Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: Escherichia coli na cerviksu u trudnoći

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    [quote="rvukovi2"]joj draga LL, sjećam se tvoje muke-nadam se da je beba sad ok

    quote]Ma ona je sad super! Ali moramo joj često kontrolirati urin jer vele da je reflux bubrega (urinarni reflux) nasljedan pa za svaki slučaj..

    Ti se drži i javi javi što su ti rekli!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    rvukovi, pa jesi li do sad uopće vidjela svoje nalaze???

  3. #53
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Pa ne-nalaz brisa je bio gotov tek kad su me pustili iz bolnice i na jedvite jade sam saznala preko telefona da je na brisu E.coli, a onda sam na jedvite jade saznala da nema mog nalaza UK (ali to sad stvarno ne bih kometirala jer u onakvim uvjetima u kojima se danas radi gore na SD nikakvo čudo nije da se to dogodilo i svima se događaju propusti).
    Uglavnom po nalazu urina se je vidjelo da imam urinoinfekt, a šta je konkretno u urinu treba reći UK.

    A sad sam ponovila UK doma i čekam nalaz. Sad se još uvijek natačem tekućinom i pijem jogurt da to probam riješiti na prirodan način :/ dok ne vidim konkretno UK.
    A čekanje me ubija.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    poznato mi je to odvratno stanje iščekivanja jer sam i ja bila takva pa te potpuno razumijem. možda ćeš dobiti od antibiotika novocef, zbog nalaza brisa. ja sam bila puno mirnija kad sam pila terapiju, jer sam mislila da ipak nešto konkretno radim da se bakterije drže pod kontrolom. dok ne vidiš pravo stanje, pij puno soka od brusnice, možeš i kapsule, vitamin c (šumeći), vodeeee, i onaj uzaludan savjet - nastoj se opustiti!

  5. #55
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ma ja sam ti hladna ko špricer

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    jesi bedasta!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    ljubim te u čelo!

  8. #58
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ma ja sam ti stvarno hladna-noge, ruke, uši-ozbiljno

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    ok, coolerice 8), samo ti javi kad stignu nalazi

  10. #60

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vg
    Postovi
    194

    Početno

    ok, coolerice 8), samo ti javi kad stignu nalazi

  11. #61
    mango

    Početno

    Ja sam se mucila sa njom u prvoj trudnoci, u drugoj sa Proteus Mirabilis. Popila sam kutije i kutije antibiotika da bih ih se resila.

    Jedna nasa apoteka proizvodi prirodni lek, ekstrakt origana, izuzetno efikasan protiv E. Coli. Znam najmanje desetak zena kojima je pomogao.

    Pogledaj ovde:

    http://www.lekoteka.com/Upala_Mokrac...ograd_SCG.html

    Ako si zainteresovana, a iz nekog razloga ne moze da se poruci sa ovog sajta ja cu ti rado poslati koliko zelis kutija na kucnu adresu.

  12. #62
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja sam cula da ti jako pomaze poriluk za rijesavanje E. coli
    i to punoooo, punoooo poriluka
    doduse mislim da mu nije sezona :/

  13. #63
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    a ja sam čitala da se origano ne smije u trudnoći uzimati :shock:

  14. #64
    mango

    Početno

    Meni je to preporucio ginekolog sa objasnjenjem da se sa tim upozorenjima cesto preteruje. Ja sam ga pila jer mi klasicni antibiotici koji su na antibiogramu bili osetljivi nisu pomagali. Pila sam najmanje doze. U trudnoci se ne preporucuje ni brusnica, ni uvin caj, a ja sam u jednom momentu imala 1.000.000 E. Coli.

    Nadam se da si dobila rezultate i da ti to vise ni ne treba.

  15. #65
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    jesam-saprofiti-ne znam šta su značile onda onolike bakterije u urinu i doktorova dijagnoza-asimptomatski urinoinfekt -bezveze sam se uplašila nizašto.

    Moguće da je to od sile jogurta kojeg sam pila.

    A sad na kontroli mi je dr. ipak dao vaginalete geonistina jer je našao žućkasti iscjedak pa mi je malo lakše u glavi.

    Hvala ti za info mango.

  16. #66
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo i mene s ovim "problemom".
    Ja ustvari nikad nisam imala tu beštiju, i sada na redovnoj kontroli urina u trudnoći, E.coli 10na4. Doktor mi je odmah dao amoksil, koji sam ja počela piti, ali i prestala. Pijem puno jogurta, bio aktiv, tekićine, brusnice. I sada moram na kontorlu da vidim da li je sve ok. Mene niš ne boli, ne smeta, ništa baš. Čak ne bi ni znala da ju imam da nisam išla na tu redovnu kontrolu. A baš mi je to sad trebalo ..
    Rvukovi ~~~~~~~~ da bude sve ok

  17. #67
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    imala e.coli u 11. tjednu trudnoće i to dosta
    privatni ginić mi nije dao antibiotik zbog bebe, nego jaki uroantiseptik (Nolicin) što isto nije baš blago za bebu, ali recimo blaže od antibiotika
    uz to savjetovao piti puno tekućine, da se ispire mjehur
    nakon terapije uzela sam tablete brusnice (encianove nisu tako skupe) i do kraja trudnoće pila 1 dnevno čisto preventivno - nikada kasnije u trudnoći nisam imala niti jednu uroinfekciju, rodila normalno, skoro prirodno u 40. tjednu, bebica je bila zdrava zdravcata
    isto znam za slučaj prijateljice koja je pola prve trudnoće preležala s upalom bubrega (od e.coli) na nefrologiji u SD, a u drugoj čim se e. coli pojavila (a bilo je izgledno da će se pojaviti ponovno) počela uzimati brusnicu i iznijela drugu trudnoću bez ikakvih problema.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    I ja imam to...i nije jos proslo do kraja iako sam pila antibiotike.
    S obzirom da je u tom slucaju prisutan svrbez i peckanje brine me jel to znaci da vise boli kad beba bude izlazila?
    Jel netko zna nesto o tome?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    VG-ZG
    Postovi
    25

    Početno

    ja imam escherichiju u urinu, sada sam u 18. tjednu. Dobila sam Novocef 2x500, konjsku dozu, ali samo jednu kutiju. s druge strane, u ljekarni su jedva dešifrirali ime lijeka, možda sam trebala dobiti i dvije kutije. Količina bakterija 10 na 4. Nisam nikad prije imala tu e.c., nadam se da ću je riješiti ovom agresivnom terapijom. U lijeku piše da je to količina koja se daje za netišičnu gonoreju i upalu pluća

  20. #70

    Početno

    Pozdrav svima! Muci me toliko stvari i tako sam sretna sto postoji mjesto gdje se razgovara o svemu i gdje mogu pitati za savjet... Pitanje glasi ; koliko tocno uvinog caja smijem popiti na dan? Koliko brusnice smijem uzeti u tom istom danu? Hvala ....

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Moja je šogorica imala e. u trudnoći...
    Uspjela se dogovorit da ne koristi antibiotike...
    Nekako ju je suzbila brusnicom... Kako i koliko, ne znam...
    Očito ovisi o težini slučaja.

  22. #72

    Početno

    Evo mene opet, trebala bih valjda izloziti detalje. Trudna sam nekih 4 tjedana, jedva. Ovo je moja prva trudnoca. Prije 14 dana dobila sam uroinfekt i bilo je strasno. Bol i pecenje bili su neizdrzivi. Znala sam da postoji mogucnost da sam trudna pa sam napravila test na trudnocu. Kako je bio negativan na svoju sam ruku pocela piti Nolicin. To sam pila i zadnji put kada sam imala isti problem. Cini se da se to kod mene vraca. Nisam napravila urinokulturu, to trebam tek sada. Kada sam vidjela da mi kasni otisla sam kod svojeg ginekologa i saznala divnu vijest. Sada se tako bojim hoce li sve biti u redu sa bebom? Takodjer imam osjecaj da se nisam rijesila infekcije pa pijem vode i cajeve u ogromnim kolicinama ali ne znam koliko smijem? Sva sam u strahu....... ima li netko odgovor za mene?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    ja još nisam sigurna jesam li se riješila infekcije ili ne...trenutno mi se čini da je dobro, ali s obzirom kako mi se stalno vraćalo još ne znam sigurno...pijem brusnicu stalno iako mi je užasna... 8)

    meni je doktorica dala ceporex koji se smije piti u trudnoći.
    također i vaginalete se smiju koristiti...najbolje je da sve pitaš doktoricu.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Cure, a da li i muž mora piti antibiotik ako se nađe e coli u cerviksu?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Cure, koliko je zapravo opasna ta e.coli u trudnoci?
    Trudna sam 18 tjedana i imam ju u urinu 10 na 3 i u cervikalnom brisu + fekalni enterokok. Za urinoinfekciju sam dobila cefixim a gin kaze da bi trebao djelovati i na ovo u cerviksu (iako ga nema u antibiogramu) jer je to sve isto. Bojim se komplikacija jer ih i ovako imam dovoljno...od pocetka sam na strogom mirovanju zbog krvarenja koje se jos nije u potpunosti smirilo..

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, vidim da ova tema već odavno nije aktivna, ali mene isto zanima kakva ste iskustva imale sa e.coli u cervikalnom brisu? rvukovi2 kako je tvoja priča završila, jesi li do kraja bila bez terapije? Moj ginekolog nije za nikakvu terapiju a čitam da bakterija može doći do ploda i uzrokovati svašta, a ne mora ništa biti. Ja sam u 30-om tjednu

  27. #77
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Cijelu trudnoću sam imala e coli u cerviksu, kad mi je nađena u urinu, pila sam antibiotik. Na ovu u cerviksu nitko nije reagirao, više ginekologa je reklo da nije potrebna terapija (kontrolirala sam se u bonici od 20. tjedna)

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Tako su i meni rekli, budući da imam neki rezistentni soj, pitanje da li bi ju uspjeli riješiti sa antibiotikom, koji je dosta agresivan i nije siguran u trudnoći - meropenen. Zato je preporuka češće kontrole i češće kontrole, također u bolnici. A nisi ni na porodu primila nikakvu terapiju, beba nije pokupila bakteriju?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •