Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 189 od 189

Tema: podne puzzle...

  1. #151
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ne bih savjetovala deku na parketu.Ta kombinacija=sklisko!
    Ako ništa drugo kupi one prostrike,kao gumene koje idu u kupaonu-možeš ih lako oprati,klinci ti nisu direktno na parketu i to kad staviš na parket,ne skliže se.A kupiš ih na metre.

  2. #152
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    vidiš, te prostirke su ok ideja
    samo čini mi se da su skupe
    a bježe sa deke/tepiha na parketni dio hehe
    onda legnu na parket pa se valjaju, prasice male

  3. #153
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    to ti je jednostavno tako
    ja sam moju isto pokušavala zadržati na tepihu, najviše da izbjegnem očajavanje svekra ali jednostavno nije išlo, djeca moraju sve istražiti i čim propužu počnu se opsesivno kretati nevjerojatnom brzinom
    pa sam se brinula hoće li naletjeti na vruću peć, pa sam gledala ta mala koljena kako stružu po kamenoj terasi... ali najbolje je ipak pustiti ih da istražuju i ne živcirati se previše.

  4. #154
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma prostirke koje idu u kupaonicu su sigurno jeftinije od ovih tatami puzzli!

    istina,ako se ide ista kupovat kad vec puzu onda se ne isplati jer odu s te podloge za cas...(osim ako nece bas cijela prostorija biti u puzzlama isl)...
    ja sam strunjacu kupila kad je N imala 3mj (kad je postalo opasno da je na kaucu) i preselila sam je na nju... izgledala je smijesno kad bi spavala na njoj,ko da je bacena na pod...neki su se cudili kad bi dosli u posjet,ko kako vam je dijete tako na podu,pa jeli joj zima...

    sad evo nakon 4mj gmize u rikverc pa se skala s nje,kad izadjem iz prostorije nadjem je kako lize parket...
    doduse,igracke pobacane po strunjaci je koliko toliko zadrze na mjestu....zasad...

  5. #155
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ma prostirke koje idu u kupaonicu su sigurno jeftinije od ovih tatami puzzli!
    ali se vjerojatno manje testiraju nego proizvodi koji su namijenjeni da po njima pužu mala djeca :/

  6. #156

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    zanima me šta mislite o stavljanju bebe na madrac. naime, imam madrac još iz doba podstanarstva, spavala sam na njemu kratko tako da nije izdubljen, oprala sam ga i stavila na njega navlaku i ja svoju bebu stavljam na trbuh na njemu, okružim je igračkama i onda se igramo i vježbamo. je li, po vašem mišljenju ta podloga ipak premekana ili je ok?

  7. #157
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Premekana je za pravilan motorički razvoj djeteta, ne bi bilo dobro da ti dijete provede većinu vremena na madracu. Treba vježbati na tvrđoj podlozi o koju se može oduprijeti.
    ako nisi vidjela ovu temu, svakako pogledaj http://forum.roda.hr/threads/34128-M...motori%C4%8Dki

  8. #158
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koliko bi dugo (otprilike) svaki dan bilo dobro drzati dijete na tvrdjoj podlozi? Ja J (3 mj) stavim 2 ili 3 put dnevno - ali mislim da ne izdrzi sve skupa vise od sat vremena (ili manje)... od toga manje od pola vremena bude na trbuhu... nekoliko minuta mu je zabavno jer moze zvirkat okolo... al onda se iznervira i svim silama se nastoji vratiti na ledja. Tek sam ga pred neki dan pocela stavljat na tvrdju podlogu, dotad je bio vise manje na krevetu.

  9. #159
    Hepimam avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    Mamice, ima neka da je skoro kupila u Zagrebu dobre podne puzzle za bebe? Gdje ima? Naime, bezuspjesno trazim vec danima, a vrijeme nam je da se prebacimo na pod...

  10. #160
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    puzle su opasne i otrovne i mislim da ih vise nitko ne koristi.

    imas ovo http://www.budosport.hr/index.php?op...atami&Itemid=2 i odlicno je.

  11. #161
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    o bože moj leonisa, otkud sad to? otrovne?

  12. #162
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma nisu sve ni otrovne ni opasne. nego one jeftine kineske što su se kod nas masovno prodavale. plus što su bile jadno napravljene pa ih je i beba bez zuba mogla pregristi.
    mi imamo i koristimo već 9 godina podne puzzle, made in germany, bile su skupe, ali su i super kvalitetne.

  13. #163
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja sam za prvu imala neke neuništive, makar ih ona nije pošteno ni koristila kao beba
    tek kasnije, slagali smo od n jih kojekakve kućice i dvorce
    bacila sam jer se više nisu dale očistitu a zašle su bile...

    vidjela sam u konzumu nekidan jedne i stvarno mizerno izgledaju, 80 kn
    ja ne bih da mi nude besplatno
    tako da stvarno postoji razlika s obzirom na kvalitetu

  14. #164
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa prije je bilo samo tih jeftinih, iz getroa, pa kasnije iz TLa. one sa brojevima i slovima koje smo svi masovno koristili jer nije bilo drugih. ja sam jednom naletila na disney, biel su u komadu, no iskreno, vise ne znam niti mogu garantirati za njih gdje su napravljene.
    znam da sam prije 2-3g citala kako su otrovne, ne samo jer su se mogle zgristi vec ta boja je bila otrovna i njihovo isparavanje. naravno, moja je provela dugo dugo na tim puzlama, cak kad smo se preselili, i soba joj je bila prazna, na podu su, da joj ne bi bilo zima, umjesto tepiha, bile te puzle, preko cijele sobe. mozes mislit kako sam luda bila. jos sam, kad se sjetim.

    moram priznati da drugacije puzle bas i nisam vidjela.

  15. #165
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    e da, kazes da te kostaju 80kn, sigurno ih nema za prekrit cijelu sobu, tako da, ova podloga od metar puta metar i 100kn nije puno.
    djetetu koje se tek uci rotirati i vjezba, metar sa metar je cist dovoljno. a kad nauci puzat, ima cijeli pod stana.

    totto http://forum.roda.hr/threads/70888-G...44#post2212344
    Posljednje uređivanje od leonisa : 17.09.2012. at 09:04

  16. #166
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma nije to za cijelu sobu, nema ih tako puno
    no baš se vidi da su neke jadne i tanke pa koliko god da ih je 80 kn je bačen novac
    ja za mlađu nemam puzzle a neću ih ni imati
    imam podlogu za vježbanje ali moja nikad nije na podu
    stavljam je u vrtić koji je dosta tvrd odozdo samo joj je nespretan za okretanje
    kad je baš na podu jako plače

  17. #167
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi smo naše kupili prije 9 godina, i jedva smo ih našli jer se to tada uopće nije koristilo kod nas.
    tek poslije je došla najezda tih jadnih jeftinih.

    i nikad poslije nigdje nisam vidjela takve kakve mi imamo, a stvarno su super.

  18. #168
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nama pedica jutros rekla da nabavimo puzzle za pod. Gledam po netu i svuda piše toksično. Sada pokušavam nać nešto sigurno, po mogućnosti da nije rađeno u Kini.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 29.10.2015. at 12:24

  19. #169
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    vidi ovo http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=tatami
    dobili smo na poklon puzzle sa slovima, al meni idu na zivce jer ih je tesko skupit - slova ispadaju.
    ovo je super jer je jedan veliki komad.

  20. #170
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    nama su tatamiji bili najbolja investicija od kad imamo djecu. jest da je je bilo skupo, uzeli smo 4 komada po 200 kn. to ti je ko da si kupuješ tepih. spojili gau boravku umjesto tepiha i već tri godine je na podu. prolije se po njemu, samo obrišeš, perem ko i običan pod, usisavam, nema grinja. toplo je. dosta debelo da ublaži svaki pad. ima na različite milimetre, moji su od 1,5 cm. meni odlično.

  21. #171
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne bih to. Pročitala u ovoj temi: http://forum.roda.hr/threads/14902-p...=1#post1513840

  22. #172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nama pedica jutros rekla da nabavimo puzzle za pod. Gledam po netu i svuda piše toksično. Sada pokušavam nać nešto sigurno, po mogućnosti da nije rađeno u Kini.
    Tko je ono spominjao vještičicu... ja!

    Gle ovo - quilt dekice za pod: http://vjesticica.blogspot.hr/2013/0...that-jazz.html

    Uostalom, baby gim je isto dobro rješenje: https://www.google.hr/search?q=baby+...pMKUAJ14JIM%3A

    A sigurno doma imaš deku koju možeš baciti na pod (i oprati kad god treba, za razliku od podnih puzzli - to mi se nikad nije sviđalo).

    Ja za vježbanje na podu imam jedan veliki (135x200 cm) s uzorkom američke zastave, a ti uzmi ovako nešto: https://www.google.hr/search?q=dje%C...tueeadyyjtM%3A

  23. #173
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    meni baby gym, dekice i qiltovi nisu dobra zamjena za puzzle, tatamice i slično
    to se lakše miče, prokliže, baš mi za puzanje odnosno gmizanje nije to neko dobro rješenje, jedino eventualno za okretanje

  24. #174
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma tatami je zakon - dosta investirat u 2komada - http://www.pride.hr/Products/6668-sl...-strunjae.aspx
    ima debljih i tanjih,tvrdjih i mekših... ja imam više prostora pa sam za prvu curku kupila veliku debelu strunjaču,nakon što je ona prohodala koristi meni za vježbanje,uskoro ide opet u DB u originalnu upotrebu...

  25. #175

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno

    Mi smo u baby centru kupili puzzle za pod, ali velike 60×60cm i 4 su u paketu i nisu toksicne i preko toga sam stavila prostirku za igranje iz Ikea-e koja je predobra http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/art/00266245/

    Mi smo prezadovoljni i tako ona ima svoj mali kutak za igranje

  26. #176
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisam mogla doći do vještičice. Uzela sam Playgro Happy House Mat iz Babycentera. Nije nešto, ali nisam mogla naći bolje, a da nije od gume/pjene.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.11.2015. at 16:07

  27. #177
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Uzeli u kauflandu nedavno na akciji, super zadovoljni (10kom -39,90kn mislim da su bile)... preko pamucnu prostirku i za vjezbanje zasad nam odlicne

  28. #178
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Mommysworld prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo u baby centru kupili puzzle za pod, ali velike 60×60cm i 4 su u paketu i nisu toksicne i preko toga sam stavila prostirku za igranje iz Ikea-e koja je predobra http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/art/00266245/

    Mi smo prezadovoljni i tako ona ima svoj mali kutak za igranje
    Ne vjerujem da su puzzle toksicne. Od 2007. sto se uvozi u EU mora proci REACH kontrolu. Za nas definitivno isto najkasnije od ulaska u EU.

    Pogotovo kad je rijec o proizvodima za djecu. I naravno da se radi od naftnih derivata. Sirovina za sve vrste plastike je nafta ili alternativno kukuruz i sl., al to je vrlo mali udio na trzistu. S razlogom. I LEGO se radi od naftnih derivata i sve ostale plasticne igracke, knjizice, kadice, prematalice, zlicice za bebe, šprice, usisavaci za nos itd itd.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Regi...n_of_Chemicals

  29. #179
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    gdje naci te puzzle od EVA materijala?
    nasla sam u mülleru, al to su one sa brojevima u sredini, a to ne bih
    ja bih da su u komadu, da ne moram jos i to slagati
    plus, jedan paket kosta 129 kn
    i kakve su tatamice, jesu li one sigurne?

  30. #180
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sve je to neka vrsta gume i plastike, sve to djeca žvaču. Ako ti je dijete fletno ni ne treba posebno ta spužva nego možeš malo deblji tepih, ono od pamuka. Naša je vježbala pa sam uzela tatami strunjaču da ne guli koljeno na tvrdom podu.

  31. #181
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma u ovom stanu nemam jos tepiha i necu ih imati jos jedno vrijeme (ako uopce)
    tako da, nesto moram svakako kupiti
    a tatamice i ja mogu kasnije koristiti za treninge pa mi to nije bacen novac za mjesec-dva
    a sve stvari od starijih cura sam poklonila...

  32. #182
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisam mislila na tepih vulgaris, nego na ovo.

  33. #183
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    meni su ovakve stvari najgore, to se na parketu skliže, ispod je nekako tvrdo.. kad smo ih i koristili, stavljali smo ih na podne puzzle (one vulgaris sa rakovima)

  34. #184
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zuta, nije mi to nesto, bas zbog ovog sto tang kaze
    zato me zanimaju tatamice, bit ce korisne i kasnije
    al ne znam jel one isparavaju ili kaj vec...

  35. #185
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mislim da cu tatamice, ove od 2 cm:
    https://polleosport.hr/fitness-sprav...?search=Tatami
    pise da su od EVA materijala
    a poslije ce biti meni biti za treninge, ionako nisam zadovoljna sadasnjom podlogom

  36. #186
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ajde kad stignu, probaj poskočit malo i javi da li se skližu, da li se miču s parketa
    ja sam još u potrazi za podlogom koja stoji lijepo prilijepljena na pod, a 300kn nije ništa jeftinije od podloga za vježbanje

  37. #187
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moze
    i ja sam u potrazi za takvom podlogom

  38. #188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Moji nikad nisu žvakali puzle, već punih petnaest godina nemam tepih, već nekih šest imamo i tatami, sad služi za vjezbanje i djeci za igranje

  39. #189
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da cu tatamice, ove od 2 cm:
    https://polleosport.hr/fitness-sprav...?search=Tatami
    pise da su od EVA materijala
    a poslije ce biti meni biti za treninge, ionako nisam zadovoljna sadasnjom podlogom
    Ginger, zašto baš EVA?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •