Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Gdje se na auto sjedalici može vidjeti datum proizvodnje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno Gdje se na auto sjedalici može vidjeti datum proizvodnje

    Spremamo se kupiti Maxi Cosi Rodi XP.

    I sad, da ne bi kupili nešto što je proizvedeno 2004 (a sigurna sam da u našim dućanima ima i takvih), zanima me gdje se nalazi znak kada je sjedalica proizvedena, i kako izgleda, i kako se čita/tumači datum proizvodnje. Ako već kupujemo za neko vrijeme, mi bi frišku robu


    Vjerujem da je ovo pravo mjesto za dobiti odgovor

  2. #2
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    uvijek ti je datum proizvodnje negdje na dnu ili na leđnom dijelu.
    jedan ili više vodenih žigova

    jedino je kod jajeta Maxi cosi teško naći jel se nalazi tamo gdje je ladica za upute

  3. #3
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Taj ti zig izgleda kao malo ispupcenje plastike (od koje je napravljena sjedalica), okruglog je oblika, u sredini su brojevi (npr. 04 za 2004), a okolo su manji brojevi, na koje pokazuje strelica (koja se nalazi izmedju 0 i 4). Broj na koji pokazuje strelica je mjesec proizvodnje.

    Nadam se da nisam nesto falila u objasnjenju? Casper, Ancice, Inesice?

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Tako otprilike, mada se zna razlikovati od sjedalice do sjedalice. Na nekima je tocno ozncen datum, neke imaju samo mjesec i godinu (i eventualno broj od 1 do pet za sto nisam sigurna sto znaci - mozda skupina, mozda tjedan).

    U principu je oznaceno krugom koji ima godinu u sredini i strlicu koja pokazuje na mjesec (koji su utisnuti u krug, njih 12, kao sat). Neke sejadlice imaju utisnuto nesto kao tabelu, s godinama u redovima, a mjesecima u stupcima, pa onda otisnute tockice. Datum proizvodnje je ili zadnje polje s otisnutom tockicom ili prvo prazno. Nisam sigurna.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Evo, podizem ovu temu. Naime dobila sam na posudbu maxi cosi cabriofix jaje koje je kupljeno prije 3,5godina. Prvo sam mislila kupiti novo, ali ako i ovo vrijedi da ne kupujem bezveze. Problem je sto na njemu nemogu pronaci datum proizvodnje ima samo onu narancasto bijelu naljepnicu.
    Molim pomoc!!

  6. #6
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Jesi gledala unutar one ladice na "leđima", gdje stoje papiri?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Jesam i nista nisam nasla. Za poludit!

  8. #8
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    to je žig na plastici, sa brojevima i strelicom u sredini. Nemojte tražiti naljepnicu nego žig...

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Stvarno sam postala zrela za naocale. I dalje ne vidim, vec sam si bedasta. Zar je moguce da sam tak slijepa???

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Nasla sam i dva su kruga sa strelicama. To su napravili uzasno nepregledno, kao da ne zele da znas kad je proizvedena. U jednom zigu strelica je na broju 10,a u drugom na 11. Izmedu je neki zig kao sa rimskim brojevima. E sad da li je to10 mj 2011godine ili 11 mj 2010 i vrijedi li jos?

  11. #11
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Do koliko idu brojevi u krugovima?

  12. #12
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    možeš li slikati i staviti link na slike (ne slike u post)?

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Krug gdje je strelica na 10 ima 12 brojeva pa pretpostavljam da oznacava mjesec proizvodnje. Na drugom krugu nisam uspjela vidjet, slikam sa mobom koji je u komi. Toliko su duboko ti krugovi da ih se ne vidi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •