uzas jedan....

    i kad se rodila, drugu noc u rodilistu, (onaj famozni sindrom druge noci) nikako je nisam mogla smirit, krenula sam joj mijenjat pelenu da je malo trgnem i dok je lezala na krevetu ja joj krenem pjevat (na srecu smo bile same u sobi ) i na moje totalno zaprepastenje - prestala je vristat! i od onda joj je to bila uspavanka i smirivanka... kad bi bila u nekoj x-fazi ja bi krenula pjevat i obicno bi do trece strofe hrkala... a bogami i ja :D i sto sam jace i glasnije pjevala - to je prije i brze i lakse zaspala... :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    inace, tekst je vrlo prikladan za djecu - uzas jedan....

    Kakva će nam djeca bit....onda ćemo se čuditi ...cccc 8)
    Meni Maja nikad nije zaspala kad bi joj pjevala. Uvijek mi se smijala, dok ja od neugode ne bi prestala pjevati

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Šta je ovo? Citiram samu sebe? :shock:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •