Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Goljak ili Vinogradska

  1. #1
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno Goljak ili Vinogradska

    Da vam dijete ima neuromotoričke probleme zasad još nepoznatog stupnja, a na raspolaganju su vam uputnice za Goljak i Vinogradsku (pedijatrica preferira Vinogradsku), što biste izabrali i kojeg liječnika?

    Drugim riječima, molim preporuke onih koji imaju iskustava.

    U četvrtak ću saznati trebamo li uopće na specijalistički pregled ili ne, ali željela bih doći spremna pedijatrici na pregled.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Mi smo išli na Goljak, ali ne našim izborom, već nas je pedijatrica tamo poslala.
    Bili smo jaaaaako zadovoljni fizijatrom dr. Žućkom i neuropedijatrom (uf nemrem se sad sjetit ime).
    Međutim, bili smo strašno nezadovoljni fizioterapeuticom koju smo dobili za vježbice. Osim što je bila bezobrazna, tako je grubo "rukovala" djetetom dok mi je pokazivala vježbice (a pokazala mi ih je 100 u pola sata,ni jednom mi nije dala da sama probam... zapamtila sam svega nekoliko). V. je urlala a ova ju je doslovce bacala po onoj strunjači kao da je krpena lutka!
    A kad sam je jednom prilikom nazvala da je pitam što da radim jer mi je dijete počelo ukočeno križati nožice-izderala se na mene da ja nisam normalna i da ne shvaćam ozbiljno situaciju i očito dovoljno ne vježbam s njome i da će mi dijete biti --plegičar ovakav i plegičar onakav.
    Možeš si samo zamisliti šoka.

    A mi hodali na vježbe privatno, još nam doma dolazila druga fizijatrica i ja vježbala s malom po cijele dane, a ona meni da JA nisam normalna i da NE svahaćam ozbiljnost situacije

  3. #3
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Mi isto idemo kod dr. Žućka na Goljak. Jaaaaako zadovoljni. Malo manje zadovoljni terapeutkinjom ali ionako je sada viđamo samo jednom mjesečno (prije dva puta mjesečno) pa izdržimo.
    loonalee, prema opisu mislim da se radi o istoj osobi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Još jedan glas za Goljak, fizijatar Žućko, neuropedijatrica Popović Miočinović. I pusica Flori, nadam se da je sve ok.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Mi smo i s fizijatricama imali divno iskustvo, ljubazne, strpljive, pune razumijevanja. :? Valjda je to ta jedna jedina.

    Znam da svi najviše hvale Karolinu, nismo vježbali kod nje, ali mislim da je ona najbolja (nama naša - preziva se Dunda - super odgovara jer je Kaleb obožava pa želi raditi s njom - tj., želio je, gotovi smo s Goljakom , imamo još samo kontrole kod Žućka).

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Goljak!
    pregledi divni, njezni, pazljivi, Lea nije ni kme rekla
    vjezbe odlicne, mi smo kod Karoline i ona je stvarno

  7. #7
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Iz druge ruke (frendica je svoju curicu vodila tamo) NE Vinogradskoj.
    Jako loše iskustvo.
    Nije stvar u neljubaznosti ili sličnom nego nestručnosti.
    Fizijatrica npr. nije skužila da 13-mjesečno dijete već 2 mjeseca hoda :shock:
    Mi idemo u Klaićevu.
    Jako smo zadovoljno fizijatricom (dr. Žutelija) i terapeuticom

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    Imamo iskustvo i s jednima i s drugima. Vinogradska - ne, hvala. I ona dva puta što smo bili gore, bilo je previše.

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja sam bila sa H u Vinogradskoj, na pregledu kod doktorice i 1x na pokaznim vjezbama. Ne bi preporucila.

    Evo, kopiram iz jednog svog starog posta:

    [i]Ja sam ipak trazila pregled kod fizijatra - evo kako je bilo kada smo isli u Vinogradsku:
    dr. Klobu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj jedna zdenka prvotno napisa
    loonalee, prema opisu mislim da se radi o istoj osobi
    vjerojatno!
    Btw Karolina je fakat super super! Mi smo kod nje išli privatno u Polikliniku Sabol.

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da i tamo radi!

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mi smo išli u Vinogradsku i bili zadovoljni (iako zgrada izgleda ko da će se srušiti čim puhne vjetrić. )
    Iako su napričali svašta i jako nas uplašili ( a ništa od toga nije bilo) vježbe su bile ok. Isto smo bili kod Klobučar. Uvjeravala nas je da okreče glavu samo na jednu stranu, a ja sam doma čak brojala i zaključila da okreče podjednako. Nije mi vjerovala. :/

  13. #13
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Puno vam hvala.

    Ne znam zašto (zaista ne znam), ali nekako sam imala predosjećaj da će odgovori biti ovakvi.

    Nego, ako ćemo morati ići na pregled, recite mi, kakva je procedura - nazovemo i najavimo se, kažemo kod kojeg doktora želimo ili idemo kod onog koji je trenutno dežuran? Kod koga se prvo ide, kod neuropedijatra ili kod fizijatra?

  14. #14
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Mi prvo išli fizijatru. Nazvali početkom srpnja, a naručeni za kraj kolovoza. Jako se dugo čeka, a i bilo je ljeto pa ljudi bili na godišnjem.

  15. #15
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja bih prvo neuropedijatru. Da utvrdi činjenice, i onda sa nalazom fizijatru radi vježbi.

  16. #16
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I mi smo prvo kod neurologa, UZV mozga i još neke pretrage i onda n kraju kad postave dijagnozu kod fizijatra.

  17. #17
    jedna zdenka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    157

    Početno

    Sve stoji, ali Marku neuropedijatar nije otkrio nikakve uzroke njegove hipertonije, tako da je nama jedino fizijatar i bio potreban.

  18. #18
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Ja bih prvo neuropedijatru. Da utvrdi činjenice, i onda sa nalazom fizijatru radi vježbi.
    i ja.
    mi smo tako isli.
    nadam se da vi necete morat ni jedno ni drugo a ni trece!
    princezi!!!

  19. #19
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Malena je budna, pa samo brzinski: nismo dobili uputnicu, nego nam je preporučeno da odemo jednom kolegi koji je, naravno, privatnik.

    Ma, nemam komentara.

    Recimo da je sve u redu, ali trebala bi još i specijalistička potvrda.

    Više sam napisala na Proljetnim bebama, ako nekog zanima.

    Puno vam hvala za savjete.

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zasto niste dobili uputnicu? :?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Sanja, napisala sam ti na proljetnicama, to što je napravila je NEDOPUSTIVO!!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    loonalee možeš mi bar na pm napisati kako se zove ta fizioterapeutica ako se sjećaš, naime moramo se naručiti kod nekog pa da po mogućnosti ne dodjemo do nje

  23. #23
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mi smo dva puta bili kod Pančićke, nikako njoj. Da sad ne ulazim u detalje zašto, jednostavno sam shvatila da ima boljih. Onda sam tražila da se naručim kod Alme, jer čula za nju sve najbolje, ali došla kod njezine zamjene, muški terapeut. Jako nježan, Jani je pristupio baš lijepo, ali ona i meni odbija vježbanje, pa je na kraju ispala katastrofa.

    Iako sad kad razmislim, osjetila sam u njegovom ponašanju da je kao bio malo ljut što se ona rasplakala i što ne može s njom vježbati. Dok znam da bi neki drugi terapeut rekao da bebe u toj dobi mrze vježbanje i da to nije niš čudno.

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Apsolutno Goljak, na Goljaku se vježba po Bobath metodi i neki fizioterapeuti prošli su edukaciju (sad i za baby handling) a drugima su onda pokazali.

    Na Goljaku je fizijatar doktor koji vodi dijete, kod fizijatra se obavlja prvi pregled i on onda upućuje dijete neuropedijatru ako ima potrebe, a kasnije i logopedu i psihologu.

    Možete se naručiti kod kojeg doktora želite, ali može biti da se kod nekih doktora dulje čeka. Inače, najveća je mana Goljaka to što se jako dugo čeka na pregled.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    ma bili smo mi već kod fizijatra, ali smo na pokaznim vježbama bili kod terapeutice (Ivanka, bila nam je prekrasna i prenježna) koja radi i terapije pa nam je rekla da se naručimo kod nekog tko radi samo pokazne vježbe. Sandra, Ivan, Anita, karolina, ne znam jesam li sve upamtila. koliko sam čula o Karolini sve najbolje, ali ako bi predugo čekala za nju, naručili bi se kod nekog drugog, samo me strah da baš ne potrefim od svih krsnih jednu koja to i nije. Kak se zove Pančićka?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Mi smo prvo krenuli u Vinogradsku i pobjegli na Goljak glavom bez obzira

    A lijepo nam je pedijatrica rekla da neidemo i da se strpimo malo do termina na Goljaku (onda se čekalo dulje).

    Nikada više na Vinogradsku pa makar ostali zadnji.

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I u Klaićevoj ima fizijatrica koju dosta ljudi hvali, samo ja ne znam kakva se tamo terapija radi.

    Moram još dodati i to da se moje preporuke za Goljak odnose na Karolinu (i Sandru), druge terapeute ne znam, ili mi se nisu svidjeli.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Mi smo kod tete Ivake i super nam je. :D

  29. #29
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Zeko1 prvotno napisa
    Kak se zove Pančićka?
    Mislim Darinka.

    Jel Ivan taj koji mijenja Almu?

  30. #30
    i.

    Početno

    Evo i mi trebamo fizijatra, pa smo uspjeli dobiti termin u Klaićevoj. Zna li netko po kojoj se metodi tamo radi?

  31. #31
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    U Klaićevoj rade i bobath i vojtu (nemam pojma kako se piše), iako više ovo drugo.
    FT je odlična, fizijatrica isto jako dobra.
    Mi smo jako zadovoljni.

  32. #32
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Cure koje ste išle u Vinogradsku, ajmo konkretno zašto ne tamo da znamo što nas čeka?

    Imamo termin u petak....

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Test

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Masnice, koji je problem?

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Masnice, koji je problem?
    Koji god da je bio, bio je u 2010 godini.

  36. #36
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno


  37. #37
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ajme gdje me nađe :D

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    I meni je bilo čudno kaj sad a očito da nisam pročitala datum na premalom telcu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •