Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: POVIŠENA TEMPERATURA - HELP !

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    56

    Početno POVIŠENA TEMPERATURA - HELP !

    Pozdrav svima !

    Trudna sam 6 tj . i na žalost čini mi se da sam pokupila nakakvu gripu ili..
    Stalno mi je hladno a temperatura mi je 37,5 stupnjeva.
    Pitala bih Vas-
    Koliko je povišena temp.opasna u ranoj trudnoći , odnosno kada je potrebno ići liječniku , ili piti neki lijek ? koji ? ŠTO DA RADIM ?

    dajte HELPAJTE , :?

  2. #2
    palčica

    Početno

    ciao, kata!
    ne bih ti znala tačno odgovoriti, ali bih, da sam na tvom mjestu, odmah nazvala svog ginekologa (ako ga imaš, obzirom da si tek u 6-om tjednu) - što je sigurno, sigurno je.
    inače znam da se tek temperatura preko 38.6 skida lijekovima. najvažnije ti je piti dosta tekućine i vitamina C - jeste klišej, ali stvarno pali! (meni je jedan ginekolog rekao da se može uzeti i aspirin plus C, ako je zaista potrebno, iako na njemu piše da se ne preporučuje u prvom tromjesečju).
    eto, znam da nisam bila od velike pomoći, al' se iskreno nadam da ćeš ozdraviti što prije!!
    puno vibrica

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Takva temperaturica može biti i znak trudnoće tj posve normalna.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    I... čestitam. :D

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja sam prva 3 mj stalno imala temperaturu 37.2-37.5. Ginekolog je rekao da je to normalno. Naravno, ako imas znakove prehlade, onda se odmaraj, pij tekucinu, vitamine. Ako ti bas nije jako lose, nemoj uzimati Aspirin i sl.

  6. #6
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    možda ti ovo pomogne: poliklinika harni
    Momze stavila hyperlink

    ali da budeš sigurna, pitaj svog liječnika

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    56

    Početno

    hvala cure

    stanje je ovako - do ginekologa mogu tek sutra,zvala med.sestru rekla ak je temp. iznad 37,5 smijem popiti paracetamol. temp.skočila na 38,popila sam paracetamol i sad je pala na 37,1. inaće, osjećam se iscrpljeno ,kašljucam i ločem limunadu . bed je što moram sutra na posao gdje me čeka brdo gripoznih prvašića!!!! bojim se da mi to neće samo tako proći kad sam stalno u kontaktu s boleštinama!

    što mislite bi li mi ginić dao bolovanje, obzirom da radim u školi a i u prvoj trudnoći sam bila od početka na čuvanju ?

    MA TRTA ME DA SE STVARNO NE RAZBOLIM

  8. #8
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    vjerojatno bi, a možda bi ti dala i opća praksa
    paracetamol možeš piti bez brige, meni je rekao moj doktor

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Da, paracetamol možeš piti, ali acetilsalicilnu kiselinu (npr. andol) ne - bar je tako meni rekao moj ginekolog.
    Inače, virus najčešće ne naškodi plodu pa i s te strane možeš biti mirna.
    Ja bih ostala doma - ipak bi možda tu virozicu trebala odležati.
    Sretno!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    56

    Početno

    cure

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    59

    Početno

    NIKAKO ASPIRIN!!!! Ni Andol (jer to je isto) ni ništa što ima u sebi acetilsalicilnu kiselinu, jer ona može štetno djelovati na plod, ni sad ni do kraja trudnoće, a bome ni dok dojiš! Također ni djeci do 12 godina ne dajemo Aspirin! Temperaturu skidaj hladnim oblozima (od obične vode)koje ćeš stavljati na zapešća i šake, a ako temperatura ipak prijeđe 38, onda smiješ popiti nešto na bazi paracetamola (Lekadol,Lupocet, Plicet, Efferalgan, Panadol i sl.) Sretno!

  12. #12
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ne vjerujem da bi ti lijecnik smio raditi probleme oko bolovanja, obavezno ga radi sebe i bebe probaj otvoriti.
    moj je dok inace rekao da se temperature preko 38 trebaju snizavati, isto je spominjao paracetamol.
    ~~~~ da sto prije ozdravis

  13. #13
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    netko napisa
    "...Inače, virus najčešće ne naškodi plodu pa i s te strane možeš biti mirna..."
    Temperature malo iznad 37 st.C su normalne u ranoj trudnoći. Ali 38 baš i nije, vjerojatno imaš blažu virozu. Temperaturu možeš mirno skidati paracetamolom. Inače, virus gripe (a u Zg je već počela sezona) može biti jako, jako opasan za trudnoću,posebno tako ranu. Svaka temperatura (znači iznad 38 st.C) može ugroziti plod, i opet napominjem- posebno ovako rano. Zato, ako nisi cijepljena protiv gripe (što je inače u trudnoći i sigurno i poželjno), ostani kod kuće i izbjegavaj situacije gdje bi ga mogla pokupiti. Isto sam napravila i ja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    56

    Početno

    CURE DA SE JAVIM-ozdravila sam i doma sam !

    svima

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Becky prvotno napisa
    Zato, ako nisi cijepljena protiv gripe (što je inače u trudnoći i sigurno i poželjno),
    Moj ginekolog koji mi je vodio trudnocu je bio protiv cijepljenja protiv gripe. Rekao je da nije sigurno da je cijepivo bezopasno za bebu i da ga on ne preporuca.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Moj ginekolog koji mi je vodio trudnocu je bio protiv cijepljenja protiv gripe. Rekao je da nije sigurno da je cijepivo bezopasno za bebu i da ga on ne preporuca.
    Zato jer cjepivo moze dovesti i do pojava simptoma gripe (npr. ako nisi potpuno zdrava kada se cijepis) a visoka temperatura kao popratna pojava gripe moze nastetiti plodu

  17. #17
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sanjam71 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Moj ginekolog koji mi je vodio trudnocu je bio protiv cijepljenja protiv gripe. Rekao je da nije sigurno da je cijepivo bezopasno za bebu i da ga on ne preporuca.
    Zato jer cjepivo moze dovesti i do pojava simptoma gripe (npr. ako nisi potpuno zdrava kada se cijepis) a visoka temperatura kao popratna pojava gripe moze nastetiti plodu
    Ne znam da li bas radi toga, vise se ni ne sjecam objasnjenja, no u njega sam imala potpuno povjerenje pa kada je rekao NE cijepiti, ja poslusala.

  18. #18
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    zbog temperatura sam i posumnjala da sam trudna...iz iskustva s proslom.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno Re: POVIŠENA TEMPERATURA - HELP !

    Citiraj kata prvotno napisa
    Pozdrav svima !

    Trudna sam 6 tj . i na žalost čini mi se da sam pokupila nakakvu gripu ili..
    Stalno mi je hladno a temperatura mi je 37,5 stupnjeva.
    Pitala bih Vas-
    Koliko je povišena temp.opasna u ranoj trudnoći , odnosno kada je potrebno ići liječniku , ili piti neki lijek ? koji ? ŠTO DA RADIM ?

    dajte HELPAJTE , :?
    Imala sam temperaturu koju sam zaradila crijevnom infekcijom. U bolnici su mi dali lupocet tek kad je temperatura prešla 37.7

  20. #20
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam jutros imala 37.2 i cijeli dan se osijecam sugavo, ali sam mislila da mi je mozda od stresa, no malo prije sam ponovo mjerila i imam 37.7....
    Ne znam da li da idemo u dezurnu apoteku po paracetamol i da ga popijem ili da pricekam da sutra, pa vidim.
    Ja inace nisam bas bolesna i nikada ne pijem ljekove, ako me bas nesto ulovi to prebolim uz prelazavanje, preznojavanje, inhaliranje, cajeve, med i brzo mi prode.
    Ali sad kad sam trudna ne strah za bebe.

  21. #21
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Da li slobodno uzmem dodatni vitamin c? On je topiv u vodi, u principi koliko znam se ne bi smijela moci predozirati s njim.
    Sad sam popila skoro litru limunade, samo ne znam koliko je to vitamina...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •