Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Pomagajte oko očitavanja nalaza radiologa

  1. #1
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno Pomagajte oko očitavanja nalaza radiologa

    Brat je jučer snimao pluća,pa je danas dobio nalaz koji ne rzumijemo,pa ako netko zna neka nam pomogne objasnit:

    "Na snimci srca i pluća vide se nešto krupniji hilusi uz oziljne i sklerovapnene promjene hilobazalno desno.Srce povećanog lijevog ventrikula".

  2. #2
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    A koliko ti brat ima godina?
    Pitala sam jednu dr. i ona mi je rekla da nije ništa strašno, to su sve starije promjene na plućima, ovo( oziljne i sklerovapnene promjene hilobazalno desno) je nešto imao prije, ili upalu pluća, a (Srce povećanog lijevog ventrikula".) je od problema s tlakom.

  3. #3
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Brat ima 30 godina,kao mali je imao dosta česte bronhitise i šum na srcu.Hvala ti bar na ovoj informaciji,jer dr radi popodne danas,pa nam baš nije bilo svejedno kad smo vidjeli da na nalazu tako nešto piše.Ako još šta saznaš,javi.

  4. #4
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Budući da u prvom postu nisi napisala koliko ima godina, ovaj nalaz odgovara osobi starije životne dobi.Kad sam dr.pokazala ona je mislila da je to čovjek od 50-60 godina.
    A za mlađu osobu...ne znam...vjerojatno će morati ići na obradu kod interniste...

  5. #5
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Vjerojatno baš i nije bajno kad je dr mislila da se radi o 50-godišnjaku.Hvala ti na tvom trudu,morat ćemo čekat da brat ode dr opće prakse pa da ga on uputi dalje.

  6. #6
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    Vjerojatno baš i nije bajno kad je dr mislila da se radi o 50-godišnjaku.Hvala ti na tvom trudu,morat ćemo čekat da brat ode dr opće prakse pa da ga on uputi dalje.
    i malo~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za brata!

  7. #7
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Hvala,a kako su ove vibrice sa rode uvijek čarobne,nadam se da će i ovaj put biti!
    Pusa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •