Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: PLAN UN DIJETE

  1. #1
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno PLAN UN DIJETE

    Pomoć nagovaram muža i sebe na un djetu pa vas molim da mi date neku stanicu ili nesto gdje se moze vidjeti što,di,kako,kada jesti treba mi plan djete HVALA :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno

    UN dijeta


    Strucnjaci UN-a sacinili su dijetu koja mijenja metabolizam te su njeni efekti trajni
    Dijeta se drzi 90 dana i zato trazi ustrajnost, a onaj tko se pridrzava uputstava, moze smrsaviti i preko 20 kg. ..
    Ako netko nema potrebu da toliko smrsavi, dijetu moze prekinuti ranije, ali u tom slucaju nece doci do promjene metabolizma.
    Pocinje se proteinskim danom (bjelancevine), slijedi dan s povrcem, dan s tijestom i vocni dan, te potom ispocetka.
    Redoslijed dana ne smije se mijenjati, a kolicina hrane (bez salate) za rucak je pun dubok tanjur, a za veceru pola dubokog tanjura.
    Svakog dana dorucak je vocni zato sto organizam iz voca prvo iskoristi integralni secer koji hrani zivcani sustav.
    Ne morate uvijek pojesti dvije vocke, ali ne treba istovremeno jesti dvije razlicite vrste voca. Voce mozete mijesati samo kad je vocni dan.
    Vrijeme obroka: Ako vrijeme ne dozvoljava da rucate oko 13 sati ili kasnije, kako bi trebalo, mozete rucati i ranije. Vazno je samo da izmedu jutamjeg voca i prvog obroka u toku dana prode bar pet sati.
    Rucak bi, aka je moguce, trebao biti oko 13 ili 14 sati, a vecera izmedu 19 i 20 sati. U svakom slucaju poslije 22 sata ne bi trebalo nista jesti, a ni izmedu obroka. Glad izmedu obroka mozete zavarati cajem ili zasladenom, ali ne preslatkom kavom, ili mozete uzeti 3-4 grisina. Mozete i ranije vecerati.
    Treba piti vise vode, posebno kada je mesni dan. Moze obicna voda ili mineralna, gazirana ili negazirana. Kavu i caj mozete piti u neogranieenim kolicinama, a1i bez secera, a i decilitar crnog vina dnevno, iskljucivo izmedu obroka. Sva ostala alkoholna pića nisu dozvoljena.
    Tokom tih 90 dana dijete na svakih mjesec dana trebalo bi drzati "vodeni dan" (ne uzimati nista osim vode) koji uvijek ide poslije vocnog dana, a prethodi mesnom danu. Oni koji zele maksimalno smrsaviti morat ce se striktno pridrzavati uputstava o kolicini. Ostali mogu povecati porcije ili koristiti u pripremi hrane dvije zlicice ulja.
    Poslije dijete i slijedecih 90 dana treba jesti voce za dorucak, a ostalo normalno. Ako u ovom periodu izgubite jos tri kilograma, onda je doslo do promjene metabolizma. Dijeta se moze ponoviti poslije pauze od tri mjeseca. Strucnjaci preporucuju da se ne gubi nada i volja jer se dogada da tezina stagnira i po desetak dana, a onda se naglo izgubi tri do cetiri kilograma. Za vrijeme dijete mogu se, rijetko, pojaviti alergije. Osobe koje se lijece od povisenog tlaka poslije nekoliko tjedana nece imati potrebu za lijekovima.

    PROGRAM DIJETE
    Dorucak je uvijek vocni, jedna ili dvije jabuke, ili narance, grejpa, breskve ili kruske. Mozete uzeti i sitno voce, saku sljiva ili grozda.

    1. DAN: BJELANCEVINE
    RUCAK: kuvano ili peceno meso (telece, junece, pilece, curece, mrsavo svinjsko, pastrva, skusa) - tri snicle srednje velicine, snita kruha, salata (svjeza ili tursija) u neogranicenim kolicinama.
    Meso nikako ne spremati na ulju, nego na teflonu ili foliji. Moze i pljeskavica, ali iskljucivo od juneceg mesa, przena bez ulja.
    Kruh moze biti bilo koji, preporucljiv je razeni, crni, a salata bez ulja, moze biti mijesana. Na kraju popiti dva decilitra procijedene juhe (samo od povrca, bez mesa).
    Umjesto mesa mozete pojesti tri kuhana ili isprzena jajeta. Mlijeko i mladi sir jesti samo proteinskog dana. Jaja i sir ne mijesati, a umjesto sira mozete popiti jogurt.
    VECERA: isto sto i za rucak, 1/2 kolicine, ali bez juhe. Ako ste za rucak jeli meso, morate ga jesti i za veceru. Ako uzimate sir onda za toliko umanjite kolicinu mesa.

    2. DAN: POVRCE
    RUCAK: kuhan grah ili kuhani grasak ili kuhani krumpir ili riza, uz dodatak zacina, kecapa: origana, kuhane rajcice, bibera. Gljive dinstane ili na zaru, mrkva, mahune, tikvice, patlidzan, paprike. U jeIovniku su i:
    kuhani grah bez mesa i zaprske, kiseli kupus bez mesa, posna sarma s rizom, pomfrit przen na 1 zlici ulja, riza dinstana na luku i s mahunama, paprike punjene rizom ili krumpirom kuhane u paradajzu, pa zapecene u pecnici, zapeceno povrce (isjeckana paprika, mrkva, grasak, karfiol, zajedno s rizom se dinsta, stavi se vegeta, malo bibera; to se nalije i zapece u rerni), paprikas.
    Povrce treba biti kuhano ili dinstano na vodi. Ne stavljati zaprsku od brasna ili paprike. Jedna snita kruha i salata, kao prethodnog dana.
    VECERA: isto sto i za rucak, samo pola kolicine.

    3. DAN:TIJESTO
    RUCAK: tijesto uz dodatak zacina, pizza samo s kecapom, ili bilo koje slano pecivo (u kolicini od jedne pizze), zito i kukuruz.
    Ovog dana ne treba poceti s hranom prije podneva, ali se ne mora tocno postovati vrijeme. Moze se jesti manje, a cesce - na sat po malo zganaca spremljenih bez sira ili ulja, ili 3-4 komada "zu-zua" ili "devrek" pizza.
    VECERA: dva manja komada torte ili tri-cetiri kolaca (kned1e) ili tri kugle sladoleda. Obavezno pojesti jedno rebro cokolade za kuhanje.

    4. DAN: VOCE
    RUCAK: dosta mijesanog voca (1/2 do 3/4 kg). Sve voce dolazi u obzir. Dozvoljene su i banane, ali ne vise od dvije dnevno.
    VECERA: dosta mijesanog voca.


    Nadam se da će pomoći..svi mi UN-ovci smo na istoimenom postu..

  3. #3
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    Hvala na odgovoru :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    118

    Početno


    i ako se odlučiš dobro nam došla!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno


  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Ovdje mozes naci forum posvecen bas toj dijeti http://mojhosting.info/phpBB2/undijeta/index.php
    Imas recepata, iskustava, savjeta. Osim toga citaj topic UN dijeta (mislim da su vec na broju 5.) na ovom forumu i naci ces sve sto vam treba.

  7. #7
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Ako zelis, mogu ti na PM poslati link gdje mozes 'skinuti' knjigu. Sretno!

  8. #8
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Sad vidim da ima taj link i na topicu o UN dijeti kojeg ti je dala Vanchy.

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: PLAN UN DIJETE

    Citiraj madi prvotno napisa
    nagovaram muža i sebe na un djetu
    ja sam veliki protivnik dijeta . pa nastojim saznati (i kroz to probati razumjeti) razloge koji ljude tjeraju na tako drastične poteze.

    a zanimaju me i "predradnje" (u koje ne spada nagovaranje) koje netko radi prije odlaska na dijetu... npr. promjena prehrambenih navika, čišćenje organizma, itd...

    koji su tvoji razlozi, ukoliko nisu tajna?

  10. #10
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno Re: PLAN UN DIJETE

    Rzlozi su ti da ne mogu obući ništa na sebe a ni kupiti :?

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: PLAN UN DIJETE

    Citiraj madi prvotno napisa
    Rzlozi su ti da ne mogu obući ništa na sebe a ni kupiti :?
    da li je to dovoljno dobar razlog? možeš li s takvim razlogom uvjeriti svog muža da ti se pridruži?

    možda da kreneš malo "nježnije" kroz par tjedana ?

    npr. probajte zajedno piti više vode na dan (to je prvi korak za čišćenje organizma), pa odite zajedno u šetnju bar 15 do 30 minuta svaki dan.

    uvedi male promjene u obroke (neka budu zdraviji), a ako i dalje budeš željela na dijetu - bit će ti puno lakše.

    koliko kila želiš smršaviti?

  12. #12
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno Re: PLAN UN DIJETE

    sorciere slažem se u potpunosti s tobom malo sam vidila un djetu i izgleda mi da sam malo lijena za takav rigorozni korak imaš pravo za šetnje i vodu svaka čast al mi smo ti obadvoje previše kućni tipovi pa nas je teško natjerati jedino ako se radi o vožnji

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ...

    ja vas razumijem u potpunosti... s tim da se meni više ne da ni voziti ...

    pa počni onda s vodom, i prilagođavanjem jelovnika. za to ne moraš ni na rigoroznu dijetu, ni u šetnju, ni na vožnju.

    kakva prehrana prevladava kod vas?

  14. #14
    madi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    245

    Početno

    Ako imaš koju dobru kuharicu a jednostavnu bilježim se s štovanjem :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •